Қазақстан Республикасы соттарының төрағаларын, сот алқаларының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 410 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 3-1, 5, 7-тармақтарына, 34-бабы 1-тармағының 1), 2), 8), 12) тармақшаларына, 2-тармағына, 3-тармағының 2) тармақшасына, 4-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Шымкент қалалық сотының азаматтық істер жөніндегі сот алқасына
Тәкішева Ләйлә Мәденқызы;
Жетісу облыстық сотының қылмыстық істер жөніндегі сот алқасына
Жұрханов Айдын Елемесұлы;
Павлодар облыстық сотының қылмыстық істер жөніндегі сот алқасына
Солтыбаев Мұрат Еркінбекұлы
Астана қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облыстық сотының азаматтық істер жөніндегі сот алқасына
Ыбыраев Алмаз Серікұлы
Павлодар облыстық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Астана қаласы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотқа
Мекемтас Қажымұхан Мекемтасұлы
Астана қаласы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық тергеу сотына
Лесбаев Бауыржан Жайсаңбекұлы
Алматы қаласы Бостандық аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Шымкент қаласы бойынша:
азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотқа
Бектаев Fани Әбдікәрімұлы
Түркістан облысы мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотқа
Орақбаева Айнель Қадырәлиқызы;
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Темірәлиев Самидин Оразбайұлы;
мамандандырылған тергеу сотына
Айнабеков Сержан Тоқтасынұлы;
Шымкент гарнизонының әскери сотына
Жаңасов Әкімбек Амалбекұлы
Түркістан облысы Түркістан қаласы мамандандырылған тергеу сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Абай облысы бойынша:
Бесқарағай аудандық сотына
Қартабаев Қайрат Әбзелбекұлы
осы облыстың Үржар ауданы № 2 аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Семей гарнизонының әскери сотына
Қалиев Ардақ Серікбосынұлы
осы облыстың Бесқарағай аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ақмола облысы бойынша:
Аршалы аудандық сотына
Молдыбаева Айгүл Елубайқызы
Астана қаласы кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Астрахан аудандық сотына
Мелдебаев Нұржан Асанұлы
Астана қаласы қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Көкшетау қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Кәкім Ильяс Қазбекұлы;
Шортанды аудандық сотына
Нұржан Бейбіт Нұржанұлы;
Ақтөбе облысы бойынша:
Қобда аудандық сотына
Омаров Бақытбек Жұмабекұлы
осы облыстың Ақтөбе қаласы әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Жанұзақов Ержан Серікқазыұлы;
Ұйғыр аудандық сотына
Төлбаев Ерік Әбдіқадырұлы;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бәйтерек ауданының № 2 аудандық сотына
Мыңбаев Манарбек Әділгерейұлы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жаңақала аудандық сотына
Бақтығұлов Меңдіғали Жүсіпбергенұлы
Атырау облысы Мақат аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Орал қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Исмайылов Асқар Құрбантайұлы
осы облыстың Орал қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Жамбыл аудандық сотына
Шымырова Айгүл Әбдірахымқызы
Шымкент қаласы азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сарысу аудандық сотына
Үркімбаев Марат Бахтиярұлы;
Жетісу облысы бойынша:
Талдықорған әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына
Алдабергенова Эльмира Сатыбалдықызы;
Талдықорған қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Алдабергенов Айдын Сайлаубекұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына
Әбдіқамалов Амантай Жұмаділдаұлы
осы облыстың Шет аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Нұра аудандық сотына
Ысқақов Жақсыбек Ғабдоллаұлы;
Теміртау қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Тілекова Назгүл Тілекқызы;
Шахтинск қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Кәрімбаев Жамбыл Жанатұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Денисов аудандық сотына
Галимжанов Роман Эдигеевич
осы облыстың мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жітіқара аудандық сотына
Жұрынова Альмира Қажымұратқызы;
Қарабалық аудандық сотына
Тоқсайытова Гүлмира Мұхтарқызы;
Қостанай қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Шахаманов Серік Бәйекеұлы;
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Шыңғысов Fалым Әнуарұлы
Атырау облысы Мақат аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Елшібеков Бақытбек Есенгелдіұлы;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қаласының № 2 сотына
Бейсенов Рахымжан Сейішұлы;
Жаңаөзен қалалық сотына
Тоқбаев Бауыржан Қалмұханұлы;
Маңғыстау аудандық сотына
Өтебалиев Дәурен Дәулетұлы
осы облыстың Мұнайлы аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Мұнайлы аудандық сотына
Наурызбаев Серік Тұяханұлы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Байниязов Дидар Марадұлы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Тереңкөл аудандық сотына
Хисматуллина София Габдрахимовна
осы облыстың Павлодар қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Исмайылов Дастан Нұртайұлы
Астана қаласы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Петропавл қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Қайратұлы Дәурен;
Шал ақын аудандық сотына
Курынова Татьяна Борисовна;
Түркістан облысы бойынша:
Мақтаарал аудандық сотына
Шындалиев Арман Жабайұлы
осы облыстың Жетісай аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Төле би аудандық сотына
Байарыстан Ғани Доғдырбайұлы
Шымкент қаласы қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Түркістан қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Жанысбаева Гүлзат Үсенқызы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен қаласының мамандандырылған тергеу сотына
Әкетай Мұратғали Абрарұлы
Павлодар облыстық сотының қылмыстық істер жөніндегі сот алқасының төрағасы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, председателей судебных коллегий и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2023 года № 410
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 3-1, 5, 7 статьи 31, подпунктами 1), 2), 8), 12) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 3, пунктом 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
судебной коллегии по гражданским делам суда города Шымкента
Такишеву Ляйлю Маденовну;
судебной коллегии по уголовным делам суда области Жетісу
Журханова Айдына Блемесовича;
судебной коллегии по уголовным делам Павлодарского областного суда
Солтыбаева Мурата Еркинбековича
с освобождением от должности судьи суда города Астаны;
судебной коллегии по гражданским делам Северо-Казахстанского областного суда
Ибраева Алмаза Сериковича
с освобождением от должности судьи Павлодарского областного суда;
по городу Астане:
межрайонного суда по уголовным делам
Мекемтаса Кажымухана Мекемтасулы
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам города Астаны;
по городу Алматы:
Специализированного межрайонного следственного суда
Лесбаева Бауржана Жайсанбекулы
с освобождением от должности судьи Бостандыкского районного суда города Алматы;
по городу Шымкенту:
межрайонного суда по гражданским делам
Бектаева Гани Абдикаримулы
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного экономического суда Туркестанской области;
межрайонного суда по уголовным делам
Оракбаеву Аинель Кадиралиевну;
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Темиралиева Самидина Уразбаевича;
специализированного следственного суда
Айнабекова Сержана Токтасиновича;
военного суда Шымкентского гарнизона
Джанасова Акимбека Амалбековича
с освобождением от должности судьи специализированного следственного суда города Туркестана Туркестанской области;
по области Абай:
Бескарагайского районного суда
Картабаева Кайрата Абзелбековича
с освобождением от должности судьи районного суда № 2 Урджарского района этой же области;
военного суда Семейского гарнизона
Калиева Ардака Серикбосыновича
с освобождением от должности председателя Бескарагайского районного с; этой же области;
по Акмолинской области:
Аршалынского районного суда
Молдыбаеву Айгуль Елубаевну
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних города Астаны;
Астраханского районного суда
Мелдебаева Нуржана Асановича
с освобождением от должности судьи межрайонного суда по уголовным делам города Астаны;
специализированного следственного суда города Кокшетау
Какима Ильяса Казбекулы;
по Актюбинской области:
Кобдинского районного суда
Омарова Бакытбека Жумабековича
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Актобе этой же области;
по Алматинской области:
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Жанузакова Ержана Серикказыевича;
Уйгурского районного суда
Тульбаева Ерика Абдыкадыровича;
по Западно-Казахстанской области:
районного суда № 2 района Бэйтерек
Мынбаева Манарбека Адилгереевича
с освобождением от должности судьи суда города Актобе Актюбинской области;
Жангалинского районного суда
Бактыгулова Мендыгали Жусипбергеновича
с освобождением от должности судьи Макатского районного суда Атырауской области;
специализированного следственного суда города Уральска
Исмайлова Аскара Курбантаевича
с освобождением от должности судьи Уральского городского суда этой же области;
по Жамбылской области:
Жамбылского районного суда
Шымырову Айгуль Абдрахимовну
с освобождением от должности судьи межрайонного суда по гражданским делам города Шымкента;
Сарысуского районного суда
Уркимбаева Марата Бахтияровича;
По области Жетісу:
Талдыкорганского специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям
Алдабергенову Элыииру Сатыбалдиевну;
специализированного следственного суда города Талдыкоргана
Алдабергенова Айдына Сайлаубековича;
по Карагандинской области:
специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Караганды
Абдыкамалова Амантая Жумадильдаулы
с освобождением от должности председателя Шетского районного суда этой же области;
Нуринского районного суда
Скакова Жаксыбека Габдулловича;
специализированного суда по административным правонарушениям города Темиртау
Тлекову Назгуль Тлековну;
специализированного суда по административным правонарушениям города Шахтинска
Каримбаева Джамбула Жанатовича;
по Костанайской области:
Денисовского районного суда
Галимжанова Романа Эдигеевича
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного экономического суда этой же области;
Житикаринского районного суда
Журунову Альмиру Хаджимуратовну;
Карабалыкского районного суда
Туксаитову Гульмиру Мухтаровну;
специализированного следственного суда города Костаная
Шахаманова Серика Баекеевича;
по Кызылординской области:
специализированного следственного суда города Кызылорды
Чингисова Галыма Ануаровича
с освобождением от должности председателя Макатского районного суда Атырауской области;
специализированного межрайонного экономического суда
Елшибекова Бахытбека Есенгелдыулы;
по Мангистауской области:
суда № 2 города Актау
Бейсенова Рахымжана Сейшовича;
Жанаозенского городского суда
Токбаева Бауыржана Калмухановича;
Мангистауского районного суда
Утебалиева Даурена Даулетовича
с освобождением от должности судьи Мунайлинского районного суда этой же области;
Мунайлинского районного суда
Наурзбаева Серика Туяхановича;
по Павлодарской области:
Специализированного следственного суда города Павлодара
Байниязова Дидара Марадовича
с освобождением от должности судьи Кокшетауского городского суда Акмолинской области;
суда района Тереңкөл
Хисматуллину Софию Габдрахимовну
с освобождением от должности судьи Павлодарского городского суда этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
Специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Исмаилова Дастана Нуртаевича
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам города Астаны;
специализированного следственного суда города Петропавловска
Кайратулы Даурена;
суда района Шал акына
Курынову Татьяну Борисовну;
по Туркестанской области:
Мактааральского районного суда
Шиндалиева Армана Жабаевича
с освобождением от должности председателя Жетысайского районного суда этой же области;
Толебийского районного суда
Байарыстана Гани Догдырбаевича
с освобождением от должности судьи межрайонного суда по уголовным делам города Шымкента;
специализированного суда по административным правонарушениям города Туркестана
Жанысбаеву Гулзат Усеновну;
по Восточно-Казахстанской области:
Специализированного следственного суда города Усть-Каменогорска
Акетая Муратгали Абрарулы
с освобождением от должности председателя судебной коллегии по уголовным делам Павлодарского областного суда.

2. Судья қызметіне:
Астана қалалық сотына
Ибрайымова Гүлнара Жұмабекқызы
Ақтөбе облыстық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына
Күзембай Берік Тілеуғалиұлы
Жетісу облысы Панфилов аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Нұрбеков Марат Амангелдіұлы
Алматы қаласы Алатау аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Шымкент қалалық сотына
Сайханов Дәурен Түсіпханұлы
Шымкент қаласы кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Абай облыстық сотына
Балғожина Гүлмира Ибрагимқызы
Абай облысы Семей қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ақмола облыстық сотына
Бектұрсынов Торқалы Болатұлы
Ақмола облысы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық сотына
Алашұлы Қайыржан
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Атырау облыстық сотына
Серікова Алтынай Серікқызы
Атырау облысы Атырау қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облыстық сотына
Ақбаев Ерік Берікұлы
Алматы қаласы Медеу аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Мәліков Марат Мәлікұлы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы № 2 сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облыстық сотына
Абаева Жанна Мерекеқызы
Жамбыл облысы Тараз қалалық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Бексұлтанова Айгүл Бексұлтанқызы
Жамбыл облысы кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Егембердиева Гүлмира Ниязбекқызы
Түркістан облыстық сотының әкімшілік істер жөніндегі сот алқасының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Жетісу облыстық сотына
Талданбаев Шалқар Нұрғазыұлы
Жетісу облысы Қаратал аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды облыстық сотына
Смағұлова Жанара Мұханқызы
Қарағанды облысы Қарағанды қаласы Қазыбек би ауданы № 2 аудандық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облыстық сотына
Сағындықова Алтынай Олжатайқызы
Қостанай облысы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Павлодар облыстық сотына
Тынысов Ертай Құрмашұлы
Қарағанды облысы Қарағанды қаласы Қазыбек би аудандық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облыстық сотына
Еркебаев Әбдіқаххар Тілеуқұлұлы
Солтүстік Қазақстан облысы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Түркістан облыстық сотына
Жаңбырбаева Айгүл Махмұтқызы
Түркістан облысы Түркістан қалалық сотының төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облыстық сотына
Жансейіт Серік Жансейітұлы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы № 2 сотының судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Талғар аудандық сотына
Пересторонина Кристина Александровна
тағайындалсын.

2. Назначить на должность судьи:
суда города Астаны
Ибраимову Гульнару Жумабековну
с освобождением от должности судьи Актюбинского областного суда;
Алматинского городского суда
Кузембая Берика Тилеугалиулы
с освобождением от должности председателя Панфиловского районного суда области Жетісу;
Алатауского районного суда города Алматы;
Нурбекова Марата Амангельдиевича
с освобождением от должности судьи
суда города Шымкента
Сайханова Даурена Тусюпхановича
с освобождением от должности председателя специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних города Шымкента;
суда области Абай
Балгожину Гульмиру Ибрагимовну
с освобождением от должности судьи Семейского городского суда области Абай;
Акмолинского областного суда
Бектурсунова Торкалы Болатовича
с освобождением от должности председателя специализированного межрайонного суда по уголовным делам Акмолинской области;
Актюбинского областного суда
Алашулы Кайыржана
с освобождением от должности председателя специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Актобе Актюбинской области;
Атырауского областного суда
Серикову Алтынай Сериковну
с освобождением от должности судьи Атырауского городского суда Атырауской области;
Западно-Казахстанского областного суда
Акбаева Эрика Бериковича
с освобождением от должности судьи Медеуского районного суда города Алматы;
Маликова Марата Маликовича
с освобождением от должности судьи суда № 2 города Уральска Западно-Казахстанской области;
Жамбылского областного суда
Абаеву Жанну Мерекеевну
с освобождением от должности судьи Таразского городского суда Жамбылской области;
Бексултанову Айгуль Бексултановну
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних Жамбылской области;
Егембердиеву Гульмиру Ниязбековну
с освобождением от должности председателя судебной коллегии по административным делам Туркестанского областного суда;
суда области Жетісу
Талданбаева Шал кара Нургазина
с освобождением от должности председателя Каратальского районного суда области Жетюу;
Карагандинского областного суда
Смагулову Жанару Мухановну
с освобождением от должности судьи районного суда № 2 Казыбекбийского района города Караганды Карагандинской области;
Костанайского областного суда
Сагиндыкову Алтынай Олжатаевну
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам Костанайской области;
Павлодарского областного суда
Тынысова Ертая Курмашевича
с освобождением от должности председателя Казыбекбийского районного суда города Караганды Карагандинской области;
Северо-Казахстанского областного суда
Еркебаева Абдикаххара Тлеукуловича
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам Северо-Казахстанской области;
Туркестанского областного суда
Жанбырбаеву Айгуль Махмутовну
с освобождением от должности председателя Туркестанского городского суда Туркестанской области;
Восточно-Казахстанского областного суда
Жансеита Серика Жансеитулы
с освобождением от должности судьи суда № 2 города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области;
по Алматинской области:
Талгарского районного суда
Пересторонину Кристину Александровну.

3. Атқаратын қызметінен:
Қарағанды облыстық сотының азаматтық істер жөніндегі сот алқасының төрағасы
Әбдіров Шахатбек Мәжитұлы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Астана қалалық сотының судьясы
Әлімбаева Сайран Мәмиқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы қалалық сотының судьялары
Мухамеджанұлы Нұрлан
орнынан түсуіне байланысты;
Федотова Ирина Николаевна
орнынан түсуіне байланысты;
Шымкент қалалық сотының судьясы
Чокморова Аида Сүйерқұлқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Ақмола облыстық сотының судьясы
Салықов Тұрсынхан Тоқтарбайұлы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Қостанай облыстық сотының судьясы
Исмайылова Гүлнәр Болатқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Павлодар облыстық сотының судьясы
Махватов Теміртас Тортайұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы
Урстембай Нұрсұлу Құдайбергенқызы
орнынан түсуіне байланысты;
мамандандырылған ауданаралық тергеу сотының төрағасы
Қатықбаев Болатбек Әділханұлы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты, осы соттың судьясы етіп қалдыра отырып;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы
Қазымбетова Гүлшат Науанқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Шымкент қаласы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының төрағасы
Шахидинов Әбсаттар Әбдіхалықұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Абай облысы бойынша:
Семей қалалық сотының судьясы
Қонқаев Қалел Қабденұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Семей қаласы № 2 сотының судьясы
Сұлтанов Төлеген Қайыркенұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бәйтерек аудандық сотының судьясы
Төлегенов Амангелді Борисұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Саран қалалық сотының судьясы
Асылбекова Марианна Нұрмухаммедқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай қаласы № 2 сотының судьясы
Мұхамеджанова Ләззат Жағалқызы
орнынан түсуіне байланысты;
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы
Ақшалов Көшербай Тұрсынұлы
зейнеткерлік жасқа толуына байланысты;
Қызылорда облысы бойынша:
армақшы аудандық сотының судьясы
Желдербаев Самат Жазықбайұлы
өз тілегі бойынша;
Павлодар облысы бойынша:
Ақсу қалалық сотының судьясы
Қалтенов Қазбек Насырдинұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Түркістан облысы бойынша:
Мақтаарал аудандық сотының төрағасы
Мұсаев Құнанбай Әбиболаұлы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты, осы соттың судьясы етіп қалдыра отырып;
Төле би аудандық сотының судьясы
Қожанов Бейсебай Әжібекұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Ұлытау облысы бойынша:
Жаңаарқа аудандық сотының судьясы
Баубеков Абай Отыншыұлы
зейнеткерлік жасқа толуына байланысты
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
председателя судебной коллегии по гражданским делам Карагандинского областного суда
Абдирова Шахатбека Мажитовича
в связи с переходом на другую работу;
судьи суда города Астаны
Алимбаеву Сайран Мамиевну
в связи с уходом в отставку;
судей Алматинского городского суда
Мухамеджанулы Нурлана
в связи с уходом в отставку;
Федотову Ирину Николаевну
в связи с уходом в отставку;
судьи суда города Шымкента
Чокморову Аиду Суеркуловну
в связи с уходом в отставку;
судьи Акмолинского областного суда
Саликова Турсынхана Токтарбаевича
в связи с переходом на другую работу;
судьи Костанайского областного суда
Исмаилову Гульнару Булатовну
в связи с уходом в отставку;
судьи Павлодарского областного суда
Махватова Темиртаса Тортаевича
в связи с уходом в отставку;
по городу Алматы:
судьи специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Урстембай Нурсулу Кудайбергенкызы
в связи с уходом в отставку;
Председателя специализированного межрайонного следственного суда
Катыкбаева Болатбека Адильхановича
в связи с истечением срока полномочий,
с оставлением судьей этого же суда;
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Казымбетову Гулыпат Науановну
в связи с уходом в отставку;
по городу Шымкенту:
Председателя специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Шахидинова Абсаттара Абдукаликовича
в связи с уходом в отставку;
по области Абай:
судьи Семейского городского суда
судьи суда № 2 города Семея
Конкаева Калела Кабденовича
в связи с уходом в отставку;
Султанова Тулегена Каиркеновича
в связи с уходом в отставку;
по Западно-Казахстанской области:
судьи суда района Бәйтерек Тюлегенова Амангельды Борисовича
в связи с уходом в отставку;
по Карагандинской области:
судьи Саранского городского суда
Асылбекову Марианну Нурмухаммедовну
в связи с уходом в отставку;
по Костанайской области:
судьи суда № 2 города Костаная
Мухамеджанову Ляззат Жагаловну
в связи с уходом в отставку;
судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Акшалова Кушербая Турсуновича
в связи с достижением пенсионного возраста;
по Кызылординской области:
судьи Кармакшинского районного суда
Желдербаева Самата Жазыкбаевича
по собственному желанию;
по Павлодарской области:
судьи Аксуского городского суда
Калтенова Казбека Насырдиновича
в связи с уходом в отставку;
по Туркестанской области:
председателя Мактааральского районного суда
Мусаева Кунанбая Абибулаевича в связи с истечением срока полномочий, с оставлением судьей этого же суда;
судьи Толебийского районного суда
Кожанова Бейсебая Ажибековича
в связи с уходом в отставку;
по области Ұлытау:
судьи Жанааркинского районного суда
Баубекова Абая Отыншиевича
в связи с достижением пенсионного возраста

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев