Мемлекет басшысының 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 9 ақпандағы № 633 Жарлығы.
Мемлекет басшысының 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында қаулы етемін:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрi – Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері" атты Қазақстан халқына Жолдауының ережелері бойынша ақпараттық-түсiндiру жұмысын жүйелi негiзде жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы 9 ақпандағы
№ 633 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекет басшысының 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі
жалпыұлттық іс-шаралар жоспары
Ескерту. Іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
Р/с № Іс-шаралардың атауы Аяқталу нысаны Орындауға жауаптылар Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1. Индустрияландыру жаңа технологияларды енгізудің көшбасшысы болуға тиіс
1.
Өнім экспорты мен технологиялар трансфертіне бағдарлана отырып, отандық кәсіпорындарды жаңғыртуға және цифрландыруға бағытталған жаңа құралдарды жетілдіру және әзірлеу
мемлекеттік органдардың бұйрықтары
ИДМ, АКМ, АШМ, ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині, ҚАӨМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
2.
Бірқатар өнеркәсіп орындарын цифрландыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру және алынған тәжірибені одан әрі кеңінен тарату
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, АКМ, ЭМ, ҚАӨМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚИДИ" АҚ (келісім бойынша)

О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 10 января 2018 года "Новые возможности развития в условиях четвертой промышленной революции"
Указ Президента Республики Казахстан от 9 февраля 2018 года № 633.
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 10 января 2018 года "Новые возможности развития в условиях четвертой промышленной революции" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 10 января 2018 года "Новые возможности развития в условиях четвертой промышленной революции" (далее – Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 10 января 2018 года "Новые возможности развития в условиях четвертой промышленной революции";
2) до 25 января года, следующего за отчетным годом, представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 9 февраля 2018 года
№ 633
ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНЫЙ ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 10 января 2018 года
"Новые возможности развития в условиях четвертой промышленной революции"
Сноска. План с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 22.07.2019 № 74.
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Срок исполнения
1 2 3 4 5
1. Индустриализация должна стать флагманом внедрения новых технологий
1.
Совершенствование и разработка новых инструментов, направленных на модернизацию и цифровизацию отечественных предприятий с ориентацией на экспорт продукции и трансферт технологий
приказы государственных органов
МИР, МИК, МСХ, МЭ, МНЭ, МФ, МОАП, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
2.
Реализация пилотного проекта по оцифровке ряда промышленных предприятий и дальнейшее широкое распространение полученного опыта
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МИК, МЭ,
МОАП, АО "ФНБ "Самрук-Казына"
(по согласованию),
АО "КИРИ" (по согласованию)

2018-2020 жылдардағы желтоқсан
3.
Назарбаев Университеті, "Астана" халықаралық қаржы орталығы және IT-стартаптардың халықаралық технопаркі инновациялық орталықтарында Цифрлық және басқа да инновациялық шешімдерді әзірлеушілердің экожүйесін дамыту жөніндегі жол картасын әзірлеу
АКМ, "Назарбаев Университеті" ДБҰ, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ, "Зерде" ҰИХ" АҚ (Халықаралық
IT-стартаптар технопаркі) бірлескен бұйрығы
АКМ, ИДМ, БҒМ, ҰЭМ, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), "АХҚО" әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), Халықаралық
IT-стартаптар технопаркі (келісім бойынша)
2018 жылғы сәуір
4.
Жер қойнауын пайдаланушылардан жинақталған қаражатты пайдалану тиімділігін айқындауды қоса алғанда, "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының қызметіне талдау жүргізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, АКМ, Қаржымині, Әділетмині, ҰЭМ, Алматы қаласының әкімдігі, "ИТП" ДКҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы мамыр
5.
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің қызметін қайта ұйымдастыруға бағытталған нормативтік құқықтық актілерді қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, АКМ, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, Алматы қаласының әкімдігі, "ИТП" ДКҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
6.
Заңнамаға мынадай:
жаңа технологиялардың трансферті мәселелерін қоса алғанда, нақты сектордың оларға сұранысын;
венчурлік қаржыландырудың жеке нарығын ынталандыруды көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АКМ, ҰЭМ, ИДМ, Қаржымині, АШМ, ЭМ, ҚАӨМ, ҰБ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "ТДҰА" АҚ (келісім бойынша), Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы (келісім бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
7.
Мыналарды:
әр өңірдің жұмыс істеп жатқан (әсіресе ірі) кәсіпорындарда еңбек өнімділігінің артуына байланысты жұмыс күшінің босатылуын болжай отырып, оның еңбек нарығына талдау жасауын;
бизнеспен, "Атамекен"ҰКП-мен және орталық атқарушы органдармен бірлесе отырып босатылған кадрларды жұмыспен қамту үшін тұрақты жұмыс орындарын ашу бойынша шаралар кешендерін әзірлеуді қамтитын еңбек ресурстарының ағынын басқару жөніндегі жол карталарын әзірлеп, іске асыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЕХӘҚМ, АКМ, ИДМ, ҰЭМ, ЭМ, АШМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдары,
жартыжылдықта
бір рет
8.
"Цифрлық дәуір" өнеркәсібін (инновацияларға, технологиялар трансфертіне баса назар аудару, өңдеуші өнеркәсіпті цифрландыруға жәрдемдесу, стандарттау жүйесінің тиісті бейімделуі) қалыптастыруға бағытталған индустрияландырудың үшінші бесжылдығы тұжырымдамасын әзірлеу

декабрь 2018-2020 годов
3.
Разработка Дорожной карты по развитию экосистемы разработчиков цифровых и других инновационных решений в инновационных центрах Назарбаев Университета, Международного финансового центра "Астана" и Международного технопарка IT-стартапов
совместный приказ МИК, АОО "Назарбаев Университет", АО "Администрация МФЦА", АО "НИХ "Зерде" (Международный технопарк
IT-стартапов)
МИК, МИР, МОН, МНЭ, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию),
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), Международный технопарк IT-стартапов (по согласованию)
апрель 2018 года
4.
Проведение анализа деятельности автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий", включая определение эффективности использования средств, аккумулированных от недропользователей
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МИК, МФ, МЮ, МНЭ, акимат города Алматы, АКФ "ПИТ" (по согласованию)
май 2018 года
5.
Принятие нормативных правовых актов, направленных на реорганизацию деятельности инновационного кластера "Парк инновационных технологий"
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МИК, МНЭ, МФ, МЮ, акимат города Алматы, АКФ "ПИТ" (по согласованию)
октябрь 2018 года
6.
Внесение в законодательство изменений и дополнений, предусматривающих стимулирование:
спроса на новые технологии со стороны реального сектора, включая вопросы их трансферта;
частного рынка венчурного финансирования
проект Закона Республики Казахстан
МИК, МНЭ, МИР, МФ, МСХ, МЭ, МОАП, НБ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "НАТР" (по согласованию), Ассоциация финансистов Казахстана (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию)
сентябрь 2018 года
7.
Разработка и реализация дорожных карт по управлению перетоками трудовых ресурсов, включающих в себя:
проведение каждым регионом анализа рынка рабочей силы с прогнозированием ее высвобождения ввиду повышения производительности труда на действующих (особенно крупных) предприятиях;
разработку совместно с бизнесом, НПП "Атамекен" и центральными исполнительными органами комплексов мер по созданию постоянных рабочих мест для обеспечения занятости высвобождающихся кадров
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МИК, МИР, МНЭ, МЭ, МСХ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
раз в полугодие,
2018-2019 годы
8.
Разработка Концепции третьей пятилетки индустриализации, направленной на становление промышленности "цифровой эпохи" (акцент на инновации, трансферт технологий, содействие цифровизации обрабатывающей промышленности, соответствующей адаптации системы стандартизации)

Индустриялық-инновациялық дамудың 2020-2024 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
ИДМ, ҰЭМ, ЭМ, АШМ, ҚАӨМ, АКМ, БҒМ, ЕХӘҚМ, Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "ҚИДИ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), "ИТП" ДКҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы
желтоқсан
2019 жылғы желтоқсан
9.
IT-, инжинирингтік қызмет көрсетулерді дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
АКМ, ИДМ, ЭМ
2019 жылғы наурыз
10.
Зияткерлік меншікті қорғау тиімділігін арттыру жөнінде шаралар қолдану
Қазақстан Республикасы Үкіметіне ұсыныстар
Әділетмині, ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ, БҒМ, АКМ
2018 жылғы тамыз
2. Ресурстық әлеуетті одан әрі дамыту
11.
Табиғи ресурстарды басқару кезінде кешенді ақпараттық-технологиялық тәсілдерді енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, ЭМ, АКМ,
Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
12.
Кәсіпорындардың энергия тиімділігі мен энергия үнемдеуіне қойылатын талаптарды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ИДМ, ЭМ, ҰЭМ,
Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
13.
Энергия өндірушілердің өз жұмысының экологиялық тазалығы мен тиімділігіне қойылатын талаптарды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ЭМ, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
14.
"Жасыл технологияларға" инвестициялау бөлігінде бизнесті ынталандыру жөніндегі шараларды тұжырымдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ЭМ, ИДМ, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы тамыз
15.
Шағын және орта бизнес субъектілерін кеңінен тарта отырып, ТҚҚ заман талабына сай кәдеге жарату және өңдеу бойынша шаралар кешенін әзірлеу және қабылдау
ЭМ-ге ақпарат, Астана және Алматы қалалары, облыстар әкімдіктерінің қаулылары
Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
16.
Өңірлерде ТҚҚ кәдеге жаратудың қазіргі заманғы әдістері мен технологияларын ендіру бойынша прогресті (қарқынды) мониторингтеу мен бағалау жүйесін әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ЭМ, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы шілде
17.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне жаңа редакциядағы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің жобасын енгізу
Қазақстан Республикасы Кодексінің жобасы
ЭМ, ИДМ, Қаржымині, Әділетмині, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2019 жылғы желтоқсан

Разработка Государственной программы индустриально-инновационного развития на 2020 – 2024 годы
постановления Правительства Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МЭ, МСХ, МОАП, МИК, МОН, МТСЗН, МФ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, АО "КИРИ" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), АКФ "ПИТ" (по согласованию), АО "ФНБ" Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию)
декабрь 2018 года
декабрь 2019 года
9.
Реализация мероприятий, направленных на развитие IT-, инжиниринговых услуг
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИК, МИР, МЭ
март 2019 года
10.
Принятие мер по повышению эффективности охраны интеллектуальной собственности
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЮ, МНЭ, МФ, МИР, МОН, МИК
август 2018 года
2. Дальнейшее развитие ресурсного потенциала
11.
Внедрение комплексных информационно-технологических подходов при управлении природными ресурсами
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МЭ, МИК, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, АО "ФНБ" Самрук-Казына" (по согласованию)
ноябрь 2018 года
12.
Внесение предложений по совершенствованию требований к энергоэффективности и энергосбережению предприятий
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МЭ, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
13.
Внесение предложений по совершенствованию требований к экологичности и эффективности работы производителей энергии
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭ, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
14.
Выработка мер по стимулированию бизнеса в части инвестирования в "зеленые" технологии
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭ, МИР, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, АО "ФНБ" Самрук-Казына" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)
август 2018 года
15.
Разработка и принятие комплексов мер по современной утилизации и переработке ТБО с широким вовлечением субъектов малого и среднего бизнеса
информация в МЭ, постановления акиматов городов Астаны и Алматы, областей
акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
сентябрь 2018 года
16.
Внесение предложений по разработке системы мониторинга и оценки прогресса (динамики) по внедрению современных методов и технологий утилизации ТБО в регионах
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭ, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
июль 2018 года
17.
Внесение в Мажилис Парламента Республики Казахстан проекта Экологического кодекса Республики Казахстан в новой редакции
проект Кодекса Республики Казахстан
МЭ, МИР, МФ, МЮ, МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию), акиматы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь 2019 года

3. "Ақылды технологиялар" – агроөнеркәсіптік кешенді қарқынды дамыту мүмкіндігі
18.
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына мыналарды:
5 жыл ішінде АӨК-дегі еңбек өнімділігін және өңделген ауыл шаруашылығы өнімінің экспортын 2017 жылмен салыстырғанда кемінде 2,5 есеге арттыруды;
өндірілетін ауыл шаруашылығы өнімі (дақылдары) түрлерін әртараптандыруды;
аграрлық ғылымды дамытуды, оның ішінде жаңа технологиялар трансфертін және оларды отандық жағдайға бейімдеуді;
АӨК-дегі ең озық білімдер мен үздік практиканы тарату орталықтары ретінде қалыптасу бөлігінде аграрлық университеттердің рөлін қайта қарауды, сондай-ақ олардың оқыту бағдарламаларын жаңартуды;
азық-түлік "тізбектерін": шикізатты өндіру, оны сақтау, қайта өңдеу сатысынан ішкі және экспорттық нарықтарға жеткізуге дейін кешенді қолдаудың тетіктерін тұжырымдай отырып, "Қазақстанда жасалған" табиғи азық-түлік брендін ілгерілету үшін шикізатты өңдеуді дамыту және халықаралық нарыққа шығарудың стратегиялық тауашасын айқындауды көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ, ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ, БҒМ, "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "KAZAKHINVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "Kazakh Export" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы шілде
19.
Техникалық регламенттерді бұза отырып өндірілген азық-түлік өнімінен елдің ішкі нарығын қорғауды халықаралық талаптарға сәйкес техникалық реттеу жүйесін жаңғырту жолымен қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ИДМ, АШМ, ІІМ, ЭМ, Әділетмині, БП, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы маусым
20.
Ауыл шаруашылығы кооперациясын одан әрі дамыту және оларды өңірде көбейту үшін өңірдің ерекшелігін ескере отырып, әрбір өңірде модельдік пилоттық ауыл шаруашылығы кооперациясын құру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
АШМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы наурыз
21.
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз етудің және қадағалаудың бірыңғай жүйесін "фермадан үстелге" қағидаты бойынша құру, сондай-ақ ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ветеринариялық қызмет деңгейі жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
АШМ, ДСМ, Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы мамыр
22.
Жерді тиімді пайдалану бойынша ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерді ынталандыру және сарапшылар мен жұртшылықты тарта отырып, тиімсіз пайдаланушыларға шара қолдану жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
АШМ, ҰЭМ, Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы маусым
23.
Тиімсіз субсидияларды АӨК субъектілеріне арналған банк кредиттерін арзандатуға қайта бағдарлау және АӨК субъектілері үшін банктік кредиттеуге, микроқаржыландыруға және сақтандыруға қолжетімділікті кеңейту
АШМ бұйрығы
АШМ, ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде

3. "Умные технологии" – шанс для рывка в развитии агропромышленного комплекса
18.
Внесение изменений и дополнений в Государственную программу развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017-2021 годы, предусматривающих:
увеличение в течение 5 лет производительности труда в АПК и экспорта переработанной сельскохозяйственной продукции как минимум в 2,5 раза по сравнению с 2017 годом;
диверсификацию линейки производимой сельскохозяйственной продукции (культур);
развитие аграрной науки, в том числе трансферт новых технологий и их адаптацию к отечественным условиям;
пересмотр роли аграрных университетов в части становления их в качестве центров распространения самых передовых знаний и лучшей практики в АПК, а также обновление их программ обучения;
развитие переработки сырья и определение стратегических ниш на международных рынках для продвижения бренда натуральных продуктов питания "Сделано в Казахстане" с выработкой механизмов комплексной поддержки продуктовых "цепочек": от стадии выращивания сырья, его хранения, переработки и до транспортировки на внутреннем и экспортных рынках
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ, МНЭ, МФ, МИР, МОН, НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" (по согласованию), "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), АО "KazakhExport" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), акиматы городов Астаны и Алматы, областей
июль 2018 года
19.
Внесение предложений по обеспечению защиты внутреннего рынка страны от пищевой продукции, произведенной с нарушением технических регламентов, путем модернизации системы технического регулирования в соответствии с международными требованиями
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МСХ, МВД, МЭ, МЮ, ГП, НПП "Атамекен" (по согласованию), акиматы городов Астаны и Алматы, областей
июнь 2018 года
20.
Внесение предложений по дальнейшему развитию сельскохозяйственной кооперации и созданию модельных пилотных сельскохозяйственных кооперативов в каждом регионе с учетом региональной специфики для их тиражирования в регионе
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МСХ, МФ, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
март 2018 года
21.
Внесение предложений по созданию единой системы обеспечения безопасности и прослеживаемости сельскохозяйственной продукции по принципу "от фермы до стола", а также по вертикали ветеринарной службы для обеспечения ветеринарной безопасности
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МСХ, МЗ, МФ, МНЭ, МЮ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
май 2018 года
22.
Внесение предложений по стимулированию сельскохозяйственных товаропроизводителей по эффективному использованию земель и принятию мер к неэффективным пользователям с привлечением экспертов и общественности
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МСХ, МНЭ, МФ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июнь 2018 года
23.
Переориентация неэффективных субсидий на удешевление банковских кредитов для субъектов АПК и расширение доступности банковского кредитования, микро-финансирования и страхования для субъектов АПК
приказ МСХ
МСХ, МНЭ, МФ, НБ, АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года

4. Көлік-логистика инфрақұрылымының тиімділігін арттыру
24.
Көлік ағындарын тиімді басқаруды қамтамасыз ету мен инфрақұрылымды әрі қарай дамытудың қажеттіліктерін айқындау үшін цифрлық технологияларды қолдана отырып, Интеллектуалдық көлік жүйесін кезең-кезеңімен енгізу бойынша шаралар жоспарын әзірлеу және қабылдау
ИДМ мен АКМ-нің бірлескен бұйрығы
ИДМ, Қаржымині, АКМ, АШМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
25.
Жүк қозғалысын онлайн режимінде мониторингтеу және кедендік рәсімдерді оңайлату үшін "блокчейн" және "ауқымды деректерді" талдау сияқты қазіргі заманғы технологияларды зерделеу мен енгізуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Қаржымині, АКМ, АШМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2020 жылдардағы желтоқсан
26.
Ішкі өңірлік мобильділікті жақсарту үшін автожолдардың жергілікті желісін жөндеу мен реконструкциялауды қаржыландыруды ұлғайту, жергілікті бюджеттерді ескере отырып жыл сайын бөлінетін қаражаттың жалпы көлемін орта мерзімді перспективада 150 миллиард теңгеге дейін жеткізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы желтоқсан
27.
Жергілікті жол желілерінің (бөлінетін бюджет қаражатын пайдалану тиімділігіне, автожолдардың құрылысы мен күтудің үлестік шығындарын төмендетуге және т.б. көңіл бөле отырып) сапасын жақсарту бойынша өңірлер әкімдері жұмысының прогресін (қарқынын) мониторингтеу мен бағалау жүйесін әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ИДМ, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы шілде
5. Құрылысқа және коммуналдық секторға заманауи технологияларды енгізу
28.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы:
құрылыстың жаңа әдістерін, қазіргі заманғы материалдарды, ғимараттарды жобалауда және қала құрылысын жоспарлауда мүлде өзге тәсілдерді қолдану;
ғимараттардың экологиялық сапасына және энергиялық тиімділігіне қойылатын талаптарды арттыру бөлігінде мемлекеттік нормативтерді жетілдіру
ИДМ бұйрығы
ИДМ, ЭМ, ІІМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
29.
Тұрғын үймен қамту көрсеткішін 2030 жылға қарай бір тұрғынға шаққанда 30 шаршы метрге дейін жеткізе отырып, құрылыс пен ипотекалық кредиттеуді арзандату жөніндегі жүйелік шараларға көңіл бөліп, тұрғын үйдің қолжетімділігін арттыру туралы ұсыныстар тұжырымдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ЭМ, ҰБ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы маусым
30.
Нормативтік құқықтық актілерге көппәтерлі тұрғын үйлерді интеллектуалдық басқару жүйелерімен жарақтауды көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы,
ИДМ бұйрығы
ИДМ, АКМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2019 жылғы наурыз
31.
Табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділігін және ұсынылатын реттелетін қызметтердің сапасын арттыруды көздейтін "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Қазақстан Республикасының Заңы
ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
32.

4. Повышение эффективности транспортно-логистической инфраструктуры
24.
Разработка и принятие Плана мер по поэтапному внедрению Интеллектуальной транспортной системы с применением цифровых технологий для обеспечения эффективного управления транспортными потоками и определения потребности дальнейшего развития инфраструктуры
совместный приказ МИР и МИК
МИР, МФ, МИК, МСХ, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
25.
Изучение и обеспечение внедрения современных технологий, таких как "блокчейн" и анализ "больших данных" для мониторинга грузов в онлайн-режиме и упрощения таможенных процедур
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МФ, МИК, МСХ, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь
2018-2020 годов
26.
Увеличение финансирования ремонта и реконструкции местной сети автодорог для улучшения внутрирегиональной мобильности, доведение общего объема ежегодно выделяемых средств в среднесрочной перспективе до 150 миллиардов тенге с учетом местных бюджетов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, акиматы областей
декабрь 2018 года
27.
Внесение предложений по разработке системы мониторинга и оценки прогресса (динамики) работы акимов регионов по улучшению качества сети местных дорог (с акцентом на эффективность использования выделяемых бюджетных средств, снижение удельных издержек на строительство и содержание автодорог и т.п.)
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
июль 2018 года
5. Внедрение современных технологий в строительстве и коммунальном секторе
28.
Совершенствование государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства в части:
применения новых методов строительства, современных материалов, принципиально иных подходов в проектировании зданий и планировании городской застройки;
повышения требований к качеству экологичности и энергоэффективности зданий
приказ МИР
МИР, МЭ, МВД,
НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
29.
Выработка предложений о повышении доступности жилья с акцентом на системные меры по удешевлению строительства и ипотечного кредитования, с доведением показателя обеспеченности жильем на одного жителя к 2030 году до 30 квадратных метров
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, МСХ, МЭ, НБ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
июнь 2018 года
30.
Внесение изменений и дополнений в нормативные правовые акты, предусматривающих оснащение многоквартирных жилых домов системами интеллектуального управления
Закон Республики Казахстан,
приказ МИР
МИР, МИК, МФ, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
март 2019 года
31.
Принятие Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", предусматривающего повышение эффективности деятельности и качества предоставляемых регулируемых услуг субъектов естественных монополий
Закон Республики Казахстан
МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
32.

Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасына ауылдық елді мекендерді сапалы ауызсумен қамтамасыз ету үшін барлық қаражат көздерінен жыл сайын кемінде 100 миллиард теңге бөлуді көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, ИДМ, АШМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
6. Қаржы секторын "қайта жаңғырту"
33.
Банк портфелін "нашар" кредиттерден арылту ісін аяқтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰБ, Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині
2018-2022 жылдардағы желтоқсан
34.
Мыналар:
банк иелерінің экономикалық жауапкершілігі;
банк акционерлерінің еншілес компаниялар мен жеке адамдардың пайдасы үшін қаржы шығарғаны үшін қылмыстық жауапкершілігін белгілеу, сондай-ақ қылмыстың тиісті құрамын ауырлығы орташа дәрежесінен ауыр қылмыстар дәрежесіне ауыстыру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ҰБ, Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині, ЖС, БП, ҰҚК, МҚІСҚА
2018 жылғы сәуір
35.
Кредиттер бойынша төлемдерді қайта бастау үшін ынталандыру жасауға және берілген кредиттерге ("тоқтатып қою", айыппұл мен өсімақыларды есептен шығару, негізгі қарыздың сомасын азайту және т.б.) бұрын жүргізілген сараптамалардың сапасына жауапкершілікті екінші деңгейдегі банктер арасында бөлуге баса назар аудара отырып, Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне "Қазақстан Республикасы жеке тұлғаларының (азаматтарының) төлем қабілеттілігін қалпына келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині, ҰЭМ, ҰБ
2018 жылғы маусым
36.
Мыналар:
Ипотекалық қарыздарды қайта қаржыландыру бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу;
Ипотекалық қарыздарды қайта қаржыландыру бағдарламасының шарттарына сәйкес валюталық қарыздарды айырбастауды жүзеге асыру арқылы халықтың жылжымайтын тұрғын үй мүлігімен қамтамасыз етілген және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген валюталық ипотекалық қарыздар мәселесі бойынша жұмысты аяқтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰБ
2018 жылғы шілде, желтоқсан
37.
Экономика салаларындағы нақты рентабельділікті есепке алатын мөлшерлемелермен бизнесті ұзақ мерзімді кредиттеуді қамтамасыз ету жөніндегі шараларды әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰБ, ҰЭМ, Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
38.
Инвестициялық ахуалды жақсарту жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), "KAZAKH INVEST" ҰҚ" (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
39.
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ ұлттық компанияларының акцияларын жария орналастыруды кезең-кезеңімен өткізуді қамтамасыз ету, оның ішінде оларды "Астана" халықаралық қаржы орталығының алаңшасында IPO өткізуге даярлауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҰБ, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ, "Қазақстан қор биржасы" АҚ (келісім бойынша)

Внесение в Программу развития регионов до 2020 года изменений и дополнений, предусматривающих ежегодное выделение не менее 100 миллиардов тенге из всех источников для обеспечения сельских населенных пунктов качественной питьевой водой
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ, МИР, МСХ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
сентябрь 2018 года
6. "Перезагрузка" финансового сектора
33.
Завершение очистки банковского портфеля от "плохих" кредитов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
НБ, МФ, МНЭ, МЮ
декабрь
2018-2022 годов
34.
Внесение предложений по:
экономической ответственности собственников банков;
установлению уголовной ответственности акционеров банков за вывод средств в угоду аффилированных компаний и лиц, а также переводу соответствующих составов преступлений из категории средней тяжести в тяжкие преступления
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
НБ, МФ, МНЭ, МЮ, ВС, ГП, КНБ, АДГСПК
апрель 2018 года
35.
Внесение в Мажилис Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности физических лиц (граждан) Республики Казахстан" с акцентом на создание стимулов для возобновления выплат по кредитам и разделение банками второго уровня ответственности за качество ранее проведенных экспертиз выданных кредитов ("замораживание", списание штрафов и пени, уменьшение суммы основного долга и т.д.)
проект Закона Республики Казахстан
МФ, МНЭ, НБ
июнь 2018 года
36.
Завершение работы по вопросу валютных ипотечных займов населения, обеспеченных жилой недвижимостью и предоставленных до 1 января 2016 года, путем:
внесения изменений и дополнений в Программу рефинансирования ипотечных займов;
осуществления конвертации валютных займов в соответствии с условиями Программы рефинансирования ипотечных займов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
НБ
июль, декабрь
2018 года
37.
Разработка мер по обеспечению долгосрочным кредитованием бизнеса по ставкам, учитывающим реальную рентабельность в отраслях экономики
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
НБ, МНЭ, МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
38.
Внесение предложений по улучшению инвестиционного климата
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, АО "Администрация "МФЦА" (по согласованию), АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)"
июль 2018 года
39.
Обеспечение поэтапного проведения публичного размещения акций национальных компаний АО "ФНБ "Самрук-Казына", в том числе их подготовка к проведению IPO на площадке Международного финансового центра "Астана"
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), НБ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МНЭ,
АО "Казахстанская фондовая биржа" (по согласованию)
декабрь

2018-2020 жылдардағы желтоқсан
40.
"Астана" халықаралық қаржы орталығының базасында ШОБ үшін арнайы биржалық алаңша ашу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
"АХҚО" әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдардағы
желтоқсан
7. Адами капитал – жаңғыртудың негізі
41.
Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына:
университеттер жанындағы педагогикалық кафедралар мен факультеттерді дамытуды;
орта мектептердің, колледждер мен жоғары оқу орындарының үздік оқытушыларының бейнесабақтарын және бейнедәрістерін интернетте орналастыруды;
цифрлық білім беру ресурстарын дамытуды, кең жолақты интернетке қосуды және мектептерді бейнежабдықтармен жабдықтауды;
отандық жас ғалымдарды, оларға ғылыми гранттар шеңберінде квоталарды бөле отырып қолдауды;
оқытушыларды қайта даярлауды күшейтуді, жоғары оқу орындарына шетелдік менеджерлерді тартуды, әлемдік университеттердің кампустарын ашуды;
білім берудің жаңартылған мазмұнын енгізу мерзімдерін қайта қарауды;
металлургияны, мұнай-газ химиясын, АӨК-ні, био- және IT-технологияларды зерттеуге басымдық бере отырып жоғары оқу орнындағы ғылымды дамытуды көздейтін өзінің инвестициялық жобалары мен экспорттық әлеуеті бар экономиканың жеке саласы ретінде білім беру саласын дамытуға бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, ҰЭМ, ИДМ, АШМ, АКМ, ЕХӘҚМ, Қаржымині, Әділетмині, ДСМ, МСМ, ЭМ, Қорғанысмині, ҚАӨМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), НЗМ (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
42.
Балалардың ерте жастан дамуы үшін олардың әлеуметтік дағдыларын және өз бетінше оқу дағдыларын дамытатын бағдарламалардың бірыңғай стандарттарын енгізу
БҒМ бұйрығы
БҒМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, НЗМ (келісім бойынша)
2018 жылғы
желтоқсан
43.
Білім берудің барлық деңгейлерінде математика және жаратылыстану ғылымдарын оқытудың сапасын арттыру бойынша шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2019 жылғы қыркүйек
44.
Юриспруденция саласында және қызметтің сабақтас салаларында мамандарды даярлау сапасын нығайту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, БП, ЖС, ІІМ, Әділетмині, СІМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы желтоқсан
45.
Орта білім беруде оқушыға түсетін жүктемені төмендету бойынша шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, ДСМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), НЗМ (келісім бойынша)
2018 жылғы
тамыз
46.
Білім беру мекемелерінің арасында бәсекелестікті арттыру және жеке капиталды тарту үшін қала мектептерінде жан басына қатысты қаржыландыруды енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2020 жылдардағы желтоқсан
47.
Барлық өңірлерде оқушылар сарайларының базасында компьютерлерді, зертханаларды және 3D-принтерлерді қоса алғанда, оларды ұстау тетігін қарастырумен, барлық қажетті инфрақұрылымы бар балалар технопарктері мен бизнес-инкубаторлар желісін құру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдардағы желтоқсан
48.
Тұрақты және жалпыға бірдей танылған терминдер мен ұғымдарды қазақ тіліне аударуды шектеу бойынша тәсілдерді тұжырымдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
МСМ, БҒМ
2018 жылғы маусым
49.
Бұрын қазақ тіліне аударылған жалпыға бірдей танылған терминдер мен ұғымдарды қайта қарау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МСМ, БҒМ
2018 жылғы қазан
50.
Неғұрлым көп пайдаланатын бағдарламалар мен қосымшаларда, мәселен Microsoft Word, Google-аудармашы және т.б. сияқты, қазақ тілінің дұрыс грамматикасын пайдалануды қамтамасыз ету бойынша жұмысты жандандыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
АКМ, МСМ, БҒМ
2019 жылғы ақпан
51.
Білім берудің барлық деңгейлерінде 2025 жылға дейін латын әліпбиіне көшудің кестесін әзірлеу және бекіту
БҒМ бұйрығы
БҒМ, МСМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы сәуір
52.
Қызметкерлерден талап етілетін білімді, дағдылар мен құзыреттерді нақты бекіте отырып барлық негізгі басым мамандықтар бойынша қазіргі заманғы кәсіби стандарттар әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЕХӘҚМ, БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдардағы
желтоқсан
53.
Жұмыс берушілерді тарта отырып жаңа және/немесе қолданыстағы білім беру бағдарламаларын, оның ішінде халықаралық талаптар мен кәсіби стандарттарды негізге ала, цифрлық дағдыларды ескере отырып, техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламаларын жаңарту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ЕХӘҚМ, АКМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Кәсіпқор" холдингі" КАҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдардағы
қыркүйек
54.
Жоғары білім беру ісінде ақпараттық технологиялар бойынша білім алған, жасанды интеллектімен және "ауқымды деректермен" жұмыс істеуді меңгерген түлектер санын ұлғайту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, АКМ, ҚАӨМ
2018-2020 жылдардағы
маусым
55.
Президенттің "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде киберқауіпсіздік саласындағы жоғары білікті мамандарды даярлау (академиялық оқыту мен тағылымдамалар) және АКТ-мамандықтары бойынша ұлттық кадрларды жеделдетілген қайта даярлау үшін шетелдік оқытушылар мен ғалымдарды тарту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ҚАӨМ, АКМ
2018 жылғы шілде
56.
Қолданбалы ғылыми-зерттеулерді жүргізу кезінде ағылшын тіліне кезең-кезеңімен көшуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ИДМ, МСМ, ҰЭМ, Қаржымині, ДСМ, АШМ, Қорғанысмині, ҚАӨМ, ЭМ, ІІМ
2018-2019 жылдардағы қараша
57.
Жоғары оқу орындарының шетелдердің жетекші университеттерімен және зерттеу орталықтарымен, ірі кәсіпорындармен және трансұлттық компаниялармен бірлескен жобаларды іске асыруы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ИДМ, СІМ, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, АШМ, Қорғанысмині, МСМ, ІІМ, ДСМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдардағы желтоқсан
58.
Бюджеттік қаражаттарды бөлу кезінде қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін жеке сектор тарапынан қоса қаржыландырудың болуы бойынша міндетті талаптар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині, МСМ, ДСМ, АШМ, Қорғанысмині, ҚАӨМ, ЭМ, ІІМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
59.
Заңнамаға жоғары оқу орындарына білім беру бағдарламаларының, сондай-ақ жоғары оқу орындарының рейтингін жасауына және бағалауына көбірек құқық беріп, олардың академиялық еркіндігін бекітуді көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
БҒМ, Әділетмині, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
60.

2018-2020 годов
40.
Создание на базе Международного финансового центра "Астана" специализированной биржевой площадки для МСБ
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь
2018-2019 годов
7. Человеческий капитал – основа модернизации
41.
Внесение в Государственную программу развития образования и науки Республики Казахстан на 2016-2019 годы изменений и дополнений, направленных на развитие сферы образования как отдельной отрасли экономики со своими инвестиционными проектами и экспортным потенциалом, предусматривающих:
развитие педагогических кафедр и факультетов при университетах;
размещение в интернете видеоуроков и видеолекций от лучших преподавателей средних школ, колледжей и вузов;
развитие цифровых образовательных ресурсов, подключение к широкополосному интернету и оснащение видеооборудованием школ;
поддержку отечественных молодых ученых с выделением им квот в рамках научных грантов;
усиление переподготовки преподавателей, привлечение зарубежных менеджеров в вузы, открытие кампусов мировых университетов;
пересмотр сроков внедрения обновленного содержания образования;
развитие вузовской науки с приоритетом на исследования в металлургии, нефтегазохимии, АПК, био- и IT-технологиях
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН, МНЭ, МИР, МСХ, МИК, МТСЗН, МФ, МЮ, МЗ, МКС, МЭ, МО, МОАП, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию), НИШ (по согласованию)
июль 2018 года
42.
Внедрение единых стандартов, программ в дошкольном образовании для раннего развития детей, развивающих социальные навыки и навыки самообучения
приказ МОН
МОН, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НИШ (по согласованию)
декабрь 2018 года
43.
Принятие мер по повышению качества преподавания математических и естественных наук на всех уровнях образования
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
сентябрь 2019 года
44.
Усиление качества подготовки специалистов в сфере юриспруденции и смежных сферах деятельности
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, ГП, ВС, МВД, МЮ, МИД, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь 2018 года
45.
Принятие мер по снижению учебной нагрузки на учеников в среднем образовании
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МНЭ, МФ, МЮ, МЗ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию), НИШ (по согласованию)
август 2018 года
46.
Внедрение подушевого финансирования в городских школах для повышения конкуренции между образовательными учреждениями и привлечения частного капитала
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МНЭ, МФ, МЮ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь
2018-2020 годов
47.
Создание во всех регионах на базе дворцов школьников сети детских технопарков и бизнес-инкубаторов со всей необходимой инфраструктурой, включая компьютеры, лаборатории, 3D-принтеры, с предусмотрением механизма их содержания
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МНЭ, МЮ, МИР, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь
2018-2019 годов
48.
Выработка подходов по ограничению перевода на казахский язык устоявшихся и общепринятых в мире терминов и понятий
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, МОН
июнь 2018 года
49.
Пересмотр ранее переведенных на казахский язык общепринятых в мире терминов и понятий
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, МОН
октябрь 2018 года
50.
Активизация работы по обеспечению использования правильной грамматики казахского языка в наиболее используемых программах и приложениях, например, таких как Microsoft Word, Google-переводчик и др.
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИК, МКС, МОН
февраль 2019 года
51.
Разработка и утверждение графика перехода на латинский алфавит до 2025 года на всех уровнях образования
приказ МОН
МОН, МКС, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
апрель 2018 года
52.
Разработка современных профессиональных стандартов по всем основным приоритетным профессиям с четким закреплением требуемых для работников знаний, навыков и компетенций
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, заинтересованные государственные органы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь
2018-2019 годов
53.
Разработка с привлечением работодателей новых и/или обновление действующих программ обучения, в том числе в техническом и профессиональном образовании, исходя из международных требований и требований профессиональных стандартов, с учетом необходимых цифровых навыков
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, МИК, заинтересованные государственные органы, НАО "Холдинг "Кәсіпқор" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
сентябрь
2018-2019 годов
54.
Увеличение в высшем образовании числа выпускников, обученных информационным технологиям, работе с искусственным интеллектом и "большими данными"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН, МИК, МОАП
июнь
2018-2020 годов
55.
Подготовка высококвалифицированных кадров в сфере кибербезопасности в рамках Международной стипендии Президента "Болашак" (академическое обучение и стажировки) и привлечение зарубежных преподавателей и ученых для ускоренной переподготовки национальных кадров по ИКТ-специальностям
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МОАП, МИК
июль 2018 года
56.
Обеспечение поэтапного перехода на английский язык при проведении прикладных научных исследований
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МИР, МКС, МНЭ, МФ, МЗ, МСХ, МО, МОАП, МЭ, МВД
ноябрь
2018-2019 годов
57.
Реализация вузами совместных проектов с ведущими зарубежными университетами и исследовательскими центрами, крупными предприятиями и транснациональными компаниями
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МИР, МИД, МНЭ, МФ, МЮ, МСХ, МО, МКС, МВД, МЗ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь
2018-2019 годов
58.
Введение обязательного требования при выделении бюджетных средств для проведения прикладных научно-исследовательских работ по наличию софинансирования со стороны частного сектора
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН, МИР, МФ, МНЭ, МЮ, МКС, МЗ, МСХ, МО, МОАП, МЭ, МВД, НПП "Атамекен" (по согласованию)
ноябрь 2018 года
59.
Внесение изменений и дополнений в законодательство, предусматривающих закрепление академической свободы вузов с предоставлением им больше прав для создания и оценки образовательных программ, а также рейтинга вузов
Закон Республики Казахстан
МОН, МЮ, МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
60.

Білім берудің жаңартылған мазмұнына көшетін мұғалімдердің лауазымдық жалақысын 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап 30%-ға көбейту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, ЕХӘҚМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы сәуір, 2019-2020 жылдардағы қазан
61.
Ұлттық біліктілік тест (ұстаздар үшін) пен оны өткізудің тетіктерін әзірлеу
БҒМ бұйрығы
БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы маусым
62.
Ұлттық біліктілік тест нәтижелері негізінде санат берген және/немесе оны растаған жағдайларда ұстаздық шеберлігі үшін (30%-дан 50%-ға дейін арттырумен) мұғалімдердің жалақысына қосымша ақының жаңа кестесін енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, Қаржымині, ЕХӘҚМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы қазан
63.
Қоғамдық денсаулықты басқару жөніндегі шаралар жоспарын әзірлеу және қабылдау
ДСМ бұйрығы
ДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы мамыр
64.
Астана қаласында ғылыми онкологиялық орталық құру жөніндегі іс-шараларды көздейтін, Онкологиялық ауруларға қарсы күрес жөніндегі кешенді жоспар әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ, Қаржымині, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы маусым
65.
Мемлекет міндеттемелерінің нақты шегін белгілей отырып, тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемінің жаңа моделін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ДСМ, Әділетмині, Қаржымині, ҰЭМ
2018 жылғы маусым
66.
Ақпараттық жүйелерді интеграциялау, мобильдік цифрлық қосымшаларды қолдану, электрондық денсаулық паспорттарын енгізу, "қағаз қолданбайтын" ауруханаға көшу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ДСМ, АКМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы шілде, 2019-2020 жылдардағы
қаңтар, шілде
67.
Медицинада инновациялық технологиялар енгізу (жасанды интеллект, генетикалық талдау негізінде медицинаны дербестендіру және т.б.)
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ДСМ, АКМ
2018 жылғы шілде, 2019-2020 жылдардағы
қаңтар, шілде
68.
Медициналық жоғары оқу орындарының жанынан, оның ішінде МЖӘ тетіктерін қолдана отырып университет клиникаларын ашу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ДСМ, БҒМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018-2019 жылдардағы
желтоқсан
69.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің жаңа редакциясын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Кодексінің жобасы
ДСМ, Әділетмині, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы маусым
70.
Бейресми жұмыспен қамтылған халықты деректендіру және оларды ел экономикасына және тиісінше міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне тарту бойынша 2018-2019 жылдарға арналған ұйымдастырушылық іс-шаралар жоспарын (Жол картасын) іске асыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЕХӘҚМ, ҰЭМ, Қаржымині, ДСМ, АШМ, БҒМ, Әділетмині, ІІМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2019 жылдары тоқсан сайын
71.

Увеличение с 1 января 2018 года должностного оклада учителей, переходящих на преподавание по обновленному содержанию, путем установления доплаты на 30%
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МФ, МТСЗН, заинтересованные государственные органы
апрель 2018 года,
октябрь 2019-2020 годов
61.
Разработка национального квалификационного теста (для педагогов) и механизмов его проведения
приказ МОН
МОН, заинтересованные государственные органы
июнь 2018 года
62.
Внедрение новой сетки доплат к должностному окладу учителей за педагогическое мастерство (с увеличением от 30% до 50%) при присвоении и/или подтверждении категории на основании результатов национального квалификационного теста
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН, МФ, МТСЗН, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
октябрь 2018 года
63.
Разработка и принятие Плана мер по управлению общественным здоровьем
приказ МЗ
МЗ, заинтересованные государственные органы
май 2018 года
64.
Разработка и принятие Комплексного плана по борьбе с онкологическими заболеваниями, в том числе предусматривающего мероприятия по созданию научного онкологического центра в городе Астане
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ, МФ, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), акиматы городов Астаны и Алматы, областей
июнь 2018 года
65.
Разработка новой модели гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с четкими границами обязательств государства
проект Закона Республики Казахстан
МЗ, МЮ, МФ, МНЭ
июнь 2018 года
66.
Интеграция информационных систем, использование мобильных цифровых приложений, внедрение электронных паспортов здоровья, переход на "безбумажные" больницы
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЗ, МИК, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
июль 2018 года,
январь, июль 2019-2020 годов
67.
Внедрение инновационных технологий в медицине (искусственный интеллект, персонализированная медицина на основе генетического анализа и др.)
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЗ, МИК
июль 2018 года,
январь, июль 2019-2020 годов
68.
Создание университетских клиник при медицинских вузах, в том числе с применением механизмов ГЧП
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЗ, МОН, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь 2018-2019 годов
69.
Разработка новой редакции проекта Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
проект Кодекса Республики Казахстан
МЗ, МЮ, МФ, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июнь 2019 года
70.
Реализация Плана организационных мероприятий (Дорожная карта) на 2018-2019 годы по формализации и вовлечению неформально занятого населения в экономику страны и, соответственно, в систему обязательного социального медицинского страхования
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МНЭ, МФ, МЗ, МСХ, МОН, МЮ, МВД, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
ежеквартально 2018-2019 годы
71.

Өз-өзін жұмыспен қамтыған және жұмыссыз азаматтарды 2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасымен қамтуды кеңейту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЕХӘҚМ, АШМ, БҒМ, ҰЭМ, облыстардың Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде, 2019-2020 жылдардағы
қаңтар, шілде
72.
Республикада электрондық еңбек биржасын іске қосуды көздейтін "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны және жұмыспен қамтылуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Қазақстан Республикасының Заңы
ЕХӘҚМ, АКМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері
2018 жылғы наурыз
73.
Бейресми жұмыспен қамтылған халықтың қызметін деректендіруді, еңбек кітапшалары мен еңбек шарттарын электрондық нысанға ауыстыруды көздейтін "Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне бейресми жұмыспен қамтылған адамдардың қызметін заңдастыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЕХӘҚМ, ҰЭМ, АШМ, БҒМ, Әділетмині, АКМ, ІІМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
74.
Кәмелеттік жастағы бала кезінен I топтағы мүгедектерге күтім жасайтын ата-аналар үшін мемлекеттік жәрдемақы енгізуді көздейтін "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Қазақстан Республикасының Заңы
ЕХӘҚМ, Қаржымині, Әділетмині
2018 жылғы
мамыр
75.
Әлеуметтік сақтандыру жүйесінен төленетін төлемдер параметрлерін жетілдіруді және олардың еңбек өтілімен өзара байланысын күшейтуді көздейтін "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЕХӘҚМ, ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ
2018 жылғы желтоқсан
8. Тиімді мемлекеттік басқару
76.
Бизнесті қайта реттеуге (бақылау-қадағалау функцияларын төмендету және т.б.) бағытталған заң қабылдауды жеделдету
Қазақстан Республикасының Заңы
ҰЭМ
2018 жылғы сәуір
77.
Бизнестің "жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қолдауды алу процесін цифрландыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, АКМ, МҚІА, АШМ, ИДМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ

Расширение охвата самозанятых и безработных граждан Программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МСХ, МОН, МНЭ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года,
январь, июль 2019-2020 годов
72.
Принятие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости и миграции населения", предусматривающего запуск электронной биржи труда в республике
Закон Республики Казахстан
МТСЗН, МИК, акиматы городов Астаны и Алматы, областей
март 2018 года
73.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в законодательные акты Республики Казахстан по вопросам легализации деятельности неформально занятых", предусматривающего формализацию деятельности неформально занятого населения, обеспечение возможности перевода трудовых книжек и трудовых договоров в электронный формат
проект Закона Республики Казахстан
МТСЗН, МНЭ, МСХ, МОН, МЮ, МИК, МВД, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
74.
Принятие Закона Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения", предусматривающего также введение государственного пособия для родителей, осуществляющих уход за совершеннолетними инвалидами I группы с детства
Закон Республики Казахстан
МТСЗН, МФ, МЮ
май 2018 года
75.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" в новой редакции, предусматривающего совершенствование параметров выплат из системы социального страхования и усиление их взаимосвязи с трудовым стажем
проект Закона Республики Казахстан
МТСЗН, МНЭ, МФ, НБ
декабрь 2018 года
8. Эффективное государственное управление
76.
Ускорение принятия закона, направленного на дерегулирование бизнеса (снижение контрольно-надзорных функций и т.д.)
Закон Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2018 года
77.
Обеспечение цифровизации процессов получения бизнесом государственной поддержки с ее оказанием по принципу "одного окна"
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МИК, АДГС, МСХ, МИР, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"

2018-2019 жылдардағы желтоқсан
78.
Қалыптасқан өзіндік құнның, сондай-ақ 2016 - 2017 жылдар ішінде энергия өндіруші қуаттарға жүзеге асырылған инвестициялардың талдауын ескере отырып, энергия өндіруші ұйымдардың топтары бойынша электр энергиясына негізделген тарифтерді белгілеу жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
79.
Бизнес ахуалды, әсіресе, өңірлік деңгейде жақсартуға, сондай-ақ бизнесті көлеңкеден шығаруды ынталандыру жөнінде жүйелі шаралардың жаңа пакетін дайындау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, МҚІСҚА, барлық орталық мемлекеттік органдар, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
80.
Жекешелендіру объектілерінің тізбесін, оның ішінде мемлекеттік органдардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының санын қысқарту есебінен кеңейту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы тамыз
81.
Жекешелендіру жоспарын (IPO-ға шығарылатын активтерді қоспағанда) іске асыруды жеделдету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
82.
Жекешелендіруге жататын компаниялар тізіміне енгізудің негізгі критерийлерін (қағидаттарын) бекіту, әкімшілік шығыстарды төмендету мақсатында шоғырландыруға жататын мемлекеттік органдардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының тізбесін тексеру және айқындау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
ҰЭМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы тамыз
83.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдарда фактор-балл шәкілі негізінде мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізу бойынша пилоттық жобаны іске асыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МҚІСҚА, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині,
Астана қаласы мен Маңғыстау облысының әкімдіктері
2018 жылғы қыркүйек,
2019 жылғы маусым
84.
Визалық рәсімдерді жеңілдетуді, "кіру-шығу" бақылауын цифрландыруды, инфрақұрылым-ды дамыту мен туризм саласындағы кедергілерді жоюды көздейтін сырттан келу туризмі мен ішкі туризмді дамыту бойынша шаралар кешенін қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МСМ, ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, АКМ, Әділетмині, ДСМ, СІМ, ІІМ, ИДМ, БҒМ, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), "Kazaкh Tourism" ҰК" АҚ (келісім бойынша), ҰҚК, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
85.
Бюджетаралық қатынастар, мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктерді, функцияларды бөлу және саны мәселелерін қарастыра отырып, шағын және орта бизнестен корпоративтік табыс салығын жергілікті бюджеттерге беру үшін заңнамалық базаны дайындау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері

декабрь 2018-2019 годов
78.
Принятие мер по установлению обоснованных тарифов на электроэнергию по группам энергопроизводящих организаций с учетом анализа сложившейся себестоимости, а также осуществленных инвестиций в энергогенерирующие мощности за 2016-2017 годы
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
июль 2018 года
79.
Подготовка нового пакета системных мер по улучшению бизнес-климата, особенно на региональном уровне, а также стимулированию вывода бизнеса из тени
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, АДГСПК, все центральные государственные органы, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
80.
Расширение перечня объектов приватизации, в том числе за счет сокращения числа подведомственных организаций государственных органов
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ, МФ, заинтересованные государственные органы,
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
август 2018 года
81.
Ускорение реализации плана приватизации (за исключением активов, выводимых на IPO)
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
декабрь 2018 года
82.
Закрепление ключевых критериев (принципов) внесения в список приватизируемых компаний, ревизия и определение перечня подведомственных организаций государственных органов, подлежащих консолидации в целях снижения административных расходов
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, заинтересованные государственные органы
август 2018 года
83.
Реализация пилотного проекта в центральных и местных государственных органах по внедрению новой системы оплаты труда государственных служащих на основе факторно-балльной шкалы
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДГСПК, МНЭ, МФ, МЮ, акиматы города Астаны и Мангистауской области
сентябрь 2018 года,
июнь 2019 года
84.
Принятие комплекса мер по развитию въездного и внутреннего туризма, предусматривающих упрощение визовых процедур, цифровизацию контроля "въезда-выезда", развитие инфраструктуры и снятие барьеров в отрасли туризма
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, МНЭ, МФ, МСХ, МИК, МЮ, МЗ, МИД, МВД, МИР, МОН, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), АО "НК "Kazaкh Tourism" (по согласованию), КНБ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
85.
Подготовка законодательной базы для передачи корпоративного подоходного налога от малого и среднего бизнеса в местные бюджеты с рассмотрением вопросов межбюджетных отношений, распределения функций, полномочий между уровнями государственного управления и численности
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей

2018-2019 жылдардағы желтоқсан
86.
Қазақстан Республикасының 2017 - 2020 жылдарға арналған ұлттық қауіпсіздік стратегиясына және одан туындайтын киберқауіпсіздік бойынша құжаттарға:
ақпараттық (кибер) қауіпсіздіктің салалық ахуалдық орталықтарының кешенін құру;
ақпараттық (кибер) қауіпсіздік саласындағы отандық жүйелер мен инновациялық әзірлемелерді, оның ішінде мемлекеттік қызметшілер үшін қорғалған мобильді байланыс құру және ілгерілету;
отандық әзірлемелерді пайдаланушылардың ақпараттық қауіпсіздік жүйелерін енгізу бойынша нақты нысаналы индикаторларды бекіту;
нақты уақыт режимінде азаматтардың ескертулері мен ұсыныстарын есепке алу және жедел ден қою үшін мемлекеттік органдардың қазіргі заманғы цифрлық технологияларды қолдануы;
мемлекеттік және жеке ақпараттық жүйелерді, қондырғыларды, өндірістік және инфрақұрылым объектілерін, Қазақстан Республикасының сыни маңызды ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын сенімді қорғауды қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттің "электрондық шекарасын" дамыту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ҚАӨМ, АКМ, ҰҚК, барлық орталық мемлекеттік органдар, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Қазақстан инжиниринг" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
87.
Осалдықтарды және зиянды бағдарламалық қамтылымды зерттеу жөніндегі ұлттық зертхананы ашу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҚАӨМ, Қаржымині, ҰЭМ, "Қазақстан инжиниринг" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
9. Жемқорлыққа қарсы күрес және заңның үстемдігі
88.
Мыналар:
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарының алдын алу нысандары мен әдістерін жетілдіру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда алдын алу құрамдасын күшейту;
қоғам санасына сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарына мүлде төзбеушілікті сіңіру және осы жұмыста азаматтық қоғам институттарымен өзара іс-қимыл жасау бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің
Әкімшілігіне ұсыныстар
МҚІСҚА, БП, ЖС, Әділетмині, ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы наурыз
89.
Қылмыстық және әкімшілік-деликтік процестерді, оның ішінде азаматтардың өтініштерін қарау мәселелерінде цифрландыруды кезең-кезеңмен қамтамасыз ету
бірлескен бұйрық
БП, ЖС, МҚІСҚА, ІІМ, ҰҚК, Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы наурыз
90.
"Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын қабылдау
Қазақстан Республикасының заңдары
Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы маусым
91.
Құқықтық мәртебесі мен соттылықты айқындай отырып, тергеу соттарын қалыптастыру
нормативтік құқықтық актілер
ЖС, ЖСК, ГП, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы сәуір
92.
Ізгілендіру және әсіре қатаңдығын төмендету мақсатында, оның ішінде:
әкімшілік құқық бұзушылықтың бірқатар құрамын азаматтық немесе тәртіптік жауапкершілік саласына ауыстыру;
ықтимал жеңілдету және төмендету тұрғысынан әкімшілік әрекеттер санкциясын қайта қарау бөлігінде әкімшілік-деликтік заңнаманы одан әрі жетілдіру бойынша түзетулерді пысықтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Әділетмині, БП, ЖС, МҚІСҚА, ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы наурыз
2018 жылғы қазан
93.
Мыналарға:
азаматтарды қылмыстық процесте, оның ішінде негізсіз қылмыстық қудалау мен соттаудан қорғау деңгейін жоғарылатуға;
құқық қорғау қызметінің ашықтығын күшейтуге, дәлелдеу стандарттарын енгізуге;
қылмыстық процестің әсіре қатаңдығын төмендетуге және оны ізгілендіруге, оның ішінде қамауда ұстаумен байланысты емес бұлтартпау шараларын қолдану саласын кеңейтуге;
қылмыстық қудалау саласында құқық қорғау стандарттарын енгізуге және нығайтуға;
қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіруге, бостандықтан айыруға баламалы шаралар қолдану саласын олардың орындалу тиімділігін арттыра отырып кеңейтуге;
қылмыстық процесте сотқа дейінгі кезеңде және сот талқылауы кезеңінде медиацияны қолдану саласын кеңейтуге бағытталған заңнаманы және құқық қолдану практикасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
БП, ЖС, ҰҚК, МҚІСҚА, Әділетмині, ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы мамыр
94.
Қылмыстық жазаларды орындау жүйесін одан әрі ізгілендіру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ІІМ, БП, МҚІСҚА, ҰҚК, мүдделі мемлекеттік органдар
2018 жылғы мамыр
95.
Көшелерде және адам көп жиналатын орындарда бейнебақылау жүргізетін, азаматтарды анықтайтын және жол қозғалысын бақылайтын интеллектуалды жүйелерді белсенді түрде енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ІІМ, АКМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері

декабрь 2018-2019 годов
86.
Внесение изменений и дополнений в Стратегию национальной безопасности Республики Казахстан на 2017-2020 годы и вытекающие из нее документы по кибербезопасности в части:
создания комплекса отраслевых ситуационных центров информационной (кибер) безопасности;
создания и продвижения отечественных систем и инновационных разработок в сфере информационной (кибер) безопасности, в том числе защищенной мобильной связи для госслужащих;
утверждения конкретных целевых индикаторов по внедрению систем информационной безопасности, использующих отечественные разработки;
применения государственными органами современных цифровых технологий для учета замечаний и предложений граждан в режиме реального времени и оперативного реагирования;
развития "электронной границы" государства в целях обеспечения надежной защиты государственных и частных информационных систем, устройств, производственных и инфраструктурных объектов, критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры Республики Казахстан
проект Указа Президента Республики Казахстан
МОАП, МИК, КНБ, все центральные государственные органы, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию),
АО "НК "Казахстан инжиниринг" (по согласованию)
июль 2018 года
87.
Проработка вопроса создания Национальной лаборатории по исследованию уязвимостей и вредоносного программного обеспечения
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОАП, МФ, МНЭ, АО "НК "Казахстан инжиниринг" (по согласованию)
сентябрь 2018 года
9. Борьба с коррупцией и верховенство закона
88.
Внесение предложений по:
совершенствованию форм и методов предупреждения коррупционных правонарушений, усилению превентивной составляющей в противодействии коррупции;
внедрению в общественное сознание нулевой терпимости к коррупционным правонарушениям и взаимодействию в этой работе с институтами гражданского общества
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДГСПК, ГП, ВС, МЮ, МВД, заинтересованные государственные органы
март 2018 года
89.
Обеспечение поэтапной цифровизации уголовного и административно-деликтного процессов, включая процессы рассмотрения обращений граждан
совместный приказ
ГП, ВС, АДГСПК, МВД, КНБ, МЮ, заинтересованные государственные органы
март 2018 года
90.
Принятие законов Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи"
законы Республики Казахстан
МЮ, заинтересованные государственные органы
июнь 2018 года
91.
Формирование следственных судов с определением их правового статуса и подсудности
нормативные правовые акты
ВС, ВСС, ГП, заинтересованные государственные органы
апрель 2018 года
92.
Проработка поправок по дальнейшему совершенствованию административно-деликтного законодательства с целью его гуманизации и снижения репрессивности, в том числе в части:
перевода ряда составов административных правонарушений в сферу гражданской или дисциплинарной ответственности;
пересмотра санкций административных деяний на предмет их возможного смягчения и снижения
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан
МЮ, ГП, ВС, АДГСПК, МВД, заинтересованные государственные органы
март 2018 года
октябрь 2018 года
93.
Внесение предложений по совершенствованию законодательства и правоприменительной практики, направленных на:
повышение уровня защиты граждан в уголовном процессе, в том числе от необоснованного уголовного преследования и осуждения;
усиление прозрачности правоохранительной деятельности, введение стандартов доказывания;
снижение избыточной репрессивности уголовного процесса и его гуманизацию, в том числе расширение сферы применения мер пресечения, не связанных с содержанием под стражей;
внедрение и укрепление правозащитных стандартов в сфере уголовного преследования;
дальнейшую гуманизацию уголовного законодательства, расширение сферы применения мер, альтернативных лишению свободы, с повышением эффективности их исполнения;
расширение сферы применения медиации в уголовном процессе на досудебной стадии и на этапе судебного разбирательства
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
ГП, ВС, КНБ, АДГСПК, МЮ, МВД, заинтересованные государственные органы
май 2018 года
94.
Внесение предложений по дальнейшей гуманизации системы исполнения уголовных наказаний
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МВД, ГП, АДГСПК, КНБ, заинтересованные государственные органы
май 2018 года
95.
Активное внедрение интеллектуальных систем видеонаблюдения и распознавания на улицах и местах массового пребывания граждан, контроля за дорожным движением
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МВД, МИК, акиматы городов Астаны и Алматы, областей

2018-2019 жылдардағы мамыр
10. "Ақылды қалалар" "ақылды ұлт" үшін
96.
Астана қаласы мен басқа елді мекендердің қолда бар тәжірибесі негізінде "Смарт Сити" "эталондық" стандартын қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
АКМ, Астана қаласының әкімдігі, ДСМ, БҒМ, ЕХӘҚМ, ІІМ, Әділетмині, ИДМ, ҰЭМ, Алматы қаласының, облыстардың әкімдіктері,
"Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы шілде
97.
Өңірлік деңгейде бұл жұмысты үйлестіруді күшейте отырып, тиімділігі аз жүйелерді енгізуге бюджет шығыстарын төмендету үшін "Смарт Ситидің" озық шешімдерін тәжірибелік байқаудан өткізу тетіктерін тұжырымдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
АКМ, ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ, ДСМ, БҒМ, ЕХӘҚМ, ІІМ, Әділетмині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ
– "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес
акционерлік қоғамы
АКМ
– Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлiгi
"АХҚО" әкімшілігі" АҚ
– "Астана халықаралық қаржы орталығы" әкімшілігі" акционерлік қоғамы
"Атамекен" ҰКП
– Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АШМ
– Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Әділетмині
– Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгi
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
– "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
БП
– Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы
БҒМ
– Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
ДСМ
– Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЕХӘҚМ
– Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖС
– Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ЖСК
– Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі
"Зерде" ҰИХ" АҚ
– "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" акционерлік қоғамы
ИДМ
– Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
"ИТП" ДКҚ
– "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
"Kazakh Export" АҚ
– "Kazakh Export" акционерлік қоғамы
"KAZAKHINVEST" ҰК" АҚ
– "KAZAKHINVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Kazaкh Tourism" ҰК" АҚ
– "Kazaкh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ
– "Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес ақционерлік қоғамы
"Қазақстан Инжиниринг" ҰК" АҚ
– "Қазақстан Инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
– "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚИДИ" АҚ
– "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" АҚ
"Қазақстан қор биржасы" АҚ
– "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамы
ҚАӨМ
– Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қаржымині
– Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині
– Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
– "Қазақстан теміржолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
МЖӘ
– мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МҚІСҚА
– Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
МҚІА
– Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МСМ
– Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
– "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
НЗМ
– "Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
– "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СІМ
– Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлiгi
"ТДҰА" АҚ
– "Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы
ТҚҚ
– тұрмыстық қатты қалдықтар
ҰБ
– Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰҚК
– Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ
– Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
– Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігі
ЭМ
– Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

май 2018-2019 годов
10. "Умные города" для "умной нации"
96.
Формирование на основе имеющегося опыта г.Астаны и иных населенных пунктов "эталонного" стандарта "Смарт Сити"
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИК, акимат города Астаны, МЗ, МОН, МТСЗН, МВД, МЮ, МИР, МНЭ, акиматы областей и города Алматы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2018 года
97.
Выработка механизмов опытной апробации наилучших решений "Смарт Сити" для снижения бюджетных расходов на внедрение малоэффективных систем с усилением координации данной работы на региональном уровне
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИК, МНЭ, МФ, МИР, МЗ, МОН, МТСЗН, МВД, МЮ, акиматы городов Астаны и Алматы, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГСПК
– Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
АДГС
– Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АКФ "ПИТ"
– автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
АО "Администрация МФЦА"
– акционерное общество "Администрация Международного финансового центра "Астана"
АО "Казахстанская фондовая биржа"
– акционерное общество "Казахстанская фондовая биржа"
АО "НАТР"
– акционерное общество "Национальное агентство по технологическому развитию"
АО "НИХ "Зерде"
– акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
АО "НК "KAZAKH INVEST"
– акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST"
АО "НК "Казахстан Инжиниринг"
– акционерное общество "Национальная компания "Казахстан Инжиниринг"
АО "КИРИ"
– акционерное общество "Казахстанский институт развития индустрии"
АО "НК "КТЖ"
– акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
АО "НУХ "КазАгро"
– акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
АО "НУХ "Байтерек"
– акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АОО "Назарбаев Университет"
– автономная организация образования "Назарбаев Университет"
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
– акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "KazakhExport"
– акционерное общество "KazakhExport"
АО "НК "Kazaкh Tourism"
– акционерное общество "Национальная компания "Kazaкh Tourism"
ВС
– Верховный Суд Республики Казахстан
ВСС
– Высший Судебный Совет Республики Казахстан
ГП
– Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ГЧП
– государственно-частное партнерство
КНБ
– Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД
– Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
– Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД
– Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИК
– Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИР
– Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС
– Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ
– Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МО
– Министерство обороны Республики Казахстан
МОАП
– Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МОН
– Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ
– Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН
– Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
– Министерство финансов Республики Казахстан
МЭ
– Министерство энергетики Республики Казахстан
МЮ
– Министерство юстиции Республики Казахстан
НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
– некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр"
– некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр"
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
– некоммерческое акционерное общество "Холдинг "Кәсіпқор"
НБ
– Национальный Банк Республики Казахстан
НИШ
– автономная организация образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
НПП "Атамекен"
– Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
ТБО
– твердо-бытовые отходы