"Қазақстан Республикасының ұлттық валютасын енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 12 қарашадағы № 1399 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 78-бабына және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1993 жылғы 29 қазандағы Қаулысына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
І. Қазақстан Республикасының аумағында 1993 жылғы 15 қарашада сағат 08.00-ден бастап /жергілікті уақыт/ Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы-теңге айналысқа енгізілсін.
2. 1993 жылғы 18 қарашада сағат 08.00-ден бастап /жергілікті уақыт/ теңге Қазақстан Республикасындағы бірден-бір заңды төлем құралына айналады. Теңге 100 тиыннан тұрады. Қазақстан Республикасында қолдағы ақша банкноттар мен монеталар түрінде айналыста болады.
3. Теңгені Қазақстан Республикасының аумағында меншік нысандарына қарамастан барлық жеке және заңды тұлғалар төлемдердің барлық түрінде, сондай-ақ ешқандай шектеусіз салымдар мен шоттарға қосу үшін банктер қабылдауға міндетті.
4. Осы Жарлық қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

О введении национальной валюты Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 1993 года № 1399
В соответствии со статьей 78 Конституции Республики Казахстан и Постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 29 октября 1993 г. ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Ввести в обращение на территории Республики Казахстан с 08.00 часов (местное время) 15 ноября 1993 г. национальную валюту Республики Казахстан – тенге.
2. Установить, что с 08.00 часов (время местное) 18 ноября 1993 г. тенге становится единственным законным платежным средством в Республике Казахстан. Тенге состоит из 100 тиынов. Наличные деньги в Республике Казахстан находятся в обращении в виде банкнот и монет.
3. Тенге обязательны к приему на территории Республики Казахстан во все виды платежей всеми физическими и юридическими лицами, независимо от форм собственности, а также банками для зачисления во вклады и на счета без всяких ограничений.
4. Настоящий Указ вступает в силу с момента подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ