Қазақстан Республикасының аудандық және оларға теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату, сондай-ақ Астана қалалық сотының судьясы қызметінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 маусымдағы N 1100 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 31-бабының 3, 6-тармақтарына, 34-бабының   1-тармағының 1), 4), 6), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Аудандық және оларға теңестірілген соттардың төрағалары қызметіне:
Ақмола облысы бойынша:
Ерейментау                 Қияшева Сәуле Кәрібжанқызы;
аудандық сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Ақжайық                    Хұсайынова Ботакөз Елеуқызы
аудандық сотына            осы облыстың Казталов аудандық сотының
төрайымы қызметінен босатыла отырып;
Жаңақала                   Мәмбетов Біржан Екпінұлы
аудандық сотына            осы облыстың Ақжайық аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Казталов                   Махметов Қанат Болатұлы;
аудандық сотына
Тасқала                    Сариева Роза Есболсынқызы
аудандық сотына            осы облыстың Жаңақала аудандық
сотының төрайымы қызметінен
босатыла отырып;
Шыңғырлау                  Нағашыбаев Мирамбек Ибрагимұлы
аудандық сотына            осы облыстың Орал қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай                   Әзімбаев Қайрат Күлікұлы
гарнизонының               Қарағанды гарнизоны әскери сотының
әскери сотына              судьясы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Тайынша ауданының          Мырзатаев Әдехан Амангелдіұлы
N 2 аудандық сотына        осы облыстың Мамлют аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Жарма ауданының            Мәусейітов Төлеген Уәлғалиұлы
N 2 аудандық сотына        осы облыстың Көкпекті ауданы
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Шемонаиха                  Қайырбеков Нұрлан Мұратұлы
аудандық сотына            осы облыстың мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Аудандық және оларға теңестірілген соттардың судьялары қызметіне:
Ақмола облысы бойынша:
Атбасар                    Бимендин Медет Амантайұлы;
аудандық сотына
Шортанды                   Мешітбаев Талғат Жұмағалиұлы;
аудандық сотына
Щучье                      Хамзина Ғайни Қойшенқызы;
аудандық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласының           Саитова Надежда Ізтұрғанқызы;
N 2 сотына
Алға аудандық сотына       Көпесова Бейбіт Сағынбайқызы;
Шалқар                     Маханбетов Айтуған Жеткергенұлы;
аудандық сотына
Ақтөбе гарнизонының        Қарабалин Ғалымжан Жаңажанұлы;
әскери сотына
Алматы облысы бойынша:
Талдықорған                Әбдірахманова Бибігүл
қалалық сотына             Серіккелдіқызы;
Байназарова Найля Нұрлыбекқызы
осы облыстың Кербұлақ ауданы
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Алакөл ауданының           Нұрқасымова Сәру Нұрқасымқызы
N 2 аудандық сотына        осы облыстың Ақсу аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл                     Әбілтаев Рашит Әбілтайұлы
аудандық сотына            осы облыстың Балқаш аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Доғалова Әйгерім Бешенқызы;
Іле аудандық сотына        Әжібаева Гүлшат Рысқанқызы;
Әлихан Інжу Әлиханқызы;
Қаратал                    Түктібаева Әсел Ыбырайымқызы;
аудандық сотына
Атырау облысы бойынша:
Атырау                     Қаракөзиева Сара Орынғалиқызы;
қалалық сотына
Қызылқоға                  Ахметов Амандық Сейдоллаұлы;
аудандық сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қаласының             Айтуарова Алтын Шалабайқызы;
N 2 сотына
Бөрлі                      Ыбырашов Нұртас
аудандық сотына            осы облыстың Шыңғырлау аудандық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Жаңақала                   Сағитова Гүлжиян Темірболатқызы;
аудандық сотына
мамандандырылған           Жанәбілов Нұрлан Еркінұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа         Тимошина Лариса Викторовна;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қаласының            Тілепов Азамат Серікұлы;
N 2 сотына
Шу аудандық сотына         Кемелқұлов Нұрхат Жиенқұлұлы
осы облыстың Жамбыл аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы           Жұмағұлов Мәулет Аханұлы
Октябрь аудандық           осы облыстың мамандандырылған
сотына                     ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Балқаш                     Әбдіғалиева Сәуле Хамитқызы;
қалалық сотына
Жезқазған                  Әлкеев Қайырден Сәбиғоллаұлы;
қалалық сотына
Қаражал                    Сәкенов Болат Мәукенұлы;
қалалық сотына
Саран қалалық сотына       Айдарханов Талғат Болатұлы;
Сәтбаев                    Қуанышев Ербол Арқашұлы;
қалалық сотына
Теміртау                   Маркашова Наталья Борисовна;
қалалық сотына
Мүтәлліпов Хайролла Сәбитұлы
осы облыстың Шет ауданы N 2 аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Оралбекова Қорлан Қуанышбекқызы;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай                   Тапаева Рысалды Әлиасқарқызы;
қалалық сотына
Қостанай қаласының         Мұхамеджанова Ләззат Жағалқызы;
N 2 сотына
Әулиекөл                   Серғазин Мақсат Тоғжанұлы;
аудандық сотына
Төлеубаев Мұратбек Таймағанбетұлы
Арқалық қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қамысты                    Мұхамеджанов Бауыржан Жағалұлы;
аудандық сотына
Рудный                     Сәлмұхаметов Арыстанбай Желқабайұлы;
қалалық сотына
Таран                      Қадырова Бақытгүл Ысқаққызы
аудандық сотына            осы облыстың Қарабалық аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда                  Құрмантаев Жаңаберген
қалалық сотына             осы облыстың Қармақшы аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Нәбиұлы Тілепберген;
Байқоңыр                   Абдуллаев Әбдірахман Әлиасқарұлы;
қалалық сотына
Сырдария                   Тұрбаев Ермек Боранбайұлы;
аудандық сотына
Шиелі аудандық сотына      Дәуренбеков Айбек Дәуренбекұлы;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент                    Қожанов Бейсенбай Әжібекұлы
қалалық сотына             Түркістан қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Ордабасы                   Бекназаров Әбдіғаппар Өсербайұлы;
аудандық сотына
Түркістан                  Мыңжанов Еркінбек Есенбекұлы;
қалалық сотына
Түлкібас                   Әбдірәсілов Мадияр Зұлпыхарұлы;
аудандық сотына
Иманбеков Қайрат Ыбырашұлы;
Шардара                    Биболов Нұрлан Зұлпыхарұлы;
аудандық сотына
Шымкент                    Тоқбергенов Сайдыбаттал Лаулаұлы;
гарнизонының
әскери сотына
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                   Ғайыпова Гүлсара Сейітқалиқызы;
қалалық сотына
Мұратқожина Гүлбаршын Жұмағазықызы;
Павлодар қаласының         Көшербаев Бауыржан Нұрмұхамбетұлы;
N 2 сотына
Саранская Инна Юрьевна;
Сұлтанов Құдабай Тоқбергенұлы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл                  Байғұрманов Ермұрат Ерматұлы;
қалалық сотына
Ыдырысова Гүлзия Мырзаханқызы;
Қабиева Руслана Мұратқызы;
Мұхамедиярова Алма Өсербайқызы;
Ясимбекова Мейрамгүл Берғалиқызы;
Тайынша                    Байтуғанов Жұлдыз Шәріпұлы
аудандық сотына            Ақмола облысы Көкшетау қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен                    Әбжанов Асқар Мұратұлы;
қалалық сотына
Ысмағұлов Әйкен Ермұқанұлы;
Кәрімова Анар Кәрімқызы;
Қасымов Төленді Тілеужанұлы;
Өскемен қаласының          Бекішов Сәуле Дүйсебекқызы;
N 2 сотына
Ыбраев Сайран Муфлинұлы
осы облыстың Глубокое аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қырбетов Сағынтай Шәкірұлы;
Шақпантаев Қайрат Мұратұлы;
Риддер                     Кушнирук Жанна Максимовна;
қалалық сотына
Семей қалалық сотына       Мәкеев Кенжебек Мәлғаждарұлы;
Семей қаласының            Әбуова Айжан Сырымқызы;
N 2 сотына
Қайыров Асқар Мәкенұлы
осы облыстың мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сұлтанов Төлеген Қайыркенұлы;
Ұлан аудандық сотына       Нұрғазин Әлімбек Қадылбекұлы;
Астана қаласы бойынша:
Сарыарқа                   Ғайсина Рашида Естайқызы;
аудандық сотына
Ақмола гарнизонының        Мекемтас Қажымұқан Мекемтасұлы;
әскери сотына
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы                     Исақанова Гүлнәр Қожыкенқызы;
аудандық сотына            осы ауданның N 2 аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алмалы ауданының           Жанғозин Дәулетбек Нұрматұлы
N 2 аудандық сотына        Алматы облысы Жамбыл аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Бостандық ауданының        Нұрмаханбетов Айдар Құрманбетұлы;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған           Сейдахметов Мақсат Қанымбекұлы
ауданаралық                Алматы облысы Іле аудандық сотының
экономикалық сотқа         судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы гарнизонының        Баймақұлов Даниал Вахитұлы;
әскери сотына
Құрманқұлов Әлімжан Бақташұлы
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан, а также освобождении от должности судьи суда города Астаны
Указ Президента Республики Казахстан от 4 июня 2003 года N 1100
В соответствии с пунктом 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 3, 6 статьи 31 , подпунктами 1), 4), 6), 7) пункта 1, подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Ерейментауского              Кияшеву Сауле Карибжановну;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
районного суда N 2           Маусеитова Толегена Уалгалиевича
Жарминского района           с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Кокпектинского
района этой же области;
Шемонаихинского              Каирбекова Нурлана Муратовича
районного суда               с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
Акжаикского                  Хусаинову Ботакоз Елеуовну
районного суда               с освобождением от должности
председателя Казталовского районного
суда этой же области;
Джангалинского               Мамбетова Биржана Екпиновича
районного суда               с освобождением от должности
председателя Акжаикского районного
суда этой же области;
Казталовского                Махметова Каната Булатовича;
районного суда
Таскалинского                Сариеву Розу Есболсыновну
районного суда               с освобождением от должности
председателя Джангалинского районного
суда этой же области;
Чингирлауского               Нагашыбаева Мирамбека Ибрагимулы
районного суда               с освобождением от должности судьи
Уральского городского суда этой же
области;
по Костанайской области:
военного суда                Азимбаева Кайрата Куликовича
Костанайского гарнизона      с освобождением от должности судьи
военного суда Карагандинского
гарнизона;
по Северо-Казахстанской области:
районного суда N 2           Мырзатаева Адехана Амангелдиевича
Тайыншинского района         с освобождением от должности судьи
Мамлютского районного суда этой же
области.
2. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Атбасарского                 Бимендина Медета Амантаевича;
районного суда
Шортандинского               Мешитбаева Талгата Жумагалиевича;
районного суда
Щучинского                   Хамзину Гайни Койшеновну;
районного суда
по Актюбинской области:
суда N 2                     Саитову Надежду Истургановну;
города Актобе
Алгинского                   Копесову Бибит Сагинбаевну;
районного суда
Шалкарского                  Маханбетова Айтугана
районного суда               Жеткергеновича;
военного суда                Карабалина Галымжана Жанажановича;
Актюбинского
гарнизона
по Алматинской области:
Талдыкорганского             Абдрахманову Бибигуль
городского суда              Сериккельдыевну;
Байназарову Найлю Нурлыбековну
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Кербулакского
района этой же области;
районного суда N 2           Нуркасымову Сару Нуркасымовну
Алакольского района          с освобождением от должности судьи
Аксуского районного суда этой же
области;
Жамбылского                  Абильтаева Рашита Абильтаевича
районного суда               с освобождением от должности судьи
Балхашского районного суда этой же
области;
Догалову Айгерим Бешеновну;
Илийского                    Ажибаеву Гульшат Рыскановну;
районного суда
Алихан Инжу Алиханкызы;
Каратальского                Туктибаеву Асель Ибраимовну;
районного суда
по Атырауской области:
Атырауского                  Каракузиеву Сару Орынгалиевну;
городского суда
Кзылкогинского               Ахметова Амандыка Сейдуллаевича;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
Усть-Каменогорского          Абжанова Аскара Муратовича;
городского суда
Исмагулова Айкена Ермукановича;
Каримову Анар Каримовну;
Касимова Толенди Тлеужановича;
суда N 2 города              Бекишеву Сауле Дюсюбековну;
Усть-Каменогорска
Ибраева Сайрана Муфлинулы
с освобождением от должности судьи
Глубоковского районного суда этой же
области;
Кырбетова Сагынтая Чакировича;
Чакпантаева Кайрата Муратовича;
Риддерского                  Кушнирук Жанну Максимовну;
городского суда
Семипалатинского             Макеева Кенжебека Малгаждаровича;
городского суда
суда N 2                     Абуову Айжан Сырымовну;
города Семипалатинска
Каирова Аскара Макеновича
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда этой же области;
Султанова Тулегена Каиркеновича;
Уланского районного суда     Нургазина Алимбека Кадылбековича;
по Жамбылской области:
суда N 2 города Тараза       Тлепова Азамата Сериковича;
Шуского районного суда       Кемелькулова Нурхата Жиенкуловича
с освобождением от должности
председателя Жамбылского районного
суда этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
суда N 2 города Уральска     Айтуарову Алтын Шалабаевну;
Бурлинского                  Ибрашова Нуртаса
районного суда               с освобождением от должности
председателя Чингирлауского районного
суда этой же области;
Джангалинского               Сагитову Гулжиян Темирболатовну;
районного суда
специализированного          Жанабилова Нурлана Еркиновича;
межрайонного
экономического суда          Тимошину Ларису Викторовну;
по Карагандинской области:
Октябрьского                 Жумагулова Маулета Ахановича
районного суда               с освобождением от должности судьи
города Караганды             специализированного межрайонного
экономического суда этой же области;
Балхашского                  Абдигалиеву Сауле Хамитовну ;
городского суда
Жезказганского               Алькеева Кайырдена Сабиголлаулы;
городского суда
Каражалского                 Сакенова Булата Маукеновича;
городского суда
Саранского                   Айдарханова Талгата Булатовича;
городского суда
Сатпаевского                 Куанышева Ербола Аркашевича;
городского суда
Темиртауского                Маркашову Наталью Борисовну;
городского суда
Муталляпова Хайруллу Сабитовича
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Шетского района
этой же области;
Оралбекову Корлан Куанышбековну;
по Костанайской области:
Костанайского                Тапаеву Рысальды Алиаскаровну;
городского суда
суда N 2 города Костаная     Мухамеджанову Ляззат Жагаловну;
Аулиекольского               Сергазина Махсата Тугжановича;
районного суда
Тулеубаева Муратбека
Таймаганбетовича
с освобождением от должности судьи
Аркалыкского городского суда;
Камыстинского               Мухамеджанова Бауржана Жагаловича;
районного суда
Рудненского                  Сальмухаметова Арстанбая
городского суда              Желкабаевича;
Тарановского                 Кадырову Бакытгуль Искаковну
районного суда               с освобождением от должности судьи
Карабалыкского районного суда этой же
области;
по Кызылординской области:
Кызылординского              Курмантаева Жанабергена
городского суда              с освобождением от должности судьи
Кармакшинского районного суда этой же
области;
Набиулы Тлепбергена;
Байконырского                Абдуллаева Абдрахмана
городского суда              Алиаскаровича;
Сырдарьинского               Турбаева Ермека Боранбаевича;
районного суда
Шиелийского                  Дауренбекова Айбека Дауренбековича;
районного суда
по Павлодарской области:
Павлодарского                Гаипову Гульсару Сейткалиевну;
городского суда
Муратхожину Гульбаршин
Жумагазиновну;
суда N 2                     Кушербаева Бауржана
города Павлодара             Нурмухамбетовича;
Саранскую Инну Юрьевну;
Султанова Кудабая Токбергеновича;
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского             Байгурманова Ермурата Ерматовича;
городского суда
Едрисову Гульзию Мурзахановну;
Кабиеву Руслану Муратовну;
Мухамедьярову Алму Усербаевну;
Ясимбекову Мейрамгуль Бергалиевну;
Тайыншинского                Байтуганова Жулдуза Шариповича
районного суда               с освобождением от должности судьи
Кокшетауского городского суда
Акмолинской области;
по Южно-Казахстанской области:
Шымкентского                 Кожанова Бейсебая Ажибековича
городского суда              с освобождением от должности судьи
Туркестанского городского суда;
Ордабасынского               Бекназарова Абдугаппара
районного суда               Усербаевича;
Туркестанского               Мынжанова Еркинбека Есенбековича;
городского суда
Тюлькубасского               Абдрасилова Мадияра Зулпухаровича;
районного суда
Иманбекова Кайрата Ибрашевича;
Чардаринского                Биболова Нурлана Зулпыхаровича;
районного суда
военного суда                Токбергенова Сайдыбаттала
Шымкентского гарнизона       Лаулиновича;
по городу Астане:
Сарыаркинского               Гайсину Рашиду Естаевну;
районного суда
военного суда                Мекемтаса Кажымухана Мекемтасулы;
Акмолинского гарнизона
по городу Алматы:
Алмалинского                 Исаканову Гульнару Кожикеновну
районного суда               с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 этого же района;
районного суда N 2           Жангозина Даулетбека Нурматовича
Алмалинского района          с освобождением от должности судьи
Жамбылского районного суда
Алматинской области;
районного суда N 2           Нурмаханбетова Айдара
Бостандыкского района        Курманбетовича;
специализированного          Сейдахметова Максата Канымбековича
межрайонного                 с освобождением от должности судьи
экономического суда          Илийского районного суда Алматинской
области;
военного суда                Баймакулова Даниала Вахитовича;
Алматинского
гарнизона                    Курманкулова Алимжана Бахташевича .

3. Атқаратын қызметінен:
Ақмола облысы бойынша:
Жақсы аудандық             Файзолла Марат Уәзірұлы
сотының судьясы            судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Алматы облысы бойынша:
Алакөл аудандық            Нұрмұханбетов Бауыржан Бектасұлы
сотының төрағасы           қайтыс болуына байланысты;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөрлі аудандық             Қалиев Ержан Нәсимоллаұлы
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Павлодар облысы бойынша:
Екібастұз қалалық          Алшынбай Мақсым Қадырбергенұлы
сотының судьясы            соттың айыптау үкімі
заңды күшіне енуіне байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Түркістан қалалық          Жүсіп Әсетхан Әбибуллаұлы
сотының судьясы            судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Тимирязев аудандық         Жүсіпов Наурызбай Кәрімұлы
сотының судьясы            орнынан түсуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей қалалық              Үнісиянов Серік Мағауияұлы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Астана қаласы бойынша:
қалалық соттың             Мұқанова Гүлшара Ахметқызы
судьясы                    басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Алматы гарнизоны           Қабылов Жалқын Іліпбайұлы
әскери сотының             өз тілегі бойынша
судьясы
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
судью Жаксынского            Файзоллу Марата Уазирулы
районного суда               за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Алматинской области:
председателя                 Нурмуханбетова Бауржана Бектасовича
Алакольского                 в связи со смертью;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
судью Семипалатинского       Унисьянова Серика Магавьяновича
городского суда              в связи с переходом на другую работу;
по Западно-Казахстанской области:
судью Бурлинского            Калиева Ержана Насимуллиновича
районного суда               по собственному желанию;
по Павлодарской области:
судью                        Алшынбая Максыма Кадирбергенулы
Экибастузского               в связи с вступлением в законную силу
городского суда              обвинительного приговора суда;
по Северо-Казахстанской области:
судью Тимирязевского        Жусупова Наурызбая Каримовича
районного суда               в связи с уходом в отставку;
по Южно-Казахстанской области:
судью Туркестанского         Жусипа Асетхана Абибуллаулы
городского суда              за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по городу Астане:
судью городского суда        Муканову Гульшару Ахметовну
в связи с переходом на другую работу;
по городу Алматы:
судью военного суда          Кабылова Жалкына Илипбаевича
Алматинского гарнизона       по собственному желанию.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан