Қазақстан Республикасы жергiлiктi соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 22 тамыздағы N 1631 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының  2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының  3, 5, 6-тармақтарына,  34-бабының  1-тармағының 1), 4), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына және 6-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Төраға қызметiне:
Ақтөбе облыстық              Ақбергенова Маржанкүл Нұғманқызы
сотының азаматтық           осы соттың судьясы қызметiнен
iстер жөнiндегi алқасына    босатыла отырып;
Жамбыл облыстық              Дәуiтқұлов Тайгелдi Жабықбайұлы
сотының қылмыстық           Алматы қаласы Әуезов аудандық
iстер жөнiндегi алқасына    сотының төрағасы қызметiнен босатыла
отырып;
Оңтүстік Қазақстан           Керiмшеев Әдiл Құлманұлы
облыстық сотының            Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент
қылмыстық iстер             қаласы Әл-Фараби аудандық сотының
жөнiндегi алқасына          төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Ақмола облысы бойынша:
Щучье аудандық сотына        Ахметов Мақсұтхан Сәлiмұлы;
Ақтөбе облысы бойынша:
мамандандырылған             Құдайбергенов Ескендiр Көпбосынұлы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Байғанин аудандық сотына     Жәмиев Шағбан;
Ойыл аудандық сотына         Нығметова Сәбила Ғалиқызы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Риддер қалалық сотына        Әнуарбеков Алтайбек
Шығыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Абай аудандық сотына         Жұмагелдин Төлеуғали Сейiтқалиұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш қалалық сотына        Әріпов Ерден Рауанұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Әулиекөл аудандық            Игіліков Назарбек Ерланұлы
сотына                      Ақтөбе облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Павлодар облысы бойынша:
Екiбастұз қалалық сотына     Құрмантаев Ақболат Ахметұлы
Астана қаласы қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Ертiс аудандық сотына        Рахымбергенова Ұлжан Қайыржанқызы
Павлодар қаласы N 2 сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал ауданы             Тұрғынбаев Сәкен Ынтықбайұлы
N 3 аудандық сотына         осы облыстың Шымкент қаласы
Еңбекшi аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Арыс аудандық сотына         Рысбеков Түймебай Пернебайұлы
осы облыстың Шымкент қаласы
Абай аудандық сотының төрағасы
қызметiнен босатыла отырып;
Шымкент қаласы               Баратбеков Талғат Кожанұлы
Абай аудандық сотына        Алматы облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Түркістан қалалық сотына     Пәрменов Мұхтар Абайұлы
осы облыстың Шымкент қаласы
Әл-Фараби аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Ордабасы аудандық сотына     Рахманбердi Ермахан Еркiнұлы
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық                    Елшiбаев Бақытжан Затыбекұлы
аудандық сотына             Алматы қаласы мамандандырылған
ауданаралық әкiмшілік сотының төрағасы
қызметiнен босатыла отырып;
Медеу                        Сабырбаев Марат Қалмұратұлы
аудандық сотына             Алматы қаласы Түрксiб
аудандық сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Түрксiб                      Тотыбай-тегі Ерхан Нұханұлы
аудандық сотына             Алматы қаласы Медеу аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған             Алшынбаев Рүстем Мырзакәрiмұлы
ауданаралық                 Алматы қаласы Бостандық аудандық
әкiмшiлiк сотына            сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 августа 2005 года N 1631
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 3, 5, 6 статьи 31 , подпунктами 1), 4), 7) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4 и пунктом 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
коллегии по гражданским          Акбергенову
делам Актюбинского               Маржанкуль Нугмановну
областного суда                  с освобождением от должности
судьи этого же суда;
коллегии по уголовным            Дауткулова
делам Жамбылского                Тайгелди Жабыкбаевича
областного суда                  с освобождением от должности
председателя Ауэзовского
районного суда
города Алматы;
коллегии по уголовным            Керимшеева
делам Южно-Казахстанского        Адила Кулмановича
областного суда                  с освобождением от должности
председателя Аль-Фарабийского
районного суда города
Шымкента Южно-Казахстанской
области;
по Акмолинской области:
Щучинского                       Ахметова
районного суда                   Максутхана Салимовича;
по Актюбинской области:
специализированного              Кудайбергенова
межрайонного                     Ескендира Копбосыновича;
экономического суда
Байганинского                    Жамиева Шагбана;
районного суда
Уилского                         Нугуметову Сабилу Галеевну;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
Риддерского                      Ануарбекова Алтайбека
городского суда                  с освобождением от должности
судьи Восточно-Казахстанского
областного суда;
Абайского                        Жумагельдина
районного суда                   Толеугали Сейткалиулы;
по Карагандинской области:
Балхашского                      Арипова Ердена Рауановича;
городского суда
по Костанайской области:
Аулиекольского                   Игиликова Назарбека Ерлановича
районного суда                   с освобождением от должности
судьи специализированного
межрайонного экономического
суда Актюбинской области;
по Павлодарской области:
Экибастузского                    Курмантаева
городского суда                   Акбулата Ахметовича
с освобождением от должности
судьи суда города Астаны;
Иртышского                        Рахимбергенову
районного суда                    Улжан Каиржановну
с освобождением
от должности судьи суда N 2
города Павлодара
этой же области;
по Южно-Казахстанской области:
районного суда N 3                Тургунбаева
Мактааральского района            Сакена Интыкбаевича
с освобождением от
должности судьи
Энбекшинского районного
суда города Шымкента
этой же области;
Арысского районного суда          Рысбекова Тюймебая Пернебайулы
с освобождением от должности
председателя Абайского
районного суда города
Шымкента этой же области;
Абайского районного суда          Баратбекова Талгата Кожановича
города Шымкента                   с освобождением от должности
судьи специализированного
межрайонного экономического
суда Алматинской области;
Туркестанского                    Парменова Мухтара Абаевича
городского суда                   с освобождением от должности
судьи Аль-Фарабийского
районного суда города Шымкента
этой же области;
Ордабасынcкого                    Рахманберди
районного суда                    Ермахана Еркинулы;
по городу Алматы:
Бостандыкского                    Ельчибаева
районного суда                    Бахытжана Затыбековича
с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного административного
суда города Алматы;
Медеуского                        Сабырбаева Марата Калмуратовича
районного суда                    с освобождением от должности
председателя Турксибского
районного суда города Алматы;
Турксибского                      Тотыбай-теги Ерхана Нуханулы
районного суда                    с освобождением от должности
председателя Медеуского
районного суда города Алматы;
специализированного               Алчинбаева
межрайонного                      Рустема Мирзакаримовича
административного суда            с освобождением от должности
судьи Бостандыкского
районного суда города Алматы.

2. Судья қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Степногорск қалалық          Төлеубаева Гүлмира Бегәлiқызы;
сотына
Зepeнді аудандық             Ыдырысов Сағат Мұратұлы ,
сотына                       Баймұрзина Айнұр Айтбайқызы;
Атбасар аудандық             Ақышев Мақсат Амангелдiұлы;
сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Темiр аудандық               Тасымбетов Сейфолла Зәкарияұлы;
сотына
Мұғалжар аудандық            Сабыров Алтынбек Балтабайұлы;
сотына
Ақтөбе қалалық               Төленов Жұманәлi Сағатбекұлы,
сотына                       Ыбрайымова Гүлнәр Жұмабекқызы ;
Алматы облысы бойынша:
Талғар аудандық              Әлiмбеков Жандос Мұсабекұлы;
сотына
Көксу аудандық               Садабаева Гүлжазира;
сотына
Қарасай аудандық             Қасымова Ульяна;
сотына
Еңбекшіқазақ                 Ыдырысбеков Нұржан Мәлікұлы;
аудандық сотына
Талдықорған гарнизоны        Ахтямов Дамир Нұртасұлы;
әскери сотына
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық               Досанова Гүлсiм Хайреденқызы;
сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Шемонаиха аудандық           Әли Асқар Мұхаметжанұлы;
сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөрлi аудандық               Нұрманбетова Айсара Пернешқызы;
сотына
Ақжайық аудандық             Мұқаев Төлеген Төлеуғалиұлы;
сотына
мамандандырылған             Байдуллаев Бүркiт Жұмабайұлы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Жамбыл облысы бойынша:
Жамбыл аудандық              Бастарбеков Ербол Абайұлы;
сотына
Мойынқұм аудандық            Мыстаев Мақсат Ғанибекұлы;
сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы             Мырзабекова Айгүл Баймұхамбетқызы;
Қазыбек би ауданының
аудандық сотына
мамандандырылған             Қалиақпарова Лейла Зейноллақызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Бұхар жырау ауданы           Мұқатаев Руслан Қалиақпарұлы;
N 2 аудандық сотына
Жезқазған қалалық            Шортанбаев Жанболат Бектұрсынұлы
сотына
Ұлытау ауданы                Жапарова Жанна Хматқызы;
N 2 аудандық сотына
Ұлытау аудандық              Сағатов Сәрсен Сейіткенұлы;
сотына
Қаражал қалалық              Ералинова Гаухар Қанашқызы;
сотына
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық              Мурсалимова Нэля Мұхиболлаевна;
сотына
Рудный қалалық               Тобағалиұлы Қанат,
сотына                       Ещанов Серiк Кенжебекұлы;
Қостанай гарнизоны           Сәндiбеков Қазбек Назарбекұлы;
әскери сотына
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қалалық                Қуанова Сәуле Жұмабергенқызы;
сотына
Бейнеу аудандық              Орақов Ғабиден Алуадинұлы;
сотына
Жаңаөзен қалалық             Тиметов Мырзахан Жорақұлы,
сотына                       Ыбраев Алмас Серiкұлы;
Қарақия аудандық             Борашева Айгүл Аталыққызы;
сотына
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қаласының           Ғалымжанов Роман Едiгеұлы;
N 2 сотына
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық            Қыстаубаев Төрегелдi Асқарұлы;
сотына
Айыртау ауданы               Жұмабеков Серiк Есiлбайұлы;
N 2 аудандық сотына
Жамбыл аудандық              Гусев Михаил Михайлович
сотына
Қызылжар аудандық            Қаскин Серiк Төлегенұлы;
сотына
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Қазығұрт аудандық            Амантайқызы Дүрия;
сотына
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған             Тілеубаева Айгүл Қалиакпарқызы;
ауданаралық әкiмшiлiк
сотына
мамандандырылған             Бәбiшева Айжамал Сапарханқызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Алматы ауданының             Нұрмағанбетов Данияр Аманжолұлы;
N 2 сотына
Алматы қаласы бойынша:
Түрксiб аудандық             Хасанова Бибiгүл Төлегенқызы,
сотына                       Мәукеев Дәурен Нұрмұхамбетұлы;
Әуезов аудандық              Шөкеев Берiк Естайұлы;
сотына
мамандандырылған             Пақырдінов Нұржан Мұхамеджанұлы;
ауданаралық әкiмшiлiк
сотына
Медеу аудандық               Тоқтарбаева Венера Ерғалиқызы;
сотына
Жетiсу ауданы                Пiрiмқұлов Ахметжан Әбдіжәмiлұлы;
N 2 аудандық сотына
Жетiсу аудандық              Баянов Алтынбек Бейсембайұлы;
сотына
Алматы гарнизоны             Тордығұлов Нұржан Түсіпханұлы,
әскери сотына                Ахметжанов Ербол Ұлатайұлы
тағайындалсын.

2. Назначить на должность судьи:
по Акмолинской области:
Степногорского                    Толеубаеву Гульмиру Бегалиевну;
городского суда
Зерендинского                     Идрисова Сагата Муратовича,
районного суда                    Баймурзину Айнуру Айтбаевну;
Атбасарского                      Акишева
районного суда                    Максата Амангельдиновича;
по Актюбинской области:
Темирского                        Тасымбетова
районного суда                    Сейфуллу Закарияулы;
Мугалжарского                     Сабырова
районного суда                    Алтынбека Балтабаевича;
суда города Актобе                Туленова
Жуманали Сагатбековича,
Ибраимову Гульнару Жумабековну;
по Алматинской области:
Талгарского                       Алимбекова
районного суда                    Жандоса Мусабековича;
Коксуского                        Садабаеву Гульжазиру;
районного суда
Карасайского                      Касимову Ульяну;
районного суда
Енбекшиказахского                 Ыдырысбекова
районного суда                    Нуржана Маликовича;
военного суда                     Ахтямова Дамира Нуртасовича;
Талдыкорганского гарнизона
по Атырауской области:
Атырауского                       Досанову Гулсим Хайреденовну;
городского суда
по Восточно-Казахстанской области:
Шемонаихинского                   Али Аскара Мухаметжанулы;
районного суда
по Западно-Казахстанской области:
Бурлинского                       Нурманбетову Айсару Пернешовну;
районного суда
Акжаикского районного суда        Мукаева
Тулегена Тулеугалиевича;
специализированного               Байдуллаева
межрайонного                      Буркита Жумабаевича;
экономического суда
по Жамбылской области:
Жамбылского                       Бастарбекова Ербола Абаевича;
районного суда
Мойынкумского                     Мыстаева Максата Ганибековича;
районного суда
по Карагандинской области:
Казыбекбийского районного         Мурзабекову
суда города Караганды             Айгуль Баймухаметовну;
специализированного               Калиакпарову Лейлу Зейнулловну;
межрайонного
экономического суда
районного суда N 2                Мукатаева
Бухар-Жырауского района           Руслана Калиакбаровича;
Жезказганского                    Шортанбаева
городского суда                   Жанболата Бектурсыновича;
районного суда N 2                Жапарову Жанну Хматовну;
Улытауского района
Улытауского                       Сагатова Сарсена Сейткеновича;
районного суда
Каражалского                      Ералинову Гаухар Канашовну;
городского суда
по Костанайской области:
Аркалыкского                      Мурсалимову Нэлю Мухибуллаевну;
городского суда
Рудненского                       Тобагалиулы Каната,
городского суда                   Ещанова Серика Кенжебековича;
военного суда                     Сандибекова
Костанайского гарнизона           Казбека Назарбековича;
по Мангистауской области:
Актауского                        Куанову Сауле Жумабергеновну;
городского суда
Бейнеуского                       Орахова Габидена Алуадиновича;
районного суда
Жанаозенского                     Тиметова Мырзахана Жораковича,
городского суда                   Ибраева Алмаза Сериковича;
Каракиянского                     Борашеву Айгуль Аталиковну;
районного суда
по Павлодарской области:
суда N 2 города                   Галимжанова Романа Эдигеевича;
Павлодара
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского                  Кыстаубаева Торегелди Аскарулы;
городского суда
районного суда N 2                Жумабекова Серика Есильбаевича;
Айыртауского района
Жамбылского                       Гусева Михаила Михайловича;
районного суда
Кызылжарского районного           Каскина Серика Тулегеновича;
суда
по Южно-Казахстанской области:
Казыгуртского                     Амантайкызы Дурию;
районного суда
по городу Астане:
специализированного               Тлеубаеву Айгуль Калиакпаровну;
межрайонного
административного суда
специализированного               Бабишеву Айжамал Сапархановну;
межрайонного
экономического суда
суда N 2 Алматинского             Нурмагамбетова Данияра
района                            Аманжоловича;
по городу Алматы:
Турксибского районного            Хасанову Бибигуль Тулегеновну,
суда                              Маукеева
Даурена Нурмухаметовича;
Ауэзовского                       Шукеева Берика Естаевича;
районного суда
специализированного               Пакирдинова Нуржана
межрайонного                      Мухамеджановича;
административного суда
Медеуского районного суда         Тохтарбаеву Венеру Ергалиевну;
районного суда N 2                Примкулова
Жетысуского района                Ахметжана Абдижамиловича;
Жетысуского районного суда        Баянова
Алтынбека Бейсембаевича;
военного суда                     Тордугулова
Алматинского гарнизона            Нуржана Тусупханулы,
Ахметжанова Ербола Улатаевича.

3. Атқаратын қызметiнен:
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе облыстық              Шайкенова Айсұлу Аманғалиқызы
сотының азаматтық           Қазақстан Республикасы
iстер жөніндегi             Жоғарғы Сотының судьясы болып
алқасының төрайымы          сайлануына байланысты;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық               Біләлов Райымбек Ғалимеденұлы
сотының судьясы             өз тілегі бойынша;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен қалалық              Ахметов Алтынбек Тоқтарбекұлы
сотының судьясы             судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Жамбыл облысы бойынша:
Жамбыл облыстық              Әбдiқанов Нұрғазы Әбенұлы
сотының қылмыстық           Қазақстан Республикасы
iстер жөніндегi             Жоғарғы Сотының судьясы болып
алқасының төрағасы          сайлануына байланысты;
Жамбыл аудандық              Көпжасаров Лесқали Әбдiғапарұлы
сотының судьясы             соттың айыптау үкiмiнің заңды күшiне
енуiне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш қаласы                Ақышев Yсен Ақтомпышұлы
мамандандырылған            орнынан түсуiне байланысты;
әкiмшiлiк сотының
төрағасы
Қарағанды қаласы             Ақжанов Рахым Арынұлы
Қазыбек би аудандық         орнынан түсуiне байланысты;
сотының судьясы
Қостанай облысы бойынша:
мамандандырылған             Ким Флора Владимировна
ауданаралық                 өз тiлегi бойынша;
экономикалық
сотының судьясы
Павлодар облысы бойынша:
Екiбастұз қалалық            Байғоншеков Қабиболла Серiкұлы
сотының төрағасы            өкiлеттiк мерзiмiнiң өтуiне байланысты
осы соттың судьясы етiп қалдырыла
отырып;
Павлодар аудандық            Есенов Нұрлан Есенұлы
сотының төрағасы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
мамандандырылған             Корчагин Олег Викторович
ауданаралық                 орнынан түсуiне байланысты;
экономикалық
сотының судьясы
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Есiл аудандық                Тасымов Рахманбердi Жақынұлы
сотының судьясы             орнынан түсуiне байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Оңтүстiк Қазақстан            Ештай Ақжан Жайлауханұлы
облыстық сотының             Қазақстан Республикасы
қылмыстық істер              Жоғарғы Сотының судьясы болып
жөнiндегi алқасының          сайлануына байланысты;
төрағасы
Түркiстан қалалық             Бекжанов Берiк Айдарбекұлы
сотының төрағасы             орнынан түсуiне байланысты;
Арыс аудандық                 Құлтаев Қыдырбек Ұласбекұлы
сотының судьясы              судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Алматы қаласы бойынша:
Алматы қаласы                 Тәтенқұлова Күлшан Зейтiнқызы
Жетiсу аудандық              орнынан түсуiне байланысты
сотының судьясы
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Актюбинской области:
председателя коллегии             Шайкенову Айслу Амангалеевну
по гражданским делам              в связи с избранием судьей
Актюбинского                      Верховного Суда Республики
областного суда                   Казахстан;
по Атырауской области:
судью Атырауского                 Билялова
городского суда                   Раймбека Галимеденовича
по собственному желанию;
по Восточно-Казахстанской области:
судью                             Ахметова
Усть-Каменогорского               Алтынбека Токтарбековича
городского суда                   за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Жамбылской области:
председателя коллегии             Абдиканова Нургазы Абеновича
по уголовным делам                в связи с избранием судьей
Жамбылского                       Верховного Суда
областного суда                   Республики Казахстан;
судью Жамбылского                 Копжасарова
районного суда                    Лескали Абдыгапаровича
в связи с вступлением
в законную силу обвинительного
приговора суда;
по Карагандинской области:
председателя                      Акишева Усена Актомпишевича
специализированного               в связи с уходом в отставку;
административного суда
города Балхаша
судью Казыбекбийского             Акжанова Рахима Ариновича
районного суда                    в связи с уходом в отставку;
города Караганды
по Костанайской области:
судью                             Ким Флору Владимировну
специализированного               по собственному желанию;
межрайонного
экономического суда
по Павлодарской области:
председателя                      Байгоншекова
Экибастузского                    Кабиболлу Сериковича
городского суда                   в связи с истечением срока
полномочий с оставлением
судьей этого же суда;
председателя                      Есенова Нурлана Есеновича
Павлодарского                     в связи с переходом
районного суда                    на другую работу;
судью                             Корчагина Олега Викторовича
специализированного               в связи с уходом в отставку;
межрайонного
экономического суда
по Северо-Казахстанской области:
судью Есильского                  Тасымова
районного суда                    Рахманберди Жакуповича
в связи с уходом в отставку;
по Южно-Казахстанской области:
председателя коллегии             Ештая Акжана Жайлауханулы
по уголовным делам                в связи с избранием судьей
Южно-Казахстанского               Верховного Суда
областного суда                   Республики Казахстан;
председателя                      Бекжанова
Туркестанского                    Берика Айдарбековича
городского суда                   в связи с уходом в отставку;
судью Арысского                   Култаева Кыдырбека Уласбековича
районного суда                    за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по городу Алматы:
судью Жетысуского                 Татенкулову Кульшан Зейтиновну
районного суда                    в связи с уходом в отставку.
города Алматы

4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан