Қазақстан Республикасының жергiлiктi соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасының Президентiнің 2006 жылғы 6 шілдедегі N 141 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының  2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының  2, 3, 5, 6-тармақтарына,  34-бабының  1-тармағының 1), 4), 6), 7) тармақшаларына, 2, 3-тармақтарына, 4-тармағының 2) тармақшасына  және 6-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН :
1. Төраға қызметiне:
Ақтөбе облыстық                  Есжанов Мұхтар Есiркепұлы
сотына                          Қызылорда облыстық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла
отырып
Қызылорда облыстық               Шаухаров Қалидола Адылұлы;
сотына
Астана қалалық сотының           Жұмағұлов Бауыржан Тұрсынұлы
азаматтық істер                 Атырау облысының мамандандырылған
жөніндегі алқасына              ауданаралық экономикалық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан                  Жармұхамбетова Сара Әзiмбекқызы;
облыстық сотының
азаматтық iстер
жөніндегі алқасына
Алматы облысы бойынша:
Райымбек ауданы                  Жолдасбай Жарас Жолдасбайұлы
N 2 аудандық сотына             Алматы облыстық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Күршім ауданы                    Ысмағұлов Айкен Ермұқанұлы
N 2 аудандық сотына             осы облыстың Өскемен қалалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Қазталов ауданы                Усманов Ерлан Ғұбайдоллаұлы
N 2 аудандық сотына           осы облыстың Қазталов ауданы
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал аудандық             Қарабаев Ержан Өсерханұлы
сотына                        осы облыстың Мақтаарал аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Шардара аудандық               Тiлегенов Арысбай Ережепұлы
сотына                        осы облыстың Мақтаарал ауданы
N 2 аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған                  Балықов Дәулен Жұмалұлы
ауданаралық экономикалық         Шығыс Қазақстан облыстық сотының
сотына                           азаматтық iстер жөнiндегi
алқасының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметiне:
Астана қаласы сотына              Сарманова Әлия Бижанқызы                                  Астана қаласы Алматы аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына             Әбiшева Гүлмира Болатқызы
Ақмола облыстық                   Жакулин Әскербек Бейсембекұлы   сотына                           Ақмола облысы Көкшетау қалалық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық                   Иманиязова Шолпан Сарбасқызы
сотына                           Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы
N 2 сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Yрiстембаева Майра Геназбайқызы                                  Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы
N 2 сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Алматы облыстық                   Кайсиди Лариса Владимировна
сотына                           Алматы облысы Еңбекшiқазақ аудандық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Шығыс Қазақстан                   Бежекенов Ахметбек Бақытбекұлы
облыстық сотына                  Шығыс Қазақстан облысы Өскемен
қаласы N 2 сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Жүсiпбекова Нұржамал
Әуесханқызы;
Оңтүстiк Қазақстан                Чоқморова Аида Суерқұлқызы
облыстық сотына                  Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент
қаласы Аль-Фараби аудандық сотының
cудьясы қызметiнен босатыла отырып;
Ақмола облысы бойынша:
мамандандырылған                  Усманов Махамадқасым Әдiлұлы
ауданаралық экономикалық
сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш қалалық                    Берқалиева Нейля Сергеевна;
сотына
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қалалық                 Сматов Исатай Маратұлы;
сотына
Павлодар облысы бойынша:
Екiбастұз қалалық                 Дәйкенов Марат Темiрболатұлы
сотына
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 6 июля 2006 года N 141
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2 , 3, 5, 6 статьи 31, подпунктами 1), 4), 6), 7) пункта 1, пунктами 2 , 3, подпунктом 2) пункта 4 и пунктом 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Актюбинского                 Есжанова Мухтара Есиркеповича
областного суда             с освобождением от должности
председателя Кызылординского
областного суда;
Кызылординского              Шаухарова Калидулу Адыловича;
областного суда
коллегии по гражданским      Жумагулова Бауыржана Турсуновича
делам суда города Астаны    с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного экономического суда
Атырауской области;
коллегии по гражданским      Жармухамбетову Сару Азымбековну;
делам Восточно-
Казахстанского областного
суда
по Алматинской области:
районного суда               Жолдасбая Жараса Жолдасбайулы
N 2 Райымбекского района    с освобождением от должности судьи
Алматинского областного суда;
по Восточно-Казахстанской области:
районного суда               Исмагулова Айкена Ермукановича
N 2 Курчумского района      с освобождением от должности судьи
Усть-Каменогорского городского суда
этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
районного суда               Усманова Ерлана Губайдуллиевича
N 2 Казталовского района    с освобождением от должности судьи
районного суда районного суда N 2
Казталовского района этой же области;
по Южно-Казахстанской области:
Мактааральского районного    Карабаева Ержана Усерханулы
суда                        с освобождением от должности судьи
Мактааральского районного суда
этой же области;
Чардаринского районного      Тилегенова Арысбая Ережеповича
суда                        с освобождением от должности
председателя районного суда N 2
Мактааральского района этой же области;
по городу Астане:
специализированного          Балыкова Даулена Жумаловича
межрайонного                с освобождением от должности
экономического суда         председателя коллегии по гражданским
делам Восточно-Казахстанского
областного суда.
2. Назначить на должность судьи:
суда города Астаны           Сарманову Алию Бижановну
с освобождением от должности судьи
Алматинского районного суда города
Астаны;
Алматинского городского      Абишеву Гульмиру Болатовну;
суда
Акмолинского областного      Жакулина Аскербека Бейсембековича
суда                        с освобождением от должности судьи
Кокшетауского городского суда
Акмолинской области;
Актюбинского областного      Иманиязову Шолпан Сарбасовну
суда                        с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Актобе
Актюбинской области;
Уристембаеву Майру Геназбаевну
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Актобе
Актюбинской области;
Алматинского областного      Кайсиди Ларису Владимировну         суда                        с освобождением от должности судьи
Енбекшиказахского районного суда
Алматинской области;
Восточно-Казахстанского      Бежекенова Ахметбека Бахытбековича
областного суда             с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Усть-Каменогорска
Восточно-Казахстанской области;
Жусупбекову Нуржамал Ауесхановну;
Южно-Казахстанского          Чокморову Аиду Суеркуловну
областного суда             с освобождением от должности судьи
Аль-Фарабийского районного суда
города Шымкента Южно-Казахстанской
области;
по Акмолинской области:
специализированного          Усманова Махамадкасыма Адиловича;
межрайонного
экономического суда
по Карагандинской области:
Балхашского городского       Беркалиеву Нейлю Сергеевну;
суда
по Кызылординской области:
Кызылординского              Сматова Исатая Маратулы;
городского суда
по Павлодарской области:
Экибастузского               Дайкенова Марата Темирболатовича.
городского суда

3. Атқаратын қызметiнен:
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе облыстық                   Қосаев Еркiн Нұрқасымұлы
сотының төрағасы                 судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн судья өкiлеттiгiн
тоқтата отырып
Ақтөбе облыстық                  Күлпейiсова Мәдина Мұхамбетқызы
сотының судьясы                  судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Ақмола облысы бойынша:
Ақмола гарнизоны әскери            Қалиев Талғат Ахметбекұлы
сотының төрағасы                  орнынан түсуiне байланысты;
Көкшетау қалалық                   Шақуанов Ринат Боташұлы
сотының судьясы                   басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы облысы бойынша:
Райымбек ауданы                   Жансейiтов Бердiқұл Жансейiтұлы
N 2 аудандық сотының             судьяға қойылатын талаптарды   судьясы                          орындамағаны үшiн;
Сарқанд аудандық                  Жақсыбаев Әдiл-Омар Тiлегенұлы
сотының төрағасы                 басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Глубокое аудандық                 Әмiренов Жомарт Кенжеханұлы
сотының судьясы                  судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Зырян аудандық                    Төкеев Қайрат Жахангерұлы
сотының судьясы                  өз тiлегi бойынша;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қаласы                      Тымбаев Елжас Ахметжанұлы
N 2 сотының судьясы              өз тiлегi бойынша;
Қостанай облысы бойынша:
Жiтiқара аудандық                 Меңдiбаева Ғалия Бөлекпайқызы
сотының судьясы                  судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Қамысты аудандық                  Мұхамеджанов Бауыржан Жағалұлы
сотының судьясы                  өз тiлегi бойынша;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы                  Азбанбаева Жұмаш Ермағамбетқызы
Қазыбек би ауданының             судьяға қойылатын талаптарды
N 2 аудандық сотының             орындамағаны үшiн;
судьясы
Павлодар облысы бойынша:
мамандандырылған                  Мәжитов Қайыргелдi Аманжолұлы
ауданаралық экономикалық         өз тiлегi бойынша;
сотының судьясы
Павлодар қаласы                   Кашигулина Әсима Амангелдiқызы
N 2 сотының судьясы              басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Екiбастұз қаласы                  Айтпышов Ермек Қалкенұлы
мамандандырылған әкiмшiлiк       қайтыс болуына байланысты;
сотының төрағасы
Маңғыстау облысы бойынша:
Жаңаөзен қалалық                  Алмамбетов Өтеген Қойбағарұлы
сотының судьясы                  өз тiлегi бойынша;
Жаңаөзен қаласының                Тушабек Асхат Дәдеұлы
мамандандырылған әкiмшiлiк       судьяға қойылатын талаптарды
сотының судьясы                  орындамағаны үшiн;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Солтүстiк Қазақстан               Есiргепов Негмат Рамазанұлы
облыстық сотының                 судьяға қойылатын талаптарды
судьясы                          орындамағаны үшiн;
Петропавл қаласы                  Қабнева Руслана Мұратқызы
N 2 сотының судьясы              басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Оңтүстiк Қазақстан                Боранбаев Рахымбердi Әденұлы
облыстық сотының                 судьяға қойылатын талаптарды       судьясы                          орындамағаны үшiн;
Сайрам аудандық                   Тәжденова Манат Насырқызы
сотының судьясы                  судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Түркістан қалалық                 Шертаева Майра Жолбарысқызы
сотының судьясы                  судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Алматы қаласы бойынша:
Әуезов ауданы                     Рысмағамбетова Роза Жарылғасынқызы
N 2 аудандық                     соттың айыптау үкiмiнiң заңды
сотының судьясы                  күшiне енуiне байланысты;
Бостандық ауданы                  Алдабергенов Тұрғанбай
N 2 аудандық                     орнынан түсуiне байланысты;
сотының судьясы
Астана қаласы бойынша:
Астана қаласы сотының             Асқаров Бақытжан Бекзатханұлы
азаматтық iстер жөнiндегi        орнынан түсуiне байланысты;
алқасының төрағасы
мамандандырылған                  Жүсіпов Қайрат Зияұлы
ауданаралық әкiмшiлiк            орнынан түсуiне байланысты;
сотының төрағасы
мамандандырылған                  Бөлеулиев Бахтияр Төлегенұлы
ауданаралық экономикалық         басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
сотының судьясы
мамандандырылған                  Байжанов Қайрат Серiкұлы
ауданаралық әкiмшiлiк            судьяға қойылатын талаптарды
сотының судьясы                  орындамағаны үшiн;
Сарыарқа аудандық                 Ақботаев Назар-Алы Оразалыұлы
сотының судьялары                судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Жәкенов Әбуәли Сауранбайұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн;
Шөкеев Серiкжан Әбдикаппарұлы                                  судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Актюбинской области:
председателя Актюбинского    Косаева Еркина Нуркасымовича
областного суда             с прекращением полномочий судьи
за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью Актюбинского           Кульписову Мадину Мухамбетовну
областного суда             за невыполнение требований
предъявляемых к судье;
по Акмолинской области:
председателя военного суда   Калиева Талгата Ахметбековича
Акмолинского гарнизона      в связи с уходом в отставку;
судью Кокшетауского          Шакуанова Рината Боташевича
городского суда             в связи с переходом на другую работу;
по Алматинской области:
судью районного суда N 2     Жансейтова Бердикуля Жансейтовича
Райымбекского района        за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
председателя Саркандского    Жаксыбаева Адил-Омара Тлегеновича
районного суда              в связи с переходом на другую работу;
по Восточно-Казахстанской области:
судью Глубоковского          Амренова Жомарта Кенжехановича
районного суда              за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью Зыряновского           Тукеева Кайрата Жахангеровича
районного суда              по собственному желанию;
по Жамбылской области:
судью суда N 2               Тымбаева Елжаса Ахметжановича
города Тараза               по собственному желанию;
по Костанайской области:
судью Житикаринского         Мендыбаеву Галию Булекпаевну
районного суда              за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью Камыстинского          Мухамеджанова Бауржана Жагаловича
районного суда              по собственному желанию;
по Карагандинской области:
судью районного суда N 2     Азбанбаеву Жумаш Ермагамбетовну
Казыбекбийского района      за невыполнение требований,
города Караганды            предъявляемых к судье;
по Павлодарской области:
судью специализированного    Мажитова Кайргельды Аманжоловича
межрайонного                по собственному желанию;
экономического суда
судью суда N 2               Кашигулину Асиму Амангельдиевну
города Павлодара            в связи с переходом на другую работу;
председателя                 Айтпишова Ермека Калкеновича
специализированного         в связи со смертью;
административного суда
города Экибастуза
по Мангистауской области:
судью Жанаозенского          Алмамбетова Утегена Койбагаровича
городского суда             по собственному желанию;
судью специализированного    Тушабека Асхата Дадеулы
административного суда      за невыполнение требований,
города Жанаозена            предъявляемых к судье;
по Северо-Казахстанской области:
судью                        Исергепова Негмата Рамазановича
Северо-Казахстанского       за невыполнение требований,
областного суда             предъявляемых к судье;
судью суда N 2               Кабиеву Руслану Муратовну
города Петропавловска       в связи с переходом на другую работу;
по Южно-Казахстанской области:
судью Южно-Казахстанского    Боранбаева Рахымберды Аденовича
областного суда             за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью Сайрамского            Тажденову Манат Насыровну
районного суда              за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судью Туркестанского         Шертаеву Майру Жолбарысовну
городского суда             за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по городу Алматы:
судью районного суда N 2     Рысмагамбетову Розу Жарылгасиновну
Ауэзовского района          в связи с вступлением в законную силу
обвинительного приговора суда;
судью районного суда N 2     Алдабергенова Турганбая
Бостандыкского района       в связи с уходом в отставку;
по городу Астане:
председателя коллегии по     Аскарова Бахытжана Бекзатхановича
гражданским делам суда      в связи с уходом в отставку;
города Астаны
председателя                 Жусупова Кайрата Зиявича
специализированного         в связи с уходом в отставку;
межрайонного
административного суда
судью специализированного    Булеулиева Бахтияра Тулегеновича
межрайонного                в связи с переходом на другую работу;
экономического суда
судью специализированного    Байжанова Кайрата Сериковича
межрайонного                за невыполнение требований,
административного суда      предъявляемых к судье;
судей Сарыаркинского         Акбутаева Назар-Алы Уразалиевича
районного суда              за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
Жакенова Абуали Сауранбаевича
за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
Шукеева Серикжана Абдыжаппаровича
за невыполнение требований,
предъявляемых к судье.

4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан