Жоғары әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер және біліктілік сыныптарын беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 6 мамырдағы № 889 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
генерал-полковник әскери атағы:
Жақсылықов Руслан Фатихұлына;
1-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі сыныптық шені:
Нұрдәулетов Ғизат Дәуренбекұлына;
генерал-лейтенант әскери атағы:
Ізтілеуов Серік Бақытжанұлына,
Ильин Юрий Викторовичке;
авиация генерал-лейтенанты әскери атағы:
Карбенов Нұрлан Жанайдарұлына;
ұлттық қауіпсіздік генерал-лейтенанты арнаулы атағы:
Сағымбаев Ермек Алдабергенұлына;
полиция генерал-лейтенанты арнаулы атағы:
Қожаев Марат Шәдетханұлына;
генерал-майор әскери атағы:
Воронкин Константин Юрьевичке,
Жазықбаев Шайх-Хасан Саттарқұлұлына,
Жүсіпов Сәкен Сауытбайұлына,
Күлдіков Марат Мұхаметқалиұлына,
Күлшімбаев Ибрагим Дәукесұлына,
Сәбидолданов Мұхтар Сұлтанбекұлына,
Шекарбеков Сәкентай Амантайұлына;
авиация генерал-майоры әскери атағы:
Қоңыров Руслан Зарлықұлына,
Топаев Нұрболат Еркебайұлына;
ұлттық қауіпсіздік генерал-майоры арнаулы атағы:
Әбділманов Марат Мейірханұлына,
Жұмағалиев Тамерлан Тельманұлына,
Жүнісов Таңат Рымбекұлына,
Неталиев Рүстем Бекетұлына;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің генерал-майоры арнаулы атағы:
Әрінов Шыңғыс Сайранұлына,
Байбосынов Батырбек Бердібайұлына,
Исабеков Сәкен Сайынұлына;
полиция генерал-майоры арнаулы атағы:
Арыстанов Атығай Ғазымбекұлына,
Әділов Санжар Әскенұлына,
Сұлтан Бектөре Жеңісбайұлына,
Таев Думан Әшкенұлына,
Файзуллин Ерлан Жұмасейітұлына;
3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі сыныптық шені:
Абаев Ерлан Масғұтұлына,
Алиханов Марат Тілеуқабылұлына,
Дәуешов Халидулла Зиноллаұлына,
Ожаров Ризабек Кәрімұлына,
Өмірәлиев Жандос Жәнібекұлына;
3-санатты жоғары біліктілік сыныбы:
Ахметов Мұрат Жамбылұлына,
Елемесов Жеңіс Фарахатұлына,
Ерғарин Дәурен Тілекұлына,
Жұмағали Асхат Жұмағалиұлына,
Малахов Дмитрий Михайловичке,
Өтеев Шаттық Тынымбайұлына,
Райысов Ұлан Ермұханұлына,
Шакенов Денис Владимировичке,
Элиманов Жанат Қалдыбекұлына берілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О присвоении высших воинских и специальных званий, классных чинов и квалификационных классов
Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 2022 года № 890
ПОСТАНОВЛЯЮ:
присвоить:
воинское звание генерал-полковник:
Жаксылыкову Руслану Фатиховичу;
классный чин государственный советник юстиции 1 класса:
Нурдаулетову Гизату Дауренбековичу;
воинское звание генерал-лейтенант:
Изтлеуову Серику Бахытжановичу,
Ильину Юрию Викторовичу;
воинское звание генерал-лейтенант авиации:
Карбенову Нурлану Жанайдаровичу;
специальное звание генерал-лейтенант национальной безопасности:
Сагимбаеву Ермеку Алдабергеновичу;
специальное звание генерал-лейтенант полиции:
Кожаеву Марату Шадетхановичу;
воинское звание генерал-майор:
Воронкину Константину Юрьевичу,
Жазыкбаеву Шайх-Хасану Сатаркулулы,
Жусупову Сакену Саутбайулы,
Кульдикову Марату Мухаметкалиевичу,
Кульшимбаеву Ибрагиму Даукесовичу,
Сабидолданову Мухтару Солтанбековичу,
Шекарбекову Сакентаю Амантаевичу;
воинское звание генерал-майор авиации:
Кунурову Руслану Зарлыковичу,
Топаеву Нурболату Еркебаевичу;
специальное звание генерал-майор национальной безопасности:
Абдильманову Марату Мейрхановичу,
Джумагалиеву Тамерлану Тельмановичу,
Жунусову Танату Рымбековичу,
Неталиеву Рустему Бикетовичу;
специальное звание генерал-майор Службы государственной охраны Республики Казахстан:
Аринову Чингису Сайрановичу,
Байбосынову Батырбеку Бердыбаевичу,
Исабекову Сакену Саиновичу;
специальное звание генерал-майор полиции:
Адилову Санжару Аскеновичу,
Арыстанову Атыгаю Газымбековичу,
Сұлтан Бектөре Жеңісбайұлы,
Таеву Думану Ашкеновичу,
Файзуллину Ерлану Жумасеитовичу;
классный чин государственный советник юстиции 3 класса:
Абаеву Ерлану Масгутовичу,
Алиханову Марату Тлеукабыловичу,
Дауешов Халидулла Зиноллаұлы,
Ожарову Ризабеку Каримовичу,
Умиралиеву Жандосу Жанибековичу;
высший квалификационный класс 3 категории:
Ахметову Мурату Джамбуловичу,
Елемесову Женису Фарахатулы,
Ергарину Даурену Тлековичу,
Жұмағали Асхат Жұмағалиұлы,
Малахову Дмитрию Михайловичу,
Раисову Улану Ермухановичу,
Утееву Шаттику Тынымбаевичу,
Шакенову Денису Владимировичу,
Элиманову Жанату Калдыбековичу.
Президент Республики Казахстан К. Токаев