Қазақстан Республикасы соттарының төрағаларын, сот алқалары төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 999 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 3, 5, 7, 8-тармақтарына, 34-бабының 1-тармағының 1), 1-1), 6), 7), 9) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына, 5, 6-тармақтарына сәйкесҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Қостанай облыстық сотының    Сәлмұхаметов Қылышпай Желқабайұлы
кассациялық сот алқасына
Маңғыстау облыстық сотының   Бектұрғанов Марғұлан Жұбанышұлы
кассациялық сот алқасы       осы соттың азаматтық істер жөніндегі
алқа төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласының             Байжанов Мұрат Ережепұлы
мамандандырылған             осы облыстың Мәртөк аудандық сотының
әкімшілік сотына             төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Қарасай мамандандырылған     Әбішева Гүлмира Болатқызы
ауданаралық әкімшілік        Алматы облыстық сотының судьясы
сотына                       қызметінен босатыла отырып;
Қаратал аудандық сотына      Байжүнісов Берікжан Әбенұлы
осы облыстың Қарасай мамандандырылған
ауданаралық әкімшілік сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Райымбек ауданы              Ахметов Бауыржан Үшкемпірұлы
№ 2 аудандық сотына          осы облыстың Қаратал аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
Құрманғазы аудандық сотына   Тухфатова Дина Нұрболатқызы
осы облыстың Атырау қаласы № 2 сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Зеленов аудандық сотына      Құсайынов Серік Қуанышұлы
осы облыстың Ақжайық ауданы № 2
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Теректі ауданы               Төлегенов Амангелді Борисович
№ 2 аудандық сотына          осы облыстың Зеленов аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы             Әбдіров Шахатбек Мәжитұлы
Қазыбек би ауданы            осы облыстың Қарағанды қаласы Октябрь
№ 2 аудандық сотына          ауданы № 2 аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Қарқаралы ауданы             Сәкенов Болат Мәукенұлы
№ 2 аудандық сотына          осы облыстың Саран қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды қаласы             Қайырбеков Амангелді Зекенұлы
Октябрь ауданы               осы облыстың Қарағанды қаласы
№ 2 аудандық сотына          Қазбекби аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Сәтбаев қалалық сотына       Мұқатаев Руслан Қалиақбарұлы
осы облыстың Қарқаралы ауданы № 2
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Балқаш қаласының             Жапаров Еркін Мұсаханұлы
мамандандырылған             Атырау облысы Құрманғазы аудандық
әкімшілік сотына             сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық сотына       Нысанбаев Бағдат Маратұлы
осы облыстың Амангелді аудандық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
мамандандырылған             Нұров Сергей Мұратұлы
ауданаралық                  Қостанай облыстық сотының судьясы
экономикалық сотына          қызметінен босатыла отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
Қармақшы аудандық сотына     Дәуренбеков Айбек Дәуренбекұлы
осы облыстың Шиелі аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қызылорда қалалық сотына     Бекжанов Жанат Сәкібайұлы
осы облыстың Қармақшы аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау гарнизоны              Молышев Мақсат Қыйсамаденұлы
әскери сотына                Қазақстан Республикасы Әскери сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қарақия аудандық сотына      Жанәділов Жұмабай Жолдасбайұлы
осы облыстың Жаңаөзен қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мағжан Жұмабаев              Смағұлов Айдар Әскербекұлы
аудандық сотына              осы облыстың Петропавл қаласы № 2
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Арыс аудандық сотына         Машрапов Тасболат
осы облыстың Шымкент қаласы Еңбекші
аудандық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Мақтаарал аудандық сотына    Балғанбеков Жақсыбек Оралбекұлы
осы облыстың Сарыағаш аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ордабасы аудандық сотына     Рысбеков Түймебай Пернебайұлы
осы облыстың Арыс аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Сарыағаш аудандық сотына     Рахманберді Ермахан Еркінұлы
осы облыстың Ордабасы аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы ауданы                Өтегенова Роза Мәукенқызы
№ 2 аудандық сотына          Алматы қаласы мамандандырылған
ауданаралық әкімшілік сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Жетісу ауданы                Бұқбанова Қайынжамал Сапарқызы
№ 2 аудандық сотына          Алматы қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
мамандандырылған             Естай Берік Естайұлы
ауданаралық                  Қостанай облысы мамандандырылған
экономикалық сотына          ауданаралық экономикалық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, председателей судебных коллегий и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 999
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 3, 5, 7, 8 статьи 31 , подпунктами 1), 1-1), 6), 7), 9) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4, пунктами 5, 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
кассационной судебной коллегии  Костанайского областного суда
Сальмухаметова Клышпая Желкабаевича;
кассационной судебной коллегии  Мангистауского областного суда
Бектурганова Маргулана Жубанышевича
с освобождением от должности председателя коллегии по гражданским делам этого же суда;
по Актюбинской области:
специализированного административного суда города Актобе
Байжанова Мурата Ережеповича
с освобождением от должности председателя Мартукского районного суда этой же области;
по Алматинской области:
Карасайского специализированного межрайонного административного суда
Абишеву Гульмиру Болатовну
с освобождением от должности судьи Алматинского областного суда;
Каратальского районного суда
Байжунусова Берикжана Абеновича
с освобождением от должности  председателя Карасайского специализированного межрайонного административного суда этой же области;
районного суда № 2 Райымбекского района
Ахметова Бауржана Учкемпировича
с освобождением от должности  председателя Каратальского районного суда этой же области;
по Атырауской области:
Курмангазинского районного суда
Тухфатову Дину Нурбулатовну
с освобождением от должности судьи  суда № 2 города Атырау этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
Зеленовского районного суда
Кусаинова Серика Куанышевича
с освобождением от должности председателя суда № 2 Акжаикского района этой же области;
районного суда № 2 Теректинского района
Тюлегенова Амангельды Борисовича
с освобождением от должности  председателя Зеленовского районного суда этой же области;
по Карагандинской области:
районного суда № 2 Казыбекбийского района города Караганды
Абдирова Шахатбека Мажитовича
с освобождением от должности председателя районного суда № 2 Октябрьского района города Караганды этой же области;
районного суда № 2 Каркаралинского района
Сакенова Булата Маукеновича
с освобождением от должности судьи Саранского городского суда этой же области;
районного суда № 2 Октябрьского района города Караганды
Каирбекова Амангельды Зикеновича
с освобождением от должности судьи Казыбекбийского районного суда города Караганды этой же области;
Сатпаевского городского суда
Мукатаева Руслана Калиакбаровича
с освобождением от должности председателя районного суда № 2 Каркаралинского района этой же области;
специализированного административного суда города Балхаша
Жапарова Еркина Мусахановича
с освобождением от должности  председателя Курмангазинского районного суда Атырауской области;
по Костанайской области:
Аркалыкского городского суда
Нысанбаева Багдата Маратовича
с освобождением от должности председателя Амангельдинского районного суда этой же области;
специализированного межрайонного экономического суда
Нурова Сергея Муратовича
с освобождением от должности судьи  Костанайского областного суда;
по Кызылординской области:
Кармакшинского районного суда
Дауренбекова Айбека Дауренбековича
с освобождением от должности судьи Шиелийского районного суда этой же области;
Кызылординского городского суда
Бекжанова Жаната Сакибаевича
с освобождением от должности председателя Кармакшинского районного суда этой же области;
по Мангистауской области:
военного суда Актауского гарнизона
Молышева Максата Кыйсамаденовича
с освобождением от должности судьи  Военного суда Республики Казахстан;
Каракиянского районного суда
Жанадилова Жумабая Жолдасбаевича
с освобождением от должности судьи  Жанаозенского городского суда этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
суда района Магжана Жумабаева
Смагулова Айдара Аскербековича
с освобождением от должности судьи  суда № 2 города Петропавловска этой же области;
по Южно-Казахстанской области:
Арысского районного суда
Машрапова Тасболата
с освобождением от должности  судьи Энбекшинского районного суда города Шымкента этой же области;
Мактааральского районного суда
Балганбекова Жаксибека Оралбековича
с освобождением от должности председателя Сарыагашского районного  суда этой же области;
Ордабасинского районного суда
Рысбекова Тюймебая Пернебайулы
с освобождением от должности председателя Арысского районного суда этой же области;
Сарыагашского районного суда
Рахманберди Ермахана Еркинулы
с освобождением от должности председателя Ордабасинского районного  суда этой же области;
по городу Алматы:
районного суда № 2 Алмалинского района
Утегенову Розу Маукеновну
с освобождением от должности судьи  специализированного межрайонного административного суда города Алматы;
районного суда № 2 Жетысуского района
Бухбанову Каинжамал Сапаровну
с освобождением от должности судьи Алматинского городского суда;
специализированного межрайонного экономического суда
Естая Берика Естайулы
с освобождением от должности председателя специализированного межрайонного экономического суда Костанайской области.

2. Судья қызметіне:
Астана қаласының сотына      Ежебеков Сүлеймен Анарбекұлы
Оңтүстік Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ермағамбетова Жанна Болатқызы
Астана қаласы Алматы аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қасенов Әлихан Ермекұлы
Қарағанды облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына        Айнақұлова Роза Мұхамедкерімқызы
Қостанай облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Кейкібасова Зәуре Балғазықызы
Алматы қаласы Алмалы аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Құбашев Аслан Ескендірұлы
Алматы қаласы Түрксіб аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қыдырбаева Айгүл Қуанышбайқызы
Алматы қаласы мамандандырылған қаржылық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Мұхатов Мәжит Шапхатұлы
Жамбыл облысы Тараз қалалық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Стиқұлова Ғалия Қасымқанқызы
Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық сотына       Әлішева Жанна Қуандыққызы
Ақтөбе облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ли Жанна Михайловна
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облыстық сотына       Ешеев Ардақ Болатханұлы
Алматы облысы Талғар аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Кененбаев Самат Советбекұлы
Алматы облысы Іле аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сұлтанов Нұрлан Қыдыржанұлы
Алматы облысы Қарасай аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Атырау облыстық сотына       Нұржанова Бағила Баймұратқызы
Атырау облысы Жылыой аудандық сотының
судьясы қызметінен босата отырып;
Шығыс Қазақстан              Киреева Тоғжан Тасқалиқызы
облыстық сотына              Шығыс Қазақстан облысы
мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Құрманов Мирхат Сақанұлы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай
ауданы № 2 аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Тұраров Қуатбек Қамбарұлы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Жамбыл облыстық сотына       Кәрібаев Жеңіс Жандарұлы
Жамбыл облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Солтыбаев Мұрат Еркінбекұлы
Жамбыл облысы Тұрар Рысқұлов аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Сыздықова Гүлнар Коминтернқызы
Жамбыл облысы Тараз қаласы № 2 сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды облыстық сотына    Евенбаев Еркен Шәріпжанұлы
Қарағанды облысы Қарағанды қаласы
Қазыбекби аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облыстық сотына     Жайлыбаева Жанар Алықпашқызы
Қостанай облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Зинина Галина Викторовна
Қостанай облысы Жітіқара аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Маңғыстау облыстық сотына    Шаров Ғафур Хамзеұлы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Солтүстік Қазақстан          Әбдірахманов Жанат Қозбайұлы
облыстық сотына              Солтүстік Қазақстан облысы
мамандандырылған ауданаралық
экономикалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан           Пәрменов Мұхтар Абайұлы
облыстық сотына              Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы
Абай аудандық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Ақмола облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Қайшыбеков Ғалым Айдашұлы
мамандандырылған             Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит
ауданаралық сотына           Мүсірепов атындағы ауданы сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласы сотына         Алпысбаева Гүлмира Шыңғысханқызы
осы облыстың Хромтау аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Темір аудандық сотына        Тәжікенова Әлия Ниетжанқызы
осы облыстың Ақтөбе қаласы сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Тәшімов Жұмағали Харифуллаұлы
мамандандырылған             осы облыстың Махамбет аудандық сотының
ауданаралық сотына           төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Зәбенов Қуаныш Бөкешұлы
мамандандырылған             осы облыстың Өскемен қалалық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босатыла отырып;
Серікбай Дәурен Серікбайұлы
осы облыстың Өскемен қаласы
мамандандырылған әкімшілік сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Чалабаева Бақытжан Қасымханқызы
осы облыстың Өскемен қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Нұржігітов Нұрбақыт Тұртайұлы
мамандандырылған             осы облыстың Тараз қалалық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сырлыбаев Талғат Қадырұлы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Тараз қалалық сотына         Сұлтанова Тахмина Сәбитқызы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал
ауданы № 3 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қаласының № 2 сотына    Шынғалиев Марат Энгельсұлы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты,
осы облыстың Теректі ауданы № 2 аудандық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Әлкеев Қайырден Сәбиғоллаұлы
мамандандырылған             осы облыстың Жезқазған қалалық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босатыла отырып;
Есенбаев Исламхан Амангелдіұлы
Ақмола облысы Степногорск қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Таңсықбаев Төлеген Сабырұлы
осы облыстың Қарағанды қаласы Қазыбек би
аудандық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Алтынсарин аудандық сотына   Кәрбенова Бекзат Есембекқызы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты,
осы облыстың Арқалық қалалық сотының
төрайымы қызметінен босатыла отырып;
Рудный қалалық сотына        Дезиев Ибрагим Муцалхаевич;
Павлодар облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Айтбаев Нұрлан Рахымжанұлы
мамандандырылған             осы облыстың Павлодар қалалық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сатабаев Қадырбек Қабылбекұлы
осы облыстың Павлодар қаласы № 2 сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Хасенов Рамазан Қырымұлы
мамандандырылған             осы облыстың Қызылжар аудандық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босата отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Қарабаев Әбинур Бердібекұлы
мамандандырылған             осы облыстың Арыс аудандық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Бастарбеков Ербол Абайұлы
мамандандырылған             Жамбыл облысы Жамбыл аудандық сотының
ауданаралық сотына           судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ви Изольда Викторовна
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Астана қаласы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі    Әшірбеков Асхат Іңкәрбекұлы
мамандандырылған             Қарағанды облысы Жезқазған қалалық
ауданаралық сотына           сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
тағайындалсын.

2. Назначить на должность судьи:
суда города Астаны
Ежебекова Сулеймена Анарбековича
с освобождением от должности судьи Южно-Казахстанского областного суда;
Ермагамбетову Жанну Болатовну
с освобождением от должности судьи Алматинского районного суда города Астаны;
Касенова Алихана Ермековича
с освобождением от должности судьи Карагандинского областного суда;
Алматинского городского суда
Айнакулову Розу Мухамедкеримовну
с освобождением от должности судьи Костанайского областного суда;
Кейкибасову Зауре Балгазыевну
с освобождением от должности судьи Алмалинского районного суда города Алматы;
Кубашева Аслана Ескендировича
с освобождением от должности судьи Турксибского районного суда города Алматы;
Кыдырбаеву Айгуль Куанышбаевну
с освобождением от должности судьи специализированного финансового  суда города Алматы;
Мухатова Мажита Шапхатовича
с освобождением от должности председателя Таразского городского суда Жамбылской области;
Стикулову Галию Касымкановну
с освобождением от должности судьи Алматинского областного суда;
Актюбинского областного суда
Алишеву Жанну Куандыковну
с освобождением от должности судьи  специализированного межрайонного экономического суда Актюбинской области;
Ли Жанну Михайловну
с освобождением от должности судьи суда города Актобе Актюбинской области;
Алматинского областного суда
Ешеева Ардака Болатхановича
с освобождением от должности судьи Талгарского районного суда Алматинской области;
Кененбаева Самата Советбековича
с освобождением от должности судьи Илийского районного суда Алматинской области;
Султанова Нурлана Кыдыржановича
с освобождением от должности судьи Карасайского районного суда Алматинской области;
Атырауского областного суда
Нуржанову Багилу Баймуратовну
с освобождением от должности судьи Жылыойского районного суда Атырауской области;
Восточно-Казахстанского областного суда
Кирееву Тогжан Таскалиевну
с освобождением от должности судьи  специализированного межрайонного экономического суда Восточно- Казахстанской области;
Курманова Мирхата Сакановича
с освобождением от должности председателя районного суда № 2 Тарбагатайского района Восточно- Казахстанской области;
Турарова Куатбека Камбаровича
с освобождением от должности судьи Усть-Каменогорского городского суда  Восточно- Казахстанской области;
Жамбылского областного суда
Карибаева Жениса Жандаровича
с освобождением от должности председателя специализированного межрайонного экономического суда Жамбылской области;
Солтыбаева Мурата Еркинбековича
с освобождением от должности судьи  суда района Турара Рыскулова Жамбылской области;
Сыздыкову Гульнар Коминтерновну
с освобождением от должности судьи  суда № 2 города Тараза Жамбылской области;
Карагандинского областного суда
Евенбаева Еркена Шарипжановича
с освобождением от должности судьи  Казыбекбийского районного суда города Караганды Карагандинской области;
Костанайского областного суда
Жайлебаеву Жанару Алыкпашевну
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного экономического суда Костанайской области;
Зинину Галину Викторовну
с освобождением от должности судьи  Житикаринского районного суда Костанайской области;
Мангистауского областного суда
Шарова Гафура Хамзеулы
с освобождением от должности председателя Жанаозенского городского суда Мангистауской области;
Северо-Казахстанского областного суда
Абдрахманова Жаната Козбаевича
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного экономического суда Северо-Казахстанской области;
Южно-Казахстанского областного суда
Парменова Мухтара Абаевича
с освобождением от должности судьи  Абайского районного суда города Шымкента Южно-Казахстанской области;
по Акмолинской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Кайшибекова Галыма Айдашевича
с освобождением от должности судьи  суда района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области;
по Актюбинской области:
суда города Актобе
Алпысбаеву Гульмиру Шингисхановну
с освобождением от должности судьи Хромтауского районного суда этой же области;
Темирского районного суда
Тажикенову Алию Ниетжановну
с освобождением от должности судьи суда города Актобе этой же области;
по Атырауской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Ташимова Жумагали Харифуллаевича
с освобождением от должности председателя Махамбетского районного суда этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Забенова Куаныша Бокешовича
с освобождением от должности судьи  Усть-Каменогорского городского суда  этой же области;
Серикбая Даурена Серикбайулы
с освобождением от должности судьи  специализированного административного суда города Усть-Каменогорска этой же области;
Чалабаеву Бахытжан Касымхановну
с освобождением от должности судьи Усть-Каменогорского городского суда  этой же области;
по Жамбылской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Нуржигитова Нурбахыта Туртаевича
с освобождением от должности судьи  Таразского городского суда этой же области;
Сырлыбаева Талгата Кадырулы
с освобождением от должности судьи  Балхашского городского суда Карагандинской области;
Таразского городского суда
Султанову Тахмину Сабитовну
с освобождением от должности судьи  районного суда № 3 Мактааральского района Южно-Казахстанской области;
по Западно-Казахстанской области:
суда № 2 города Уральска
Шингалиева Марата Энгельсовича
с освобождением от должности председателя районного суда № 2  Теректинского района этой же области в связи с истечением срока полномочий;
по Карагандинской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Алькеева Кайырдена Сабиголлаулы
с освобождением от должности судьи  Жезказганского городского суда этой же области;
Есенбаева Исламхана Амангельдиевича
с освобождением от должности судьи  Степногорского городского суда Акмолинской области;
Тансыкпаева Тулегена Сабуровича
с освобождением от должности судьи Казыбекбийского районного суда города Караганды этой же области;
по Костанайской области:
Алтынсаринского районного суда
Карбенову Бекзат Есембековну
с освобождением от должности председателя Аркалыкского городского  суда этой же области в связи с истечением срока полномочий;
Рудненского городского суда
Дезиева Ибрагима Муцалхаевича;
по Павлодарской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Айтбаева Нурлана Рахимжановича
с освобождением от должности судьи  Павлодарского городского суда этой же области;
Сатабаева Кадырбека Кабылбековича
с освобождением от должности судьи суда № 2 города Павлодара этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Хасенова Рамазана Крымовича
с освобождением от должности судьи  Кызылжарского районного суда этой же области;
по Южно-Казахстанской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Карабаева Абинура Бердыбековича
с освобождением от должности судьи Арысского районного суда этой же области;
по городу Алматы:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Бастарбекова Ербола Абаевича
с освобождением от должности судьи Жамбылского районного суда Жамбылской области;
Ви Изольду Викторовну
с освобождением от должности судьи Уральского городского суда Западно-Казахстанской области;
по городу Астане:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Аширбекова Асхата Инкарбековича
с освобождением от должности судьи Жезказганского городского суда Карагандинской области;

3. Атқаратын қызметінен:
Солтүстік Қазақстан          Тұрғараев Бекет
облыстық сотының қылмыстық   орнынан түсуіне байланысты;
істер жөніндегі алқа
төрағасы
Алматы қалалық               Балбеков Сапарғали Райыпұлы
сотының судьясы              орнынан түсуіне байланысты;
Алматы облыстық              Бейсенова Нұрива
сотының судьялары            орнынан түсуіне байланысты;
Ғалиев Тілеуқабыл Кәкітайұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Сайлыбаев Бүркіт Уақасұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облыстық     Ахметжанова Шолпан Рамазанқызы
сотының судьялары            қайтыс болуына байланысты;
Горбачева Ольга Сергеевна
орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облыстық           Раскладко Валерий Максимович
сотының судьясы              орнынан түсуіне байланысты;
Қостанай облыстық            Шәкіров Сайлау Өтенұлы
сотының судьясы              өз тілегі бойынша;
Қызылорда облыстық           Әзходжаев Дәуіржан Омарұлы
сотының судьялары            судьяға қойылатын талаптарды сақтамағаны
үшін;
Өміржанов Тілектес Өміржанұлы
судьяға қойылатын талаптарды сақтамағаны
үшін;
Ақмола облысы бойынша:
Ақкөл аудандық               Барышева Татьяна Михайловна
сотының судьясы              орнынан түсуіне байланысты;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласы                Бижанова Әсел Яковлевна
сотының судьялары            өз тілегі бойынша;
Сүлейменова Гүлжан Жүнісқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы облысы бойынша:
Қаратал аудандық             Егінбаева Биғайша Молдақұлқызы
сотының судьясы              өз тілегі бойынша;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған             Молғабылов Баян Қадылбекұлы
ауданаралық экономикалық     өз тілегі бойынша;
сотының судьясы
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Теректі аудандық             Рушанов Жайлар Ермекұлы
сотының төрағасы             судья өкілеттігінің тоқтатылуымен,
өз тілегі бойынша;
Қарағанды облысы бойынша:
мамандандырылған             Сейдалина Жанна Кәрімқызы
ауданаралық экономикалық     судья өкілеттігінің тоқтатылуымен, басқа
сотының төрағасы             жұмысқа ауысуына байланысты;
Балқаш қалалық               Әбдіғалиева Сәуле Хамитқызы
сотының судьясы              қайтыс болуына байланысты;
қылмыстық істер жөніндегі    Құтышев Мешітбай
мамандандырылған             орнынан түсуіне байланысты;
ауданаралық сотының судьясы
Қостанай облысы бойынша:
Алтынсарин аудандық          Қонаев Арон Хамзаұлы
сотының судьясы              өз тілегі бойынша;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау гарнизоны әскери       Қонысбаев Бауыржан Болатұлы
сотының төрағасы             судья өкілеттігінің тоқтатылуымен, өз
тілегі бойынша;
Қарақия аудандық             Кайлюков Митхат
сотының төрағасы             судья өкілеттігінің тоқтатылуымен,
орнынан түсуіне байланысты;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар аудандық            Мағзұмов Болат Түсіпжанұлы
сотының судьясы              өз тілегі бойынша;
Екібастұз қалалық            Әубәкірова Гүлнар Боярстанқызы
сотының судьялары            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Бекпаева Ғалия Ержанқызы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Бәйдібек аудандық            Өксікбаев Ғани Әлиханұлы
сотының судьясы              қайтыс болуына байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Алатау аудандық              Бақтығызов Рысхан Жолдыбайұлы
сотының судьясы              орнынан түсуіне байланысты;
Алмалы аудандық              Ішпекпаева Қайша Тұрғамбекқызы
сотының судьясы              орнынан түсуіне байланысты;
Алмалы ауданы № 2 аудандық   Ескендірова Нұрбике Түсіпқызы
сотының судьясы              өз тілегі бойынша;
мамандандырылған             Белобородова Татьяна Ивановна
ауданаралық                  орнынан түсуіне байланысты;
экономикалық сотының
судьясы
Түрксіб аудандық             Дүйсенғалиев Талғат Байжанұлы
сотының судьясы              орнынан түсуіне байланысты;
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған             Есенқұлова Гүлмира Ақашқызы
ауданаралық                  басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
әкімшілік сотының            Мәдікенова Гүлмира Мыңжасарқызы
судьялары                    басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
мамандандырылған             Бексейітова Зибагүл Теміртасқызы
ауданаралық экономикалық     Сот жюриінің қорытындысына байланысты
сотының судьясы
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
председателя коллегии по уголовным делам Северо- Казахстанского областного суда
Тургараева Бекета
в связи с уходом в отставку;
судьи Алматинского городского суда
Балбекова Сапаргали Раиповича
в связи с уходом в отставку;
судей Алматинского областного суда
Бейсенову Нуриву
в связи с уходом в отставку;
Галиева Тлеукабыла Какитаевича
в связи с уходом в отставку;
Сайлыбаева Буркута Вакасовича
в связи с уходом в отставку;
судей Восточно-Казахстанского областного суда
Ахметжанову Шолпан Рамазановну
в связи со смертью;
Горбачеву Ольгу Сергеевну
в связи с уходом в отставку;
судьи Карагандинского областного суда
Раскладко Валерия Максимовича
в связи с уходом в отставку;
судьи Костанайского областного суда
Шакирова Сайлау Утеновича
по собственному желанию;
судей Кызылординского  областного суда
Азходжаева Дауыржана Омаровича
за несоблюдение требований, предъявляемых к судье;
Умиржанова Тлектеса Умиржановича
за несоблюдение требований, предъявляемых к судье;
по Акмолинской области:
судьи Аккольского районного суда
Барышеву Татьяну Михайловну
в связи с уходом в отставку;
по Актюбинской области:
судей суда города Актобе
Бижанову Асель Яковлевну
по собственному желанию;
Сулейменову Гулжан Жунискызы
в связи с уходом в отставку;
по Алматинской области:
судьи Каратальского районного суда
Егинбаеву Бигайшу Молдакуловну
по собственному желанию;
по Восточно-Казахстанской области:
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Молгабылова Баяна Кадылбекулы
по собственному желанию;
по Западно-Казахстанской области:
председателя Теректинского  районного суда
Рушанова Жайдара Ермековича
с прекращением полномочий судьи, по собственному желанию;
по Карагандинской области:
председателя специализированного межрайонного экономического суда
Сейдалину Жанну Каримовну
с прекращением полномочий судьи, в связи с переходом на другую работу;
судьи Балхашского городского суда
Абдигалиеву Сауле Хамитовну
в связи со смертью;
судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Кутышева Мешитбая
в связи с уходом в отставку;
по Костанайской области:
судьи Алтынсаринского районного суда
Кунаева Арона Хамзиевича
по собственному желанию;
по Мангистауской области:
председателя военнного суда Актауского гарнизона
Конисбаева Бауржана Булатовича
с прекращением полномочий судьи, по собственному желанию;
председателя Каракиянского  районного суда
Кайлюкова Митхата
с прекращением полномочий судьи, в связи с уходом в отставку;
по Павлодарской области:
судьи Павлодарского районного суда
Магзумова Булата Тусупжановича
по собственному желанию;
судей Экибастузского городского суда
Аубакирову Гульнар Боярстановну
в связи с переходом на другую работу;
Бекпаеву Галию Ержановну
в связи с переходом на другую работу;
по Южно-Казахстанской области:
судьи Байдибекского районного суда
Оксикбаева Гани Алихановича
в связи со смертью;
по городу Алматы:
судьи Алатауского районного суда
Бахтыгизова Рысхана Жолдыбаевича в связи с уходом в отставку;
судьи Алмалинского районного суда
Ишпекпаеву Кайшу Тургамбековну
в связи с уходом в отставку;
судьи районного суда № 2 Алмалинского района
Ескендирову Нурбике Тусуповну
по собственному желанию;
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Белобородову Татьяну Ивановну
в связи с уходом в отставку;
судьи Турксибского районного суда
Дюсенгалиева Талгата Байжановича
в связи с уходом в отставку;
по городу Астане:
судей специализированного межрайонного административного суда
Есенгулову Гульмиру Акашовну
в связи с переходом на другую работу;
Мадикенову Гульмиру Мынжасаровну
в связи с переходом на другую работу;
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Бексеитову Зибагуль Темиртасовну
в связи с заключением Судебного жюри.

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                      Н. Назарбаев

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                  Н. Назарбаев