Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 24 ақпандағы № 131 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қызметтік борышын атқарудағы жанқиярлығы, сондай-ақ Түркия Республикасындағы және Сирия Араб Республикасындағы төтенше жағдайда көрсеткен ерлігі үшін наградталсын:
ІI дәрежелі "Айбын" орденімен
Жоламанов Айдын Қарақоржынұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі №1 мамандандырылған өрт сөндіру бөлімінің бастығы
Топанов Құрманғали
Сатыбайұлы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Ұланы 3656 әскери бөлімінің авиациялық жасағының кеме командирі;
"Құрмет" орденімен
Айтпаев Ардақ Мақсұтұлы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі басшысының орынбасары-құтқарушы
Сойко Руслан Анатольевич
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметінің бөлімше басшысы – құтқарушы
Цой Владимир Константинович
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Республикалық жедел-құтқару жасағының басшысы – құтқарушы;
"Ерлігі үшін" медалімен
Алдабекова Алмагүл Амангелдіқызы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Апаттар медицинасы орталығы Қарағанды облысы бойынша филиалының дәрігері
Арифджанов Султан Бахтиярович
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитетінің басқарма бастығы
Берлыбеков Ерік Берікұлы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Республикалық жедел-құтқару жасағының бас құтқарушысы
Горбачев Виталий Евгеньевич
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Республикалық жедел-құтқару жасағының бөлімше басшысы-құтқарушы
Денисов Дмитрий Анатольевич
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Республикалық жедел-құтқару жасағының бас құтқарушысы
Қозыбахов Жазылбай Қалдыбайұлы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Апаттар медицинасы орталығы Алматы қаласы бойынша филиалының басшысы – дәрігер
Оразалин Қахарман Нұртасұлы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Төтенше жағдайларды жою департаментінің бастығы
Сарсембаев Абдолла Валериевич
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметінің бөлімше басшысы – құтқарушы;
"Жауынгерлік ерлігі үшін" медалімен
Хабиболла Берікболсын Нұрболатұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық Ұланы 3656 әскери бөлімінің литерлік авиациялық жасағының кеме командирі;
"Ерен еңбегі үшін" медалімен
Гудеев Николай Николаевич
-
"Бүркіт" мемлекеттік авиакомпаниясының ұшу қызметінің Ил-76 ұшағының штурманы
Оспанқұлов Нұржан Әбдібақиұлы
-
"Бүркіт" мемлекеттік авиакомпаниясының ұшу қызметінің Ил-76 ұшағының штурман-нұсқаушысы;
Қазақстан Республикасының Құрмет грамотасымен
Қаппасов Наурыз Мерекеұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметінің бөлімше басшысы – құтқарушы.

О награждении государственными наградами Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 24 февраля 2023 года № 131
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. За самоотверженность при исполнении служебного долга, а также мужество, проявленное в чрезвычайной ситуации в Турецкой Республике и Сирийской Арабской Республике, наградить:
орденом "Айбын" ІI степени
Жоламанова Айдына Каракоржиновича – начальника специализированной пожарной части № 1 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям
Топанова Курмангали Сатыбаевича – командира корабля авиационного отряда воинской части 3656 Национальной гвардии Республики Казахстан;
орденом "Құрмет"
Айтпаева Ардака Максутовича – заместителя руководителя отряда – спасателя Службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям
Сойко Руслана Анатольевича – руководителя отделения – спасателя Службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям
Цоя Владимира Константиновича – руководителя отряда – спасателя Республиканского оперативно-спасательного отряда Министерства по чрезвычайным ситуациям;
медалью "Ерлігі үшін"
Алдабекову Алмагуль Амангельдыевну – врача филиала Центра медицины катастроф по Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям
Арифджанова Султана Бахтияровича – начальника управления Комитета по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям
Берлыбекова Ерика Бериковича – главного спасателя Республиканского оперативно-спасательного отряда Министерства по чрезвычайным ситуациям
Горбачева Виталия Евгеньевича – руководителя отделения – спасателя Республиканского оперативно-спасательного отряда Министерства по чрезвычайным ситуациям
Денисова Дмитрия Анатольевича – главного спасателя Республиканского оперативно-спасательного отряда Министерства по чрезвычайным ситуациям
Козыбахова Жазылбая Калдыбаевича – руководителя филиала – врача Центра медицины катастроф по городу Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям
Оразалина Кахармана Нуртасовича – начальника департамента Министерства по чрезвычайным ситуациям
Сарсембаева Абдоллу Валериевича – руководителя отделения – спасателя службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям;
медалью "Жауынгерлік ерлігі үшін"
Хабиболла Берікболсын Нұрболатұлы – командира корабля литерного авиационного отряда воинской части 3656 Национальной гвардии Республики Казахстан;
медалью "Ерен еңбегі үшін"
Гудеева Николая Николаевича – штурмана самолета Ил-76 летной службы РГП "Государственная авиакомпания "Беркут"
Оспанкулова Нуржана Абдубакиевича – штурмана-инструктора самолета Ил-76 летной службы государственной авиакомпании "Беркут";
Почетной грамотой Республики Казахстан
Каппасова Наурыза Мерекеулы – руководителя отделения – спасателя службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ