Қазақстан Республикасының жергілікті соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 496 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының  2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының  2, 3, 5, 6-тармақтарына,  34-бабының  1-тармағының 1), 1-1), 2), 6), 7), 9), 10) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына және 6-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Алматы қалалық сотына            Бәрпібаев Тілектес Ешейұлы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан               Рахметулин Абай Жамбылұлы;
облыстық сотына
Ақмола облысы бойынша:
Сандықтау аудандық сотына        Балабаев Нұрболат Қапарұлы
Қарағанды облысы Қарқаралы
аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ойыл аудандық сотына             Қаржауов Аманғали Дошымбетұлы
осы облыстың Мұғалжар ауданы
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Зырянов аудандық сотына          Ысқақов Еркен Сыдықұлы;
Өскемен қаласының N 2 сотына     Қайырбеков Нұрлан Мұратұлы
осы облыстың Шемонаиха аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Ұлан аудандық сотына             Ташенов Батырхан Мұқашұлы
Шығыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Шемонаиха аудандық сотына        Қасенов Бердіғали Әділханұлы
осы облыстың Ұлан аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қаласының N 2 сотына        Ищанов Ғалымжан Сұлташұлы
Батыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Меңдіқара аудандық сотына        Жәнібекова Айзада Марданқызы;
Қостанай қаласының N 2 сотына    Татаев Марат Есдәулетұлы
Қостанай облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Федоров аудандық сотына          Ерғалиев Алмаз Отарұлы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар аудандық сотына         Байгөншеков Қабиболла Серікұлы
Павлодар облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласының                Жамашов Низамиддин Қазыбайұлы
әл-Фараби аудандық сотына        осы облыстың Мақтаарал ауданы
N 2 аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Мақтаарал ауданы                 Шахидинов Әбсаттар Әбдіқалықұлы
N 2 аудандық сотына              Оңтүстік Қазақстан облыстық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Мақтаарал ауданы                 Қожанов Бейсебай Әжібекұлы
N 3 аудандық сотына              осы облыстың Шымкент қаласы
әл-Фараби аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года N 496
В соответствии с пунктом 2  статьи  82 Конституции Республики Казахстан,  пунктами  2,  3, 5, 6   статьи 31, подпунктами 1), 1-1), 2), 6), 7), 9), 10)  пункта  1,  пунктом  2, подпунктом 2)  пункта  4 и  пунктом  6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Алматинского городского суда           Барпибаева Тлектеса Ешеевича
с освобождением от должности председателя
Южно-Казахстанского областного суда;
Южно-Казахстанского                    Рахметулина Абая Джамбуловича;
областного суда
по Акмолинской области:
Сандыктауского районного суда          Балабаева Нурболата Капаровича
с освобождением от должности судьи
Каркаралинского районного суда
Карагандинской области;
по Актюбинской области:
Уилского районного суда                Каржауова Амангали Дошымбетовича
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Мугалжарского района
этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
Зыряновского районного суда            Исхакова Еркена Сыдыковича;
суда N 2                               Каирбекова Нурлана Муратовича
города Усть-Каменогорска              с освобождением от должности председателя
Шемонаихинского районного суда этой же
области;
Уланского районного суда               Ташенова Батырхана Мукашевича
с освобождением от должности судьи
Восточно-Казахстанского областного суда;
Шемонаихинского районного суда         Касенова Бердыгали Адилхановича
с освобождением от должности председателя
Уланского районного суда этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
суда N 2 города Уральска               Ищанова Галимжана Султашевича
с освобождением от должности судьи
Западно-Казахстанского областного суда;
по Костанайской области:
Мендыкаринского районного суда         Жанибекову Айзаду Мардановну;
суда N 2 города Костаная               Татаева Марата Естаулетовича
с освобождением от должности судьи
Костанайского областного суда;
Федоровского районного суда            Ергалиева Алмаза Отаровича;
по Павлодарской области:
Павлодарского районного суда           Байгоншекова Кабиболлу Сериковича
с освобождением от должности судьи
Павлодарского областного суда;
по Южно-Казахстанской области:
Аль-Фарабийского районного             Жамашова Низамиддина Казыбаевича
суда города Шымкента                  с освобождением от должности председателя
районного суда N 2 Мактааральского района
этой же области;
районного суда N 2                     Шахидинова Абсаттара Абдукаликовича
Мактааральского района                с освобождением от должности судьи
Южно-Казахстанского областного суда;
районного суда N 3                     Кожанова Бейсебая Ажибековича
Maктааральского района                с освобождением от должности судьи
Аль-Фарабийского районного суда
города Шымкента этой же области.

2. Судья қызметіне:
Ақмола облыстық сотына           Сәбдин Қанат Теміртасұлы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Оспанова Ботагөз Ахметжанқызы
Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық сотына           Құлбосынова Айгүл Сағынқызы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Қанапиев Ермек Кенжетайұлы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының
N 2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облыстық сотына  Рамазанов Анарбек Қожахметұлы
Шығыс Қазақстан облысының
Өскемен қаласы N 2 сотының
төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Жамбыл облыстық сотына           Аманжолов Нұрбек Әбдіманапұлы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып,
Нұрлыбаева Динара Ничайқызы
Жамбыл облысының Тараз қаласы
N 2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Кәкиева Дәмет Тельманқызы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облыстық сотына  Нағашыбаев Мирамбек Ибрагимұлы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау
аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып,
Садықов Серік Темірғалиұлы
Батыс Қазақстан облысының
Орал қаласы N 2 сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды облыстық сотына        Ыбыраев Марат Айтмағамбетұлы
Қарағанды облысының Қарағанды
қаласы Қазыбек би аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла
отырып,
Төлеуов Қайыркен Шәймерденұлы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Қостанай облыстық сотына         Игіліков Назарбек Ерланұлы
Қостанай облысы Әулиекөл аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып,
Шепелева Лариса Аркадьевна
Қостанай облысы Қостанай қалалық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Қызылорда облыстық сотына        Қожаниязов Амангелді Тілеубайұлы
Қызылорда облысы Қызылорда қалалық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Маңғыстау облыстық сотына        Шоқанова Бекзат Шұғайқызы
Маңғыстау облысының Ақтау қаласы
N 2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан              Асылбекова Райза Талғатқызы
облыстық сотына                  Солтүстік Қазақстан облысының
мамандандырылған ауданаралық
экономикалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан               Мырзатаев Әдехан Амангелдіұлы
облыстық сотына                  Солтүстік Қазақстан облысының
Тайынша ауданы N 2 аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына            Федотова Ирина Николаевна
Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып,
Тәжімбетов Алмас Әбдіғаниұлы
Қызылорда облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Астана қаласының сотына          Әміренов Тоқтар Қалиасқарұлы
Шығыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла
отырып,
Қалдығұлов Максим Сағынғалиұлы
Қазақстан Республикасы Әскери
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
Жылыой аудандық сотына           Қонысбаева Динара Махмұтқызы;
Атырау қаласының N 2 сотына      Ойқұлова Эльмира Алдабергенқызы;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Ақжайық аудандық сотына          Сатыбалдиев Бақытжан Алпысбайұлы;
Бөкейорда аудандық сотына        Ғұмарова Тамара Сәлімжанқызы;
Қазталов ауданы                  Жәңгірова Бақыткүл Шабайқызы;
N 2 аудандық сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Теміртау қалалық сотына          Рысжанов Маурат Маралбайұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық сотына           Әбішева Ләззат Жұбатқанқызы;
Наурызым аудандық сотына         Жауарова Әлия Барлыбайқызы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық сотына          Салатов Дулат Сақанұлы,
Шағалақова Гүлмира Баяхметқызы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық сотына         Сапулатова Гүлнара Қайыржанқызы;
мамандандырылған ауданаралық     Налимова Юлия Викторовна;
экономикалық сотына
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Созақ аудандық сотына            Махамбетов Пазылбек Әбзебайұлы;
Шымкент қаласының                Дүйсебеков Құрманғали Дүйсебекұлы;
Еңбекші аудандық сотына
Астана қаласы бойынша:
Сарыарқа ауданы                  Қасымов Қазгелді Хамитұлы
N 2 аудандық сотына              Қостанай облысының Қостанай қаласы
N 2 сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Сарыарқа аудандық сотына         Ғалиева Мая Сұңғатқызы
тағайындалсын.

2. Назначить на должность судьи:
Акмолинского                           Сабдина Каната Темиртасовича
областного суда                       с освобождением от должности судьи
Кокшетауского городского суда
Акмолинской области,
Оспанову Ботагоз Ахметжановну
с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда
Северо-Казахстанской области;
Актюбинского                           Кулбосынову Айгуль Сагиновну
областного суда                       с освобождением от должности судьи
суда города Актобе Актюбинской области,
Канапиева Ермека Кенжетаевича
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Актобе
Актюбинской области;
Восточно-Казахстанского                Рамазанова Анарбека Кожахметовича
областного суда                       с освобождением от должности председателя
суда N 2 города Усть-Каменогорска
Восточно-Казахстанской области;
Жамбылского                            Аманжолова Нурбека Абдыманаповича
областного суда                       с освобождением от должности председателя
Сарысуского районного суда
Жамбылской области,
Нурлыбаеву Динару Ничаевну
с освобождением от должности судьи суда
N 2 города Тараза Жамбылской области,
Какиеву Дамет Тельмановну
с освобождением от должности судьи
Байзакского районного суда
Жамбылской области;
Западно-Казахстанского                 Нагашыбаева Мирамбека Ибрагимулы
областного суда                       с освобождением от должности председателя
Чингирлауского районного суда
Западно-Казахстанской области,
Садыкова Серика Темиргалиевича
с освобождением от должности председателя
суда N 2 города Уральска
Западно-Казахстанской области;
Карагандинского                        Ибраева Марата Айтмагамбетовича
областного суда                       с освобождением от должности судьи
Казыбекбийского районного суда
города Караганды Карагандинской области,
Тулеуова Каиркена Шаймерденовича
с освобождением от должности судьи
Осакаровского районного суда
Карагандинской области;
Костанайского областного суда          Игиликова Назарбека Ерлановича
с освобождением от должности председателя
Аулиекольского районного суда
Костанайской области,
Шепелеву Ларису Аркадьевну
с освобождением от должности судьи
Костанайского городского суда
Костанайской области;
Кызылординского областного суда        Кужаниязова Амангелды Тлеубаевича
с освобождением от должности судьи
Кызылординского городского суда
Кызылординской области;
Мангистауского областного суда         Шоканову Бекзат Шугаевну
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Актау Мангистауской области;
Северо-Казахстанского                  Асылбекову Райзу Талгатовну
областного суда                       с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда Северо-Казахстанской
области;
Южно-Казахстанского                    Мырзатаева Адехана Амангелдиевича
областного суда                       с освобождением от должности председателя
районного суда N 2 Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области;
Алматинского                           Федотову Ирину Николаевну
городского суда                       с освобождением от должности судьи
Алматинского областного суда,
Тажимбетова Алмаса Абдуганиевича
с освобождением от должности судьи
Кызылординского областного суда;
суда города Астаны                     Амренова Токтара Калиаскаровича
с освобождением от должности судьи
Восточно-Казахстанского областного суда,
Калдыгулова Максима Сагингалиевича
с освобождением от должности судьи
Военного суда Республики Казахстан;
по Атырауской области:
Жылыойского районного суда             Конысбаеву Динару Махмутовну;
суда N 2 города Атырау                 Ойкулову Эльмиру Алдабергеновну;
по Западно-Казахстанской области:
Акжайикского районного суда            Сатыбалдиева Бахытжана Алпысбаевича;
Бокейординского                      Гумарову Тамару Салимжановну;
районного суда
районного суда N 2                     Жангирову Бахитгуль Шабаевну;
Казталовского района
по Карагандинской области:
Темиртауского городского суда          Рысжанова Маурата Маралбайулы;
по Костанайской области:
Аркалыкского городского суда           Абишеву Ляззат Жубаткановну;
Наурзумского районного суда            Жауарову Алию Барлыбайкызы;
по Павлодарской области:
Павлодарского городского суда          Салатова Дулата Сакановича,
Шагалакову Гульмиру Баяхметовну;
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского городского            Сапулатову Гульнару Кайржановну;
суда
специализированного                    Налимову Юлию Викторовну;
межрайонного экономического суда
по Южно-Казахстанской области:
Сузакского районного суда              Махамбетова Пазильбека Абзибаевича;
Энбекшинского районного суда           Дуйсебекова Курмангали Дуйсебековича;
города Шымкента
по городу Астане:
районного суда N 2                     Касымова Казкелды Хамитовича
Сарыаркинского района                 с освобождением от должности
председателя суда N 2 города Костаная
Костанайской области;
Сарыаркинского районного суда          Галиеву Майю Сунгатовну.

3. Атқаратын қызметтерінен:
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласы                    Қанатова Лаура Сапарғалиқызы
N 2 сотының судьясы өз тілегі
бойынша;
Алматы облысы бойынша:
Қапшағай қалалық сотының         Талипова Күлмайра Әбітайқызы
судьясы                          басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Іле аудандық сотының судьясы     Игіліков Еркен Қашқынбайұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Атырау облысы бойынша:
Жылыой аудандық                  Әлібаева Гүлнәр Жолдыбайқызы
сотының судьясы                  басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Шығыс Қазақстан облыстық         Қиысбаева Гүлшат Жұмағалиқызы
сотының судьялары                орнынан түсуіне байланысты,
Немцева Тамара Демьяновна
орнынан түсуіне байланысты,
Рыжова Галина Павловна
орнынан түсуіне байланысты;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Батыс Қазақстан облыстық         Никулина Нина Владимировна
сотының судьясы                  орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды облыстық сотының       Жақанова Майра Оразқызы
судьялары                        орнынан түсуіне байланысты,
Оплачко Нина Андреевна
орнынан түсуіне байланысты,
Черкашина Елена Ивановна
орнынан түсуіне байланысты;
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда облыстық сотының       Шыңғысова Ғалия Шәкетқызы
судьясы                          орнынан түсуіне байланысты;
Қызылорда қалалық сотының        Бақышев Серік Жұмабайұлы
судьялары                        өз тілегі бойынша,
Нәбиұлы Тілепберген
Сот жюриінің қорытындысына
байланысты;
Маңғыстау облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық     Ахметов Асылбек Ысмағұлұлы
экономикалық сотының судьясы     басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қаласы                  Әбуова Жанат Қабидолдақызы
N 2 сотының судьясы              басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Қашыр аудандық сотының судьясы   Нүкенов Нұрлан Нәжімұлы
қайтыс болуына байланысты;
Май аудандық сотының судьясы     Ысмағұлов Айдар Жанайдарұлы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Солтүстік Қазақстан облыстық     Ахметова Қарылғаш Сұлтанғалиқызы
сотының судьялары                орнынан түсуіне байланысты,
Алецкая Светлана Георгиевна
орнынан түсуіне байланысты,
Чурбанов Мұрат Мәуітқанұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Аққайың аудандық сотының         Сұлтанов Мұрат Бәйкенұлы
төрағасы                         зейнеткерлік жасқа толуына
байланысты;
Петропавл қаласы                 Сұлтанова Бағдат Тәбәракқызы
N 2 сотының судьялары            зейнеткерлік жасқа толуына
байланысты,
Темірова Гүлмира Күмісбекқызы
өз тілегі бойынша;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Оңтүстік Қазақстан облыстық      Ермакова Лариса Николаевна
сотының судьялары                орнынан түсуіне байланысты,
Құмалақова Күлжахан
орнынан түсуіне байланысты,
Көпесов Қали Көпесұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Мақтаарал ауданы N 3 аудандық    Тұрғынбаев Сәкен Ынтықбайұлы
сотының төрағасы                 басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Алматы қалалық сотының төрағасы  Момбеков Нұрлан Нұрғалиұлы
өз тілегі бойынша;
Жетісу аудандық сотының судьясы  Қожатаева Қазиза
медициналық қорытындыға сәйкес,
кәсіптік міндеттерін одан әрі
атқаруға кедергі болатын денсаулық
жағдайы бойынша;
Медеу аудандық сотының судьясы   Сұлтанова Светлана Дайырқызы
зейнеткерлік жасқа толуына
байланысты;
мамандандырылған ауданаралық     Қоханов Марат Қоханұлы
әкімшілік сотының судьясы        басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
мамандандырылған ауданаралық     Тілеубаева Күлнәр Райысқызы
экономикалық сотының судьясы     өз тілегі бойынша;
Астана қаласы бойынша:
Астана қаласы сотының судьясы    Сарманова Әлия Бижанқызы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы аудандық сотының судьясы  Жүсіпова Әмина Оспанқызы
зейнеткерлік жасқа толуына
байланысты
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Актюбинской области:
судью суда N 2                         Канатову Лауру Сапаргалиевну
города Актобе                         по собственному желанию;
по Алматинской области:
судью Капчагайского                    Талипову Кулмайру Абитаевну
городского суда                       в связи с переходом на другую работу;
судью Илийского                        Игеликова Еркена Кашкынбайулы
районного суда                        за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Атырауской области:
судью Жылыойского                      Алибаеву Гульнару Жолдыбаевну
районного суда                        в связи с переходом на другую работу;
по Восточно-Казахстанской области:
судей                                  Киысбаеву Гулшат Жумагаликызы
Восточно-Казахстанского               в связи с уходом в отставку,
областного суда                        Немцеву Тамару Демьяновну
в связи с уходом в отставку,
Рыжову Галину Павловну
в связи с уходом в отставку;
по Западно-Казахстанской области:
судью Западно-Казахстанского           Никулину Нину Владимировну
областного суда                       в связи с уходом в отставку;
по Карагандинской области:
судей Карагандинского                  Жаканову Майру Оразовну
областного суда                       в связи с уходом в отставку,
Оплачко Нину Андреевну
в связи с уходом в отставку,
Черкашину Елену Ивановну
в связи с   уходом в отставку;
по Кызылординской области:
судью Кызылординского                  Шынгысову Галию Шакеткызы
областного суда                       в связи с уходом в отставку;
судей Кызылординского                  Бакишева Серика Джумабаевича
городского суда                       по собственному желанию,
Набиулы Тлепбергена
в связи с заключением Судебного жюри;
по Мангистауской области:
судью специализированного              Ахметова Асылбека Исмагуловича
межрайонного                          в связи с переходом на другую работу;
экономического суда
по Павлодарской области:
судью суда N 2                         Абуову Жанат Кабидолдановну
города Павлодара                      в связи с переходом на другую работу;
судью Качирского районного суда        Нукенова Нурлана Нажимовича
в связи со смертью;
судью Майского районного суда          Исмагулова Айдара Жанайдаровича
в связи с переходом на другую работу;
по Северо-Казахстанской области:
судей Северо-Казахстанского            Ахметову Карылгаш Султангалиевну
областного суда                       в связи с уходом в отставку,
Алецкую Светлану Георгиевну
в связи с уходом в отставку,
Чурбанова Мурата Мауткановича
в связи с уходом в отставку;
председателя Аккайынского              Султанова Мурата Байкеновича
районного суда                        в связи с достижением пенсионного возраста;
судей суда N 2                         Султанову Багдат Табараковну
города Петропавловска                 в связи с достижением пенсионного возраста,
Темирову Гульмиру Кумысбековну
по собственному желанию;
по Южно-Казахстанской области:
судей Южно-Казахстанского              Ермакову Ларису Николаевну
областного суда                       в связи с уходом в отставку,
Кумалакову Кулжахан
в связи с уходом в отставку,
Копесова Кали Копесовича
в связи с уходом в отставку;
председателя районного суда            Тургунбаева Сакена Интыкбаевича
N 3 Мактааральского района            в связи с переходом на другую работу;
по городу Алматы:
председателя Алматинского              Момбекова Нурлана Нургалиевича
городского суда                       по собственному желанию;
судью Жетысуского                      Кожатаеву Казизу
районного суда                        по состоянию здоровья, препятствующему
дальнейшему исполнению профессиональных
обязанностей, в соответствии с медицинским
заключением;
судью Медеуского                       Султанову Светлану Даировну
районного суда                        в связи с достижением пенсионного возраста;
судью специализированного              Коханова Марата Кохановича
межрайонного                          в связи с переходом на другую работу;
административного суда
судью специализированного              Тлеубаеву Кульнар Раисовну
межрайонного                          по собственному желанию;
экономического суда
по городу Астане:
судью суда города Астаны               Сарманову Алию Бижановну
в связи с переходом на другую работу;
судью Алматинского                     Джусупову Амину Оспанкызы
районного суда                        в связи с достижением пенсионного возраста.

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан