Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуірдегі N 378 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 14 мамырдағы N 803 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуірдегі N 378 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж.,  N 20, 218-құжат; 2002 ж., N 6, 40 құжат; 2003 ж., N 33, 323-құжат; 2004 ж., N 12, 150-құжат; N 30, 399-құжат; 2006 ж., N 39, 429-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы туралы ережедегі :
5-тармақтағы "Бигелдинов көшесі, 78" деген сөздер "Орынбор көшесі, 8" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта :
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және оның отбасы мүшелерінің, Премьер-Министрдің, Парламент Сенаты Төрағасының, Парламент Мәжілісі Төрағасының қызметін материалдық-техникалық, әлеуметтік-тұрмыстық, көлікпен және медициналық қамтамасыз ету; Мемлекеттік хатшының, Президент Әкімшілігі Басшысының, Премьер-Министрдің орынбасарларының, Үкімет мүшелерінің, Премьер-Министр Кеңсесі Басшысының, Парламент депутаттарының, Парламент Палаталары аппараттары басшыларының, Президент Әкімшілігі мен Премьер-Министр Кеңсесінің, Парламент Палаталары аппараттары қызметкерлерінің қызметін материалдық-техникалық, көлікпен және медициналық қамтамасыз ету; Конституциялық Кеңес, Жоғарғы Сот төрағаларының, Бас прокурордың, Ұлттық Банк, Орталық сайлау комиссиясы, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағаларының, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы әкімдерінің, Конституциялық Кеңес, Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Республика Конституциялық Кеңесі мүшелерінің, сондай-ақ Республика Президентінің келісімімен Президентке тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар басшыларының (бұдан әрі - қызмет көрсетілетін тұлғалар) қызметін көлікпен және медициналық қамтамасыз ету;";
төртінші абзацта:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының төрағалары" деген сөздерден кейін ", Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы" деген сөздермен толықтырылсын;
"және қызмет көрсету" деген сөздер "мен қызмет көрсету және оларды ақпараттық қолдау" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзац "ресми іс-шаралар" деген сөздердің алдынан "Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары төрағаларының қатысуымен өткізілетін" деген сөздермен толықтырылсын.
алтыншы абзац "өндіруді" деген сөзден кейін "және қызмет көрсетуді" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"әкімшілік, өндірістік бағыттағы объектілерді, тұрғын үйлер мен әлеуметтік-тұрмыстық бағыттағы объектілерді жобалауды, салуды және қайта жаңартуды ұйымдастыру;";
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімімен Президенттің Іс басқармасы бекітетін тізбе бойынша мемлекеттік қызметшілер мен азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру.";
8-тармақта :
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"белгіленген тәртіппен қызмет көрсетілетін тұлғалар мен органдарды көлікпен қамтамасыз етуді, автокөлік пен өзге де техника сатып алуды және жөндеуді ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"қызмет көрсетілетін тұлғалар мен органдарды көлікпен сапалы және уақтылы қамтамасыз етуге бағытталған көлікпен қамтамасыз ету бағдарламасын әзірлейді және бекітеді;
тапсырыс беруші Президенттің Іс басқармасы болып табылатын объектілердің құрылысын техникалық қадағалауды ұйымдастырады, құрылысы аяқталған және пайдалануға дайындалған объектілерді қабылдауға қатысады және мемлекеттік қабылдау комиссиясына ұсынады;
Президенттің Іс басқармасының балансындағы объектілерді пайдалануды, сондай-ақ оларға бекітіліп берілген үй-жайларды, жабдықтар мен өзге де мүлікті, сондай-ақ маңайындағы аумақты дұрыс күтіп ұстауды ұйымдастырады;
оның қарамағындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жұмыс істеуін ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
қоғамдық тамақтандыруды, дене шынықтыру-сауықтыру, мәдени және әлеуметтік іс-шараларды өткізуді, сондай-ақ Президенттің Іс басқармасының қарамағындағы ғимараттарда қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
қызмет көрсетілетін тұлғаларды ведомстволық қарасты ұйымдардың санаторлық-курорттық бағыттағы объектілеріне сауықтыруға және демалуға жіберуді ұйымдастырады, аталған ұйымдардың көрсететін қызметтерінің тарифтерін бекітеді.";
9-тармақта :
он үшінші абзац ", тексерулер мен құжаттамалық тексерістер жүргізу" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он жетінші абзацпен толықтырылсын:
"өзіне ведомстволық қарасты ұйымдарға оларға бекітіліп берілген жылжымайтын мүлікті жалға беруге рұқсат береді;";
13-тармақтың екінші бөлігінде:
1) тармақшадағы "орынбасарлары мен" деген сөздер "орынбасарының, аппарат басшысының және" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы "басқармасы мен оның ведомстволарының" деген сөздер "басқармасының" деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года № 378
Указ Президента Республики Казахстан от 14 мая 2009 года № 803
ПОСТАНОВЛЯЮ:
Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года № 378 "О некоторых вопросах Управления делами Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 218; 2002 г., № 6, ст. 40; 2003 г., № 33, ст. 323; 2004 г., № 12, ст. 150; № 30, ст. 399, 2006 г., № 39, ст. 429) следующие изменения и дополнения:
в Положении об Управлении делами Президента Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
в пункте 5 слова "ул. Бигельдинова, 78" заменить словами "ул. Орынбор, 8";
в пункте 7 :
абзац второй изложить в следующей редакции:
"материально-техническое, социально-бытовое, транспортное и медицинское обеспечение деятельности Президента Республики Казахстан и членов его семьи, Премьер-Министра, Председателя Сената Парламента, Председателя Мажилиса Парламента; материально-техническое, транспортное и медицинское обеспечение деятельности Государственного секретаря, Руководителя Администрации Президента, заместителей Премьер-Министра, членов Правительства, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, депутатов Парламента, руководителей аппаратов Палат Парламента, сотрудников Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра, аппаратов Палат Парламента; транспортное и медицинское обеспечение деятельности председателей Конституционного Совета, Верховного Суда, Генерального прокурора, председателей Национального Банка, Центральной избирательной комиссии, Комитета национальной безопасности, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, акимов областей, городов республиканского значения и столицы республики, членов Конституционного Совета, Центральной избирательной комиссии, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Конституционного Совета республики, а также по согласованию с Президентом республики руководителей государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту (далее - обслуживаемые лица);";
абзац четвертый дополнить словами ", Государственным секретарем Республики Казахстан, их информационная поддержка";
абзац пятый после слова "мероприятий" дополнить словами "с участием Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, председателей Палат Парламента Республики Казахстан";
абзац шестой дополнить словами "и оказания услуг";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"организация проектирования, строительства и реконструкции объектов административного, производственного назначения, жилья и объектов социально-бытового назначения;";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"организация медицинского обслуживания отдельных категорий государственных служащих и граждан по перечню, утверждаемому Управлением делами Президента по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.";
в пункте 8 :
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"в установленном порядке организует транспортное обеспечение обслуживаемых лиц и органов, приобретение и ремонт автотранспорта и иной техники;";
дополнить абзацами семнадцатым, восемнадцатым, девятнадцатым, двадцатым, двадцать первым, двадцать вторым, двадцать третьим следующего содержания:
"разрабатывает и утверждает программу транспортного обеспечения, направленную на качественное и своевременное обеспечение транспортом обслуживаемых лиц и органов;
организует технический надзор за строительством, участвует в приемке и предъявляет государственной приемочной комиссии законченные строительством и подготовленные к эксплуатации объекты, заказчиком которых является Управление делами Президента;
организует эксплуатацию объектов, находящихся на балансе Управления делами Президента, а также содержание закрепленных за ними помещений, оборудования и иного имущества, а также прилегающей территории в надлежащем состоянии;
организует и обеспечивает функционирование особо охраняемой природной территории, находящейся в его ведении;
организует общественное питание, проведение физкультурно-оздоровительных, культурных и социальных мероприятий, а также оказание услуг в зданиях, находящихся в ведении Управления делами Президента;
организует направление обслуживаемых лиц на объекты санаторно-курортного назначения подведомственных организаций для оздоровления и отдыха, утверждает тарифы на услуги указанных организаций.";
в пункте 9 :
абзац тринадцатый дополнить словами ", проводить проверки и документальные ревизии";
дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"дает разрешения подведомственным ему организациям на сдачу в аренду закрепленного за ними недвижимого имущества;";
в части второй пункта 13:
подпункт 1) после слов "своих заместителей" дополнить словами ", руководителя аппарата";
в подпункте 6) слова "и его ведомств" исключить;

мынадай мазмұндағы 2-1), 8-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) ведомстволық қарасты кәсіпорындардың басшыларын тағайындайды және Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен оларды аттестаттаудан өткізеді;";
"8-1) ведомстволық қарасты кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарларын бекітеді;".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                       Н. Назарбаев

дополнить подпунктами 2-1), 8-1) следующего содержания:
"2-1) назначает руководителей подведомственных предприятий и проводит их аттестацию в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;";
"8-1) утверждает планы финансово-хозяйственной деятельности подведомственных предприятий;".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев