Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қазақ мемлекеттiк заң институтын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 14 наурыз 1994 ж. N 1591. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Құқық реформасын жүзеге асыру және республиканың заң кадрлары жөнiндегi қажетiн қанағаттандыру, заң бiлiмiн дамыту мен оның сапасын арттыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Алматы мемлекеттiк университетiнiң заң факультетi мен Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң заң факультетiнiң бiр бөлiгi негiзiнде Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қазақ мемлекеттiк заң институты құрылсын.
2. Қазақ мемлекеттiк заң институты мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарына, сот және құқық қорғау органдарына, шаруашылық жүргiзушi объектiлерге заңгерлер даярлауға арналып мамандандырылады деп анықталсын. Осыған байланысты Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетi заң факультетiн ғылыми және оқу мекемелерiне мамандар даярлауға арнап қайта бағыттап, үстiмiздегi жылдан бастап студенттер қабылдау санын қысқартатын болсын.
3. Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетi штаттың, оқу, ғылыми және ғылыми-әдiстемелiк әдебиеттiң, материалдық және техникалық базаның, өздерiнiң заң факультеттерiне тиесiлi жатақханалардағы орынның бiр бөлiгiн, ал Алматы мемлекеттiк университетi оларды түгелiмен Әдiлет министрлiгiне өткiзсiн.
4. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақ мемлекеттiк заң институтының материалдық-техникалық базасын жасау мен нығайту, оның қызметiнiң басқа да мәселелерi жөнiнде шаралар қолдансын.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Алматы қаласының әкiмi Қазақ мемлекеттiк заң институтына оқу корпусы мен жатақханаға арнап үй бөлетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы қаласы, 1994 жылғы 14 наурыз
N 1591

Об обpазовании Казахского госудаpственного юpидического института Министеpства юстиции Республики Казахстан
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 14 маpта 1994 г. N 1591. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях реализации правовой реформы и удовлетворения потребности республики в юридических кадрах, развития юридического образования и повышения его качества ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Казахский государственный юридический институт Министерства юстиции Республики Казахстан на базе юридического факультета Алматинского государственного университета и частично юридического факультета Казахского государственного Национального университета им. Аль-Фараби.
2. Определить, что Казахский государственный юридический институт специализируется на подготовке юристов для органов государственной власти и управления, судебных и правоохранительных органов, хозяйствующих субъектов. В связи с этим Казахскому государственному Национальному университету им. Аль-Фараби переориентировать юридический факультет на подготовку специалистов для научных и учебных учреждений, сократив с текущего года численность приема студентов.
3. Казахскому государственному Национальному университету им. Аль-Фараби частично, а Алмаатинскому государственному университету полностью передать Министерству юстиции штаты, учебную, научную и научно-методическую литературу, материальную и техническую базу и места в общежитиях, принадлежащие их юридическим факультетам.
4. Кабинету Министров Республики Казахстан в месячный срок принять меры по созданию и укреплению материально-технической базы, выделению финансовых средств, по другим вопросам деятельности Казахского государственного юридического института.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу, главе Алматинской городской администрации выделить здание под учебный корпус и общежитие Казахского государственного юридического института.
Президент
Республики Казахстан