Қазақстан Республикасының Әскери-Теңiз Күштерiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1993 жылғы 2 сәуiрдегi N 1158
Қорғаныс саласында бiртұтас мемлекеттiк саясат жүргiзу қажеттiгiне орай, өз Қарулы Күштерiмiздi құрудың заңды құқығы негiзiнде қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi құрамында Әскери-Теңiз құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Қазақстан Республикасының Әскери-Теңiз Күштерi орналасатын пункттер жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс түсiрсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн ұстауға көзделген қаржы есебiнен Әскери-Теңiз Күштерiн қаржы, азық-түлiк, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды iске асырсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О создании Военно-Моpских Сил Республики Казахстан
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 2 апpеля 1993 г. N 1158
Исходя из необходимости осуществления единой государственной политики в области обороны, на основе законного права на создание собственных Вооруженных Сил ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать Военно-Морские Силы в составе Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Министерству обороны Республики Казахстан представить предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан по пунктам базирования Военно-Морских Сил Республики Казахстан.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан осуществить меры по финансовому, продовольственному, материально-техническому и медицинскому обеспечению Военно-Морских Сил за счет средств, предусмотренных на содержание Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Президент Республики Казахстан