Қазақстан Республикасының кейбір аудандық және оларға теңестiрiлген соттарын құру, қайта ұйымдастыру және тарату туралы
Қазақстан Республикасы Презитдентінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 1437 Жарлығы.
"Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 3-бабының 3-тармағына, 6-бабының 1-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығымен бекiтiлген судьялардың штат саны шегiнде (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1999 ж., N 1, 2-құжат; 2001 ж., N 4-5, 43-құжат; 2002 ж., N 26, 272-құжат; N 45, 445-құжат; 2003 ж., N 12, 130-құжат; N 16, 160-құжат; 2004 ж., N 13, 166-құжат):
1) мамандандырылған әкiмшiлiк соттар:
Ақмола облысының Көкшетау қаласында;
Ақмола облысының Щучье ауданында;
Ақтөбе облысының Ақтөбе қаласында;
Алматы облысының Талдықорған қаласында;
Атырау облысының Атырау қаласында;
Шығыс Қазақстан облысының Өскемен қаласында;
Шығыс Қазақстан облысының Зырянов ауданында;
Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласында;
Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласында;
Шығыс Қазақстан облысының Шемонаиха ауданында;
Жамбыл облысының Тараз қаласында;
Батыс Қазақстан облысының Орал қаласында;
Батыс Қазақстан облысының Бөрлi ауданында;
Қарағанды облысының Балқаш қаласында;
Қарағанды облысының Жезқазған қаласында;
Қарағанды облысының Темiртау қаласында;
Қарағанды облысының Шахтинск қаласында;
Қостанай облысының Қостанай қаласында;
Қостанай облысының Рудный қаласында;
Қызылорда облысының Қызылорда қаласында;
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында;
Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласында;
Павлодар облысының Павлодар қаласында;
Павлодар облысының Ақсу қаласында;
Павлодар облысының Екiбастұз қаласында;
Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласында;
Оңтүстiк Қазақстан облысының Шымкент қаласында;
Оңтүстiк Қазақстан облысының Сарыағаш ауданында құрылсын;
2) Қарағанды облысының Қарағанды қаласында мамандандырылған ауданаралық әкiмшiлiк сот құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Әдiлет бiлiктiлiк алқасы, Әдiлет министрi, Жоғарғы Сотының Төрағасы осы Жарлыққа сәйкес құрылатын соттардың төрағалары мен судьялары лауазымдарына кандидаттарды iрiктеу жөнiндегi шараларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен жүзеге асырсын және Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына осы соттардың кадр құрамы жөнiндегi ұсынысты табыс етсiн.
3. Кейбiр аудандық және оларға теңестірiлген соттар олардың құрамынан аудандық және оларға теңестiрiлген соттарды бөліп шығару жолымен 1-қосымшаға сәйкес қайта ұйымдастырылсын.

Об образовании, реорганизации и упразднении некоторых районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 1437.
В соответствии с пунктом 3 статьи 3 , пунктом 1 статьи 6 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Образовать в пределах штатной численности судей, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 1, ст. 2; 2001 г., N 4-5, ст. 43; 2002 г., N 26, ст. 272; N 45, ст. 445; 2003 г., N 12, ст. 130; N 16, ст. 160; 2004 г., N 13, ст. 166):
1) специализированные административные суды :
города Кокшетау Акмолинской области;
Щучинского района Акмолинской области;
города Актобе Актюбинской области;
города Талдыкоргана Алматинской области;
города Атырау Атырауской области;
города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области;
Зыряновского района Восточно-Казахстанской области;
города Риддера Восточно-Казахстанской области;
города Семипалатинска Восточно-Казахстанской области;
Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области;
города Тараза Жамбылской области;
города Уральска Западно-Казахстанской области;
Бурлинского района Западно-Казахстанской области;
города Балхаша Карагандинской области;
города Жезказгана Карагандинской области;
города Темиртау Карагандинской области;
города Шахтинска Карагандинской области;
города Костаная Костанайской области;
города Рудный Костанайской области;
города Кызылорды Кызылординской области;
города Актау Мангистауской области;
города Жанаозена Мангистауской области;
города Павлодара Павлодарской области;
города Аксу Павлодарской области;
города Экибастуза Павлодарской области;
города Петропавловска Северо-Казахстанской области;
города Шымкента Южно-Казахстанской области;
Сарыагашского района Южно-Казахстанской области;
2) специализированный межрайонный административный суд города Караганды Карагандинской области.
2. Квалификационной коллегии юстиции, Министру юстиции, Председателю Верховного Суда Республики Казахстан осуществить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке меры по отбору кандидатов на должности председателей и судей судов, образуемых в соответствии с настоящим Указом, и представить на рассмотрение Президенту Республики Казахстан предложения по кадровому составу этих судов.
3. Реорганизовать районные и приравненные к ним суды путем выделения из их состава районных и приравненных к ним судов согласно приложению 1 .

4. Қайта ұйымдастырылған соттардың судьялары 2-қосымшаға сай, осы Жарлықтың 3-тармағына сәйкес құрылатын соттардың судьялары болып саналсын.
5. Мыналар таратылсын:
1) Ақмола облысы бойынша:
Жарқайың ауданының N 2 аудандық соты;
2) Қарағанды облысы бойынша:
Нұра ауданының N 2 аудандық соты;
3) Қостанай облысы бойынша:
Амангелдi ауданының N 2 аудандық соты.
6. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы осы Жарлықтың 3-тармағында аталған соттар үшiн iстердiң аумақтық соттылығын белгiлесiн.
7. Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгi жөнiндегі комитет осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
8. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
9. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 9 қыркүйектегi
N 1437 Жарлығына
1-Қосымша
Қазақстан Республикасының аудандық және оларға
теңестiрiлген соттарын қайта ұйымдастыру кезiнде қайта
ұйымдастырылатын және құрылатын соттардың
Тізбесі
___________________________________________________________________
N | Қайта ұйымдастырылатын | Қайта ұйымдастыру кезiнде
p/c | соттардың атауы | құрылатын соттардың атауы
___________________________________________________________________
1. Астана қаласының Алматы Астана қаласы Алматы
аудандық соты ауданының N 2 аудандық соты
2. Астана қаласының Сарыарқа Астана қаласы Сарыарқа
аудандық соты ауданының N 2 аудандық соты
3. Солтүстік Қазақстан облысының Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қалалық соты Петропавл қаласының N 2 соты
4. Қостанай облысының Рудный Қостанай облысы Рудный
қалалық соты қаласының N 2 соты
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 9 қыркүйектегi
N 1437 Жарлығына
2-Қосымша
Қайта ұйымдастыру кезінде құрылатын
соттардың судьяларының
Тізімі
Астана қаласы бойынша:
Алматы ауданы Әлтаев Рамазан Дүйсембайұлы
N 2 сотының судьялары Басқанбаева Сәуле Сәбиқанқызы
Баяхметов Нұрлан Еркешұлы
Бишаров Марат Қапарұлы
Есдәулетова Алмагүл Оспанқызы
Есiмова Алма Есiмқызы
Меңлiқұл Қайрат Меңлiқұлұлы
Рамазанова Әсем Қасембайқызы
Сүйенішев Марат Әбдiқұлұлы
Сүлейменов Асқар Абайханұлы
Тәшенова Айгүл Қуанышқызы
Ұбашева Гүлжахан Ерханқызы
Сарыарқа ауданы Баркинхоев Магомед Джабраилович
N 2 сотының судьялары Былқылова Галина Дмитриевна
Жолдасбеков Нұржан Өтепбайұлы
Қаудинов Мәлiк Еркенұлы
Кiшкембаев Асқар Болатұлы
Нұрқасымов Бұғыбай Әбiлманапұлы
Пазылов Нәби Әлиакбарұлы
Семенова Виктория Васильевна
Талқанбаева Миргүл Есжанқызы
Фаттахова Замиля Мусифуллақызы
Чикитова Юлия Иннокентьевна
Шайхисламов Әділхан Шайхисламұлы
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қаласы Айсина Әлия Бектұрқызы
N 2 сотының судьялары Байғұрманов Ермұрат Ерматұлы
Байзақова Динара Әдiлқызы
Бөкетова Гүлiмжан Темiрболатқызы
Ермағанбетова Қалжан Аманбайқызы
Жамұқанов Сәбит Қошқарұлы
Қабиева Руслана Мұратқызы
Малдыбаева Нұрия Рафаилқызы
Мұхамедиярова Алма Өсербайқызы
Сапарғалиев Серiкбол Ермекұлы
Смағұлов Айдар Әскербекұлы
Смирнова Надежда Львовна
Сұлтанова Бағдат Тәбәрiкқызы
Темiрова Гүлмира Күмiсбекқызы
Шалаева Наталья Алексеевна
Шипп Денис Алексеевич
Ыдырысова Гүлзия Мырзаханқызы
Қостанай облысы бойынша:
Рудный қаласы Шахаман Бейбiт Байекеұлы
N 2 сотының судъясы

4. Считать судей реорганизуемых судов судьями судов, образуемых в соответствии с пунктом 3 настоящего Указа, согласно приложению 2 .
5. Упразднить:
1) по Акмолинской области:
районный суд N 2 Жаркаинского района;
2) по Карагандинской области:
районный суд N 2 Нуринского района;
3) по Костанайской области:
районный суд N 2 Амангельдинского района.
6. Председателю Верховного Суда Республики Казахстан определить для судов, указанных в пункте 3 настоящего Указа, территориальную подсудность дел.
7. Правительству Республики Казахстан, Верховному Суду Республики Казахстан, Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
8. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
9. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 9 сентября 2004 года N 1437
Перечень
реорганизуемых и образуемых при реорганизации районных
и приравненных к ним судов Республики Казахстан
____________________________________________________________________
N | Наименование | Наименование образуемых
п/п | реорганизуемых судов | при реорганизации судов
____________________________________________________________________
1. Алматинский районный суд районный суд N 2 Алматинского
города Астаны района города Астаны
2. Сарыаркинский районный суд районный суд N 2 Сарыаркинского
города Астаны района города Астаны
3. Петропавловский городской суд суд N 2 города Петропавловска
Северо-Казахстанской области Северо-Казахстанской области
4. Рудненский городской суд суд N 2 города Рудный
Костанайской области Костанайской области
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 9 сентября 2004 года N 1437
Список
судей судов, образуемых при реорганизации
по городу Астане:
судьи суда N 2 Алматинского Альтаев Рамазан Дюсембаевич
района Басканбаева Сауле Сабикановна
Баяхметов Нурлан Еркешевич
Бишаров Марат Капарович
Есдаулетова Алмагуль Оспановна
Есымова Алма Есымовна
Менликул Кайрат Менликулулы
Рамазанова Асем Касембаевна
Суенишев Марат Абдикулович
Сулейменов Аскар Абайханович
Ташенова Айгуль Куанышевна
Убашева Гульжахан Ерхановна
судьи суда N 2 Сарыаркинского Баркинхоев Магомед Джабраилович
района Былкылова Галина Дмитриевна
Джолдасбеков Нуржан Утепбаевич
Каудинов Малик Еркенович
Кишкембаев Аскар Булатович
Нуркасымов Бугыбай Абылманапович
Пазылов Наби Алиакбарович
Семенова Виктория Васильевна
Талканбаева Миргуль Есжановна
Фаттахова Замиля Мусифуловна
Чикитова Юлия Иннокентьевна
Шайхисламов Адилхан Шайхисламулы
по Северо-Казахстанской области:
судьи суда N 2 Айсина Алия Бектуровна
города Петропавловска Байгурманов Ермурат Ерматович
Байзакова Динара Эделевна
Букетова Гулюмжан Темерболатовна
Едрисова Гульзия Мурзахановна
Ермаганбетова Калжан Аманбаевна
Жамуканов Сабит Кушкарович
Кабиева Руслана Муратовна
Малдыбаева Нурия Рафаильевна
Мухамедьярова Алма Усербаевна
Сапаргалиев Серикбол Ермекович
Смагулов Айдар Аскербекович
Смирнова Надежда Львовна
Султанова Багдат Табараковна
Темирова Гульмира Кумысбековна
Шалаева Наталья Алексеевна
Шипп Денис Алексеевич
по Костанайской области:
судья суда N 2 города Рудный Шахаман Бейбит Байекеулы