Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 6 мамырдағы N 113 Жарлығы. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 696 Жарлығымен.
Ескерту. Жарлықтың күші жойылды - ҚР Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 696 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 36-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" 2001 жылғы 28 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 15 қазандағы N 702 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің құрамына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің мүшелері болып:
Астана қалалық сотының азаматтық істер жөніндегі алқасының төрағасы Бақытжан Бекзатханұлы Асқаров,
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл Болат Кенжекешұлы Байқадамов,
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты Иоган Давидович Меркель,
Алматы қалалық сотының төрағасы, Қазақстан Республикасы Судьялар одағының төрағасы Нұрлан Нұрғалиұлы Момбеков,
Алматы қалалық сотының азаматтық істер жөніндегі алқасының төрағасы Марат Нұрбеков,
Қостанай облысы Қостанай қалалық сотының төрағасы Бақытқазы Смағұлұлы Ордабаев,
Қазақстан Республикасы Адвокаттар одағының президенті Әнуар Құрманбайұлы Түгел,
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы Ибраһим Тілеуұлы Тоқболатов,
Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті сот билігі және қылмыстық іс жүргізу кафедрасының меңгерушісі Қалимолла Халықұлы Халықов тағайындалсын;
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің құрамынан: Қ.Ахметов, А.Н.Ақпанов, М.Т.Әлімбеков, М.Е.Есжанов, Е.Қ.Серекбаев, Б.Тұрғараев шығарылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 2006 года N 113. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года N 696.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 21.11.2008 N 696 .
В соответствии с пунктом 4  статьи 82  Конституции Республики Казахстан, пунктом 1   статьи 36  Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан",  статьей 3  Закона Республики Казахстан от 28 мая 2001 года "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. В состав Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, образованного  Указом Президента Республики Казахстан от 15 октября 2001 года N 702 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", внести следующие изменения:
назначить членами Высшего Судебного Совета Республики Казахстан:
Аскарова Бахытжана Бекзатхановича - председателя коллегии по гражданским делам суда города Астаны,
Байкадамова Болата Кенжекешевича - Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан,
Меркеля Иогана Давидовича - депутата Сената Парламента Республики Казахстан,
Момбекова Нурлана Нургалиевича - председателя Алматинского городского суда, председателя Союза судей Республики Казахстан,
Нурбекова Марата - председателя коллегии по гражданским делам Алматинского городского суда,
Ордабаева Бакытказы Смагуловича - председателя Костанайского городского суда Костанайской области,
Тугела Ануара Курманбайулы - президента Союза адвокатов Республики Казахстан,
Токболатова Ибрагима Тлеуовича - судью Верховного Суда Республики Казахстан,
Халикова Калимуллу Халиковича - заведующего кафедрой судебной власти и уголовного процесса Казахского национального университета имени аль-Фараби;
вывести из состава Высшего Судебного Совета Республики Казахстан: Ахметова К., Ахпанова А.Н., Алимбекова М.Т., Есжанова М.Е., Серекбаева Е.К., Тургараева Б.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан