"Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы № 3827 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 164 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 681 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы № 3827 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 1, 1-құжат; 2003 ж., № 44, 469-құжат; 2007 ж., № 18, 197-құжат; 2008 ж., № 23, 212-құжат; 2009 ж., № 32, 293-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелердің тізбесі осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 20 қазандағы
№ 164 Жарлығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1998 жылғы 20 қаңтардағы
№ 3827 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелердің
тізбесі
1.
Геолог күні
-
сәуірдің бірінші жексенбісі
2.
Ғылым қызметкерлері күні
-
12 сәуір
3.
Отан қорғаушы күні
-
7 мамыр
4.
Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні
-
31 мамыр
5.
Химия өнеркәсібі қызметкерлерінің күні
-
мамырдың соңғы жексенбісі
6.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері күні
-
4 маусым
7.
Эколог күні
-
5 маусым
8.
Қаржы полициясы күні
-
6 маусым
9.
Полиция күні
-
23 маусым
10.
Жеңіл өнеркәсіп қызметкерлерінің күні
-
маусымның екінші жексенбісі
11.
Медицина қызметкері күні
-
маусымның үшінші жексенбісі
12.
Байланыс және ақпарат қызметкерлерінің күні
-
28 маусым
13.
Дипломатиялық қызмет күні
-
2 шілде
14.
Ұлттық қауіпсіздік органдары қызметкерлерінің күні
-
13 шілде
15.
Металлург күні
-
шілденің үшінші жексенбісі
16.
Көлік қызметкерлері күні
-
тамыздың бірінші жексенбісі
17.
Құрылысшы күні
-
тамыздың екінші жексенбісі
18.
Спорт күні
-
тамыздың үшінші жексенбісі
19.
Шахтер күні
-
тамыздың соңғы жексенбісі
20.
Білім күні
-
1 қыркүйек
21.
Мұнай-газ кешені қызметкерлерінің күні
-
қыркүйектің бірінші жексенбісі
22.
Қазақстан халқы тілдерінің күні
-
қыркүйектің үшінші жексенбісі
23.
Атом саласының қызметкерлерінің күні
-
28 қыркүйек
24.
Әділет органдары қызметкерлерінің күні
-
30 қыркүйек
25.
Мәдениет және өнер қызметкерлерінің күні
-
қыркүйектің соңғы жексенбісі
26.
Машина жасаушы күні
-
қыркүйектің соңғы жексенбісі
27.
Мұғалім күні
-
қазанның бірінші жексенбісі
28.
Құтқарушы күні
-
19 қазан
29.
Әлеуметтік қорғау жүйесі қызметкерлерінің күні
-
қазанның соңғы жексенбісі
30.
Статистика күні
-
8 қараша
31.
Ұлттық валюта – теңге күні, Қазақстан Республикасының қаржы саласы қызметкерлерінің кәсіптік мерекесі
-
15 қараша
32.
Ауыл шаруашылығы қызметкерлерінің күні
-
қарашаның үшінші жексенбісі
33.
Прокуратура күні
-
6 желтоқсан
34.
Кеден органдары қызметкерлерінің күні
-
12 желтоқсан
35.
Энергетик күні
-
желтоқсанның үшінші жексенбісі

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 "О профессиональных и иных праздниках в Республике Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 164. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 681
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 "О профессиональных и иных праздниках в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 1, ст. 1; 2003 г., № 44, ст. 469; 2007 г., № 18, ст. 197; 2008 г., № 23, ст. 212; 2009 г., № 32, ст. 293) следующее изменение:
перечень профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
Приложение
к Указу Президента Республики Казахстан
от 20 октября 2011 года № 164
Утвержден
Указом Президента Республики Казахстан
от 20 января 1998 года № 3827
ПЕРЕЧЕНЬ
профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан
1. День геолога
– первое воскресенье
апреля
2. День работников науки
– 12 апреля
3. День защитника Отечества
– 7 мая
4. День памяти жертв политических
репрессий и голода
– 31 мая
5. День работников химической
промышленности
– последнее воскресенье
мая
6. День государственных символов
Республики Казахстан
– 4 июня
7. День эколога
– 5 июня
8. День финансовой полиции
- 6 июня
9. День полиции
- 23 июня
10. День работников легкой промышленности
- второе воскресенье июня
11. День медицинского работника
- третье воскресенье июня
12. День работников связи и информации
- 28 июня
13. День дипломатической службы
- 2 июля
14. День сотрудников органов национальной
безопасности
- 13 июля
15. День металлурга
- третье воскресенье июля
16. День работников транспорта
- первое воскресенье
августа
17. День строителя
- второе воскресенье
августа
18. День спорта
- третье воскресенье
августа
19. День шахтера
- последнее воскресенье
августа
20. День знаний
- 1 сентября
21. День работников нефтегазового
комплекса
- первое воскресенье
сентября
22. День языков народа Казахстана
- третье воскресенье
сентября
23. День работников атомной отрасли
- 28 сентября
24. День работников органов юстиции
- 30 сентября
25. День работников культуры и искусства
- последнее воскресенье
сентября
26. День машиностроителя
- последнее воскресенье
сентября
27. День учителя
- первое воскресенье
октября
28. День спасателя
- 19 октября
29. День работников системы социальной
защиты
- последнее воскресенье
октября
30. День статистика
- 8 ноября
31. День национальной валюты – тенге,
профессиональный праздник работников
финансовой системы Республики Казахстан
- 15 ноября
32. День работников сельского хозяйства
- третье воскресенье
ноября
33. День прокуратуры
- 6 декабря
34. День сотрудников таможенных органов
- 12 декабря
35. День энергетика
- третье воскресенье
декабря