Қазақстан Республикасының аудандық және оларға теңестiрiлген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1269 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 31-бабының 3, 6, 7-тармақтарына, 34-бабының 1-тармағының 1), 4) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың төрағалары қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Аршалы                     Қонақбаев Бақыт Шәріпбайұлы;
аудандық сотына
Астрахан                   Нәсiрдінов Ғалымжан Патшаханұлы;
аудандық сотына
Целиноград                 Ағманов Әдiлхан Байтөреұлы;
аудандық сотына
Алматы облысы бойынша:
Текелi                     Байбатшаев Ержан Бегiлдаұлы
қалалық сотына             Алматы қаласы Алмалы аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қарасай                    Мұстафаев Төрткен Райымбекұлы;
аудандық сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Тарбағатай                 Жүкенова Қазиза Бадауқызы
аудандық сотына            осы облыстың Аягөз аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Үржар ауданының            Әділжанов Тілеухан Советханұлы
N 2 аудандық сотына        осы облыстың Күршiм аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Семей гарнизонының         Қайыров Асқар Мәкенұлы
әскери сотына              осы облыстың Семей қалалық N 2 сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Тұрар Рысқұлов             Қалқабаев Сержан Шойбекұлы
аудандық сотына            осы облыстың Мерке аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
мамандандырылған           Кенжеғұлов Бауыржан Түркенұлы
ауданаралық                Қарағанды облыстық сотының судьясы
экономикалық сотқа         қызметiнен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Денисов                    Кунц Светлана Қайдарқызы
аудандық сотына            осы аудандық соттың
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мамлют                     Мамырайымов Сайлаубай Полатұлы;
аудандық сотына
Ғабит Мүсiрепов            Кенженов Болат Қатбайұлы;
атындағы
аудандық сотына
Шал ақын                   Мұқанов Мұрат Есләмғараұлы;
аудандық сотына
Астана қаласы бойынша:
Сарыарқа                   Хамзин Амангелдi Шәпиұлы
аудандық сотына            Алматы қаласы Жетiсу аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Жетiсу                     Шөшікбаев Бақытжан Қуанышбайұлы
аудандық сотына            Алматы облысы Қарасай аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1269
В соответствии с пунктом 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 3, 6, 7 статьи 31, подпунктами 1), 4) пункта 1, подпунктом 2) пункта 4, пунктом 5 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Аршалынского               Конахбаева Бахыта Шарипбаевича;
районного суда
Астраханского              Насирдинова Галымжана Патшахановича;
районного суда
Целиноградского            Агманова Адильхана Байтуреевича;
районного суда
по Алматинской области:
Текелийского               Байбатчаева Ержана Бегильдаевича
городского суда            с освобождением от должности судьи
Алмалинского районного суда города
Алматы;
Карасайского               Мустафаева Торткена Раимбековича;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
Тарбагатайского            Жукенову Казизу Бадауовну
районного суда             с освобождением от должности судьи
Аягузского районного суда этой же
области;
районного суда N 2         Адильжанова Тлеухана Советханулы
Урджарского района         с освобождением от должности председателя
Курчумского районного суда этой же
области;
военного суда              Каирова Аскара Макеновича
Семипалатинского           с освобождением от должности судьи
гарнизона                  суда N 2 города Семипалатинска этой же
области;
по Жамбылской области:
суда района                Калкабаева Сержана Шойбековича
Турара Рыскулова           с освобождением от должности судьи
Меркенского районного суда этой же
области;
по Карагандинской области:
специализированного        Кенжегулова Бауыржана Туркеновича
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Карагандинского областного суда;
по Костанайской области:
Денисовского               Кунц Светлану Кайдаровну
районного суда             с освобождением от должности судьи этого
же суда;
по Северо-Казахстанской области:
Мамлютского                Мамираимова Сайлаубая Пулатовича;
районного суда
суда района имени          Кенженова Болата Катваевича;
Габита Мусрепова
суда района                Муканова Мурата Еслямгариевича;
Шал акына
по городу Астане:
Сарыаркинского             Хамзина Амангельды Шапиевича
районного суда             с освобождением от должности председателя
Жетысуского районного суда города Алматы;
по городу Алматы:
Жетысуского                Шошикбаева Бахытжана Куанышбаевича
районного суда             с освобождением от должности председателя
Карасайского районного суда Алматинской
области.

2. Аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың судьялары қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Көкшетау                   Исабекова Рыскүл Қазиқызы
қалалық сотына             Қарағанды қаласы Қазыбек би аудандық
N 2 сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Сандықтау                  Әбішев Қазбек Есiмбекұлы;
аудандық сотына
Алматы облысы бойынша:
Жамбыл                     Сұлтанов Нұрлан Қыдыржанұлы;
аудандық сотына
Iле                        Кененбаев Самат Советбекұлы;
аудандық сотына
Панфилов                   Алмабеков Құсайын Қарашұлы
аудандық сотына            Қарағанды облысы Нұра ауданының N 2
аудандық сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Талдықорған                Әлиева Симузар Ақбарқызы;
қалалық сотына
Атырау облысы бойынша:
Атырау қаласының           Жарылғасова Марал Серікбайқызы;
N 2 сотына
Оңғарсынова Элеонора Макизқызы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей                      Рахымбаев Тыныбек Төлеутайұлы;
қалалық сотына
Семей қаласының            Ұзықанов Сағынбек;
N 2 сотына
мамандандырылған           Құжамбетова Армана Баяндықызы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Шемонаиха                  Болатқан Ралат Болатқанұлы;
аудандық сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласының        Смағұлов Әділжан Әмiржанұлы;
Октябрь аудандық
сотына
Бұхар жырау                Сыздықов Бахтияр Маңғаждарұлы;
ауданының
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған           Атағұлов Болат Еркенұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай                   Ержанова Ғалия Ғалиханқызы;
қалалық сотына
Қашқынбаев Серiк Базарбекұлы;
Тимофеев Аркадий Викторович;
Рудный                     Сүлейменов Алтай Қанатұлы;
қалалық сотына
Қостанай                   Бексұлтанов Болат Әбiлқасымұлы
аудандық сотына            осы облыстың Қостанай қалалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қарабалық                  Тоқсаитова Гүлмира Мұхтарқызы;
аудандық сотына
Қарасу                     Жұмағұлов Қаражан Мұхаметғалиұлы
аудандық сотына            осы облыстың Арқалық қалалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
Қармақшы                   Тасыбаев Нұрлан Сапиоллаұлы;
аудандық сотына
Шиелi                      Әлмаханов Ғайса Аябекұлы;
аудандық сотына
Маңғыстау облысы бойынша:
мамандандырылған           Широкова Елена Александровна;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қаласының         Ахметжанова Шынар Амантайқызы;
N 2 сотына
Мұқатаев Мержан Омарбайұлы;
Төлеубаев Айтуар Айтахметұлы;
Екiбастұз                  Нұрғалиев Ардақ Темешбайұлы;
қалалық сотына
Рсалы Жаңбыршы Әліпұлы
Қызылорда облысының Байқоңыр
қалалық сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
мамандандырылған           Ерзақов Мұхамеджан Темiрханұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл                  Байзақова Динара Әдiлқызы;
қалалық сотына
Жолдасова Гүлмира Серiкқызы;
Смағұлов Айдар Әскербекұлы;
Тәжина Әсел Ғабдоллақызы;
Шалаева Наталья Алексеевна;
Аққайың                    Қасейінов Бақыт Бақымбайұлы;
аудандық сотына
Мамлют                     Бейсекеев Қанат Әмiржанұлы;
аудандық сотына
Алматы қаласы бойынша:
Әуезов ауданының           Сағынбекова Гүлнәр Мейiрханқызы
N 2 аудандық сотына
тағайындалсын.

2. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Кокшетауского              Исабекову Рыскуль Казиевну
городского суда            с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Казыбекбийского
района города Караганды;
Сандыктауского             Абишева Казбека Есимбековича;
районного суда
по Алматинской области:
Жамбылского                Султанова Нурлана Кыдыржановича;
районного суда
Илийского                  Кененбаева Самата Советбековича;
районного суда
Панфиловского              Алмабекова Кусайына Карашовича
районного суда             с освобождением от должности председателя
районного суда N 2 Нуринского района
Карагандинской области;
Талдыкорганского           Алиеву Симузар Акбаровну;
городского суда
по Атырауской области:
суда N 2                   Джарилгасову Марал Серикбаевну;
города Атырау
Унгарсынову Элеонору Макизовну;
по Восточно-Казахстанской области:
Семипалатинского           Рахимбаева Тыныбека Тулеутаевича;
городского суда
суда N 2                   Узыканова Саганбека;
города Семипалатинска
специализированного        Кужамбетову Арману Баяндиновну;
межрайонного
экономического суда
Шемонаихинского            Болаткана Ралата Болатканулы;
районного суда
по Карагандинской области:
Октябрьского               Смагулова Адилжана Амиржановича;
районного суда
города Караганды
районного суда N 2         Сыздыкова Бахтияра Мангаждаровича;
Бухар-Жырауского района
специализированного        Атагулова Булата Еркеновича;
межрайонного
экономического суда
по Костанайской области:
Костанайского              Ержанову Галию Галихановну;
городского суда
Кашкинбаева Серика Базарбековича;
Тимофеева Аркадия Викторовича;
Рудненского                Сулейменова Алтая Канатовича;
городского суда
Костанайского              Бексултанова Булата Абилкасымовича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Костанайского городского суда этой же
области;
Карабалыкского             Туксаитову Гульмиру Мухтаровну;
районного суда
Карасуского                Жумагулова Каражана Мухаметгалеевича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Аркалыкского городского суда этой же
области;
по Кызылординской области:
Кармакшинского             Тасыбаева Нурлана Сапиуллаевича;
районного суда
Шиелийского                Альмаханова Гайсу Аябековича;
районного суда
по Мангистауской области:
специализированного        Широкову Елену Александровну;
межрайонного
экономического суда
по Павлодарской области:
суда N 2                   Ахметжанову Шынар Амантаевну;
города Павлодара
Мукатаева Мержана Умарбаевича;
Тюлюбаева Айтуара Айтахметовича;
Экибастузского             Нургалиева Ардака Темешбаевича;
городского суда
Рсалы Жанбыршы Алипулы
с освобождением от должности судьи
Байконырского городского суда
Кызылординской области;
специализированного        Ерзакова Мухамеджана Темирхановича;
межрайонного
экономического суда
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского           Байзакову Динару Эделевну;
городского суда
Жолдасову Гульмиру Сериковну;
Смагулова Айдара Аскербековича;
Тажину Асель Габдуллаевну;
Шалаеву Наталью Алексеевну;
Аккайынского               Касеинова Бахыта Бакумбаевича;
районного суда
Мамлютского                Бейсекеева Каната Амиржановича;
районного суда
по городу Алматы:
районного суда N 2         Сагынбекову Гульнар Мейрхановну.
Ауэзовского района

3. Атқаратын қызметiнен:
Ақмола облысы бойынша:
Целиноград аудандық        Байтемiров Ақпанбай Байтемiрұлы
сотының төрағасы           өз тiлегi бойынша;
Астрахан аудандық          Сейпішев Рақымбай Есiмханұлы
сотының төрағасы           өз тілегi бойынша;
Алматы облысы бойынша:
Еңбекшiқазақ аудандық      Нұрлыбаев Мұқан Асқарұлы
сотының судьясы            соттың айыптау үкiмi
заңды күшiне енуiне байланысты;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық             Хан Валентина Геннадьевна
сотының судьясы            өз тiлегi бойынша;
Құрманғазы аудандық        Сапарова Ұлмекен Қибатоллақызы
сотының судьясы            судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қаласы               Азбеков Бақытжан Көлбайұлы
N 2 сотының                судьяға қойылатын талаптарды
судьялары                  орындамағаны үшін;
Iзбасханов Жүнiсбек Қыстаубайұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы           Дроздовская Наталья Николаевна
Қазыбек би аудандық        судьяға қойылатын талаптарды
сотының судьясы            орындамағаны үшін;
Қостанай облысы бойынша:
Денисов аудандық           Мишина Валентина Яковлевна
сотының төрағасы           өкiлеттiк мерзiмiнiң өтуiне байланысты
осы соттың судьясы етiп қалдырыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Әуезов ауданы              Мыңбаева Ләззат Әділбекқызы
N 2 аудандық сотының       өз тілегі бойынша
судьясы
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
председателя               Байтемирова Акпанбая Байтемировича
Целиноградского            по собственному желанию;
районного суда
председателя               Сейпишева Ракымбая Есимхановича
Астраханского              по собственному желанию;
районного суда
по Алматинской области:
судью                      Нурлыбаева Мукана Аскаровича
Енбекшиказахского          в связи с вступлением в законную силу
районного суда             обвинительного приговора суда;
по Атырауской области:
судью                      Хан Валентину Геннадьевну
Атырауского                по собственному желанию;
городского суда
судью                      Сапарову Улмекен Кибатуллаевну
Курмангазинского           за невыполнение требований,
районного суда             предъявляемых к судье;
по Жамбылской области:
судей                      Азбекова Бахытжана Кольбаевича
суда N 2 города Тараза     за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
Избасханова Жунусбека Кистаубаевича
за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Карагандинской области:
судью Казыбекбийского      Дроздовскую Наталью Николаевну
районного суда             за невыполнение требований,
города Караганды           предъявляемых к судье;
по Костанайской области:
председателя               Мишину Валентину Яковлевну
Денисовского               в связи с истечением срока полномочий
районного суда             с оставлением судьей этого же суда;
по городу Алматы:
судью                      Мынбаеву Ляззат Адильбековну
районного суда N 2         по собственному желанию.
Ауэзовского района
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан