Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 94 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 94 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. «Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметінің (Республикалық ұлан) әскери нышандары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 қарашадағы № 3228 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 47, 451-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметінің (Республикалық ұлан) әскери нышандары туралы»;
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігін, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметін (Республикалық ұлан) мемлекеттік сәйкестендірудің бірыңғай жүйесін енгізу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:»;
1234 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметінің (Республикалық ұлан) (бұдан әрі - Объектілерді қорғау қызметі) әскери нышандары мыналар болып белгіленсін:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің туы (оның ішінде әскери-теңіз туы, корабльдер мен кемелердің жалаушалары, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің лауазымды адамдарының тулары мен брейд-жалаушалары), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының тулары;

О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 94
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 октября 2015 года № 94
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 20 ноября 1996 года № 3228 «О воинских символах Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 47, ст. 451):
заголовок изложить в следующей редакции:
«О воинских символах Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан»;
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В целях введения единой системы государственной идентификации Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:»;
пункты 1234 и 5 изложить в следующей редакции:
«1. Установить, что воинскими символами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан (далее - Служба обороны объектов) являются:
1) флаги Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (в том числе военно-морской флаг, вымпелы кораблей и судов, флаги и брейд-вымпелы должностных лиц Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан), Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің құрамалары мен бөлімдерінің, Объектілерді қорғау қызметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының өңірлік қолбасшылықтарының, құрамалары мен әскери бөлімдерінің, жоғары әскери оқу орнының жауынгерлік жалаулары, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және оған бағынысты органдардың жалаулары;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Объектілерді қорғау қызметінің нышандары.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының туларының бейнесі мен сипаттамасы (түрлі-түсті және графикалық бейнелері мен сипаттамаларының мәтіндері қоса беріліп отыр);
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің құрамалары мен бөлімдерінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының өңірлік қолбасшылықтарының, құрамалары мен әскери бөлімдерінің, жоғары әскери оқу орнының жауынгерлік жалауларының сипаттамасы (осы Жарлықтың 3-тармағы);
3) Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі жалауының және Объектілерді қорғау қызметі бөлімдерінің жауынгерлік жалауларының бейнесі мен сипаттамасы (түрлі-түсті және графикалық бейнесі мен сипаттама мәтіні қоса беріліп отыр);
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Объектілерді қорғау қызметінің нышандарының бейнесі мен сипаттамасы (түрлі-түсті бейнелері мен сипаттамаларының мәтіндері қоса беріліп отыр) бекітілсін.
3. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының құрамалары мен бөлімдерінің жауынгерлік жалаулары - көлемі, пішімдік шешімі және дайындалған материалдары бойынша «Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери нышандары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 18 шілдедегі № 3068 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрамалары мен бөлімдерінің жауынгерлік жалауларына сәйкес келеді, бірақ матаның ішкі жағының ортасына Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері нышанының орнына Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының тиісті нышаны, ал төменгі жиегіне Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы құрамасының, бөлімінің атаулары кестеленіп жазылады;

2) боевые знамена соединений и частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Службы обороны объектов, региональных командований, соединений и воинских частей, высшего военного учебного заведения Национальной гвардии Республики Казахстан, знамена Министерства внутренних дел Республики Казахстан и подчиненных ему органов;
3) символы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, Службы обороны объектов.
2. Утвердить:
1) изображение и описание флагов Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан (цветные и графические изображения и тексты описаний прилагаются);
2) описание боевых знамен соединений и частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, региональных командований, соединений и воинских частей, высшего военного учебного заведения Национальной гвардии Республики Казахстан (пункт 3 настоящего Указа);
3) изображение и описание знамени Министерства внутренних дел Республики Казахстан и боевых знамен частей Службы обороны объектов (цветное и графическое изображение и текст описания прилагаются);
4) изображение и описание символов Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан и Службы обороны объектов (цветные изображения и тексты описания прилагаются).
3. Установить, что:
1) боевые знамена соединений и частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан по размерам, стилистике решения и материалам изготовления соответствуют боевым знаменам соединений и частей Вооруженных Сил Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 18 июля 1996 года № 3068 «О воинских символах Вооруженных Сил Республики Казахстан», но на обратной стороне полотнища, в его центре, взамен символа Вооруженных Сил Республики Казахстан вышивается соответствующий символ Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, а по нижнему краю - наименование соединения, части Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан;

2) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, көліктегі ішкі істер департаменттерінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жоғары оқу орындарының жалаулары көлемі, пішімдік шешімі мен дайындалған материалдары бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жалауына сәйкес келеді, бірақ матаның бет жағының төменгі жиегіне ішкі істер, қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің, жоғары оқу орнының атауы кестеленіп жазылады;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Объектілерді қорғау қызметінің құрамалары мен бөлімдерінің жауынгерлік жалауларын, сондай-ақ өздеріне бағынысты органдардың жалауларын сақтау, ұстау және алып шығу тәртібінің мәселелерінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жалпы әскери жарғыларының тиісті ережелерін басшылыққа алады деп белгіленсін.
4. Мыналар:
1) әскердің қай түріне қатысты екеніне қарамастан, әскери қызметшілер, сондай-ақ әскери жиынға шақырылған азаматтар Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Объектілерді қорғау қызметінің құрамалары мен бөлімдерінің туларын, жауынгерлік жалауларын, нышандарын құрмет тұтуы, ұрыс қимылдары кезінде жауынгерлік жалауларды жанқиярлықпен қорғауы және олардың қарсыластың қолына түсіп кетуіне жол бермеуі қажет;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Объектілерді қорғау қызметінің нышандарының қорлануына кінәлі адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады деп белгіленсін.
5. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының тулары Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары - Шекара қызметі директорының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының кабинеттерінде орнатылады, әскерлердің шеруіне және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының қатысуымен байланысты басқа да қажетті жағдайларда алып шығарылады (тігіледі);

2) знамена департаментов внутренних дел областей, города республиканского значения и столицы, на транспорте, департаментов уголовно-исполнительной системы областей, города республиканского значения и столицы, а также высших учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан по размерам, стилистике решения и материалам изготовления соответствуют знамени Министерства внутренних дел Республики Казахстан, но по нижнему краю на лицевой стороне полотнища вышивается наименование департамента внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, высшего учебного заведения;
3) Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Национальная гвардия Республики Казахстан и Служба обороны объектов в вопросах порядка хранения, содержания и выноса боевых знамен соединений и частей, а также знамен подчиненных органов руководствуются соответствующими положениями общевоинских уставов Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Установить, что:
1) военнослужащим, независимо от воинской принадлежности, а также гражданам, призванным на военные сборы, необходимо чтить флаги, боевые знамена соединений и частей, символы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан и Службы обороны объектов, самоотверженно защищать боевые знамена во время военных действий и не допускать их захвата противником;
2) лица, виновные в надругательстве над символами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан и Службы обороны объектов, несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Установить, что:
1) флаги Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан устанавливаются в кабинетах заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан, выносятся (выставляются) на парады войск и в других необходимых случаях, связанных с участием Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің корабльдері мен кемелерінің әскери-теңіз туы, лауазымды адамдарының жалаушалары, тулары мен брейд-жалаушалары Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жалпы әскери (корабльдік) жарғыларында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің корабльдері мен кемелеріне тігіледі;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Объектілерді қорғау қызметінің нышандары Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Объектілерді қорғау қызметінің орталық аппаратының, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы штабтарының, сондай-ақ олардың ведомстволық бағынысты органдарының, бөлімдер мен құрамалар штабтарының, әскери-оқу, оқу және өзге де орындардың ғимараттарында тігіледі;
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары - Шекара қызметі директорының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы мен Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының бұйрықтарымен немесе өзге де актілерімен Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Объектілерді қорғау қызметінің нышандарының бейнелерін міндетті түрде жаңғыртудың басқа да жағдайлары көзделуі мүмкін деп белгіленсін.»;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлері нышанының сипаттамасы осы өзгерістер мен толықтыруға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлері туының сипаттамасы осы өзгерістер мен толықтыруға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 94 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір жарлықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруға
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1996 жылғы 20 қарашадағы
№ 3228 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы нышанының
СИПАТТАМАСЫ
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының нышаны төменгі жағынан көк түсті қалықтаған қыранның кескінді бейнесімен (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туының элементі) қамтылған күн шұғылалары бейнесін білдіреді, сәулелердің ортаңғы бөлігінде алтын-сары түстес шаңырақтың бейнесі (Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының элементі) орналасқан, оның үстінде атпен шауып келе жатқан, қолында теңбіл түсті сабы бар ту ұстаған салт атты адам бейнеленген. Күн сәулелері мен қалықтаған қыранның кескінді бейнесінің арасында қазақ тілінде «ҰЛТТЫҚ ҰЛАН» деген жазу орналасқан. Жазу, сәулелердің бейнесі мен қыранның кескінді сұлбасы алтын-сары түспен көмкерілген.
Қазақстан Республикасы Президентінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 94 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір жарлықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруға
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1996 жылғы 20 қарашадағы
№ 3228 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы туының
СИПАТТАМАСЫ
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының туы - ортасында Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының нышанының бейнесі орналасқан - көк түсті тік бұрышты екі жақты мата.

2) военно-морской флаг кораблей и судов Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, вымпел, флаги и брейд-вымпелы должностных лиц выставляются на кораблях и судах Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в случаях, предусмотренных общевоинскими (корабельным) уставами Вооруженных Сил Республики Казахстан;
3) символы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, Службы обороны объектов устанавливаются на зданиях центрального аппарата Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Службы обороны объектов, штабов Национальной гвардии Республики Казахстан, а также подведомственных органов, штабов частей и соединений, военных учебных, учебных и иных заведений;
4) приказами или иными актами заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан и Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан могут предусматриваться и другие случаи обязательного воспроизведения изображений символов Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан и Службы обороны объектов.»;
описание символа Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям и дополнению;
описание флага Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям и дополнению.
2. Утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016).
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к изменениям и дополнению,
которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 октября 2015 года № 94
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 ноября 1996 года № 3228
ОПИСАНИЕ
символа Национальной гвардии Республики Казахстан
Символ Национальной гвардии Республики Казахстан представляет собой изображение лучей солнца с охваченными снизу силуэтным изображением парящего орла (элемент Государственного Флага Республики Казахстан) голубого цвета, в средней части лучей располагается изображение шанырака (элемент Государственного Герба Республики Казахстан), выполненное в золотисто-желтом цвете, поверх которого размещен силуэт всадника, скачущего на коне, в руках держащего древко с флагом, в краповом цвете. Между лучами солнца и силуэтным изображением парящего орла располагается надпись на казахском языке «ҰЛТТЫҚ ҰЛАН». Надпись, изображение лучей и силуэтные очертания орла выполнены в золотисто-желтом цвете.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к изменениям и дополнению,
которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 октября 2015 года № 94
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 ноября 1996 года № 3228
ОПИСАНИЕ
флага Национальной гвардии Республики Казахстан
Флаг Национальной гвардии Республики Казахстан представляет собой прямоугольное двухстороннее полотнище голубого цвета, в центре которого расположено изображение символа Национальной гвардии Республики Казахстан.