1994 жылы зейнетақы тағайындау және қайта есептеу кезiнде орташа айлық табысты есепке алу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 18 қаңтардағы N 1508 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
Зейнеткерлердiң және 1994 жылы зейнет демалысына шығатын адамдардың мүдделерiн қорғау мақсатында, әрi "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаулы етемiн:
1. Зейнет демалысына 1994 жылы шығатын адамдарға зейнетақы мөлшерiн есептеген кезде оның зейнет демалысына өтiнiш берер алдындағы соңғы 15 жылғы жұмысының қатарынан алғандағы кез келген 12 айының /зейнет демалысына шығатын адамның қалауы бойынша/ орташа айлық табысы алынатын болып белгiленсiн.
2. Жасына немесе мүгедектiгiне байланысты зейнетақыны қайта есептеген кезде зейнетақы тағайындалған еңбекақысына қарағанда кемiнде 2 жыл табысы неғұрлым жоғары жұмыста iстеген зейнеткерлерге зейнетақының жаңа мөлшерi осы аталған 2 жылғы жұмысының соңғы 2 айының орташа айлық табысынан белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1992-1995 жылдары зейнет демалысына шығатын адамдарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1992 жылғы 18 қаңтардағы N 1164 қаулысын /Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары 1992 ж., N 6, 125-бап/ өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" қаулысының жобасын Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне енгiзсiн.
4. Осы Жарлықтың Заңмен бiрдей күшi бар және ол Қазақстан Республикасының жаңадан сайланған Жоғарғы Кеңесi Қазақстан Республикасының Зейнеткерлiк туралы заңдарына тиiстi өзгертулер енгiзгенге дейiн қолданылатын болады. 5. Жарлық 1994 жылдың 1 қаңтарынан күшiне енедi. Қазақстан Республикасының Президентi Алматы қаласы. 1994 жылғы 18 қаңтар N 1508

Об учете сpеднемесячного заpаботка пpи назначении и пеpеpасчете пенсий в 1994 году
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 18 янваpя 1994 г. N 1508. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
В целях защиты интересов пенсионеров и лиц, уходящих на пенсию в 1994 году, и в соответствии с Законом Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что лицам, уходящим на пенсию в 1994 году, среднемесячный заработок для исчисления размера пенсии определяется за любые 12 месяцев подряд (по выбору обратившегося за пенсией) из последних 15 лет работы перед обращением за пенсией.
2. При перерасчете пенсии по возрасту или инвалидности пенсионерам, проработавшим не менее 2 лет с более высоким заработком, чем тот, из которого была начислена пенсия, новый размер пенсии определять из среднемесячного заработка за последние 12 месяцев из указанных 2 лет работы.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан внести в Верховный Совет Республики Казахстан проект постановления "О внесении изменений и дополнений в постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 18 января 1992 г. N 1164 "О дополнительных мерах по социальной защите лиц, уходящих на пенсию в 1992-1995 годах". (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 6, ст. 125).
4. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до внесения соответствующих изменений в пенсионное законодательство Республики Казахстан вновь избранным Верховным Советом Республики Казахстан. 5. Указ вступает в силу с 1 января 1994 г. Президент Республики Казахстан