Қазақстан Республикасы жергілікті соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 21 қарашадағы N 1674 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының 2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының 2, 3, 6-тармақтарына,  34-бабының 1-тармағының 1), 4), 6), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына және 6-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Ақтөбе облысы бойынша:
Алға аудандық сотына            Олжаш Жақсылық Әбжәлиұлы
осы облыстың Мұғалжар аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Мұғалжар аудандық сотына        Әлнияз Шапағат Абылғазыұлы
Ақтөбе облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Қамысты аудандық сотына         Раисов Абай Әбдіғалиұлы
осы облыстың Ұзынкөл аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Ұзынкөл аудандық сотына         Бекішев Нұрлан Қабиұлы
осы облыстың Ұзынкөл аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар аудандық сотына        Әбдіров Кенжеболат Мұхамеджанұлы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық    Қанбаев Амандық Қырғызбайұлы
экономикалық сотына            осы облыстың Тайынша аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Петропавл қаласы                Тоқболатов Талғат Ибрагимұлы
мамандандырылған әкімшілік     Алматы облысы Талдықорған
сотына                         қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласы Әл-Фараби        Пірнияз Зиядинхан Әбдібайұлы
аудандық сотына                осы облыстың Сарыағаш аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Сарыағаш аудандық сотына        Балғынбеков Жақсыбек Оралбекұлы
осы облыстың Шардара аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметіне:
Ақмола облыстық сотына          Көміртасова Қымбат Көміртасқызы
Балқаш қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық сотына          Алматова Бақыт-Жамал Шахқызы
Ақтөбе қаласы N 2 сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Бектасова Гүлмира Тәңірбергенқызы
Ақтөбе қаласы N 2 сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Сабыров Балтабай Қойшығараұлы
Ақтөбе облысы Алға аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Өмірбаева Ботагөз Омашқызы
Ақтөбе қаласы сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Алматы облыстық сотына          Валимова Гүлнара Маметжанқызы
Алматы облысы Алакөл аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Жамбыл облыстық сотына          Мұсабекова Ғазиза Шәмшидинқызы
Жамбыл облысы Меркі аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Батыс Қазақстан облыстық        Ғұсманов Тілек Әділханұлы
сотына                         Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы
N 2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Тайбағарова Гүлжамал Меңдіғалиқызы
Батыс Қазақстан облысы Теректі
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Қызылорда облыстық сотына       Құрмантаев Жаңаберген
Қызылорда қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Маңғыстау облыстық сотына       Бисембаев Мақсат
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Павлодар облыстық сотына        Байгөншеков Қабиболла Серікұлы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Бегежанов Нұрбек Байғонысұлы
Павлодар қаласы N 2 сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Дәуітов Ескендір Есімұлы
Ақмола облысы Степногор қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қалиева Бақытжамал Зинелқаби-
денқызы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Оңтүстік Қазақстан              Қамытбай Сыпабек Қамытбайұлы
облыстық сотына                Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал
аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Тоқсанбаев Аянбек Бекежанұлы
Шымкент гарнизоны әскери сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына           Ағыбаева Лаура Арықбайқызы
Алматы қаласы Бостандық ауданы
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Астана қаласы сотына            Болатова Роза Ғазизқызы
Оңтүстік Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Исабеков Асқар Оразалыұлы
Ақмола облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қазақстан Республикасы          Есжанов Ғани Берекеұлы;
Әскерлерінің әскери сотына
Алматы облысы бойынша:
Талғар аудандық сотына          Сағымбекова Айжан Амангелдіқызы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Жарма ауданы N 2 аудандық       Темірғалиев Нұркенже Базаралыұлы;
сотына
Өскемен гарнизоны               Жұмағұлов Ақан Маратұлы;
әскери сотына
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық сотына            Мирошников Виталий Николаевич;
Қостанай облысы бойынша:
Әулиекөл аудандық сотына        Омаров Ғалымжан Күзібайұлы;
Ұзынкөл аудандық сотына         Бүріктібаев Арман Маратұлы;
Маңғыстау облысы бойынша:
Жаңаөзен қалалық сотына         Жақсыбаев Азамат Тілегенұлы;
Сарқұлов Найман Шайхыұлы
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2005 года N 1674
В соответствии с пунктами 2, 3  статьи 82  Конституции Республики Казахстан, пунктами   2,    3,    6    статьи 31, подпунктами 1), 4), 6), 7) пункта 1,  пунктом 2 , подпунктом 2)  пункта 4  и  пунктом 6  статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
по Актюбинской области:
Алгинского районного        Олжаша Жаксылыка Абжалиулы
суда                       с освобождением от должности
председателя Мугалжарского
районного суда этой же области;
Мугалжарского               Алнияза Шапагата Абылгазыулы
районного суда             с освобождением от должности
судьи Актюбинского областного суда;
по Костанайской области:
Камыстинского               Раисова Абая Абдыгалиевича
районного суда             с освобождением от должности
председателя Узункольского
районного суда этой же области;
Узункольского               Бекишева Нурлана Кабиевича
районного суда             с освобождением от должности
судьи Узункольского районного
суда этой же области;
по Павлодарской области:
Павлодарского               Абдырова
районного суда              Кенжебулата Мухамеджановича;
по Северо-Казахстанской области:
специализированного         Канбаева Амандыка Кыргызбаевича
межрайонного               с освобождением от должности
экономического суда        председателя Тайыншинского
районного суда этой же области;
специализированного         Токбулатова Талгата Ибрагимовича
административного суда     с освобождением от должности
города Петропавловска      судьи Талдыкорганского городского
суда Алматинской области;
по Южно-Казахстанской области:
Аль-Фарабийского            Прнияза Зиядинхана Абдибайулы
районного суда             с освобождением от должности
города Шымкента            председателя Сарыагашского
районного суда этой же области;
Сарыагашского               Балганбекова Жаксибека Оралбековича
районного суда             с освобождением от должности
председателя Чардаринского
районного суда этой же области.
2. Назначить на должность судьи:
Акмолинского                Комиртасову Кымбат Комиртасовну
областного суда            с освобождением от должности
судьи Балхашского городского суда;
Актюбинского                Алматову Бахыт-Жамал Шаховну
областного суда            с освобождением от должности
судьи суда N 2 города Актобе;
Бектасову Гульмиру Танирбергеновну
с освобождением от должности
судьи суда N 2 города Актобе;
Сабырова Балтабая Койшыгариновича
с освобождением от должности
председателя Алгинского районного
суда Актюбинской области;
Умирбаеву Ботагоз Умашевну
с освобождением от должности
судьи суда города Актобе;
Алматинского                Валимову Гульнару Маметжановну
областного суда            с освобождением от должности
судьи Алакольского районного суда
АлматинскоЙ области;
Жамбылского                 Мусабекову Газизу Шамшидиновну
областного суда            с освобождением от должности
судьи Меркенского районного суда
Жамбылской области;
Западно-Казахстанского      Гусманова Тлека Адыльхановича
областного суда            с освобождением от должности
судьи суда N 2 города Уральска
Западно-Казахстанской области;
Тайбагарову Гульжамал Мендигалиевну
с освобождением от должности
председателя Теректинского районного
суда Западно-Казахстанской области;
Кызылординского             Курмантаева Жанабергена
областного суда            с освобождением от должности судьи
Кызылординского городского суда;
Мангистауского              Бисембаева Махсата  с освобождением
областного суда            от должности судьи Жанаозенского
городского суда Мангистауской
области;
Павлодарского               Байгоншекова Кабиболлу Сериковича
областного суда            с освобождением от должности
судьи Экибастузского городского суда
Павлодарской области;
Бегежанова Нурбека Байгунусовича
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Павлодара;
Даутова Искандера Есымовича
с освобождением от должности судьи
Степногорского городского суда
Акмолинской области;
Калиеву Бахитжамал Зийнилкабиденовну
с освобождением от должности судьи
Экибастузского городского суда
Павлодарской области;
Южно-Казахстанского         Камытбая Сыпабека Камытбайулы
областного суда            с освобождением от должности
председателя Мактааральского
районного суда
Южно-Казахстанской области;
Токсанбаева Аянбека Бекежановича
с освобождением от должности судьи
военного суда Шымкентского гарнизона;
Алматинского                Агыбаеву Лауру Арыкбаевну
городского суда            с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Бостандыкского
района города Алматы;
суда города Астаны          Булатову Розу Газизовну
с освобождением от должности судьи
Южно-Казахстанского областного суда;
Исабекова Аскара Уразаловича
с освобождением от должности судьи
Акмолинского областного суда;
Военного суда войск         Есжанова Гани Берекеевича
Республики Казахстан
по Алматинской области:
Талгарского районного       Сагимбекову Айжан Амангельдиевну
суда
по Восточно-Казахстанской области :
районного суда N 2          Темиргалиева
Жарминского района          Нуркенже Базаралиновича;
военного суда Усть-         Жумагулова Акана Маратовича;
Каменогорского гарнизона
по Жамбылской области :
Таразского городского       Мирошникова Виталия Николаевича;
суда
по Костанайской области:
Аулиекольского              Умарова Галимжана Кузубаевича;
районного суда
Узункольского               Бурктубаева Армана Маратовича;
районного суда
по Мангистауской области:
Жанаозенского               Джаксыбаева Азамата Тлегеновича;
городского суда             Саркулова Наймана Шайхиевича.

3. Атқаратын қызметінен:
Ақмола облысы бойынша:
Целиноград аудандық             Түсіпбеков Жанат Рашидұлы
сотының судьясы                басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық сотының          Мальчиков Александр Андреевич
судьясы                        орнынан түсуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Күршім ауданы N 2               Жұмекенов Арғынғазы Рахымбайұлы
аудандық сотының судьясы       судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Семей қалалық сотының           Жүнісова Флюра Хайруллақызы
судьясы                        қайтыс болуына байланысты;
Өскемен қаласы                  Қырбетов Сағынтай Шәкірұлы
N 2 сотының судьясы            қайтыс болуына байланысты;
Жамбыл облысы бойынша:
Шу аудандық сотының             Сәмбетов Тұрсынбай Оразайұлы
судьясы                        өз тілегі бойынша;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы                Құсбеков Дүйсен Темірұлы
Қазыбек би ауданы N 2          басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
аудандық сотының судьясы
Балқаш қалалық сотының          Маханов Чиназбек Сүлейменұлы
судьясы                        судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Қостанай облысы бойынша:
Жітіқара аудандық сотының       Григорян Светлана Оганесовна
судьясы                        қайтыс болуына байланысты;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық    Кенжебаев Сансызбай Николайұлы
экономикалық сотының           соттың айыптау үкімінің заңды
төрағасы                       күшіне енуіне байланысты;
мамандандырылған ауданаралық    Ибрагимова Светлана Петровна
экономикалық сотының           соттың айыптау үкімінің заңды
судьясы                        күшіне енуіне байланысты;
Петропавл қаласы N 2            Смирнова Надежда Львовна
сотының судьясы                судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Ғабит Мүсірепов атындағы        Жүнісов Жанбота Сәкенұлы
ауданның N 2 аудандық          судьяға қойылатын талаптарды
сотының судьясы                орындамағаны үшін;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Түркістан қалалық сотының       Жұманазаров Құрбанәли
судьясы                        судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы аудандық сотының         Тыныштығұлова Сәкен Өрдембайқызы
судьясы                        судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Түрксіб аудандық сотының        Омаров Ержан Тауанұлы
судьясы                        судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Алматы гарнизоны әскери         Әбдірайымов Нұржан Жарылқасынұлы
сотының судьясы                басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық    Шутова Людмила Владимировна
экономикалық сотының           орнынан түсуіне байланысты
судьясы
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
судью Целиноградского       Тусупбекова Жаната Рашидовича
районного суда             в связи с переходом на другую работу;
по Атырауской области:
судью Атырауского           Мальчикова Александра Андреевича
городского суда            в связи с уходом в отставку;
по Восточно-Казахстанской области:
председателя районного      Джумекенова Аргынгазы Рахимбаевича
суда N 2 Курчумского       за невыполнение требований,
района                     предъявляемых к судье;
судью Семипалатинского      Жунусову Флюру Хайрулловну
городского суда            в связи со смертью;
судью суда N 2 города       Кырбетова Сагынтая Чакировича
Усть-Каменогорска          в связи со смертью;
по Жамбылской области:
судью Шуского               Самбетова Турсинбая Оразаевича
районного суда             по собственному желанию;
по Карагандинской области:
судью районного суда        Кусбекова Дуйсена Темировича
N 2 Казыбекбийского        в связи с переходом на другую
района города Караганды    работу;
судью Балхашского           Маханова Чиназбека Сулейменовича
городского суда            за невыполнение требований, предъявляемых
к судье;
по Костанайской области:
судью Житикаринского        Григорян Светлану Оганесовну
районного суда             в связи со смертью;
по Северо-Казахстанской области:
председателя специали-      Кинжибаева Сансызбая Николаевича
зированного межрайон-      в связи с вступлением в законную
ного экономического        силу обвинительного приговора суда;
суда
судью специализирован-      Ибрагимову Светлану Петровну
ного межрайонного          в связи с вступлением в законную
экономического суда        силу обвинительного приговора суда;
судью суда N 2 города       Смирнову Надежду Львовну
Петропавловска             за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью районного суда        Жунусова Жанботу Сакеновича
N 2 района имени           за невыполнение требований,
Габита Мусрепова           предъявляемых к судье;
по Южно-Казахстанской области:
судью Туркестанского        Жуманазарова Курбанали
городского суда            за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по городу Алматы:
судью Алмалинского          Тыныштыгулову Сакен Ордембаевну
районного суда             за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью Турксибского          Омарова Ержана Тауановича
районного суда             за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью военного суда         Абдраимова Нуржана Жарылкасыновича
Алматинского гарнизона     в связи с переходом на другую
работу;
по городу Астане:
судью специализиро-         Шутову Людмилу Владимировну
ванного межрайонного       в связи с уходом в отставку.
экономического суда

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан