"Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 30 шілдедегі № 637 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде:
кестенің "1. Әскери саладағы мәліметтер" деген бөлімінің 1-бағанында:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайдар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Үлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Әділет министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі, Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
он бірінші, он екінші, он үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі, Ақпарат және қоғамдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Индустрия және инфрақұрылымдык даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Төтенше жағдайлар министрі";
он алтыншы, он жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
он тоғызыншы, жиырмасыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Энергетика министрі, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
кестенің "1. Әскери саладағы мәліметтер" деген бөлімінің 2-бағанында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Әскерлерді қолдану жоспарларын, жедел жоспарларды, жауынгерлік басқару құжаттарын, мемлекет қорғанысы жоспарының құжаттарын, әскерлерді жауынгерлік әзірліктің әртүрлі дәрежесіне келтіру жөніндегі құжаттарды ашатын мәліметтер";
кестенің "2. Экономика, білім, ғылым және техника саласындағы мәліметтер" деген бөлімінің 1-бағанында:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Төтенше жағдайлар министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Білім және ғылым министрі, Ішкі істер министрі, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министра Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Ұлттық экономика министрі, Қаржы министрі, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Энергетика министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Қаржы министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі, Қаржы министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
"Сыртқы істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Әділет министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Ұлттық Банк Төрағасы, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қаржы министрі, Ұлттық Банк Төрағасы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Энергетика министрі";
"Қорғаныс министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Энергетика министрі, Білім және ғылым министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдык даму министрі, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Энергетика министрі";
жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Төтенше жағдайлар министрі";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Төтенше жағдайлар министрі, Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Энергетика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Төтенше жағдайлар министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі";
отыз үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Төтенше жағдайлар министрі";

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 30 июля 2021 года № 637
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан" следующие изменения:
в Перечне должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в графе 1 раздела "1. Сведения в военной области" таблицы:
абзацы первый, второй, третий, четвертый, пятый, шестой изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр финансов, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр юстиции, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям, Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
абзацы одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики, Министр информации и общественного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр национальной экономики, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Начальник Службы государственной охраны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр по чрезвычайным ситуациям";
абзацы шестнадцатый, семнадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
абзацы девятнадцатый, двадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр энергетики, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр индустрии и инфраструктурного развития";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
в графе 2 раздела "1. Сведения в военной области" таблицы:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Сведения, раскрывающие планы применения войск, оперативные планы, документы боевого управления, документы плана обороны государства, документы по приведению войск в различные степени боевой готовности";
в графе 1 раздела "2. Сведения в области экономики, образования, науки и техники" таблицы:
абзацы первый, второй, третий, четвертый, пятый, шестой изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Министр по чрезвычайным ситуациям, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр образования и науки, Министр внутренних дел, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр труда и социальной защиты населения, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Председатель Агентства по делам государственной службы, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям, Председатель Агентства по финансовому мониторингу";
"Министр обороны, Министр экологии, геологии и природных ресурсов";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
абзацы девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр национальной экономики, Министр финансов, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Начальник Службы государственной охраны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр энергетики, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Председатель Агентства по финансовому мониторингу";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр финансов, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики, Министр финансов, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр иностранных дел, Министр финансов, Министр национальной экономики, Министр юстиции, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Председатель Национального Банка, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр финансов, Председатель Национального Банка, Председатель Комитета национальной безопасности, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
абзацы двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр энергетики";
"Министр обороны, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр энергетики, Министр образования и науки, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, Министр экологии, геологии и природных ресурсов";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр энергетики";
абзацы двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Начальник Службы государственной охраны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по чрезвычайным ситуациям";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Министр по чрезвычайным ситуациям, Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр энергетики, Министр сельского хозяйства, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Министр по чрезвычайным ситуациям, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Министр экологии, геологии и природных ресурсов";
абзац тридцать третий изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр по чрезвычайным ситуациям";

кестенің "2. Экономика, білім, ғылым және техника саласындағы мәліметтер" деген бөлімінің 2-бағанында:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Қару-жарақ пен әскери техниканы метрологиялық жағынан қамтамасыз етудің жай-күйін, әскери эталондардың техникалық немесе метрологиялық сипаттамаларын немесе қару-жарақ пен әскери техниканың сапалық жағынан жаңа деңгейін айқындайтын метрологиялық қамтамасыз ету құралдарын ашатын мәліметтер. Стандарттауды дамытудың негізгі бағыттарын немесе бағдарламаларын, сондай-ақ әскери ұлттық стандарттардың мазмұнын ашатын мәліметтер";
33) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"33) Елдің қорғанысы мүддесінде пайдаланылуы мүмкін кен қазу орындары, табиғи үңгірлер, басқа да ғимараттар туралы мәліметтер, сондай-ақ 300 мың адамнан астам тұрғыны бар қалаларды сумен жабдықтаудың, теміржол тораптарының, стратегиялық және қорғаныстық маңызы бар объектілердің және (немесе) оларды сумен жабдықтайтын су құбырларының бас ғимараттарының орналасу схемаларын ашатын мәліметтер";
кестенің "3. Сыртқы саясат және сыртқы экономика салаларындағы мәліметтер" деген бөлімінің 1 -бағанында:
бірінші, екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Сыртқы істер министрі, Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министра Сауда және интеграция министрі, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы, Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі, Сыртқы істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Экология, геология және табиғи ресурстар министрі, Сауда және интеграция министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Төрағасы";
жетінші, сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Сауда және интеграция министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
"Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Сауда және интеграция министрі, Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы";
кестенің "4. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер" деген бөлімінің 1-бағанында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Төтенше жағдайлар министрі";
он үшінші, он төртінші, он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агентгігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";
"Ішкі істер министрі, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";
"Ішкі істер министрі, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Бас Прокурор, Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы";

в графе 2 раздела "2. Сведения в области экономики, образования, науки и техники" таблицы:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) Сведения, раскрывающие состояние метрологического обеспечения вооружения и военной техники, технические или метрологические характеристики военных эталонов или средств метрологического обеспечения, определяющие качественно новый уровень вооружения и военной техники. Сведения, раскрывающие основные направления или программы развития стандартизации, а также содержание военных национальных стандартов";
подпункт 33) изложить в следующей редакции:
"33) Сведения о горных выработках, естественных полостях, других сооружениях, которые могут быть использованы в интересах обороны страны, а также сведения, раскрывающие схемы водоснабжения городов с населением более 300 тыс. человек, железнодорожных узлов, объектов, имеющих стратегическое и оборонное значение, и (или) расположение головных сооружений водопровода, их питающих";
в графе 1 раздела "3. Сведения во внешнеполитической и внешнеэкономической области" таблицы:
абзацы первый, второй изложить в следующей редакции:
"Министр иностранных дел, Министр обороны, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики, Министр торговли и интеграции, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам, Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр индустрии и инфраструктурного развития, Министр внутренних дел, Министр энергетики, Министр иностранных дел, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр экологии, геологии и природных ресурсов, Министр торговли и интеграции, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
абзацы седьмой, восьмой изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр торговли и интеграции, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
"Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Министр торговли и интеграции, Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам";
в графе 1 раздела "4. Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности" таблицы:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Председатель Агентства по финансовому мониторингу";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Председатель Агентства по финансовому мониторингу";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр по чрезвычайным ситуациям";
абзацы тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Председатель Агентства по финансовому мониторингу";
"Министр внутренних дел, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Председатель Агентства по финансовому мониторингу";
"Министр внутренних дел, Председатель Агентства по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Председатель Комитета национальной безопасности, Генеральный Прокурор, Председатель Агентства по финансовому мониторингу";

кестенің "4. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер" деген бөлімінің 2-бағанында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметінің күштерін, құралдарын, көздерін, әдістерін, жоспарларын, жай-күйін, ұйымдастырылуын, қылмыстық істі дұрыс шешу үшін маңызы бар накты деректер ретінде қылмыстық процесте пайдаланылмаған нәтижелерін ашатын мәліметтер, сондай-ақ егер олар тізбеленген мәліметтерді ашатын болса, барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметін қаржыландыру туралы деректер";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының және олардың отбасы мүшелерінің қауіпсіздігін қамтамасыз етуді ұйымдастыру, оның күштері, құралдары және әдістері туралы, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының және олардың отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы және жеке өмірі туралы мәліметтер";
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

в графе 2 раздела "4. Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности" таблицы:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Сведения, раскрывающие силы, средства, источники, методы, планы, состояние, организацию, результаты разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, не использованные в уголовном процессе как фактические данные, имеющие значение для правильного разрешения уголовного дела, а также данные о финансировании разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, если они раскрывают перечисленные сведения";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) Сведения об организации, силах, средствах и методах обеспечения безопасности Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы и членов их семей, о состоянии здоровья и личной жизни Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы и членов их семей".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев