"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2017 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу және "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 13 қыркүйектегі № 337 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 10 қарашадағы № 581 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2017 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу және "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 13 қыркүйектегі № 337 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 48, 299-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2017 жылға арналған республикалық бюджетке 441 (төрт жүз қырық бір) миллиард 623 (алты жүз жиырма үш) миллион 946 (тоғыз жүз қырық алты) мың теңге мөлшерінде нысаналы трансферт, оның ішінде:
республикалық маңызы бар жолдарды салуға және реконструкциялауға – 143 (бір жүз қырық үш) миллиард 517 (бес жүз он жеті) миллион 339 (үш жүз отыз тоғыз) мың теңге;
Астана қаласы әуежайының жаңа терминалын салу және ұшу-қону жолағын реконструкциялау үшін "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 3 (үш) миллиард 469 (төрт жүз алпыс тоғыз) миллион 905 (тоғыз жүз бес) мың теңге;
Құрық портында паром кешенін салу үшін "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 18 (он сегіз) миллиард 852 (сегіз жүз елу екі) миллион теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 7 (жеті) миллиард 700 (жеті жүз) миллион теңге;
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамын сенім білдірілген өкіл (агент) ретінде айқындай отырып, облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін кредиттеу және "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамын оператор ретінде айқындай отырып, бюджеттік субсидиялау тетіктері арқылы жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға (реконструкциялау және салу) – 51 (елу бір) миллиард 663 (алты жүз алпыс үш) миллион 602 (алты жүз екі) мың теңге;

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2016 года № 337 "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2017 год и внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы"
Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2017 года № 581.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2016 года № 337 "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2017 год и внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 48, ст. 299) следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Выделить целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2017 год в размере 441 (четыреста сорок один) миллиард 623 (шестьсот двадцать три) миллионов 946 (девятьсот сорок шесть) тысяч тенге, в том числе на:
строительство и реконструкцию дорог республиканского значения – 143 (сто сорок три) миллиарда 517 (пятьсот семнадцать) миллионов 339 (триста тридцать девять) тысяч тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев" для строительства нового терминала и реконструкции взлетно-посадочной полосы аэропорта города Астаны – 3 (три) миллиарда 469 (четыреста шестьдесят девять) миллионов 905 (девятьсот пять) тысяч тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" для строительства паромного комплекса в порту Курык – 18 (восемнадцать) миллиардов 852 (восемьсот пятьдесят два) миллиона тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры – 7 (семь) миллиардов 700 (семьсот) миллионов тенге;
модернизацию (реконструкция и строительство) систем тепло-, водоснабжения и водоотведения через механизмы кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы с определением в качестве поверенного (агента) акционерного общества "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" и бюджетного субсидирования с определением в качестве оператора акционерного общества "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" – 51 (пятьдесят один) миллиард 663 (шестьсот шестьдесят три) миллиона 602 (шестьсот две) тысячи тенге;

жаппай құрылыс салынатын аудандардағы тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 53 (елу үш) миллиард 710 (жеті жүз он) миллион 371 (үш жүз жетпіс бір) мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 68 (алпыс сегіз) миллиард 138 (бір жүз отыз сегіз) миллион 899 (сегіз жүз тоқсан тоғыз) мың теңге;
халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлескен жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға – 10 (он) миллиард 739 (жеті жүз отыз тоғыз) миллион 215 (екі жүз он бес) мың теңге;
өңдеу өнеркәсібіндегі жобаларды лизингтік қаржыландырумен қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 20 (жиырма) миллиард теңге;
отандық автоөндірушілерді қолдау үшін "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамын кейіннен кредиттей отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беруге – 10 (он) миллиард теңге;
үлестік салымдарды кепілдендіру тетігін іске асыру үшін "Тұрғын үй құрылысына кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 10 (он) миллиард теңге;
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы бойынша жобаларды іске асыру кезінде индустриялық инфрақұрылым жүргізуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 8 (сегіз) миллиард 561 (бес жүз алпыс бір) миллион 115 (бір жүз он бес) мың теңге;
мектептерді сейсмикалық күшейтуге – 8 (сегіз) миллиард 271 (екі жүз жетпіс бір) миллион 500 (бес жүз) мың теңге;
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" ипотекалық ұйымы" акционерлік қоғамын қаржылық оператор ретінде айқындай отырып, халыққа берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауға – 1 (бір) миллиард теңге;
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамын қаржылық оператор ретінде айқындай отырып, құрылыс салушылардың кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауға – 1 (бір) миллиард теңге;
сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй салу үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 25 (жиырма бес) миллиард теңге бөлінсін.".

выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства в районах массовой застройки – 53 (пятьдесят три) миллиарда 710 (семьсот десять) миллионов 371 (триста семьдесят одна) тысяча тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования – 68 (шестьдесят восемь) миллиардов 138 (сто тридцать восемь) миллионов 899 (восемьсот девяносто девять) тысяч тенге;
софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями – 10 (десять) миллиардов 739 (семьсот тридцать девять) миллионов 215 (двести пятнадцать) тысяч тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для обеспечения лизингового финансирования проектов обрабатывающей промышленности – 20 (двадцать) миллиардов тенге;
предоставление бюджетного кредита акционерному обществу "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для поддержки отечественных автопроизводителей – 10 (десять) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Фонд гарантирования жилищного строительства" для реализации механизма гарантирования долевых вкладов – 10 (десять) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на подведение индустриальной инфраструктуры при реализации проектов по Единой программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" – 8 (восемь) миллиардов 561 (пятьсот шестьдесят один) миллион 115 (сто пятнадцать) тысяч тенге;
сейсмоусиление школ – 8 (восемь) миллиардов 271 (двести семьдесят один) миллион 500 (пятьсот) тысяч тенге;
субсидирование части ставки вознаграждения по ипотечным жилищным займам, выданным населению, с определением в качестве финансового оператора акционерного общества "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания" – 1 (один) миллиард тенге;
субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам застройщиков с определением в качестве финансового оператора акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" – 1 (один) миллиард тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для строительства арендного жилья без права выкупа – 25 (двадцать пять) миллиардов тенге.".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев