"Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 18 қыркүйектегі № 746 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 18, 186-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде:
кестенің "1. Әскери саладағы мәліметтер" деген бөлімінің 1-бағанында:
бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы және оныншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Әділет министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Энергетика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Инвестициялар және даму министрі, Денсаулық сақтау министрі";
"Қорғаныс министрі, Энергетика министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы және он жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі, Ақпарат және коммуникациялар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Ақпарат және коммуникациялар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Ақпарат және коммуникациялар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Ақпарат және коммуникациялар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
он тоғызыншы, жиырмасыншы және жиырма бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
кестенің "2. Экономика, білім, ғылым және техника саласындағы мәліметтер" деген бөлімде:
1-бағанында:
бірінші, екінші, үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Инвестициялар және даму министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Білім және ғылым министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
алтыншы, жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық экономика министрі, Қаржы министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Қаржы министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі, Қаржы министрі";
он тоғызыншы, жиырмасыншы және жиырма бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Инвестициялар және даму министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Білім және ғылым министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы";
жиырма үшінші және жиырма төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші және отыз екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Энергетика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық Банктің Төрағасы";
отыз төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы";
кестенің 2-бағанында:
35) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"35) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттардың күші қолданылатын және олармен алмасу көзделетін мәліметтер мен ашық көздерден немесе оларға еркін қол жеткізу арқылы алынуы мүмкін мәліметтерді қоспағанда, ядролық материалдар мен ядролық қондырғыларды физикалық қорғауды қамтамасыз ету туралы мәліметтер.";

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2018 года № 746.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента
и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 18, ст. 186) следующие изменения и дополнение:
в Перечне должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в графе 1 раздела "1. Сведения в военной области" таблицы:
абзацы пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый и десятый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр финансов, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр юстиции, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Министр энергетики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр по инвестициям и развитию, Министр здравоохранения";
"Министр обороны, Министр энергетики, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
абзацы двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый и семнадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр сельского хозяйства, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики, Министр информации и коммуникаций";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр информации и коммуникаций";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр информации и коммуникаций";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр информации и коммуникаций";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
абзацы девятнадцатый, двадцатый и двадцать первый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
в разделе "2. Сведения в области экономики, образования, науки и техники" таблицы:
в графе 1:
абзацы первый, второй, третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр сельского хозяйства, Министр по инвестициям и развитию, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики";
"Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр образования и науки, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр труда и социальной защиты населения, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
абзацы шестой, седьмой, восьмой и девятый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
абзацы двенадцатый, тринадцатый и четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр национальной экономики, Министр финансов, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр энергетики";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр финансов";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр энергетики, Министр финансов";
абзацы девятнадцатый, двадцатый и двадцать первый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр по инвестициям и развитию, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр образования и науки, Начальник Службы государственной охраны";
абзацы двадцать третий и двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
абзацы двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый, тридцать первый и тридцать второй изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр энергетики, Министр сельского хозяйства, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр финансов, Министр национальной экономики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Национального Банка";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности";
в графе 2:
подпункт 35) изложить в следующей редакции:
"35) Сведения об обеспечении физической защиты ядерных материалов и ядерных установок, за исключением сведений, подпадающих под действие международных договоров, ратифицированных Республикой Казахстан и предусматривающих их обмен, и сведений, которые могут быть получены из открытых источников или путем свободного к ним доступа.";

кестенің "3. Сыртқы саясат және сыртқы экономика салаларындағы мәліметтер" деген бөлімінің 1-бағанында:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Сыртқы істер министрі, Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі, Сыртқы істер министрі, Білім және ғылым министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі,Сыртқы істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Сыртқы істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Қаржы министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Ішкі істер министрі, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі";
кестенің "4. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер" деген бөлімінің 1-бағанында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры, Президенттің Іс басқарушысы";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнінде өкілеттіктер берілген басшылары

в графе 1 раздела "3. Сведения во внешнеполитической и внешнеэкономической области" таблицы:
абзацы первый, второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой и восьмой изложить в следующей редакции:
"Министр иностранных дел, Министр обороны, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр внутренних дел, Министр энергетики, Министр иностранных дел, Министр образования и науки, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр иностранных дел, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр иностранных дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Министр энергетики";
"Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Министр финансов, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр энергетики, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Начальник Службы государственной охраны";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр внутренних дел, Министр оборонной и аэрокосмической промышленности, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр энергетики";
в графе 1 раздела "4. Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности" таблицы:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"Начальник Службы государственной охраны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Директор Службы внешней разведки "Сырбар", Управляющий делами Президента";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Руководители государственных органов, наделенные полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан

19) Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қамтитын электрондық ақпараттық ресурстар мен мемлекеттік құпияларға жатқызылған, қорғалып орындалған ақпараттық жүйелер туралы мәліметтер.
".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

19) Сведения об электронных информационных ресурсах, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, и информационных системах в защищенном исполнении, отнесенных к государственным секретам.
".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев