Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 274 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Әскери және қызметтік борышын атқарудағы жанқиярлығы, сондай-ақ төтенше жағдайда көрсеткен ерлігі үшін наградталсын:
II дәрежелі "Айбын" орденімен
Байдоллаев Нұрлан Қошқарұлы
Қорғаныс министрлігі 53975 әскери бөлімінің командирі;
Долдаев Дамир Талғатұлы
Ішкі істер министрлігі Абай облысы полиция департаментінің аса маңызды істер бойынша аға тергеушісі;
Садықов Орал Жексенғалиұлы
Ішкі істер министрлігі Абай облысы полиция департаменті Бородулиха ауданы полиция бөлімінің бастығы;
III дәрежелі "Айбын" орденімен
Баймұратов Думан Қайратұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Абай облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 7 өрт сөндіру бөлімінің көлік жүргізуші қызметкері;
Қасымов Ілияс Ерғазыұлы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 4 мамандандырылған өрт сөндіру бөлімінің бөлімше командирі;
Никифоренко Иван Юрьевич
Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 7 мамандандырылған өрт сөндіру бөлімінің көлік жүргізуші қызметкері;
Смайылов Рустам Қадырұлы
–
Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 24 өрт сөндіру бөлімінің бөлімше командирі;
"Ерлігі үшін" медалімен
Ақағалиев Ермек Жеңісұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 3 мамандандырылған өрт сөндіру бөлімінің аға өрт сөндіруші-құтқарушысы;
Әубәкіров Талғат Жұмақанұлы
"Целинное" ЖШС директоры, Абай облысы;
Белгібаев Бахтияр Станұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 9 өрт сөндіру бөлімінің өрт сөндіруші-құтқарушысы;
Ермеков Мұхамед-Шәріп Әбсағитұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі "Қазавиақұтқару" АҚ әуе кемесінің командирі;
Жиренов Бекболат Маратұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі мамандандырылған тобының бөлімше командирі;
Кенжебаев Ертай Мирамұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 16 өрт сөндіру бөлімінің көлік жүргізуші қызметкері;
Күдербеков Болат Оралұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Жетісу облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 6 өрт сөндіру бөлімінің өрт сөндіруші-құтқарушысы;
Қабдулин Арман Жанатбекұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Абай облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 5 өрт сөндіру бөлімінің бөлімше командирі;
Мұхамет Мұрал Мұхаметұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 4 мамандандырылған өрт сөндіру бөлімінің көлік жүргізуші қызметкері;
Нұрмұхамбетов Бақытжан Нұрмұхамбетұлы
Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 7 өрт сөндіру бөлімінің көлік жүргізуші қызметкері;
Сайдулаев Гилани Умарович
"Восток лес индустрия" ЖШС директоры, Абай облысы;
Хурай Өркен
Төтенше жағдайлар министрлігі стана қаласы Төтенше жағдайлар департаменті өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі № 3 мамандандырылған өрт сөндіру бөлімінің көлік жүргізуші қызметкері;
"Жауынгерлік ерлігі үшін" медалімен
Жанғазинов Талғат Ағыбайұлы
Қорғаныс министрлігі 28738 әскери бөлімінің бригада сержанты;
"Ерен еңбегі үшін" медалімен
Алексеев Алексей Владимирович
Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" РММ Бөкебай филиалының Бөкебай орман өрт сөндіру станциясының өрт сөндіру автокөлігінің жүргізушісі;
Лебединский Александр Петрович
Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қазақ ормандарды авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету базасы" РМҚК Бородулиха авиациялық бөлімшесінің басшысы.

О награждении государственными наградами Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 274
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. За самоотверженность при исполнении воинского и служебного долга, а также мужество, проявленное в чрезвычайной ситуации, наградить:
орденом "Айбын" II степени
Байдуллаева Нурлана Кошкаровича – командира воинской части 53975 Министерства обороны;
Долдаева Дамира Талгатовича – старшего следователя по особо важным делам Департамента полиции области Абай Министерства внутренних дел;
Садыкова Орала Жексенгалиевича – начальника отдела полиции Бородулихинского района Департамента полиции области Абай Министерства внутренних дел;
орденом "Айбын" ІІI степени
Баймуратова Думана Кайратовича – водителя-сотрудника пожарной части № 7 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Касымова Ильяса Ергазыевича – командира отделения специализированной пожарной части № 4 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Никифоренко Ивана Юрьевича – водителя сотрудника специализированной пожарной части № 7 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Смаилова Рустама Кадыровича – командира отделения пожарной части № 24 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям;
медалью "Ерлігі үшін"
Акагалиева Ермека Женисулы – старшего пожарного-спасателя специализированной пожарной части № 3 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Аубакирова Талгата Жумакановича – директора ТОО "Целинное", область Абай;
Белгибаева Бахтияра Становича – пожарного-спасателя пожарной части № 9 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Ермекова Мухамед-Шарипа Абсагитовича – командира воздушного судна АО "Казавиаспас" Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Жиренова Бекболата Маратовича – командира отделения специализированного отряда службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Кенжебаева Ертая Мирамовича – водителя-сотрудника пожарной части № 16 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Кудербекова Болата Ораловича – пожарного-спасателя пожарной части № 6 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Қабдулин Арман Жанатбекұлы – командира отделения пожарной части № 5 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Мұхамет Мұрал Мұхаметұлы – водителя сотрудника специализированной пожарной части № 4 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Нұрмұхамбетов Бақытжан Нұрмұхамбетұлы – водителя-сотрудника пожарной части № 7 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям;
Сайдулаева Гилани Умаровича – директора ТОО "Восток лес индустрия", область Абай;
Хурая Оркена – водителя-сотрудника специализированной пожарной части № 3 службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям;
медалью "Жауынгерлік ерлігі үшін"
Жангазинова Талгата Агибаевича – сержанта бригады войсковой части 28738 Министерства обороны;
медалью "Ерен еңбегі үшін"
Алексеева Алексея Владимировича – водителя пожарного автотранспорта Бокебайской лесной пожарной станции Бокебайского филиала РГУ "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов;
Лебединского Александра Петровича – руководителя Бородулихинского авиационного отделения РГКП "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев