Қазақстан Республикасының Ұлттық Олимпиадалық комитетi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1993 жылғы 5 наурыз N 1150. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2001.07.04. N 646 жарлығымен. ~U010649
Қазақстан Республикасында олимпиадалық қозғалысты одан әрi дамыту, спортты басқаруды демократияландыру мақсатында, сондай-ақ Қазақстанның Ұлттық Олимпиадалық комитетiн Халықаралық Олимпиадалық комитеттiң ресми танығандығын ескере отырып қаулы етемiн:
1. Халықаралық құқық нормаларына сәйкес олимпиадалық спорт түрлерi федерациясының жұмысты үйлестiрудi және халықаралық спорттық аренада олардың мүддесiн бiлдiрудi Қазақстан Республикасының Ұлттық Олимпиадалық комитетiне беру жөнiндегi бастамасын қолдау.
2. Жыл сайын спорттық шараларды өткiзуге және ұлттық құрама командаларды жасақтауға бағытталған бюджеттiк қаражатты бөлу мәселесiн Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгi Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиадалық комитетiмен бiрлесе отырып қарауды белгiлесiн.
3. Олимпиадалық және Азия ойындарына ұлттық құрама командалары сапалы дайындауды қамтамасыз ету үшiн Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгiнiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиада комитетiмен бiрлесе бекiткен спорттық шараларының календарьлық жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгiне және басқа да мүдделi министрлiктер мен ведомстволарға республикалық мәндегi ("Медеу" спорт кешенi, "Шымбұлақ" таулы-спорт базасы, Спорт сарайы, Қазақстан Республикасының орталық стадионы және тағы басқалар) спорт құрылыстарын берудi қамтамасыз ету.
4. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi бiр ай мерзiм iшiнде олимпиадалық қозғалысқа жәрдемдесетiн Қордың олимпиадалық қозғалысты дамытуға бағытталатын табыс бөлiгiне салық салудан босатуға байланысты қазiргi күшiндегi заңдарға өзгерiс енгiзу жөнiнде Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне ұсыныс дайындасын.
5. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiне екi ай мерзiм iшiнде кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға ұлттық құрама командаларды дайындау мәселесiн, сондай-ақ Қазақстанның Ұлттық Олимпиада комитетiнiң жұмысын Мемлекеттiк қолдау шараларын қарау тапсырылсын.
6. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне белгiленген тәртiп бойынша Олимпиадалық, Азиялық ойындарға бару, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиада комитетi арқылы халықаралық спорттық шарттар мен контрактiлер (спортшылардың контракт арқылы шетелге шығуын қоса есептегенде) жасау үшiн спорт
делегацияларының жүру құжаттарын дайындау тапсырылсын.

О Национальном олимпийском комитете Республики Казахстан
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 5 маpта 1993 г. N 1150. Утратил силу - Указом Президента РК от 4 июля 2001 г. N 646 ~U010646
В целях дальнейшего развития олимпийского движения в Республике Казахстан, демократизации управления спортом, а также учитывая официальное признание Национального олимпийского комитета Казахстана Международным Олимпийским комитетом
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. В соответствии с международными правовыми нормами поддержать инициативу федераций олимпийских видов спорта о делегировании прав по координации деятельности и представления их интересов на международной спортивной арене - Национальному олимпийскому комитету Республики Казахстан.
2. Установить, что вопросы распределения бюджетных средств, ежегодно направляемых на проведение спортивных мероприятий и содержание национальных сборных команд рассматриваются Министерством туризма, физической культуры и спорта совместно с Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан.
3. Для обеспечения качественной подготовки национальных сборных команд к Олимпийским и Азиатским играм Министерству туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан, другим заинтересованным министерствам и ведомствам обеспечить представление уникальных спортивных сооружений республиканского значения (спорткомплекс "Медеу", горно-спортивная база "Чимбулак", Дворец культуры и спорта имени Балуана Шолака, Центральный стадион Республики Казахстан и другие) согласно календарных планов спортивных мероприятий, утвержденных Министерством туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан, совместно с Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан.
4. Кабинету Министров Республики Казахстан в месячный срок подготовить предложения в Верховный Совет Республики Казахстан об изменении действующего законодательства по освобождению Фонда содействия олимпийскому движению от налогообложения в той части прибыли, которая будет направлена на развитие олимпийского движения.
5. Кабинету Министров Республики Казахстан в двухмесячный срок внести предложения по подготовке национальных сборных команд к очередным Олимпийским и Азиатским играм, а также меры по государственной поддержке деятельности Национального олимпийского комитета Республики Казахстан.
6. Поручить Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке производить оформление выездных документов спортивных делегаций на Олимпийские, Азиатские игры, а также для заключения международных спортивных договоров и контрактов (включая выезды спортсменов за рубеж по контракту) через Национальный олимпийский комитет Республики Казахстан.

7. Қазақстан Республикасының Министрлiктерi мен ведомстволары,
облыс, Алматы және Ленинск қалалық әкiмдерi Қазақстан Республикасы
Ұлттық Олимпиада комитетiне барынша қолдау көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

7. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций оказывать всемерную поддержку деятельности Национального олимпийского комитета Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан