Қазақстан Республикасының облыстық және оларға теңестірілген соттарының судьяларын, сондай-ақ аудандық және оларға теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 1345 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 3, 6-тармақтарына, 34-бабының 1-тармағының 1), 4), 6), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Судья қызметiне:
Ақмола                   Тоқсанбаев Қайрат Ботайұлы;
облыстық сотына
Атырау                   Әбдiлдин Ерлан Әукенұлы
облыстық сотына          Алматы облысы Текелi қалалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қызылорда                Жуынтаева Светлана Нағашыбайқызы
облыстық сотына          осы облыстың Арал аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы                   Қайыпов Намаз Сағынайұлы
қалалық сотына           Маңғыстау облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Омаров Әуесбек Сейітұлы Алматы облысы Ақсу аудандық сотының төрағасы қызметiне тағайындалсын.
3. Аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың судьялары қызметтерiне:
Ақмола облысы бойынша:
Сандықтау               Баймұқан Нұрбек Қалиасқарұлы;
аудандық сотына
Щучье                   Қожанова Тұрсын Жақанқызы;
аудандық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе                  Сүлейменова Гүлжан Жүнісқызы
қаласының сотына        Қызылорда қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Мұғалжар                Кұлжанова Гүлшат Тілешқызы;
аудандық сотына
Хромтау                 Iзбасарова Гүлмира Қуатжанқызы;
аудандық сотына
Алматы облысы бойынша:
Текелi                  Әбдiғалымов Саят Собетайұлы;
қалалық сотына
Балқаш                  Байділбеков Берiк Асылбекұлы;
аудандық сотына
мамандандырылған        Тұрлыбеков Бақыткелдi Тамашаұлы
ауданаралық             Талдықорған гарнизоны әскери сотының
экономикалық сотқа      төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
Атырау                  Рахымжанова Гаухар Әтiрбекқызы;
қалалық сотына
Атырау қаласының        Қадырғалиев Базарғали Мамышұлы;
N 2 сотына
мамандандырылған        Ермеков Кенжеғали Ермекұлы
ауданаралық             осы облыстың Жылыой аудандық сотының
экономикалық сотқа      судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен қаласының       Солтанбеков Ержан Алдабергенұлы;
N 2 сотына
Семей                   Сүлейменова Ая Болатқызы;
қалалық сотына
Семей қаласының         Күзетаева Динара Зарықбекқызы;
N 2 сотына
Риддер                  Жексекенов Дәурен Зейнелқанұлы;
қалалық сотына
Побияха Людмила Александровна;
Абай                    Рысхалиева Әлия Рысхалиқызы;
аудандық сотына
Жарма                   Жәнiбеков Мұратқан Манапұлы;
аудандық сотына
Зайсан                  Хасенбаев Нияз Зиядабекұлы;
аудандық сотына
Көкпектi ауданының      Шақпантаев Қайрат Мұратұлы
N 2 аудандық сотына     осы облыстың Өскемен қаласы N 2 сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Шемонаиха               Манақаева Қымбат Саулқызы;
аудандық сотына
Жамбыл облысы бойынша:
Тұрар Рысқұлов          Бәкірбаев Бахытхан Ергешұлы;
аудандық сотына
мамандандырылған        Есенбай Абай Ерғалиұлы
ауданаралық             осы облыстың Тараз қаласы N 2 сотының
экономикалық сотқа      судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөрлi                   Құсайынов Серiк Қуанышұлы;
аудандық сотына
Өтешев Қайрат Тасқалиұлы;
Қаратөбе                Шынғалиев Марат Энгельсұлы;
аудандық сотына
Сырым                   Төлеуғалиев Ғабит Хамидоллаұлы;
аудандық сотына
Теректi ауданының       Ешпанова Жанар Баймұратқызы;
N 2 аудандық сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласының     Шағатаев Қайрат Күнесбекұлы;
Октябрь аудандық
сотына
Қарағанды қаласы        Айтқазина Айман Тілеуғабылқызы;
Октябрь ауданының
N 3 аудандық сотына     Жылбаева Күлімжан Қайдарқызы;
Балқаш                  Берлікешева Нұргүл Мұралқызы;
қалалық сотына
Ибрагимова Майра Нәбиқызы;
Мухамедов Александр Юсупович;
Саран                   Ғаниолла Шыңғыс Ғаниоллаұлы;
қалалық сотына
Сәтпаев                 Байгенжинова Гүлсара Мұханбетярқызы ;
қалалық сотына
Шөженов Жұмағұл Нығметұлы;
Темiртау                Әбдiров Шахатбек Мәжитұлы;
қалалық сотына
Шахтинск                Ермеков Ерлан Төлеуханұлы;
қалалық сотына
Абай                    Кәрiмбаев Жамбыл Жанатұлы;
аудандық сотына
Ақтоғай ауданының       Кайыпова Алтын Жамантайқызы;
N 2 аудандық сотына
Шет ауданының           Тұтқабекова Зәуреш Зікірияқызы;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған        Қаженова Гүлмира Қорғанбекқызы;
ауданаралық
экономикалық сотқа      Салқымбаев Орман Омарұлы
Қарағанды қаласы Қазыбек би ауданының
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Лисаков                 Қазтаев Мылтықбай Қабиұлы;
қалалық сотына
Құлбаева Айжан Әдiлқызы;
Жангелдин               Байкин Теміржан Сапабекұлы;
аудандық сотына
Федоров                 Москалюк Александр Романович
аудандық сотына         осы облыстың Қостанай қалалық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған        Ким Флора Владимировна
ауданаралық             осы облыстың Қостанай қаласы N 2
экономикалық сотқа      сотының судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Наумова Тамара Александровна
осы облыстың Қостанай қаласы N 2
сотының судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау                   Әдiлсұлтани Гүлмаржан Әдiлсұлтанқызы;
қалалық сотына
Бисенова Салтанат Сапарғалиқызы;
Елемесов Бауыржан Жаумытбайұлы;
Исмаилов Айдарәлi Әмзеұлы;
Ақтау қаласының         Мақұлбаев Жеңiс Тiлләбайұлы;
N 2 сотына
Тасмамбетов Руслан Тұрмаханұлы;
Оразғалиева Нәйла Тұрланқызы;
мамандандырылған        Құттымұрадова Сұлуке;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                Хожабергенов Мұрат Амангелдiұлы;
қалалық сотына
Павлодар қаласының      Қашиғолина Әсима Амангелдiқызы;
N 2 сотына
Ақсу                    Ыбраев Нұрлан Саматұлы;
қалалық сотына
Орынғали Талғат;
Екiбастұз               Әбдiкәрiмов Жандос Нұрахметұлы;
қалалық сотына
Әбу Айбек Кеңесұлы;
Ақбербаев Болатжан Хмеджанұлы;
Тергемесова Гүлнұр Бекболатқызы;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл               Бөкетова Гүлiмжан Темiрболатқызы;
қалалық сотына
Жамбыл                  Малыгин Владимир Иванович;
аудандық сотына
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласының       Ағманов Едiлхан Байтөреұлы;
N 3 сотына
Tүркістан               Шертаева Майра Жолбарысқызы;
қалалық сотына
Қазығұрт                Тастанбеков Ербол Айтбайұлы;
аудандық сотына
Сарыағаш                Жұмабаев Нұржан Әмзеұлы;
аудандық сотына
Сарыағаш ауданының      Оңғарбаев Талғат;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған        Адамов Марат Адамұлы
ауданаралық             Павлодар облысы Екiбастұз қалалық
экономикалық сотқа      сотының судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
мамандандырылған        Абиров Ержан Қадырханұлы
ауданаралық             Алматы облысы Панфилов аудандық
әкiмшiлiк сотқа         сотының төрағасы қызметiнен босатыла
отырып;
Тасқожина Гүлмира Нұрмұқанқызы;
мамандандырылған        Шаянов Серiк Өсербекұлы
ауданаралық             Жамбыл облысы мамандандырылған
экономикалық сотқа      ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Астана қаласы бойынша:
Алматы                  Әлтаев Рамазан Дүйсембайұлы;
аудандық сотына
Есiмова Алма Есiмқызы;
Меңлiқұл Қайрат Меңлiқұлұлы;
Сүйенiшев Марат Әбдіқұлұлы
Қостанай облысы Рудный қалалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Сүлейменов Асқар Абайханұлы
Шығыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Шыныбаев Ералы Қадырұлы
Ақмола облысы Степногор қалалық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Сарыарқа                Жолдасбеков Нұржан Өтепбайұлы;
аудандық сотына
Қаудинов Мәлiк Еркенұлы
Қарағанды қаласы Қазыбек би аудандық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Нұрқасымов Бұғыбай Әбiлманапұлы
Қостанай облысы Наурзым аудандық
сотының төрағасы қызметiнен босатыла
отырып;
Сұлтанбекова Сәлима Ысмайылқызы;
Чикитова Юлия Иннокентьевна;
мамандандырылған        Байжанов Қайрат Серiкұлы;
ауданаралық
әкiмшiлiк сотқа         Балтабаева Сәуле Қуанышқызы;
мамандандырылған        Бексеитова Зибагүл Темiртасқызы
ауданаралық             Павлодар облыстық сотының
экономикалық сотқа      судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Бөлеулиев Бахтияр Төлегенұлы;
Қожабаев Ерболат Өмiрсерiкұлы
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей судей областных и приравненных к ним судов, а также председателей и судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2004 года N 1345
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 3, 6 статьи 31 , подпунктами 1), 4), 6), 7) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должность судьи:
Акмолинского            Токсанбаева Кайрата Ботаевича;
областного суда
Атырауского             Абдильдина Ерлана Аукеновича
областного суда         с освобождением от должности судьи
Текелийского городского суда Алматинской
области;
Кызылординского         Жуынтаеву Светлану Нагашыбаевну
областного суда         с освобождением от должности судьи
Аральского районного суда этой же области;
Алматинского            Каюпова Намаза Сахнаевича
городского суда         с освобождением от должности судьи
Мангистауского областного суда.
2. Назначить на должность председателя Аксуского районного суда Алматинской области Омарова Ауесбека Сеитовича.
3. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Сандыктауского          Баймукана Нурбека Калиаскарулы;
районного суда
Щучинского              Кожанову Турсун Жакановну;
районного суда
по Актюбинской области:
суда                    Сулейменову Гульжан Жунускызы
города Актобе           с освобождением от должности судьи
Кызылординского городского суда;
Мугалжарского           Кульжанову Гульшат Тлешевну;
районного суда
Хромтауского            Избасарову Гульмиру Куатжановну;
районного суда
по Алматинской области:
Текелийского            Абдигалимова Саята Собетаевича;
городского суда
Балхашского             Байдилбекова Берика Асилбековича;
районного суда
специализированного     Турлыбекова Бакыткелды Тамашаевича
межрайонного            с освобождением от должности председателя
экономического суда     военного суда Талдыкорганского гарнизона;
по Атырауской области:
Атырауского             Рахимджанову Гаухар Атирбеккызы;
городского суда
суда N 2                Кадыргалиева Базаргали Мамышевича;
города Атырау
специализированного     Ермекова Кенжегали Ермековича
межрайонного            с освобождением от должности судьи
экономического суда     Жылыойского районного суда этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
суда N 2                Солтанбекова Ержана Алдабергеновича;
города
Усть-Каменогорска
Семипалатинского        Сулейменову Аю Булатовну;
городского суда
суда N 2                Кузетаеву Динару Зарыкбековну;
города Семипалатинска
Риддерского             Жексекенова Даурена Зайнелькановича;
городского суда
Побияху Людмилу Александровну;
Абайского               Рысхалиеву Алию Рысхалиевну;
районного суда
Жарминского             Жаныбекова Мураткана Манаповича;
районного суда
Зайсанского             Хасенбаева Нияза Зиядабекулы;
районного суда
районного суда N 2      Чакпантаева Кайрата Муратовича
Кокпектинского района   с освобождением от должности судьи суда N 2
города Усть-Каменогорска этой же области;
Шемонаихинского         Манакаеву Кымбат Сауловну;
районного суда
по Жамбылской области:
суда района             Бакирбаева Бахытхана Ергешовича;
Турара Рыскулова
специализированного     Есенбая Абая Ергалиулы
межрайонного            с освобождением от должности судьи
экономического суда     суда N 2 города Тараза этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
Бурлинского             Кусаинова Серика Куанышевича;
районного суда
Утешева Кайрата Таскалиевича;
Каратобинского          Шингалиева Марата Энгельсовича;
районного суда
Сырымского              Тулеугалиева Габита Хамидуллиевича;
районного суда
районного суда N 2      Ешпанову Жанар Баймуратовну;
Теректинского района
по Карагандинской области:
Октябрьского            Шагатаева Кайрата Кунесбековича;
районного суда
города Караганды
районного суда N 3      Айтказину Айман Тлеугабыловну;
Октябрьского района
города Караганды        Жилбаеву Кулимжан Кайдаровну;
Балхашского             Берликешеву Нургуль Мураловну;
городского суда
Ибрагимову Майру Набиевну;
Мухамедова Александра Юсуповича;
Саранского              Ганиоллу Шингиса Ганиолловича;
городского суда
Сатпаевского            Байгенжинову Гульсару Муханбетяровну;
городского суда
Шуженова Жумагула Ныгметовича;
Темиртауского           Абдирова Шахатбека Мажитовича;
городского суда
Шахтинского             Ермекова Ерлана Толеухановича;
городского суда
Абайского               Каримбаева Джамбула Жанатовича;
районного суда
районного суда N 2      Каюпову Алтын Жамантаевну;
Актогайского района
районного суда N 2      Туткабекову Зауреш Зыкриновну;
Шетского района
специализированного     Каженову Гульмиру Курганбековну;
межрайонного
экономического суда     Салкимбаева Ормана Омаровича
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Казыбекбийского района
города Караганды;
по Костанайской области:
Лисаковского            Казтаева Мылтыкбая Кабиевича;
городского суда
Кульбаеву Айжан Адиловну;
Джангельдинского        Байкина Темиржана Сапабековича;
районного суда
Федоровского            Москалюка Александра Романовича
районного суда          с освобождением от должности председателя
Костанайского городского суда этой же
области;
специализированного     Ким Флору Владимировну
межрайонного            с освобождением от должности судьи суда N 2
экономического суда     города Костаная этой же области;
Наумову Тамару Александровну
с освобождением от должности судьи суда N 2
города Костаная этой же области;
по Мангистауской области:
Актауского              Адилсултани Гулмаржан Адилсултанкызы;
городского суда
Бисенову Салтанат Сапаргалиевну;
Елемесова Бауыржана Жаумитбаевича;
Исмаилова Айдарали Амзеевича;
суда N 2                Макулбаева Жениса Тиллабайулы;
города Актау
Тасмамбетова Руслана Турмахановича;
Уразгалиеву Найлю Турлановну;
специализированного     Куттымурадову Сулуке;
межрайонного
экономического суда
по Павлодарской области:
Павлодарского           Хожабергенова Мурата Амангельдиевича;
городского суда
суда N 2                Кашигулину Асиму Амангельдиевну;
города Павлодара
Аксуского               Ибраева Нурлана Саматовича;
городского суда
Орынгали Талгата;
Экибастузского          Абдыкаримова Жандоса Нурахметовича;
городского суда
Абу Айбека Кенесулы;
Акбербаева Булатжана Хмеджановича;
Тергемесову Гульнур Бекбулатовну;
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского        Букетову Гулюмжан Темерболатовну;
городского суда
Жамбылского             Малыгина Владимира Ивановича;
районного суда
по Южно-Казахстанской области:
суда N 3                Агманова Едилхана Байтореевича;
города Шымкента
Туркестанского          Шертаеву Майру Жолбарысовну;
городского суда
Казыгуртского           Тастанбекова Ербола Айтбаевича;
районного суда
Сарыагашского           Жумабаева Нуржана Амзебаевича;
районного суда
районного суда N 2      Онгарбаева Талгата;
Сарыагашского района
специализированного     Адамова Марата Адамулы
межрайонного            с освобождением от должности судьи
экономического суда     Экибастузского городского суда
Павлодарской области;
по городу Алматы:
специализированного     Абирова Ержана Кадирхановича
межрайонного            с освобождением от должности председателя
административного суда  Панфиловского районного суда Алматинской
области;
Таскужину Гульмиру Нурмухановну;
специализированного     Шаянова Серика Усербековича
межрайонного            с освобождением от должности судьи
экономического суда     специализированного межрайонного
экономического суда Жамбылской области;
по городу Астане:
Алматинского            Альтаева Рамазана Дюсембаевича;
районного суда
Есымову Алму Есымовну;
Менликула Кайрата Менликулулы;
Суенишева Марата Абдикуловича
с освобождением от должности судьи
Рудненского городского суда
Костанайской области;
Сулейменова Аскара Абайхановича
с освобождением от должности судьи
Восточно-Казахстанского областного суда;
Шыныбаева Ералы Кадыровича
с освобождением от должности судьи
Степногорского городского суда
Акмолинской области;
Сарыаркинского          Джолдасбекова Нуржана Утепбаевича;
районного суда
Каудинова Малика Еркеновича
с освобождением от должности судьи
Казыбекбийского районного суда города
Караганды;
Нуркасымова Бугыбая Абылманаповича
с освобождением от должности председателя
Наурзумского районного суда Костанайской
области;
Султанбекову Салиму Исмаиловну;
Чикитову Юлию Иннокентьевну;
специализированного     Байжанова Кайрата Сериковича;
межрайонного
административного суда  Балтабаеву Сауле Куанышевну;
специализированного     Бексеитову Зибагуль Темиртасовну
межрайонного            с освобождением от должности судьи
экономического суда     Павлодарского областного суда;
Булеулиева Бахтияра Тулегеновича;
Кожабаева Ерболата Омирсериковича.

4. Атқаратын қызметтерiнен:
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қалалық          Самуратова Әлия Владимирқызы
сотының судьясы         соттың айыптау үкiмi
заңды күшiне енуiне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Шығыс Қазақстан         Елапов Владимир Константинович
облыстық сотының        орнынан түсуiне байланысты;
судьясы
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орап қаласының          Албаков Али Хамзатович
N 2 сотының судьясы     өз тiлегi бойынша;
Қостанай облысы бойынша:
Рудный қалалық          Мырзахметов Ер-Ұлан Қабижанұлы
сотының судьясы         судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Қарасу ауданының        Өтеев Мұхтар Тыныштықұлы
N 2 аудандық сотының    қайтыс болуына байланысты;
төрағасы
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қаласының      Воробьева Зинаида Тадеушевна
N 2 сотының судьясы     өз тiлегі бойынша;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық       Ташқұлов Даулет Ташқұлұлы
сотының судьясы         өз тiлегі бойынша;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған        Назарбекова Шәрипахала Полатқызы
ауданаралық             қайтыс болуына байланысты;
экономикалық соттың
судьясы
Алматы қаласы бойынша:
Алматы қалалық          Әбдiрахманов Серiк Ахашұлы
сотының судьясы         басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Түрксiб аудандық        Нажмединов Бахтияр Махмұтханұлы
сотының судьясы         соттың айыптау үкімі
заңды күшiне енуiне байланысты
босатылсын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

4. Освободить от занимаемых должностей:
по Актюбинской области:
судью                   Самуратову Алию Владимировну
суда города Актобе      в связи с вступлением в законную силу
обвинительного приговора суда;
по Восточно-Казахстанской области:
судью                   Елапова Владимира Константиновича
Восточно-               в связи с уходом в отставку;
Казахстанского
областного суда
по Западно-Казахстанской области:
судью                   Албакова Али Хамзатовича
суда N 2                по собственному желанию;
города Уральска
по Костанайской области:
судью                   Мырзахметова Ер-Улана Кабижановича
Рудненского             за невыполнение требований,
городского суда         предъявляемых к судье;
председателя            Утеева Мухтара Тыныштыковича
районного суда N 2      в связи со смертью;
Карасуского района
по Павлодарской области:
судью суда N 2          Воробьеву Зинаиду Тадеушевну
города Павлодара        по собственному желанию;
по Северо-Казахстанской области:
судью                   Ташкулова Даулета Ташкулулы
Петропавловского        по собственному желанию;
городского суда
по Южно-Казахстанской области:
судью                   Назарбекову Шарипахалу Полатовну
специализированного     в связи со смертью;
межрайонного
экономического суда
по городу Алматы:
судью                   Абдрахманова Серика Ахашевича
Алматинского            в связи с переходом на другую работу;
городского суда
судью                   Нажмединова Бахтияра Махмутхановича
Турксибского            в связи с вступлением в законную силу
районного суда          обвинительного приговора суда.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан