Қазақстан Республикасының Жаңа экономикалық құрылымдарды қолдау және монополиялық қызметтi шектеу жөнiндегi мемлекеттiк комитетiн Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi етiп қайта құру туралы
Қазақстан Рсепубликасы Президентiнiң Жарлығы 1993 жылғы 11 қаңтардағы N 1063. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Экономиканы монополиясыздандыру саласындағы мемлекеттiк саясатты күшейту, бәсекелестiк күрестiң тәртiбiне және шаруашылық құрылымдардың кооперативтендiрiлуi мен ұйымдық кiрiгуi процестерiне бақылауды қатайту мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Жаңа экономикалық құрылымдарды қолдау және монополиялық қызметтi шектеу жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi болып қайта құрылсын.
2. Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитет мемлекеттiк басқарудың орталық органы болып табылады, оған тiкелей басшылықты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жүзеге асырады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң Төрағасы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң құрамына енгiзiлсiн.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақ күшiн жойды - ҚР Президентiнiң 1995.04.07. N 2177 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бiр ай мерзiмде:
- Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы Ереженi бекiтсiн;
- Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау және бәсекелестiктi дамыту қоры туралы Ереженi бекiтсiн;
- бұрын қабылданған актiлердi осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау және бәсекелестiктi дамыту туралы" 1992 жылғы 5 мамырдағы N 736 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О пpеобpазовании Госудаpственного комитета Республики Казахстан по поддеpжке новых экономических стpуктуp и огpаничению монополистической деятельности в Госудаpственный комитет Республики Казахстан по антимонопольной политике
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 11 янваpя 1993 г. N 1063. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях усиления государственной политики в области демонополизации экономики, ужесточения контроля за правилами конкурентной борьбы и процессами кооперирования и организационного слияния хозяйственных структур ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать Государственный комитет Республики Казахстан по поддержке новых экономических структур и ограничению монополистической деятельности в Государственный комитет Республики Казахстан по антимонопольной политике.
2. Установить, что Государственный комитет по антимонопольной политике является центральным органом государственного управления, непосредственное руководство которым осуществляет Кабинет Министров Республики Казахстан.
3. Ввести Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по антимонопольной политике в состав Кабинета Министров Республики Казахстан.
4. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 7 апреля 1995 г. N 2177.
5. Кабинету Министров Республики Казахстан в месячный срок:
- утвердить Положение о Государственном комитете Республики Казахстан по антимонопольной политике;
- утвердить Положение о Фонде поддержки предпринимательства и развития конкуренции Республики Казахстан;
- привести в соответствие с настоящим Указом ранее принятые акты.
6. Признать утратившим силу постановление Президента Республики Казахстан от 5 мая 1992 года N 736 "О Фонде поддержки предпринимательства и развития конкуренции Республики Казахстан".
Президент Республики Казахстан