2024 жылы қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлықты беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 750 Жарлығы.
Қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлықты беру жөніндегі комиссияның шешімі негізінде ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 2024 жылы қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлық:
1) "Проза" номинациясы бойынша "2026" шығармасы үшін Есбол Социалханға;
2) "Поэзия" номинациясы бойынша "Боз ұшқат" өлеңдер жинағы үшін Жәнібек Бақытұлы Әлимановқа;
3) "Драматургия" номинациясы бойынша "Апатай" драмалық туындысы үшін Әлишер Жеңісұлы Айтуарға;
4) "Балалар әдебиеті" номинациясы бойынша "Рокет Ера. Синопсис" повесі үшін Әсет Жүкенұлы Сыздықовқа берілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О присуждении специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов в 2024 году
Указ Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 750
На основании решения Комиссии по присуждению специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить специальную Президентскую литературную премию для молодых казахстанских писателей и поэтов в 2024 году:
1) Социалхану Есболу – по номинации "Проза" за произведение "2026";
2) Алиманову Жанибеку Бакытовичу – по номинации "Поэзия" за сборник стихотворений "Боз ұшқат";
3) Айтуар Алишер Жеңісұлы – по номинации "Драматургия" за драматическое произведение "Апатай";
4) Сыздыкову Асету Жукеновичу – по номинации "Детская литература" за повесть "Рокет Ера. Синопсис".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ