ЗАҢ КҮШI БАР "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 19 желтоқсан N 2691.
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына сәйкес қаулы етемiн:
I. "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 507-құжат) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 5-баптағы "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi, республика Министрлер Кабинетi" сөздерi "Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметi" сөздерiмен алмастырылсын.
2. 7-баптағы "Министрлер Кабинетiнiң" сөздерi "Үкiметiнiң" сөзiмен алмастырылсын.
3. 9-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"9-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң өкiлеттiктерi
Қазақстан Республикасының Президентi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ұсынуы бойынша және жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың пiкiрiн ескере отырып:
1) облыстар мен аудандарды құрады және таратады, олардың әкiмшiлiк орталықтарын белгiлейдi және көшiредi;
2) республикалық маңызы бар облыстар мен қалалардың шекараларын белгiлейдi және өзгертедi;
3) елдi мекендердi республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың санаттарына жатқызады, олардың бағыныстылығын белгiлейдi және өзгертедi;
4) облыстарға, аудандар мен қалаларға ат қою және олардың атын өзгерту, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын өзгерту мәселелерiн шешедi".
4. 10-баптағы "Жоғарғы Кеңесiне" сөздерi "Президентiне", "Министрлер Кабинетiнiң", "Министрлер Кабинетi", "Министрлер Кабинетi" сөздерi тиiсiнше "Үкiметiнiң", "Үкiметi", "Үкiметi" сөздерiмен алмастырылсын.
5. 11-баптағы "Министрлер Кабинетiне", "Министрлер Кабинетiмен", "Министрлер Кабинетi" сөздерi тиiсiнше "Үкiметiне", "Үкiметiмен", "Үкiметi" сөздерiмен алмастырылсын.
6. 13-баптағы "Министрлер Кабинетiне" сөздерi "Үкiметiне" сөзiмен алмастырылсын.
7. 14-баптағы "поселкелiк, селолық әкiмнiң", "Поселкелiк, селолық әкiм" сөздерi "поселке, село әкiмiнiң", "Поселке, село әкiмi" сөздерiмен алмастырылсын.
8. 15-бапта:
1) тармақшадағы "Жоғарғы Кеңесiнiң қаулысы" сөздерi "Президентiнiң шешiмi" сөздерiмен алмастырылсын;
2) тармақшадағы "Министрлер Кабинетiнiң" сөздерi "Үкiметiнiң" сөзiмен алмастырылсын;
3) тармақшадағы "поселкелiк, селолық әкiмдердiң" сөздерi "поселкелер, селолар әкiмдерiнiң" сөздерiмен алмастырылсын;

О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 2691 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" постановляю:
I. Внести в Закон Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года Z934200_ "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 507) следующие изменения и дополнения:
1. В статье 5 слова "Верховный Совет Республики Казахстан, Кабинет Министров республики" заменить словами "Президент и Правительство Республики Казахстан".
2. В статье 7 слова "Кабинет Министров" заменить словом "Правительстве".
3. Статью 9 изложить в следующей редакции:
"Статья 9. Полномочия Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан по представлению Правительства Республики Казахстан и с учетом мнения местных представительных и исполнительных органов:
1) образует и упраздняет области и районы, устанавливает и переносит их административные центры;
2) устанавливает и изменяет границы областей и городов республиканского значения;
3) относит населенные пункты к категории городов республиканского, областного и районного значения, устанавливает и изменяет их подчиненность;
4) решает вопросы наименования и переименования областей, районов и городов, а также изменения транскрипции их названий".
4. В статье 10 слова "в Верховный Совет" заменить словами "Президенту"; слова "Кабинета Министров", "Кабинет Министров", "Кабинете Министров" соответственно заменить словами "Правительства", "Правительство", "Правительстве".
5. В статье 11 слова "Кабинет Министров", "Кабинетом Министров", "Кабинете Министров" заменить соответственно словами "Правительство", "Правительством", "Правительстве".
6. В статье 13 слова "Кабинет Министров" заменить словом "Правительство".
7. В статье 14 слова "главы поселковой, сельской администрации",
"Глава поселковой, сельской администрации" заменить словами "акима
поселка, села", "Аким поселка, села".
8. В стать 15:
1) в подпункте 1) слова "постановление Верховного Совета"
заменить словами "решение Президента";
2) в подпункте 2) слова "Кабинета Министров" заменить словом
"Правительства";
3) в подпункте 3) слова "глав поселковой, сельской администрации"
заменить словами "акимов поселков, сел";

4) тармақшадағы "Министрлер Кабинетiнiң" сөздерi "Үкiметтiң" сөзiмен алмастырылсын.
II. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

4) в подпункте 4) слова "Кабинета Министров" заменить словом
"Правительства".
II. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан