"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 6 қазандағы № 429 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 563 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 6 қазандағы № 429 Жарлығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған республикалық бюджетке 1 850 000 000 000 (бір триллион сегіз жүз елу миллиард) теңге мөлшерінде нысаналы трансферт, оның ішінде:
1) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыруға - 204 611 478 мың теңге;
2) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыруға - 146 103 459 мың теңге;
3) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыруға - 140 008 510 мың теңге;
4) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 39 572 751 мың теңге;
5) Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 28 600 000 мың теңге;
6) жылу-, электр энергетикасын дамытуға - 18 843 890 мың теңге;
7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге - 632 065 241 мың теңге;
8) әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу бойынша көрсетілетін қызметтерге - 1 467 182 мың теңге;
9) қоғамдық тәртіпті қорғауға және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге - 19 738 187 мың теңге;
10) қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыруға - 6 501 484 мың теңге;
11) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кадрларын оқытуға, біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға - 476 291 мың теңге;
12) экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтерге - 704 308 мың теңге;
13) қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыруға және жақсартуға - 300 000 мың теңге;

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 6 октября 2020 года № 429 "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2021 год"
Указ Президента Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 563
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 6 октября 2020 года № 429 "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2021 год" следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Выделить целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2021 год в размере 1 850 000 000 000 (один триллион восемьсот пятьдесят миллиардов) тенге, в том числе на:
1) реализацию мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 204 611 478 тысяч тенге;
2) реализацию мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 146 103 459 тысяч тенге;
3) реализацию мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года – 140 008 510 тысяч тенге;
4) целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы – 39 572 751 тысяча тенге;
5) целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов – 28 600 000 тысяч тенге;
6) развитие тепло-, электроэнергетики – 18 843 890 тысяч тенге;
7) обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 632 065 241 тысяча тенге;
8) услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей – 1 467 182 тысячи тенге;
9) охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности – 19 738 187 тысяч тенге;
10) организацию деятельности уголовно-исполнительной системы – 6 501 484 тысячи тенге;
11) обучение, повышение квалификации и переподготовку кадров Министерства внутренних дел Республики Казахстан – 476 291 тысяча тенге;
12) услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов – 704 308 тысяч тенге;
13) стабилизацию и улучшение качества окружающей среды – 300 000 тысяч тенге;

14) су ресурстарын тиімді басқаруға - 13 488 105 мың теңге;
15) орман ресурстары мен жануарлар дүниесін басқаруға, сақтау мен дамытуды қамтамасыз етуге - 2 577 184 мың теңге;
16) ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға - 606 168 мың теңге;
17) қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға - 188 293 мың теңге;
18) мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізуге - 477 092 мың теңге;
19) азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз етуге- 183 693 мыңтеңге;
20) мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыруға - 24 000 мың теңге;
21) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына нысаналы аударымға - 307 794 мың теңге;
22) қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарықтарға жылжытуға жәрдемдесуге - 856 312 мың теңге;
23) жүк техникасының жетекші белдіктерінің басты берілістерін өндіру жөніндегі жобаны қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамына кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беруге - 20 000 000 мың теңге;
24) қаржылық      қызметтердің қолжетімділігін арттыруға - 21 783 741 мың теңге;
25) өсімдік шаруашылығы өнімін өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасауға - 8 780 000 мың теңге;
26) облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беруге -15 334 948 мың теңге;
27) Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 15 000 000 мың теңге;
28) еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға - 701 588 мың тенге;
29) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу, жұмыспен қамту орталықтарында жұмыс істейтін жұмыскерлердің еңбекақысын көтеруге - 22 935 841 мың теңге;
30) Жұмыспен қамтудың 2020 - 2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыруға - 68 448 659 мың теңге;
31) "электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамытуға - 2 056 156 мың теңге;
32) еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыруға - 2 352 109 мың теңге;
33) ғарыш қызметі және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерге - 617 289 мың теңге;

14) эффективное управление водными ресурсами – 13 488 105 тысяч тенге;
15) управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира – 2 577 184 тысячи тенге;
16) формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития – 606 168 тысяч тенге;
17) реализацию государственной политики в сфере общественного согласия – 188 293 тысячи тенге;
18) проведение государственной информационной политики – 477 092 тысячи тенге;
19) обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства – 183 693 тысячи тенге;
20) реализацию государственной молодежной и семейной политики – 24 000 тысячи тенге;
21) целевое перечисление в акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress" – 307 794 тысячи тенге;
22) содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки – 856 312 тысяч тенге;
23) кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Фонд развития промышленности" для финансирования проекта по производству главных передач ведущих мостов грузовой техники – 20 000 000 тысяч тенге;
24) повышение доступности финансовых услуг – 21 783 741 тысяча тенге;
25) создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства – 8 780 000 тысяч тенге;
26) кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 15 334 948 тысяч тенге;
27) целевые трансферты на развитие областному бюджету Северо-Казахстанской области на увеличение уставного капитала акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" – 15 000 000 тысяч тенге;
28) формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения – 701 588 тысяч тенге;
29) целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости – 22 935 841 тысяча тенге;
30) реализацию мероприятий Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы – 68 448 659 тысяч тенге;
31) развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности – 2 056 156 тысяч тенге;
32) повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны – 2 352 109 тысяч тенге;
33) прикладные научные исследования в области космической деятельности и информационной безопасности – 617 289 тысяч тенге;

34) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың қолжетімділігін қамтамасыз етуге - 4 044 853 мың теңге;
35) сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз етуге - 370 251 мың теңге;
36) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруға - 351 311 мың теңге;
37) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз етуге - 9 077 778 мың теңге;
38) ғылымды дамытуға - 9 791 992 мың теңге;
39) жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге - 5 148 977 мың теңге;
40) арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз етуге және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытуға - 24 413 363 мың теңге;
41) қоғамдық денсаулықты сақтауға - 216 000 мың теңге;
42) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерге - 113 127 мың теңге;
43) мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыруға, қазақстандық мәдени мұраны сақтауға, зерделеу мен танымал етуге және архив ісін іске асырудың тиімділігін арттыруға - 8 396 782 мың теңге;
44) бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамытуды қолдауға - 1 674 569 мың теңге;
45) жоғары жетістіктер спортын дамытуға - 3 506 604 мың теңге;
46) спорттағы дарынды балаларды оқытуға және тәрбиелеуге - 1 241 574 мың теңге;
47) мәдениет және өнер саласында кадрлар даярлауға - 21 932 мың теңге;
48) ұлттық туристік өнімді қалыптастыруға және оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілетуге - 500 000 мың теңге;
49) туризм саласында кадрлар даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерге - 36 821 мың теңге;
50) "Халықаралық туризм және қонақжайлылық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 773 831 мың теңге;
51) инвестицияларды тарту, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін реттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі қызметтерге - 879 785 мың теңге;
52) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беруге - 750 000 мың теңге;
53) ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 9 923 089 мың теңге;

34) обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения – 4 044 853 тысячи тенге;
35) обеспечение доступности качественного школьного образования – 370 251 тысяча тенге;
36) базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности – 351 311 тысяча тенге;
37) обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием – 9 077 778 тысяч тенге;
38) развитие науки – 9 791 992 тысячи тенге;
39) подготовку специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся – 5 148 977 тысяч тенге;
40) обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения – 24 413 363 тысячи тенге;
41) охрану общественного здоровья – 216 000 тысяч тенге;
42) целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов – 113 127 тысяч тенге;
43) повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризацию казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела – 8 396 782 тысячи тенге;
44) поддержку развития массового спорта и национальных видов спорта – 1 674 569 тысяч тенге;
45) развитие спорта высших достижений – 3 506 604 тысячи тенге;
46) обучение и воспитание одаренных в спорте детей – 1 241 574 тысячи тенге;
47) подготовку кадров в области культуры и искусства – 21 932 тысячи тенге;
48) формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке – 500 000 тысяч тенге;
49) услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма – 36 821 тысяча тенге;
50) увеличение уставного капитала некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства" – 773 831 тысяча тенге;
51) услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства – 879 785 тысяч тенге;
52) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах – 750 000 тысяч тенге;
53) увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики – 9 923 089 тысяч тенге;

54) "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 57 487 747 мың теңге;
55) облыстық      бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020 - 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін кредит беруге - 22 500 000 мың теңге;
56) Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 5 000 000 мың теңге;
57) тұрақты авиатасымалдарды субсидиялауға - 3 044 274 мың теңге;
58) өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулерге - 700 000 мың теңге;
59) өнеркәсіп салаларын дамытуға жәрдемдесуге - 3 110 948 мың теңге;
60) ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеуге және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыруға - 130 835 905 мың теңге;
61) азаматтық авиация мен әуе көлігін дамытуға - 6 226 676 мың теңге;
62) тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеуге - 20 000 000 мың теңге;
63) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға кредит беруге - 7 115 953 мың теңге;
64) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға - 89 766 мың теңге;
65) алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беруге - 20 000 000 мың теңге;
66) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 3 327 302 мың теңге;
67) Қарағанды облысының бюджетіне автомобиль шиналарын өндіру жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 20 000 000 мың теңге;
68) "Қарағанды облысының Саран қаласында шина өндірісін ұйымдастыру" жобасын лизингтік қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беруге - 20 000 000 мың теңге;
69) Қостанай облысының бюджетіне машина жасау саласындағы жобаларды іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға нысаналы даму трансферттеріне - 8 000 000 мың теңге;

54) реализацию мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов – 57 487 747 тысяч тенге;
55) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы – 22 500 000 тысяч тенге;
56) целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения – 5 000 000 тысяч тенге;
57) субсидирование регулярных авиаперевозок – 3 044 274 тысячи тенге;
58) прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности – 700 000 тысяч тенге;
59) содействие развитию отраслей промышленности – 3 110 948 тысяч тенге;
60) ремонт и организацию содержания, направленного на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования – 130 835 905 тысяч тенге;
61) развитие гражданской авиации и воздушного транспорта – 6 226 676 тысяч тенге;
62) выплату премий по вкладам в жилищные строительные сбережения – 20 000 000 тысяч тенге;
63) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 7 115 953 тысячи тенге;
64) реализацию мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности – 89 766 тысяч тенге;
65) бюджетное кредитование акционерного общества "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов – 20 000 000 тысяч тенге;
66) целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019 – 2025 годы – 3 327 302 тысячи тенге;
67) целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству автомобильных шин – 20 000 000 тысяч тенге;
68) кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования проекта "Организация производства шин в городе Сарани Карагандинской области" – 20 000 000 тысяч тенге;
69) целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли – 8 000 000 тысяч тенге;

70) облыстық бюджеттерге аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерге - 4721 712 мың теңге;
71) Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының медицина ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге - 895 325 мың теңге бөлінсін".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

70) целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов – 4 721 712 тысяч тенге;
71) обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан – 895 325 тысяч тенге.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев