Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 13 қаңтардағы № 916 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 14-бабының 2) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы Ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 44, 424-құжат; 2005 ж., № 15, 174-құжат; 2006 ж., № 33, 350-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы Ережеде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Орталық сайлау комиссиясы Төрағасының орынбасары мен хатшысы комиссияның бірінші отырысында сайланады.»;
8-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) партиялық тізімдер бойынша сайланатын Парламент Мәжілісі депутаттарының бір бөлігін сайлауға қатысу үшін саяси партияларға рұқсат беру туралы мәселені қарайды;»;
3) тармақша алып тасталсын;
5) тармақшада:
«арыздар мен шағымдарды қарайды;» деген сөздерден кейін «сайлау туралы заңнаманы түсіндіруді ұйымдастырады;»;
«саяси партиялардың өкілдерімен» деген сөздерден кейін «және сайлау процесіне басқа да қатысушылармен» деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақшада:
«мәслихаттардың депутаттарын және» деген сөздерден кейін «өзге де» деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
«6-1) дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін дайындауды ұйымдастырады, оларды беру мен есепке алудың тәртібін айқындайды;»;
8) тармақшада «, олардың сенім білдірген адамдарын» деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
«8-1) саяси партиялар ұсынған партиялық тізімдерді және Қазақстан халқы Ассамблеясының Кеңесі ұсынған кандидаттарды тіркейді, оларға тиісті куәліктер береді; бұқаралық ақпарат құралдарында партиялық тізімдерді, Қазақстан халқы Ассамблеясының Кеңесі ұсынған кандидаттарды тіркеу туралы хабарламаны жариялайды;»;
13) тармақша «Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлау кезінде қайта дауыс беру мен қайта сайлау өткізуді ұйымдастырады;» деген сөздермен толықтырылсын;
16) тармақша «мәслихаттар депутаттары мен» деген сөздерден кейін «өзге де» деген сөзбен толықтырылсын;

О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205
Указ Президента Республики Казахстан от 13 января 2010 года № 916
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 44, ст. 424; 2005 г., № 15, ст. 174; 2006 г., № 33, ст. 350, 2007 г., № 42, ст. 479) следующие дополнения и изменения:
в Положении о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 3 дополнить частью второй следующего содержания:
"Заместитель Председателя и секретарь Центризбиркома избираются на первом заседании комиссии.";
в пункте 8:
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) рассматривает вопрос о допуске политических партий к участию в выборах части депутатов Мажилиса Парламента, избираемых по партийным спискам;";
подпункт 3) исключить;
в подпункте 5):
после слов "окружных избирательных комиссий;" дополнить словами "организует разъяснение законодательства о выборах;";
после слов "политических партий" дополнить словами "и другими участниками избирательного процесса";
в подпункте 6):
после слов "и членов" дополнить словом "иных";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) организует изготовление, определяет порядок выдачи и учета открепительных удостоверений на право голосования;";
в подпункте 8) слова "их доверенных лиц," исключить;
дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) регистрирует партийные списки, представленные политическими партиями, и кандидатов, выдвинутых Советом Ассамблеи народа Казахстана; выдает им соответствующие удостоверения; публикует в средствах массовой информации сообщение о регистрации партийных списков, кандидатов, выдвинутых Советом Ассамблеи народа Казахстана;";
подпункт 13) дополнить словами "организует проведение повторного голосования и повторных выборов при выборах депутатов Мажилиса Парламента;";
подпункт 16) после слов "маслихатов и" дополнить словом "иных";

мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
«16-1) таңдаушылардың шешімі бойынша Парламент Сенаты депутатының өкілеттігін тоқтату жөніндегі құжаттардың үлгілерін бекітеді; таңдаушылардың шешімі бойынша Парламент Сенаты депутатының өкілеттігін тоқтату жөнінде дауыс беру қорытындыларын белгілейді;»;
17) тармақшада «Парламент Мәжілісі мен» деген сөздер алынып тасталсын;
17-1) тармақшада «web-сайтына» деген сөздер «интернет-ресурсына» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 17-5), 20-1) және 21-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«17-5) электрондық сайлау жүйесін іске қосу уақытын белгілейді;»;
«20-1) партиялық тізімдер бойынша дауыс беру қорытындыларына қарай депутаттық мандаттарды бөлу үшін квота белгілейді;»;
«21-1) саяси партияларды қаржыландыру тәртібін айқындайды;».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев

дополнить подпунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1) утверждает образцы документов по прекращению полномочий депутата Сената Парламента по решению выборщиков; устанавливает итоги голосования по прекращению полномочий депутата Сената Парламента по решению выборщиков;";
в подпункте 17) слова "Мажилиса Парламента и" исключить;
в подпункте 17-1) слова "web-сайте" заменить словами "интернет-ресурсе";
дополнить подпунктами 17-5), 20-1) и 21-1) следующего содержания:
"17-5) устанавливает время запуска электронной избирательной системы;";
"20-1) устанавливает квоту для распределения депутатских мандатов по итогам голосования по партийным спискам;";
"21-1) определяет порядок финансирования политических партий;".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев