"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № 894 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережеде:
7-тармақта:
", хатшыдан" деген сөз алып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Комиссия қызметін ақпараттық-талдамалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшесіне кіретін тиісті сектор жүзеге асырады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
"Рамазанова Лаззат Керімқұлқызы – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, төраға (келісім бойынша)" деген жолдың алдында мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Балаева Аида Ғалымқызы – Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төраға";
"Рамазанова Лаззат Керімқұлқызы – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, төраға (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Рамазанова Лаззат Керімқұлқызы – Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Әбден Қарақат Жақсылыққызы
"Қазақ қызы" қоғамдық бірлестігінің президенті (келісім бойынша),
Әбдірахманова Алина Бауыржанқызы
кәсіпкер, "М.С. Нәрікбаев атындағы Қазақ гуманитарлық заң университеті" акционерлік қоғамының бизнес-мектебінің басшысы (келісім бойынша),
Байсақова Зульфия Мұхамедбекқызы
"Дағдарыс орталықтары одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің басқарма төрағасы (келісім бойынша),
Гурина Марианна
"Ұлағатты жанұя" қоғамдық қорының президенті (келісім бойынша),
Демесінова Лаура Бағланқызы
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының инвесторлармен жұмыс және бизнесті қолдау секторының басшысы (келісім бойынша),
Жанғазинова Назым Жәнібекқызы
"NazymPR" коммуникациялық агенттігінің негізін қалаушы (келісім бойынша),
Жандосова Баян Айтбекқызы
"Қазақстан Республикасының республикалық әйелдер кеңесі" қоғамдық бірлестігінің филиалы "Шымкент қалалық әйелдер кеңесі" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша),
Жүгінісова Айнұр Серікқызы
кәсіпкер, продюсер, "Қазақ аналары – дәстүрге жол" республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша),
Имашева Снежанна Валерьевна
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
Исина Айман Байболқызы
"Жезқазған қаласы бойынша іскер әйелдер қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша),
Қажыбаева Раушан Жаңабергенқызы
"Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" коммерциялық емес акционерлік қоғамының бас директоры (келісім бойынша),
Қанай Гүлмира Әмірханқызы
"Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректоры (келісім бойынша),
Қарабасова Лаура Чапайқызы
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ректоры (келісім бойынша),
Құсаин Динара Кабдылхаққызы
отбасылық даму және балалар қауіпсіздігі мәселелері жөніндегі сарапшы, "Amansabi.kz" балалар қауіпсіздігі жөніндегі ресурстың негізін қалаушы (келісім бойынша),
Миронюк Татьяна Александровна
"Ұлттық волонтерлік желі" заңды тұлғалар бірлестігінің атқарушы директоры (келісім бойынша),
Молдашева Рыиза Асанқызы
"Семей таңы газеттері – Вести Семей" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры – бас редакторы (келісім бойынша),
Мұхтарова Найля Алтайқызы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жұмыспен қамту департаментінің директоры,
Нұрашева Бибігүл Шәкірбайқызы
еңбек және кәсіподақ құқығы саласындағы сарапшы, "Academy of labour relations" бас директоры (келісім бойынша),
Омарова Айман Мұратқызы
адвокат, құқық қорғаушы, "AU" онлайн-құқықтық мектебінің негізін қалаушы (келісім бойынша),
Омарова Гүлнар Мансұрқызы
"Senimen Bolashaq" республикалық қоғамдық бірлестігі төрағасының кеңесшісі (келісім бойынша),
Паули Элина Сергеевна
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының орынбасары,
Семидоцких Елена Александровна
кәсіпкер, "Қазақстанның орыс, славян және казак ұйымдары қауымдастығы" заңды тұлғалар ұйымының Солтүстік Қазақстан облыстық филиалы төрағасының орынбасары, Қазақстан халқы Ассамблеясы Солтүстік Қазақстан облысы Аналар кеңесінің мүшесі (келісім бойынша),
Тасбергенова Гаухар Қошқарбайқызы
"Рухани Қазына" қоғамдық қорының басшысы (келісім бойынша),
Төленбаева Клара Мүфтиқызы
Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымының солисі (келісім бойынша),
Цветкова Татьяна Ивановна
"Өскемен қаласының іскер әйелдер қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің басшысы (келісім бойынша),
Шалабаева Гүлмира Кенжеболатқызы
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері, философия ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша),
Шанаи Нәзипа Ыдырысқызы
Қазақстан халқы Ассамблеясы Аналар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша),
Шөжеева Әзиза Тимурқызы
кәсіпкер, "Techno Woman" коммерциялық емес ұйымының президенті, "Цифрлық трансформация" қоғамдық қорының басшысы (келісім бойынша),
Ысқақова Жұлдызай Амангелдіқызы
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Халықаралық қатынастар факультетінің аға оқытушысы, Қазақстандық қоғамдық даму институтының талдау және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының талдаушы-менеджері, саясаттанушы (келісім бойынша);
аталған Комиссия құрамынан: Э.Ә. Азимова, М.Д. Айтмағанбет, С.М. Айтпаева, Л.Ж. Ахмурзина, А.И. Әбибуллаева, М.Ә. Әкімжанова, С.Б. Байқошқарова, Г.А. Бөрібаева, Л.Е. Ибрагимова, Л.М. Қалтаева, Д.Т. Мұқаев, А.Қ. Мұсақожаева, С.А. Назарбаева, Д.Ж. Нөкетаева, Н.Е. Сағындықова, С.Х. Салихова, Р.Б. Сәрсембаева, Б. Смағұл, Қ.А. Сүлейменова, Б.С. Тұтқышев, Ә.Ү. Хайруллина, Қ.Ә. Шайх, З.К. Шәукенова шығарылсын.

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2022 года № 894.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 7:
исключить слово ", секретаря";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Информационно-аналитическое и организационное обеспечение деятельности Комиссии осуществляет соответствующий сектор, входящий в структурное подразделение Администрации Президента Республики Казахстан.";
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
перед строкой "Рамазанова Лаззат Керимкуловна - депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, председатель (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"Балаева Аида Галымовна - заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председатель";
строку "Рамазанова Лаззат Керимкуловна - депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, председатель (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Рамазанова Лаззат Керимкуловна - депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, заместитель председателя (по согласованию)";
ввести в состав Национальной комиссии по делам женщин и семейнодемографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абден Каракат Жаксылыккызы
-
президента общественного объединения "Қазақ қызы" (по согласованию),
Абдрахманову Алину Бауржановну
-
предпринимателя, руководителя бизнес- школы акционерного общества "Казахский гуманитарный юридический университет имени М.С. Нарикбаева (по согласованию),
Байсакову Зульфию Мухамедбековну
-
председателя правления объединения юридических лиц "Союз кризисных центров" (по согласованию),
Гурину Марианну
-
президента общественного фонда "Ұлағатты жанұя" (по согласованию),
Демесинову Лауру Баглановну
-
руководителя сектора по работе с инвесторами и поддержке бизнеса акционерного общества "Фонд национального благосостояния Самрук-Қазына" (по согласованию),
Жангазинову Назым Жанибековну
-
основателя коммуникационного агентства "NazymPR" (по согласованию),
Жандосову Баян Айтбековну
-
председателя общественного объединения "Шымкентский городской совет женщин" филиала общественного объединения "Республиканский совет женщин Республики Казахстан" (по согласованию),
Жугунусову Айнур Сериковну
-
предпринимателя, продюсера, председателя республиканского общественного объединения "Қазақ аналары - дәстүрге жол" (по согласованию),
Имашеву Снежанну Валерьевну
-
депутата Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию),
Исину Айман Байболовну
-
председателя общественного объединения "Ассоциация деловых женщин по городу Жезказгану" (по согласованию),
Искакову Жулдызай Амангельдиновну
-
старшего преподавателя факультета международных отношений некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.H. Гумилева", аналитик-менеджера управления анализа и методического обеспечения Казахстанского института общественного развития, политолога (по согласованию),
Кажибаеву Раушан Жанабергеновну
-
генерального директора некоммерческого акционерного общества "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" (по согласованию),
Канай Гульмиру Амирхановну
-
председателя правления - ректора некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный женский педагогический университет" (по согласованию),
Карабасову Лауру Чапаевну
-
ректора некоммерческого акционерного общества "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" (по согласованию),
Кусаин Динару Кабдылхаккызы
-
эксперта по вопросам семейного развития и детской безопасности, основателя ресурса по детской безопасности "Amansabi.kz" (по согласованию),
Миронюк Татьяну Александровну
-
исполнительного директора объединения юридических лиц "Национальная волонтерская сеть" (по согласованию),
Молдашеву Рыизу Асановну
-
директора-главного редактора товарищества с ограниченной ответственностью "Семей таңы газеттері - Вести Семей" (по согласованию),
Мухтарову Найлю Алтаевну
-
директора департамента занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан,
Нурашеву Бибигуль Шакирбаевну
-
эксперта в области трудового и профсоюзного права, генерального директора "Academy of labour relations" (по согласованию),
Паули Элину Сергеевну
-
заместителя председателя Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан,
Семидоцких Елену Александровну
-
предпринимателя, заместителя председателя Северо-Казахстанского областного филиала организации юридических лиц "Ассоциация русских, славянских и казачьих организаций Казахстана", члена Совета матерей Северо-Казахстанской области Ассамблеи народа Казахстана (по согласованию),
Тасбергенову Гаухар Кошкарбаевну
-
руководителя общественного фонда "Рухани қазына" (по согласованию),
Туленбаеву Клару Муфтиевну
-
заслуженного деятеля Казахстана, солистку государственной концертной организации "Казахконцерт" (по согласованию),
Умарову Айман Муратовну
-
адвоката, правозащитника, основателя онлайн-правовой школы "AU" (по согласованию),
Умарову Гульнар Мансуровну
-
советника председателя республиканского общественного объединения "Senimen Bolashaq" (по согласованию),
Цветкову Татьяну Ивановну
-
руководителя общественного объединения "Ассоциация деловых женщин города Усть-Каменогорска" (по согласованию),
Шалабаеву Гульмиру Кенжеболатовну
-
заслуженного деятеля Республики Казахстан, доктора философских наук, профессора (по согласованию),
Шанаи Назипу Идрисовну
-
председателя Совета матерей Ассамблеи народа Казахстана (по согласованию),
Шужееву Азизу Тимуровну
-
предпринимателя, президента некоммерческой организации "Techno Woman", руководителя общественного фонда "Цифровая трансформация" (по согласованию);
вывести из состава названной Комиссии: Абибуллаеву А. И., Азимову Э. А., Акимжанову М. А., Айтмаганбета М. Д., Айтпаеву С. М., Ахмурзину Л. Ж., Байкошкарову С.Б., Бурибаеву Г.А., Ибрагимову Л.Е., Калтаеву Л.М., Мукаева Д.Т., Мусахаджаеву А.К., Назарбаеву С.А., Нукетаеву Д.Ж., Сагиндыкову Н.Е., Салихову С.Х., Сарсембаеву Р.Б., Смагула Б., Сулейменову К.А., Туткушева Б.С., Хайруллину А.У., Шайха К.А., Шаукенову З. К.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев