Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 5 мамырдағы № 889 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында көрсеткен ерлігі мен қаһармандығы үшін жоғары дәрежелі ерекшелік белгісі – "Халық қаһарманы" атағы беріліп, айрықша ерекшелік белгісі – Алтын жұлдыз бен "Отан" ордені тапсырылсын:
Әбдібеков Төлеуғали Насырханұлы (марқұм)
-
8-ші гвардиялық Қызылтулы атқыштар дивизиясы 302-ші гвардия атқыштар полкі 2-ші атқыштар ротасының мергені
Несмиянов Александр Александрович (марқұм)
126-шы Горловка Қызылтулы атқыштар дивизиясы 690-шы атқыштар полкі 1-ші атқыштар батальонының командирі
Сүлейменов Ыбырайым (марқұм)
-
100-ші бөлек атқыштар бригадасы атқыштар батальоны 2-ші бөлімшесінің мергені-бақылаушысы.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О награждении государственными наградами Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 5 мая 2022 года № 889
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. За мужество и героизм, проявленные в Великой Отечественной войне 1941–1945 годов, присвоить высшую степень отличия – звание "Халық қаһарманы" с вручением знака особого отличия – Золотой звезды и ордена "Отан":
Абдыбекову Тулеугали Насырхановичу (посмертно) – снайперу 2-й стрелковой роты 302-го гвардейского стрелкового полка 8-й гвардейской стрелковой Краснознаменной дивизии
Несмиянову Александру Александровичу (посмертно) – командиру 1-го стрелкового батальона 690-го стрелкового полка 126-й стрелковой Горловской Краснознаменной дивизии
Сулейменову Ибраиму (посмертно) – снайперу-наблюдателю 2-го отделения стрелкового батальона 100-й отдельной стрелковой бригады.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ