Қазақстан Республикасы соттарының төрағаларын, сот алқаларының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 699 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 5, 7-тармақтарына, 34-бабы 1-тармағының 1), 2), 5), 7), 8), 12) тармақшаларына, 2-тармағына, 3-тармағының 2) тармақшасына, 4, 5-тармақтарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Шығыс Қазақстан облыстық сотына
Көміршінов Манат Ғалымұлы
Атырау облыстық сотының азаматтық істер жөніндегі сот алқасының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Маңғыстау облыстық сотына
Әметов Бек
Шымкент қаласы мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облыстық сотына
Жанғазин Ербол Әмірғалиұлы
Шымкент қалалық сотының қылмыстық істер жөніндегі сот алқасының төрағасы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметіне:
Алматы қалалық сотына
Айтжанов Ерлан Жұмаханұлы
Солтүстік Қазақстан облыстық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облыстық сотына
Козлов Евгений Александрович;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық сотына
Төлегенов Алмаз Қорғанбекұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Жезқазған қалалық сотына
Шілдебаева Гүлім Жаңбырбайқызы;
Шет ауданының № 2 аудандық сотына
Қайратбекұлы Асхат;
Павлодар облысы бойынша:
Ақсу қалалық сотына
Әменова Мейрамгүл Сайлауқызы;
Түркістан облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотына
Шарханов Алтай Шарханұлы;
Нұр-Сұлтан қаласы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотына
Жармұхамбет Динара Болосқызы
тағайындалсын.
3. Атқаратын қызметінен:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының азаматтық істер жөніндегі сот алқасының төрағасы
Таймерденов Мейрамбек
өз тілегі бойынша, осы соттың судьясы болып қалдыра отырып;
Нұр-Сұлтан қалалық сотының судьясы
Сүлейменов Асқар Абайханұлы
қайтыс болуына байланысты;
Шығыс Қазақстан облыстық сотының судьясы
Байбұрынова Нағима Рамазанқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Қостанай облыстық сотының судьясы
Артықбаева Гүлманат Зұлқарнайқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Павлодар облыстық сотының судьясы
Фриман Валентина Адольфовна
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы облысы бойынша:
Іле аудандық сотының судьясы
Далабаева Зарякүл Ермекқызы
зейнеткерлік жасқа толуына байланысты;
Ұйғыр аудандық сотының судьясы
Сүлейменов Руслан Алмасұлы
соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей қаласы № 2 сотының судьясы
Биназарова Гүлнар Мамырбекқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қаласы мамандандырылған тергеу сотының төрағасы
Жүмабеков Жамбыл Маманханұлы
судья өкілеттігін тоқтата отырып, өз тілегі бойынша;
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш қалалық сотының судьясы
Иманова Қайыржан Өмірзаққызы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьялары
Ғабдуллин Ержан Мадиярұлы
соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне байланысты;
Тоқболатов Талғат Ибрагимұлы
өз тілегі бойынша;
Шахтинск қалалық сотының судьясы
Балапанов Мағауия Мәненұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Қостанай облысы бойынша:
Жітіқара аудандық сотының судьясы
Ющенко Владимир Васильевич
орнынан түсуіне байланысты;
Қостанай қаласы № 2 сотының судьясы
Сәтмағамбетов Самат Қажымұқанұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Түркістан облысы бойынша:
Сайрам аудандық сотының судьясы
Ертаев Ақылбек Қайыпұлы
қайтыс болуына байланысты;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы
Машрапов Тасболат
қайтыс болуына байланысты
босатылсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, председателей судебных коллегий и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 699
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 5, 7 статьи 31, подпунктами 1), 2), 5), 7), 8), 12) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 3, пунктами 4, 5 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Восточно-Казахстанского областного суда
Комиршинова Маната Галымовича
с освобождением от должности председателя судебной коллегии по гражданским делам Атырауского областного суда;
Мангистауского областного суда
Аметова Бека
с освобождением от должности председателя специализированного межрайонного административного суда города Шымкента;
Северо-Казахстанского областного суда
Жангазина Ербола Амиргалиевича
с освобождением от должности председателя судебной коллегии по уголовным делам суда города Шымкента.
2. Назначить на должность судьи:
Алматинского городского суда
Айтжанова Ерлана Жумахановича
с освобождением от должности председателя Северо-Казахстанского областного суда;
Восточно-Казахстанского областного суда
Козлова Евгения Александровича;
по Жамбылской области:
Таразского городского суда
Тулегенова Алмаза Корганбековича;
по Карагандинской области:
Жезказганского городского суда
Шилдебаеву Гульим Жанбырбаевну;
районного суда № 2 Шетского района
Кайратбекулы Асхата;
по Павлодарской области:
Аксуского городского суда
Аменову Мейрамгуль Сайлауовну;
по Туркестанской области:
специализированного межрайонного административного суда
Шарханова Алтая Шархановича;
по городу Нур-Султану:
специализированного межрайонного административного суда
Жармухамбет Динару Болоскызы.
3. Освободить от занимаемых должностей:
председателя судебной коллегии по гражданским делам Верховного Суда Республики Казахстан
Таймерденова Мейрамбека
по собственному желанию, с оставлением судьей этого же суда;
судьи суда города Нур-Султана
Сулейменова Аскара Абайхановича
в связи со смертью;
судьи Восточно-Казахстанского областного суда
Байбуринову Нагиму Рамазановну
в связи с уходом в отставку;
судьи Костанайского областного суда
Артыкбаеву Гульманат Зулкарнаевну
в связи с уходом в отставку;
судьи Павлодарского областного суда
Фриман Валентину Адольфовну
в связи с уходом в отставку;
по Алматинской области:
судьи Илийского районного суда
Далабаеву Зарякул Ермековну
в связи с достижением пенсионного возраста;
судьи Уйгурского районного суда
Сулейменова Руслана Алмасовича
в связи с вступлением в законную силу обвинительного приговора суда;
по Восточно-Казахстанской области:
судьи суда № 2 города Семея
Биназарову Гульнар Мамырбековну
в связи с уходом в отставку;
по Жамбылской области:
председателя специализированного следственного суда города Тараза
Джумабекова Джамбула Маманхановича
по собственному желанию, с прекращением полномочий судьи;
по Карагандинской области:
судьи Балхашского городского суда
Иманову Кайржан Умирзаковну
в связи с переходом на другую работу;
судей специализированного межрайонного экономического суда
Габдуллина Ержана Мадяровича
в связи с вступлением в законную силу обвинительного приговора суда;
Токбулатова Талгата Ибрагимовича
по собственному желанию;
судьи Шахтинского городского суда
Балапанова Магауию Маненовича
в связи с уходом в отставку;
по Костанайской области:
судьи Житикаринского районного суда
Ющенко Владимира Васильевича
в связи с уходом в отставку;
судьи суда № 2 города Костаная
Сатмагамбетова Самата Кажмухановича
в связи с уходом в отставку;
по Туркестанской области:
судьи Сайрамского районного суда
Ертаева Акылбека Кайыповича
в связи со смертью;
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Машрапова Тасболата
в связи со смертью.

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.ТОҚАЕВ

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики
Казахстан
К. Токаев