Қазақстан Республикасының жергілікті және басқа соттарының төрағасы мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 13 сәуірдегі № 792 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 5-тармақтарына, 34-бабының 1-тармағының 1-1), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына6-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Ақтөбе облыстық сотына    Бекназаров Бектас Әбдіханұлы
Алматы қаласындағы мамандандырылған
қаржылық соттың төрағасы қызметінен
босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметіне:
Ақмола облысы бойынша:
Степногор қалалық сотына        Мәмилянова Айсұлу Қалижанқызы;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық сотына           Сариев Данияр Қалыбайұлы;
Жамбыл облысы бойынша:
Жуалы аудандық сотына           Күншашев Ержан Болатұлы;
Қордай аудандық сотына          Мейіржан Алмас Мейіржанұлы;
Талас аудандық сотына           Жақсылық Жасұлан Берікұлы;
Тараз қалалық сотына           Ибраева Зайда Михайловна;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Тасқала аудандық сотына         Ахметов Әлібек Молдабекұлы;
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қалалық               Ысқақова Гүлмира Оспанқызы;
мамандандырылған әкімшілік
сотына
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық сотына        Тұраров Ғаббас Айдарханұлы;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Түлкібас аудандық сотына        Қарақұлов Ермек Жаңабайұлы;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық сотына       Бекбаев Ералы Ерзатұлы;
Алмалы ауданы                   Әміров Мұхтар Мұхаметқазыұлы;
№ 2 аудандық сотына
мамандандырылған                Сәлімбаева Кәмиля Нұрғазықызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған                Батқалова Гүлнар Мұхтарқызы;
ауданаралық экономикалық        Қабиева Руслана Мұратқызы
сотына
тағайындалсын.
3. Атқаратын қызметінен:
Ақтөбе облыстық                 Есжанов Мұхтар Есіркепұлы
сотының төрағасы                басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал ауданы                Әбдірайымов Уайсбек Көбейұлы
№ 3 аудандық сотының судьясы    өз тілегі бойынша
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев

О назначении на должности и освобождении от должностей председателя и судей местных и других судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2009 года № 792
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 5 статьи 31, подпунктами 1-1), 7) пункта 1, подпунктом 2) пункта 4, пунктом 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Актюбинского областного суда    Бекназарова Бектаса Абдыхановича
с освобождением от должности
председателя специализированного
финансового суда в городе Алматы.
2. Назначить на должность судьи:
по Акмолинской области:
Степногорского городского суда  Мамилянову Айсулу Калижановну;
по Атырауской области:
Атырауского городского суда     Сариева Данияра Калыбаевича;
по Жамбылской области:
Жуалынского районного суда      Кунчашева Ержана Болатовича;
Кордайского районного суда      Мейиржана Алмаса Мейиржанулы;
Таласского районного суда       Жаксылыка Жасулана Берикулы;
Таразского городского суда      Ибраеву Зайду Михайловну;
по Западно-Казахстанской области:
Таскалинского районного суда    Ахметова Алибека Мулдабековича;
по Кызылординской области:
специализированного             Искакову Гульмиру Оспановну;
административного суда города
Кызылорды
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского
городского суда                 Турарова Габбаса Айдархановнча;
по Южно-Казахстанской области:
Тюлькубасского районного суда   Каракулова Ермека Жанабайулы;
по городу Алматы:
Бостандыкского районного суда   Бекбаева Ералы Ерзатовича;
районного суда № 2
Алмалинского района             Амирова Мухтара Мухаметказиновича;
специализированного             Салимбаеву Камилю Нургазыевну;
межрайонного экономического
суда
по городу Астане:
специализированного             Баткалову Гульнару Мухтаровну;
межрайонного экономического     Кабиеву Руслану Муратовну.
суда
3. Освободить от занимаемых должностей:
председателя Актюбинского       Есжанова Мухтара Есиркеповича
областного суда                 в связи с переходом на другую работу;
по Южно-Казахстанской области:
судьи районного суда № 3        Абдраимова Уайсбека Кубеевича
Мактааральского района          по собственному желанию.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев