Қазақстан Республикасы әскерлерi Әскери сотының қылмыстық iстер жөніндегі алқасының төрағасы қызметiнен босату, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аудандық және оларға теңестiрiлген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 9 маусымдағы N 1379 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының 3, 6-тармақтарына,   34-бабы 1-тармағының 1), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына, 5, 6-тармақтарына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың төрағалары қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Бұланды                   Әмiров Мұрат Айтымұлы
аудандық сотына           осы облыстың мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Катонқарағай              Изенбаева Жаңыл Қайролдақызы
аудандық сотына           осы соттың судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Аққайың                   Сұлтанов Мұрат Бәйкенұлы
аудандық сотына           осы облыстың Жамбыл аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Айыртау ауданының         Нұрғали Қабділмәжит Хамитұлы
N 2 аудандық сотына       осы облыстың Ғабит Мүсiрепов атындағы
ауданы сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың судьялары қызметтеріне:
Ақмола облысы бойынша:
Ерейментау                Глазкова Нина Павловна;
аудандық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Қарғалы                   Бақтығалиев Нұрлан Амантұрлыұлы;
аудандық сотына
Атырау облысы бойынша:
Атырау                    Мұфтах Майра Нұреденқызы;
қалалық сотына
Құрманғазы                Аманғалиев Ерболат Қаллешұлы;
аудандық сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей                     Байбосынова Сандуғаш Досанқызы;
қалалық сотына
Ыбраева Кәмшат Төлеуғазықызы;
Риддер                    Мигманов Рафаиль Мингадыевич;
қалалық сотына
Аягөз                     Мергембаев Берғали Нұрғалиұлы;
аудандық сотына
Бородулиха                Темiрханов Данияр Дидарбекұлы;
аудандық сотына
Зайсан                    Нұртазинова Гаухар Сағатбекқызы;
аудандық сотына
Үржар                     Далабаева Зарякүл Ермекқызы;
аудандық сотына
мамандандырылған          Молғабылов Баян Қадылбекұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз                     Асылбек Гүлнара Әбдуәлиқызы;
қалалық сотына
Тараз қаласының           Оңланбекова Ғалия Мұратқызы;
N 2 сотына
Жамбыл                    Көпжасаров Лесқали Әбдiғапарұлы;
аудандық сотына
Тұрар Рысқұлов            Солтыбаев Мұрат Еркiнбекұлы;
аудандық сотына
Талас                     Досымқұлов Рашид Жабықұлы;
аудандық сотына
мамандандырылған          Мадемаров Алтынбек Әсіпбекұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш                    Башанов Марат Башанұлы;
қалалық сотына
Ыбрайымов Мұсабай;
Жезқазған                 Баян Ләззат Төлеутайқызы;
қалалық сотына
Жаңаарқа                  Ысқақбаев Кенжебай Дарбайұлы;
аудандық сотына
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай қаласының        Байжұманова Алтын Жұматайқызы;
N 2 сотына
Қызылорда облысы бойынша:
Арал                      Наримов Артур Зұлхарнайұлы;
аудандық сотына
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                  Майлыбаев Ерхан Асаубайұлы;
қалалық сотына
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Айыртау                   Жемурзинов Жанат Сәркенұлы;
аудандық сотына
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласының         Төребекова Шара Дүйсенбіқызы;
N 2 сотына
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы ауданының          Алыбаев Дастан Майданұлы
N 2 аудандық сотына       Қарағанды қаласының Қазыбек би
аудандық сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
мамандандырылған          Смайыл Айжан Ержұманқызы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Алматы гарнизонының       Әлиасқаров Дихан Омарғазыұлы;
әскери сотына
Астана қаласы бойынша:
Алматы                    Басқанбаева Сәуле Сәбиқанқызы;
аудандық сотына
Баяхметов Нұрлан Еркешұлы;
Сәбиев Әлiмжан Нығметұлы;
Сарыарқа                  Балағұмарова Ардақ Дүйсенбекқызы;
аудандық сотына
Кішкембаев Асқар Болатұлы;
Семенова Виктория Васильевна;
Шайхисламов Әдiлхан Шайхисламұлы;
мамандандырылған          Айтқалиева Қазима Төлепқызы;
ауданаралық
әкiмшiлiк сотқа           Әлiмжанова Ләззат Молдакерiмқызы;
Жолдасбаева Гүлжанна Қосайқызы
тағайындалсын.

Об освобождении от должности председателя коллегии по уголовным делам Военного суда войск Республики Казахстан, а также назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 июня 2004 года N 1379
В соответствии с пунктом 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 3, 6 статьи 31 , подпунктами 1), 7) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4, пунктами 5, 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Буландынского           Амирова Мурата Айтымовича
районного суда          с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
Катон-Карагайского      Изенбаеву Жаныл Кайролдиновну
районного суда          с освобождением от должности судьи этого же
суда;
по Северо-Казахстанской области:
Аккайынского            Султанова Мурата Байкеновича
районного суда          с освобождением от должности
председателя Жамбылского районного суда
этой же области;
районного суда N 2      Нургали Кабдилмажита Хамитулы
Айыртауского района     с освобождением от должности судьи суда
района имени Габита Мусрепова этой же
области.
2. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Ерейментауского         Глазкову Нину Павловну;
районного суда
по Актюбинской области:
Каргалинского           Бактыгалиева Нурлана Амантурлиевича;
районного суда
по Атырауской области:
Атырауского             Муфтах Майру Нуреденкызы;
городского суда
Курмангазинского        Амангалиева Ерболата Каллешовича;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
Семипалатинского        Байбосынову Сандугаш Досановну;
городского суда
Ибраеву Камшат Тулеугазыевну;
Риддерского             Мигманова Рафаиля Мингадыевича;
городского суда
Аягузского              Мергембаева Бергали Нургалиевича;
районного суда
Бородулихинского        Темирханова Данияра Дидарбековича;
районного суда
Зайсанского             Нуртазинову Гаухар Сагатбековну;
районного суда
Урджарского             Далабаеву Зарякул Ермековну;
районного суда
специализированного     Молгабылова Баяна Кадылбекулы;
межрайонного
экономического суда
по Жамбылской области:
Таразского              Асылбек Гульнару Абдуваликызы;
городского суда
суда N 2                Онланбекову Галию Муратовну;
города Тараза
Жамбылского             Копжасарова Лескали Абдыгапаровича;
районного суда
суда района             Солтыбаева Мурата Еркинбековича;
Турара Рыскулова
Таласского              Досымкулова Рашида Жабыковича ;
районного суда
специализированного     Мадемарова Алтынбека Асипбековича;
межрайонного
экономического суда
по Карагандинской области:
Балхашского             Башанова Марата Башановича;
городского суда
Ибраимова Мусабая;
Жезказганского          Баян Ляззат Толеутайкызы;
городского суда
Жанааркинского          Искакбаева Кенжебая Дарбаевича;
районного суда
по Костанайской области:
суда N 2 города         Байжуманову Алтын Жуматаевну;
Костаная
по Кызылординской области:
Аральского
районного суда          Наримова Артура Зулхарнаевича;
по Павлодарской области:
Павлодарского
городского суда         Майлыбаева Ерхана Асаубаевича;
по Северо-Казахстанской области:
Айыртауского
районного
суда                    Жемурзинова Жаната Саркеновича;
по Южно-Казахстанской области:
суда N 2
города Шымкента         Торебекову Шару Дуйсенбиевну;
по городу Алматы:
районного суда N 2      Алыбаева Дастана Майдановича;
Алмалинского района     с освобождением от должности судьи
Кызыбекбийского районного суда
города Караганды;
специализированного     Смайыл Айжан Ержуманкызы;
межрайонного
экономического суда
военного суда           Алиаскарова Дихана Омаргазиевича;
Алматинского гарнизона
по городу Астане:
Алматинского            Басканбаеву Сауле Сабикановну;
районного суда
Баяхметова Нурлана Еркешевича;
Сабиева Алимжана Негметовича;
Сарыаркинского          Балагумарову Ардак Дуйсенбековну;
районного суда
Кишкембаева Аскара Булатовича;
Семенову Викторию Васильевну ;
Шайхисламова Адилхана Шайхисламулы;
специализированного     Айткалиеву Казиму Тулеповну;
межрайонного
административного суда  Алимжанову Ляззат Молдакеримовну;
Жолдасбаеву Гульжанну Косаевну.

3. Молдабаев Сарқытбек Сәрсембайұлы басқа жұмысқа ауысуына байланысты Қазақстан Республикасы әскерлерi Әскери сотының қылмыстық iстер жөнiндегi алқасының төрағасы қызметiнен босатылсын.
4. Атқаратын қызметтерiнен:
Ақмола облысы бойынша:
Бұланды аудандық          Шатов Анатолий Яковлевич
сотының төрағасы          өз тiлегi бойынша, осы соттың
судьясы етiп қалдырыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей қалалық             Галашин Виктор Алексеевич
сотының судьясы           орнынан түсуiне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы          Зейнешев Ержан Тiлеубекұлы
Қазыбек би аудандық       басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
сотының судьясы
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық          Тлеулин Мейрам Мұхаметжанұлы
сотының судьясы           судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Аққайың аудандық          Рамазанов Мүбарак Нұрмашұлы
сотының төрағасы          өкiлеттiк мерзiмiнiң өтуiне байланысты,
осы соттың судьясы етiп қалдырыла отырып;
Айыртау ауданының         Құрманалинов Сәлiмжан Куанышбайұлы
N 2 аудандық сотының      өз тiлегі бойынша, осы соттың
төрағасы                  судьясы етiп қалдырыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Медеу аудандық            Алтаева Айнаш Алтайқызы
сотының судьясы           судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық           Мартель Владимир Александрович
сотының судьясы           басқа жұмысқа ауысуына байланысты
босатылсын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Освободить от занимаемой должности председателя коллегии по уголовным делам Военного суда войск Республики Казахстан Молдабаева Саркытбека Сарсембаевича в связи с переходом на другую работу.
4. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
председателя            Шатова Анатолия Яковлевича
Буландынского           по собственному желанию с оставлением судьей
районного суда          этого же суда;
по Восточно-Казахстанской области:
судью                   Галашина Виктора Алексеевича
Семипалатинского        в связи с уходом в отставку;
городского суда
по Карагандинской области:
судью                  Зейнешева Ержана Тилеубековича
Казыбекбийского         в связи с переходом на другую работу;
районного суда
города Караганды
по Павлодарской области:
судью                   Тлеулина Мейрама Мухаметжановича
Павлодарского           за невыполнение требований,
городского суда         предъявляемых к судье;
по Северо-Казахстанской области:
председателя            Рамазанова Мубарака Нурмашулы
Аккайынского            в связи с истечением срока полномочий
районного суда          с оставлением судьей этого же суда;
председателя            Курманалинова Салимжана Куанышбай-улы
районного суда N 2      по собственному желанию с оставлением
Айыртауского района     судьей этого же суда;
по городу Алматы:
судью                   Алтаеву Айнаш Алтаевну
Медеуского              за невыполнение требований,
районного суда          предъявляемых к судье;
по городу Астане:
судью                   Мартеля Владимира Александровича
Алматинского            в связи с переходом на другую работу.
районного суда
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан