Қазақстан Республикасы соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 1009 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 5, 7-тармақтарына, 34-бабы 1-тармағының 1), 2), 8), 12) тармақшаларына, 2-тармағына, 3-тармағының 2) тармақшасына, 4-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Абай облыстық сотына
Шақпантаев Қайрат Мұратұлы
Шығыс Қазақстан облыстық сотының қылмыстық істер жөніндеғі сот алқасының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ақмола облыстық сотына
Жүкенов Арман Серіктайұлы
Нұр-Сұлтан қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жетісу облыстық сотына
Кененбаев Ержан Әбдірақымұлы
Алматы қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметіне:
Нұр-Сұлтан қаласы бойынша:
Есіл аудандық сотына
Құлақбаева Жанна Мұхтарқызы;
Өмірбаева Әйгерім Болатқызы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотына
Хасанова Эльвира Ерғалиқызы;
Сарыарқа аудандық сотына
Шамиев Нұрбол Сұңғатұлы
Нұр-Сұлтан қаласы Байқоңыр аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Сарыарқа ауданының № 2 аудандық сотына
Әбдіхамитов Дамир Рамазанұлы;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы ауданының № 2 аудандық сотына
Нұрланов Берік Нұрланұлы;
Алматы гарнизонының әскери сотына
Рахметова Зарина Жайлауқызы;
Жетісу ауданының № 2 аудандық сотына
Иманқұлов Айдын Жұмағалиұлы;
Медеу аудандық сотына
Жаңабаев Марс Ахмеджанұлы;
мамандандырылған ауданаралық тергеу сотына
Омаров Алмас Рымболатұлы;
Шымкент қаласы бойынша:
Қаратау аудандық сотына
Тасқұлов Азамат Ибрагимұлы;
Абай облысы бойынша:
Семей қалалық сотына
Бұқаева Еркежан Айдарбекқызы;
Мақтаева Мақпал Саматқызы;
Ақмола облысы бойынша:
Қосшы қалалық сотына
Темірханов Данияр Дидарбекұлы
осы облыстың Қорғалжын аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына
Аманғалиұлы Серік;
Ақмолдина Гүлзира Игілікқызы;
Әйтеке би аудандық сотына
Алмасбекұлы Олжас;
Алматы облысы бойынша:
Кербұлақ ауданының № 2 аудандық сотына
Шамұратов Аруслан Нәжмәдинұлы;
Талғар аудандық сотына
Тұрлабекова Салтанат Төреханқызы;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық сотына
Қажығалиева Гаухар Амангелдіқызы;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қаласының № 2 сотына
Дүйсекенова Әсия Шауқатқызы;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық сотына
Әлімқұлова Гүлмира Асқарқызы
осы облыстың Талас аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Мәмекова Ләзат Салыққызы;
Жетісу облысы бойынша:
Талдықорған қалалық сотына
Батырбаева Жанар Қадырғалиқызы;
Қостанай облысы бойынша:
Жітіқара аудандық сотына
Сералин Медет Ербұанұлы;
Қостанай қалалық сотына
Боранова Әлия Бейсенбайқызы;
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қалалық сотына
Әбілханова Меруерт Серікбайқызы;
Павлодар облысы бойынша:
Ақсу қалалық сотына
Багаева Сабина Анатолийқызы;
Екібастұз қалалық сотына
Әткешова Әлия Мәжитқызы;
Павлодар қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Жаңабаева Эльвира Мыңбайқызы;
Түркістан облысы бойынша:
Жетісай аудандық сотына
Қарымсақов Жанат Ерғалиұлы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Катонқарағай аудандық сотына
Кеңесбекова Айман Шәріпқанқызы
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 1009
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 5, 7 статьи 31, подпунктами 1), 2), 8), 12) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 3, пунктом 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
суда области Абай
Чакпантаева Кайрата Муратовича
с освобождением от должности председателя судебной коллегии по уголовным делам Восточно-Казахстанского областного суда;
Акмолинского областного суда
Жукенова Армана Сериктаевича
с освобождением от должности судьи суда города Нур-Султана;
суда области Жетісу
Кененбаева Ержана Абдракумовича
с освобождением от должности судьи Алматинского городского суда.
2. Назначить на должность судьи:
по городу Нур-Султану:
Есильского районного суда
Кулакбаеву Жанну Мухтаровну;
Умербаеву Айгерим Болатовну;
специализированного межрайонного экономического суда
Хасанову Эльвиру Ергалиевну;
Сарыаркинского районного суда
Шамиева Нурбола Сунгатовича
с освобождением от должности председателя суда района "Байқоңыр" города Нур-Султана;
районного суда № 2 Сарыаркинского района
Абдихамитова Дамира Рамазановича;
по городу Алматы:
районного суда № 2 Алмалинского района
Нурланова Берика Нурлановича;
военного суда Алматинского гарнизона
Рахметову Зарину Жайлауовну;
районного суда № 2 Жетысуского района
Иманкулова Айдына Жумагалиевича;
Медеуского районного суда
Джанабаева Марса Ахмеджановича;
специализированного межрайонного следственного суда
Омарова Алмаса Рымболатовича;
по городу Шымкенту:
Каратауского районного суда
Таскулова Азамата Ибрагимовича;
по области Абай:
Семейского городского суда
Букаеву Еркежан Айдарбековну;
Мактаеву Макпал Саматовну;
по Акмолинской области:
суда города Косшы
Темирханова Данияра Дидарбековича
с освобождением от должности председателя Коргалжынского районного суда этой же области;
по Актюбинской области:
специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Актобе
Амангалиулы Серика;
Акмолдину Гульзиру Иглыковну;
Айтекебийского районного суда
Алмасбекулы Олжаса;
по Алматинской области:
районного суда № 2 Кербулакского района
Шамуратова Аруслана Нажмадиновича;
Талгарского районного суда
Турлабекову Салтанат Торехановну;
по Атырауской области:
Атырауского городского суда
Кажгалиеву Гаухар Амангельдиевну;
по Западно-Казахстанской области:
суда № 2 города Уральска
Дуйсекенову Асию Шаукатовну;
по Жамбылской области:
Таразского городского суда
Алимкулову Гульмиру Аскаровну
с освобождением от должности председателя Таласского районного суда этой же области;
Мамекову Лязат Саликовну;
по области Жетісу:
Талдыкорганского городского суда
Батырбаеву Жанар Кадиргалиевну;
по Костанайской области:
Житикаринского районного суда
Сералина Медета Ербулановича;
Костанайского городского суда
Буранову Алию Бисенбаевну;
по Кызылординской области:
Кызылординского городского суда
Абилханову Меруерт Серикбаевну;
по Павлодарской области:
Аксуского городского суда
Багаеву Сабину Анатольевну;
Экибастузского городского суда
Аткешову Алию Мажитовну;
специализированного суда по административным правонарушениям города Павлодара
Жанабаеву Эльвиру Мынбаевну;
по Туркестанской области:
Жетысайского районного суда
Карымсакова Жаната Ергалиевича;
по Восточно-Казахстанской области:
Катон-Карагайского районного суда
Кенесбекову Айман Шарипкановну.

3. Атқаратын қызметінен:
Нұр-Сұлтан қалалық сотының судьясы
Құрманова Фарида Ғұсманқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Ақмола облыстық сотының судьялары
Қияшева Сәуле Кәрібжанқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Оспанова Ботагоз Ахметжанқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облыстық сотының судьялары
Маукен Еркеш
басқа қызметке сайлануына байланысты;
Сейдалина Жанна Кәрімқызы
өз тілегі бойынша;
Түркістан облыстық сотының судьялары
Жұматаев Нұрмахан Қозытайұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Қадырбаев Таубай Асқарұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Нұр-Сұлтан қаласы бойынша:
Алматы ауданы № 2 аудандық сотының судьясы
Қошанов Убайдулла Қайырлыұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Сарыарқа ауданы № 2 аудандық сотының судьясы
Алипанова Ғалия
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы
Қуанышбайқызы Сымбат
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Абай облысы бойынша:
Көкпекті аудандық сотының судьясы
Алдияров Дастан Аманбайұлы
өз тілегі бойынша;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласы № 2 сотының судьясы
Әділова Әлима Сәлімгерейқызы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Мұғалжар аудандық сотының судьялары
Қонаева Жарқынай Амангелдіқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Мұқанов Аслан Әбілғазыұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Жамбыл облысы бойынша:
Байзақ аудандық сотының судьясы
Аққұлиев Ертай Мақашұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы Қазыбек би аудандық сотының судьясы
Жұмақаева Манат Дәулетханқызы
зейнеткерлік жасқа толуына байланысты;
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық сотының судьясы
Әбішев Руслан Манарбекұлы
өз тілегі бойынша;
Түркістан облысы бойынша:
Түркістан қалалық сотының судьясы
Тілегенов Арысбай Ережепұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен қалалық сотының судьясы
Бейсенбаева Гүлназ Серікбосынқызы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған кунінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

3. Освободить от занимаемых должностей:
судьи суда города Нур-Султана
Курманову Фариду Гусмановну
в связи с уходом в отставку;
судей Акмолинского областного суда
Кияшеву Сауле Карибжановну
в связи с уходом в отставку;
Оспанову Ботагоз Ахметжановну
в связи с уходом в отставку;
судей Карагандинского областного суда
Маукен Еркеш
в связи с избранием на другую должность;
Сейдалину Жанну Каримовну
по собственному желанию;
судей Туркестанского областного суда
Джуматаева Нурмахана Козытаевича
в связи с уходом в отставку;
Кадырбаева Таубая Аскарулы
в связи с уходом в отставку;
по городу Нур-Султану:
судьи районного суда № 2 Алматинского района
Кошанова Убайдуллу Кайрловича
в связи с уходом в отставку;
судьи районного суда № 2 Сарыаркинского района
Алипанову Галию
в связи с уходом в отставку;
по городу Алматы:
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Куанышбайкызы Сымбат
в связи с переходом на другую работу;
по области Абай:
судьи Кокпектинского районного суда
Алдиярова Дастана Аманбаевича
по собственному желанию;
по Актюбинской области:
судьи суда № 2 города Актобе
Адилову Алиму Салимгиреевну
в связи с переходом на другую работу;
судей Мугалжарского районного суда
Кунаеву Жаркынай Амангельдиевну
в связи с уходом в отставку;
Муканова Аслана Абилгазиевича
в связи с уходом в отставку;
по Жамбылской области:
судьи Байзакского районного суда
Аккулиева Ертая Макашевича
в связи с уходом в отставку;
по Карагандинской области:
судьи Казыбекбийского районного суда города Караганды
Жумакаеву Манат Даулетхановну
в связи с достижением пенсионного возраста;
по Костанайской области:
судьи Аркалыкского городского суда
Абишева Руслана Манарбековича
по собственному желанию;
по Туркестанской области:
судьи Туркестанского городского суда
Тилегенова Арысбая Ережеповича
в связи с уходом в отставку;
по Восточно-Казахстанской области:
судьи Усть-Каменогорского городского суда
Бейсенбаеву Гулназ Серикбосыновну
в связи с переходом на другую работу.
4. Настоящий Указ в водится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев