Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы N 3827 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 15 қарашадағы N 1226 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 681 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
"Республикалық баспасөзде және
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 4-бабына сәйкес қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасындағы кәсiптік мерекелер мен атаулы күндер туралы"
1998 жылғы 20 қаңтардағы N 3827 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 1, 1-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсін:
1) тақырыбындағы "кәсiптiк мерекелер мен атаулы күндер" және 1-тармақтағы "кәсiптiк мерекелер мен атаулы күндердiң" деген сөздер тиiсiнше септелiп "кәсiптiк және өзге де мерекелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы кәсiптiк мерекелер мен атаулы күндердiң тiзбесi осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2003 жылғы 15 қарашадағы
N 1226 Жарлығына
Қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнің
1998 жылғы 20 қаңтардағы
N 3827 Жарлығымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасындағы кәсiптiк және өзге де
мерекелердiң тiзбесi
Отан қорғаушы күні - 7 мамыр
Саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын еске - 31 мамыр
алу күні
Медицина қызметкері күні - маусымның
үшiншi жексенбiсi
Баспасөз, теледидар және радио күнi - маусымның соңғы
жексенбісі
Металлург күні - шілденің үшінші
жексенбісі
Көлік және байланыс қызметкерлері күні - тамыздың бірінші
жексенбісі
Құрылысшы күні - тамыздың екінші
жексенбісі
Спорт күні - тамыздың үшінші
жексенбісі
Шахтер күні - тамыздың соңғы
жексенбісі
Бiлiм күнi - 1 қыркүйек
Мұнай-газ кешені қызметкерлерінің күні - қыркүйектің
бірінші жексенбісі
Қазақстан Республикасының халықтары - қыркүйектің
тілдерінің күнi үшінші жексенбісі
Мұғалiм күнi - қазанның бiрiншi
жексенбiсi
Ұлттық валюта күні - 15 қараша
Ауыл шаруашылығы қызметкерлерінің күні - қарашаның
үшiншi жексенбiсi
Энергетик күні - желтоқсанның
үшінші жексенбісі

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года N 3827
Указ Президента Республики Kазахстан от 15 ноября 2003 года N 1226. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 681
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
Подлежит опубликованию
в республиканской печати и
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года N 3827 "О профессиональных праздниках и памятных днях в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 1, ст. 1) следующие изменения:
1) в заголовке и пункте 1 слова "профессиональных праздниках и памятных днях", "профессиональных праздников и памятных дней" заменить словами "профессиональных и иных праздниках", "профессиональных и иных праздников";
2) перечень профессиональных праздников и памятных дней в Республике Казахстан, утвержденный названным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 15 ноября 2003 года
N 1226
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 января 1998 года
N 3827
Перечень
профессиональных и иных праздников
в Республике Казахстан
День защитника Отечества - 7 мая
День памяти жертв политических репрессий - 31 мая
День медицинского работника - третье воскресенье
июня
День печати, телевидения и радио - последнее
воскресенье июня
День металлурга - третье воскресенье
июля
День работников транспорта и связи - первое воскресенье
августа
День строителя - второе воскресенье
августа
День спорта - третье воскресенье
августа
День шахтера - последнее
воскресенье августа
День знаний - 1 сентября
День работников нефтегазового комплекса - первое воскресенье
сентября
День языков народов Республики Казахстан - третье воскресенье
сентября
День учителя - первое воскресенье
октября
День национальной валюты - 15 ноября
День работников сельского хозяйства - третье воскресенье
ноября
День энергетика - третье воскресенье
декабря