Қазақстан Республикасының жергiлiктi соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 ақпандағы N 287 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының  3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының  3, 6-тармақтарына,  34-бабының  1-тармағының 6), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына және 6-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Төраға қызметiне:
Ақтөбе облысы бойынша:
Әйтеке би аудандық сотына       Жарқынбеков Мәлiк Құзарұлы
осы облыстың мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Мәртөк аудандық сотына          Байжанов Мұрат Ережепұлы
осы облыстың Әйтеке би аудандық
сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Темiр аудандық сотына           Мұқанов Аслан Әбiлғазыұлы
осы облыстың Хромтау аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Хромтау аудандық сотына         Сұлтанов Нұрлан Төкенұлы
осы облыстың Темiр аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
Жылыой аудандық сотына          Майлыбаев Ерхан Асаубайұлы
Павлодар облысы Павлодар қалалық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Исатай аудандық сотына          Дәулетова Гүлмира Бердешқызы
осы облыстың Мақат аудандық сотының
төрайымы қызметiнен босатыла отырып;
Құрманғазы аудандық сотына      Жапаров Еркін Мұсаханұлы
Атырау облыстық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Атырау қаласының N 2 сотына     Iзiм Жұмабек Қадыралыұлы
осы облыстың Құрманғазы аудандық
сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Сарқант аудандық сотына         Нұрқасымова Сара Нұрқасымқызы
осы облыстың Алакөл ауданы N 2
аудандық сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Ақжайық ауданы                  Құсайынов Серiк Қуанышұлы
N 2 аудандық сотына            осы облыстың Бөрлi аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Павлодар облысы бойынша:
Екiбастұз қаласының             Мерғалиев Асламбек Амангелдiұлы мамандандырылған               осы облыстың Павлодар қалалық
әкiмшiлiк сотына               сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Успен аудандық сотына           Төлеубаев Айтуар Айтахметұлы
осы облыстың Павлодар қаласы
N 2 сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Айыртау аудандық сотына         Рүстемов Сұңғат Pүстемұлы;
Алматы қаласы бойынша:
Медеу аудандық сотына           Нұрашева Бибi Файзулақызы
Қарағанды облыстық сотының азаматтық
iстер жөнiндегi алқасының төрайымы
қызметiнен босатыла отырып;
Жетiсу ауданының                Алшынбаев Рүстем Мырзакәрiмұлы
N 2 аудандық сотына            Алматы қаласы мамандандырылған
ауданаралық әкiмшiлiк сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған ауданаралық    Шәрiпов Нұрсерiк Кәрiмұлы
әкiмшiлiк сотына               Алматы қаласы Медеу аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 февраля 2007 года N 287
В соответствии с пунктом 3  статьи 82  Конституции Республики Казахстан,  пунктами 3 6 статьи  31, подпунктами 6), 7) пункта 1,  пунктом 2 , подпунктом 2)  пункта 4  и  пунктом 6  статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
по Актюбинской области:
Айтекебийского районного суда     Жаркынбекова Малика Кузаровича
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда этой же области;
Мартукского районного суда        Байжанова Мурата Ережеповича
с освобождением от должности
председателя Айтекебийского
районного суда этой же области;
Темирского районного суда         Муканова Аслана Абилгазиевича
с освобождением от должности судьи
Хромтауского районного суда этой же
области;
Хромтауского районного суда       Султанова Нурлана Тукеновича
с освобождением от должности
председателя Темирского районного
суда этой же области;
по Атырауской области:
Жылыойского районного суда        Майлыбаева Ерхана Асаубаевича
с освобождением от должности судьи
Павлодарского городского суда
Павлодарской области;
Исатайского районного суда        Даулетову Гульмиру Бердешовну
с освобождением от должности
председателя Макатского районного
суда этой же области;
Курмангазинского районного        Жапарова Еркина Мусахановича
суда                             с освобождением от должности судьи
Атырауского областного суда;
суда N 2 города Атырау            Изима Жумабека Кадыралыулы
с освобождением от должности
председателя Курмангазинского
районного суда этой же области;
по Алматинской области:
Саркандского районного суда       Нуркасымову Сару Нуркасымовну
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Алакольского
района этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
районного суда N 2                Кусаинова Серика Куанышевича
Акжаикского района               с освобождением от должности судьи
Бурлинского районного суда
этой же области;
по Павлодарской области:
специализированного              Мергалиева Асламбека Амангельдиновича
административного суда          с освобождением от должности судьи
города Экибастуза               Павлодарского городского суда
этой же области;
Успенского районного суда        Тюлюбаева Айтуара Айтахметовича
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Павлодара
этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
Айыртауского районного суда      Рустемова Сунгата Рустемовича;
по городу Алматы:
Медеуского районного суда        Нурашеву Биби Файзульевну
с освобождением от должности
председателя коллегии по гражданским
делам Карагандинского областного суда;
районного суда N 2               Алчинбаева Рустема Мирзакаримовича
Жетысуского района              с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного административного суда
города Алматы;
специализированного              Шарипова Нурсерика Каримовича
межрайонного                    с освобождением от должности судьи
административного суда          Медеуского районного суда города
Алматы.

2. Судья қызметiне:
Атырау облысы бойынша:
Атырау қаласының
мамандандырылған
әкiмшiлiк сотына                 Алдамжаров Ренат Ғазизұлы;
Ақмола облысы бойынша:
Көкшетау қалалық сотына          Дәулетов Бәйтерек Ғайнешұлы;
Алматы облысы бойынша:
Талғар аудандық сотына           Құнанбаев Мұхтар Тұрлыбекұлы;
Панфилов аудандық сотына         Кененбаев Ержан Әбдiрақымұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы
Қазыбек би ауданының
N 2 аудандық сотына              Смағұлова Жанар Мұханқызы;
Сәтпаев қалалық сотына           Әбдiкамалов Амантай Жұмаділдаұлы;
Қарағанды қаласының
мамандандырылған
ауданаралық әкiмшiлiк сотына     Екзеков Талғат Тұрсынұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Жітiқара аудандық сотына         Проценко Елена Васильевна;
Ұзынкөл аудандық сотына          Лелека Владимир Вячеславович;
Маңғыстау облысы бойынша:
Жаңаөзен қалалық сотына          Тұралиева Айгүл Серiкболқызы;
мамандандырылған ауданаралық     Айғарақова Сая Түйебайқызы;
экономикалық сотына
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық
экономикалық сотына              Мұқатов Асхат Төлендiұлы;
Петропавл қаласының
N 2 сотына                       Курынова Татьяна Борисовна;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Сайрам аудандық сотына           Қожабекова Айсұлу Базарбекқызы;
Түркiстан қалалық сотына         Батырханов Нұржан Бөкейханұлы;
Астана қаласы бойынша:
Сарыарқа аудандық сотына         Жаманбаев Бақытберген Мейiрханұлы
тағайындалсын.
3. Атқаратын қызметтерiнен:
Ақмола облысы бойынша:
Зерендi аудандық                 Ыдырысов Сағат Мұратұлы
сотының судьясы                 басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы облысы бойынша:
Қарасай аудандық                 Медетов Сұлтан
сотының судьясы                 қайтыс болуына байланысты;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Батыс Қазақстан облыстық         Ешматов Құрамыс Сапарұлы
сотының судьясы                 қайтыс болуына байланысты;
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық                  Сәбиев Әлiмжан Нығметұлы
сотының судьясы                 басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Сарыарқа аудандық                Ғайсина Рашида Естайқызы
сотының судьясы                 судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Назначить на должность судьи:
по Атырауской области:
специализированного
административного суда
города Атырау                    Алдамжарова Рената Газизовича;
по Акмолинской области:
Кокшетауского городского суда    Даулетова Байтерека Гайнешевича;
по Алматинской области:
Талгарского районного суда       Кунанбаева Мухтара Турлубековича;
Панфиловского районного суда     Кененбаева Ержана Абдракумовича;
по Карагандинской области;
районного суда N 2
Казыбекбийского района
города Караганды                 Смагулову Жанару Мухановну;
Сатпаевского городского суда     Абдыкамалова Амантая Жумадильдаулы;
специализированного
межрайонного
административного суда
города Караганды                 Экзекова Талгата Турсуновича;
по Костанайской области:
Житикаринского районного
суда                             Проценко Елену Васильевну;
Узункольского районного суда     Лелеку Владимира Вячеславовича;
по Мангистауской области:
Жанаозенского городского суда    Туралиеву Айгуль Серикболовну;
специализированного
межрайонного
экономического суда              Айгаракову Саю Туйебаевну;
по Северо-Казахстанской области:
специализированного
межрайонного
экономического суда              Мукатова Асхата Толендиновича;
суда N 2
города Петропавловска            Курынову Татьяну Борисовну;
по Южно-Казахстанской области:
Сайрамского районного суда       Кожабекову Айсулу Базарбековну;
Туркестанского городского суда   Батырханова Нуржана Бокейхановича;
по городу Астане:
Сарыаркинского районного суда    Жаманбаева Бакытбергена Мейрхановича.
3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
судью Зерендинского              Идрисова Сагата Муратовича
районного суда                  в связи с переходом на другую работу;
по Алматинской области:
судью Карасайского               Медетова Султана
районного суда                  в связи со смертью;
по Западно-Казахстанской области:
судью Западно-Казахстанского     Ешматова Курамыса Сапаровича
областного суда                 в связи со смертью;
по городу Астане:
судью Алматинского               Сабиева Алимжана Негметовича
районного суда                  в связи с переходом на другую работу;
судью Сарыаркинского             Гайсину Рашиду Естаевну
районного суда                  в связи с невыполнением требований,
предъявляемых к судье.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан