Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 31 мамырдағы № 904 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына қосқан елеулі үлесі және ғылыми қызметке сіңірген айрықша еңбегі үшін наградталсын:
I дәрежелі "Барыс" орденімен
Жұрынов Мұрат
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ президенті;
IІІ дәрежелі "Барыс" орденімен
Әбділдин Жабайхан
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ академигі
Көмеков Болат Ешмұхамбетұлы
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ академигі
Кішібеков Досмұхамед
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ академигі;
"Парасат" орденімен
Байкөншеков Жұмаділ Жанабайұлы
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" КеАҚ Орталығының директоры
Блиев Назарбай
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ академигі
Жәрменов Әбдірасул Алдашұлы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің "Қазақстан Республикасының минералдық шикізатты кешенді қайта өндеу жөніндегі ұлттық орталығы" РМК бас директоры
Күрскеев Әбдірахман Козлоевич
Білім және ғылым министрлігінің "Ш. Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты" РМК бас ғылыми қызметкері
Пак Иван Тимофеевич
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ шетелдік мүшесі
Сманов БақтиярӨрісбайұлы
-
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогика университеті" КеАҚ профессоры
Таймағамбетов Жәкен Қожахметұлы
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" РҚБ академигі;
"Құрмет" орденімен
Әбсадықов Бахыт Нәрікбайұлы
"А. Бектұров атындағы химия ғылымдары институты" АҚ бас ғылыми хатшысы
Бисенбаев Амангелді Қуанбайұлы
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" КеАҚ Биология және биотехнология проблемалары ғылыми-зерттеу институтының директоры
Дулатбеков Нұрлан Орынбасарұлы
"Академик Е. Бөкетов атындағы Қарағанды университеті" КеАҚ ректоры
Косов Владимир Николаевич
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" КеАҚ кафедра меңгерушісі
Қабылдинов Зиябек Ермұханұлы
Білім және ғылым министрлігінің "Ш. Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты" РМК директоры
Медеу Ахметқал
"География және су қауіпсіздігі институты" АҚ басқарма төрағасы
Өмірбаев Уалбай Утмаханбетұлы
"Л. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" КеАҚ профессоры
Раманқұлов Ерлан Мирхайдарұлы
Денсаулық сақтау министрлігінің "Ұлттық биотехнология орталығы" РМК бас директоры
Рахимов Қайролла Дүйсенбайұлы
"С. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" КеАҚ кафедра меңгерушісі
Төлешов Амандық Қуатұлы
Білім және ғылым министрлігінің "Академик Ө. Жолдасбеков атындағы механика және машинатану институты" РМК бас директоры;
"Ерен еңбегі үшін" медалімен
Дәулетов Асқар Ербұланұлы
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" КеАҚ деканы.

О награждении государственными наградами Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 31 мая 2022 года № 904
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. За большой вклад в социально-экономическое развитие страны и особые заслуги в научной деятельности наградить:
орденом "Барыс" І степени
Жұрынов Мұрат – президента РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан";
орденом "Барыс" ІІІ степени
Абдильдина Жабайхана – академика РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан"
Кумекова Булата Ешмухамбетовича – академика РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан"
Кшибекова Досмухамеда – академика РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан";
орденом "Парасат"
Байгунчекова Жумадила Жанабаевича – директора Центра НАО "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
Блиева Назарбая – академика РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан"
Жарменова Абдурасула Алдашевича – генерального директора РГП "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Министерства индустрии и инфраструктурного развития
Курскеева Абдрахмана Козлоевича – главного научного сотрудника РГП "Институт истории и этнологии имени Ч. Валиханова" Министерства образования и науки
Пака Ивана Тимофеевича – иностранного члена РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан"
Сманова Бактияра Урисбаевича – профессора НАО "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
Таймагамбетова Жакена Кожахметовича – академика РОО "Национальная академия наук Республики Казахстан";
орденом "Құрмет"
Абсадыкова Бахыта Нарикбаевича – главного ученого секретаря АО "Институт химических наук имени А. Бектурова"
Бисенбаева Амангельды Куанбаевича – директора Научно-исследовательского института проблем биологии и биотехнологии НАО "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
Дулатбекова Нурлана Орынбасаровича – ректора НАО "Карагандинский университет имени академика Е. Букетова"
Кабульдинова Зиябека Ермухановича – директора РГП "Институт истории и этнологии имени Ч. Валиханова" Министерства образования и науки
Косова Владимира Николаевича – заведующего кафедрой НАО "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
Медеу Ахметқал – председателя правления АО "Институт географии и водной безопасности"
Раманкулова Ерлана Мирхайдаровича – генерального директора РГП "Национальный центр биотехнологии" Министерства здравоохранения
Рахимова Кайроллу Дюсенбаевича – заведующего кафедрой НАО "Казахский национальный медицинский университет имени С. Асфендиярова"
Тулешова Амандыка Куатовича – генерального директора РГП "Институт механики и машиноведения имени академика У.Джолдасбекова" Министерства образования и науки
Умирбаева Уалбая Утмаханбетовича – профессора НАО "Евразийский национальный университет имени Л. Гумилева";
медалью "Ерен еңбегі үшін"
Давлетова Аскара Ербулановича – декана НАО "Казахский национальный университет имени аль-Фараби".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев