Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 22 қарашадағы № 372қ Жарлығы.
Үзінді
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 17-1-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
2. Қоса беріліп отырған:
2) Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасын Ұлттық қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы Жарлықтан туындайтын шаралардың қабылдауын қамтамасыз етсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 22 қарашадағы
№ 372қ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережеде:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық қауіпсіздік комитеті өз өкілеттігі шегінде Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының (бұдан әрі — ұлттық қауіпсіздік органдары) бірыңғай жүйесіне, барлау, қарсы барлау, жедел іздестіру қызметіне, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын (бұдан әрі - Мемлекеттік шекара) күзетуге, Үкіметтік байланыс қызметінің және "А" Арнаулы мақсаттағы қызметінің міндеттерін іске асыруға басшылықты, сондай-ақ оның құзыретіне жатқызылған қызмет салаларындағы ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асырады.";
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ведомстволық бағынысты ұйымдары, аумақтық және өзге де органдары, сондай-ақ мынадай: Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (құпия), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Үкіметтік байланыс қызметі (құпия), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "А" Арнаулы мақсаттағы қызметі (құпия) ведомстволары бар.";
мынадай мазмұндағы 12-1-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1-1. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "А" Арнаулы мақсаттағы қызметінің функциялары:
1) (құпия);
2) (құпия);
3) (құпия);
4) (құпия);
5) (құпия);
6) (құпия);
7) (құпия);
8) (құпия);
9) (құпия);
10) (құпия);
11) (құпия);
12) (құпия);
13) (құпия);

О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности органов национальной безопасности Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 ноября 2016 года № 372с.
Выписка
В соответствии со статьей 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
2. Утвердить прилагаемые:
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
5. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие мер, вытекающих из настоящего Указа.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 22 ноября 2016 года № 372с
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Комитет национальной безопасности осуществляет руководство, в пределах своих полномочий, единой системой органов национальной безопасности Республики Казахстан (далее - органы национальной безопасности), разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельностью, охраной Государственной границы Республики Казахстан (далее - Государственная граница), реализацией задач Службы правительственной связи и Службы специального назначения "А", а также межведомственную координацию в сферах деятельности, отнесенных к его компетенции.";
пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Комитет национальной безопасности имеет подведомственные организации, территориальные и иные органы, а также ведомства: Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (секретно), Служба правительственной связи Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (секретно), Служба специального назначения "А" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (секретно).";
дополнить пунктом 12-1-1 следующего содержания:
"12-1-1. Функции Службы специального назначения "А" Комитета национальной безопасности:
1) (секретно);
2) (секретно);
3) (секретно);
4) (секретно);
5) (секретно);
6) (секретно);
7) (секретно);
8) (секретно);
9) (секретно);
10) (секретно);
11) (секретно);
12) (секретно);
13) (секретно);

14) (құпия);
15) (құпия);
16) (құпия);
17) (құпия);
18) (құпия);
19) (құпия);
20) (құпия);
21) (құпия);
22) (құпия);
23) (құпия);
24) (құпия);
25) (құпия);
26) (құпия);
27) (құпия);
28) (құпия);
29) (құпия);
30) (құпия);
31) (құпия);
32) (құпия);
33) (құпия);
16-тармақ мынадай мазмұндағы 125-29) тармақшамен толықтырылсын:
"125-29) Ұлттық қауіпсіздік органдарының кадр құрамын және олардың отбасы мүшелерін қызметтік міндеттерін орындауға байланысты оларды құқыққа қайшы қол сұғушылықтан қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекітеді;";
"Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі" бөлімінің "Ұлттық қауіпсіздік комитеті" кіші бөлімінде:
1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "А" Арнаулы мақсаттағы қызметі (құпия).";
13-жол алып тасталсын.
2. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2017 № 470 Жарлығымен.
3. Құпия.
4. Құпия.
5. "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығында: 12-қосымша ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен).
6. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
7. Құпия.

14) (секретно);
15) (секретно);
16) (секретно);
17) (секретно);
18) (секретно);
19) (секретно);
20) (секретно);
21) (секретно);
22) (секретно);
23) (секретно);
24) (секретно);
25) (секретно);
26) (секретно);
27) (секретно);
28) (секретно);
29) (секретно);
30) (секретно);
31) (секретно);
32) (секретно);
33) (секретно)";
пункт 16 дополнить подпунктом 125-29) следующего содержания:
"125-29) утверждает Правила по организации и обеспечению защиты кадрового состава органов национальной безопасности и членов их семей от противоправных посягательств в связи с исполнением ими служебных обязанностей;";
в подразделе "Комитет национальной безопасности" раздела "Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности и его ведомств"
строку 1 изложить в следующей редакции:
"1. Служба специального назначения "А" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (секретно).";
строку 13 исключить.
2. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2017 № 470.
3. Секретно.
4. Секретно.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям": (с грифом "Для служебного пользования").
6. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
7. Секретно.