Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын немесе оның келiсуiмен тағайындалатын, ол сайлауға ұсынатын мемлекеттiк органдардың басшы лауазымды адамдарының лауазымдар тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 21 желтоқсан N 2715. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 1999.05.04. N 132 жарлығымен. ~U990132
Қазақстан Республикасы Конституциясының қабылдауына байланысты және мемлекеттiк өкiмет жүйесiнде тиiмдi келiсiлген кадр саясатын жүргiзу, мемлекеттiң лауазымды адамдарының жауапкершiлiгiн арттыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын немесе оның келiсуiмен тағайындалатын, ол сайлауға ұсынатын басшы лауазымды адамдардың лауазымдар тiзбесi (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы Үкiметпен бiрлесе отырып республика мемлекеттiк органдарының басшы лауазымды адамдарын қызметке сайлауға ұсыну, келiсу, тағайындау және қызметтен босату тәртiбiн анықтасын.
3. "Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және бекiтiлетiн мемлекеттiк органдардың басшы қызметкерлерiнiң лауазым тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 26 желтоқсандағы N 1994 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2715 Жарлығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын
немесе оның келiсуiмен тағайындалатын, ол сайлауға
ұсынатын мемлекеттiк органдардың басшы лауазымды
адамдарының лауазымдар
Тiзбесi
___________________________________________________________________
|кiм та.   | кiм     | кiммен
|ғайындайды| ұсынады |келiсiлдi
|   және   |         |
|сайлайды  |         |
___________________________________________________________________
1                  |     2    |     3   |    4
___________________________________________________________________
Парламент Сенатының Төрағасы        Парламент   Президент     -
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                   Президент      -        Парламент
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы                   -"-          -          -
Қазақстан Республикасы
Президентi Әкiмшiлiгiнiң
Басшысы                               -"-          -          -
Ұлттық Банкiнiң Төрағасы              -"-          -      Парламент.
пен
Бас Прокурор                          -"-          -      Парламент
Сенатымен
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетiнiң төрағасы                  -"-          -         -"-
Мемлекеттiк тергеу
комитетiнiң төрағасы                  -"-          -          -
Жоғарғы Соттың Төрағасы, алқа      Парламент   Президент  Жоғарғы
төрағалары мен судьялары           Сенаты                 Сот
Кеңесiмен
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы, Төрағаның орынбасары     Парламент
хатшысы және мүшелерi              Мәжiлiсi       -"-         -
Конституциялық Кеңестiң
Төрағасы және екi мүшесi           Президент       -          -
Республикалық бюджеттiң
орындалуын бақылау жөнiндегi
есеп комитетiнiң төрағасы             -"-          -          -
Парламент Сенатының жетi
депутаты                           Президент       -          -
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасарлары                         -"-        Премьер-     -
Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметi Аппаратының Басшысы           -"-          -          -
Қазақстан Республикасының
министрлерi, Мемлекеттiк
комитеттерiнiң төрағалары             -"-          -          -
Облыстардың, республикалық
маңызы бар қаланың және
астананың әкiмдерi                    -"-          -          -
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Iс Басқарушысы          -"-          -          -
Қазақстан Республикасының
дипломатиялық өкiлдiктерiнiң          -"-      Сыртқы     Премьер-
басшылары                                      iстер     Министрмен
министрi
Баспасөз және бұқаралық
ақпарат iстерi жөнiндегi
ұлттық агенттiктiң төрағасы           -"-
Қазақстан Республикасының Бағалы       -"-      Премьер-    Премьер-
қағаздар жөнiндегi ұлттық                      Министр    Министрмен
комиссиясының төрағасы және                               Әкiмшiлiк
мүшелерi                                                  Басшысымен
Қазақстан Республикасы                -"-      Әкiмшiлiк
Қауiпсiздiк кеңесiнiң хатшысы                  Басшысы
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Әкiмшiлiгi
Басшысының орынбасарлары              -"-        -"-          -
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң көмекшiлерi,
кеңесшiлерi                           -"-        -"-          -
Қазақстан Республикасы Президентi
Әкiмшiлiгiнiң құрылымдық
бөлiмшелерiнiң басшылары              -"-        -"-          -
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Күзет қызметiнiң
бастығы - Республикалық ұланның
Қолбасшысы                            -"-        -"-          -
Бас салық инспекциясының
бастығы - Қаржы министрiнiң           -"-     Премьер-       -
бiрiншi орынбасары                            Министр
Қазақстан Республикасы                -"-     Вице-Прези.
Президентiнiң жанындағы                       дент немесе
Қазақстанның Менеджмент,                      Мемлекеттiк
Экономика және Болжамдау                      хатшы
институтының атқарушы
директоры
Ұлттық жоғары мемлекеттiк         Президент   Әкiмшiлiк   Вице-
басқару мектебiнiң директоры                  Басшысы     Президент.
пен немесе
Мемлекеттiк
хатшымен
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң жанындағы
Қазақстанның стратегиялық
зерттеулер институтының
директоры                           -"-         -"-         -"-
Қазақстан Республикасы
Президентi Архивiнiң директоры      -"-         -"-          -
Әл-Фараби атындағы Қазақ            -"-      Премьер-
мемлекеттiк ұлттық универси.                 Министр
тетiнiң ректоры
Алматы жалпыәскерлiк командалық     -"-      Қорғаныс    Премьер-
училищесiнiң бастығы                         министрi    Министрмен,
Қауiпсiздiк
кеңесiнiң
хатшысымен
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштерiнiң Әуе қорғанысы әскер.
лерi, әскери әуе күштерi және
құрлықтағы әскерлер қолбасшылары    -"-        -"-         -"-
Әскер бөлiмдерiнiң командирлерi
(дивизиядан бастап, одан жоғары)    -"-        -"-         -"-
Қазақстан Республикасы Республикалық  -"-  Президенттiң  Қауiпсiздiк
ұланының штаб бастығы -                    Күзет қызме.  кеңесiнiң
Қолбасшының бiрiншi орынбасары,            тiнiң басты. хатшысымен
бригада командирi                          ғы Республи.
калық ұланның
қолбасшысы
Күзет қызметi бастығының бiрiншi
орынбасары, орынбасары - Үкiметтiк
байланыс бас басқармасының бастығы   -"-        -"-         -"-
Қазақстан Республикасының Ұлттық
қауiпсiздiк комитетi төрағасының                ҰҚК
орынбасарлары мен алқа мүшелерi      -"-     төрағасы       -"-
Қазақстан Республикасының                    Мемлекеттiк
Мемлекеттiк шекараны күзету                  шекараны
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң            күзету жөнiн.
әскери институтының бастығы          -"-     дегi Мемкоми.
тетiнiң
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк экспорт-импорт
банкi басқармасының төрағасы         -"-     Премьер-       Ұлттық
Министр        банкпен
Қазақстанның Ұлттық Банкi басқар. Президент  Ұлттық         Премьер-
масы төрағасының орынбасарлары               Банктiң        министр.
мен мүшелерi                                 Төрағасы       мен
Облыстардың, республикалық мәнi      -"-     Жоғарғы          -
бар қаланың және астананың                   Сот
соттарының төрағалары, алқа                  Кеңесi
төрағалары және судьялары
Республиканың басқа соттарының
төрағалары мен судьялары             -"-     Әдiлет        Әдiлет
министрi      бiлiктiлiк
алқасымен
Қазақстан Республикасы Бас           -"-     Бас               -
прокурорының және Мемлекеттiк                Прокурор
тергеу комитетi төрағасының                  МТК төрағасы
орынбасарлары
Қазақ мемлекеттiк ақпарат          Үкiмет       -          Президент.
агенттiгiнiң (ҚазТАГ)                                      пен немесе
директоры                                                  оның тап.
сыруымен
Әкiмшiлiк
Басшысымен
Қазақстан Республикасы
комитеттерiнiң, бас басқар.
маларының, агенттiктерiнiң,
ведомстволарының, инспекция.
ларының төрағалары мен
бастықтары                         -"-            -          -"-
Қазақстан Республикасының          -"-       министрлер,     -"-
министрлерi мен мемлекеттiк                  мемлекеттiк
комитеттерi төрағаларының                    комитеттердiң
орынбасарлары                                төрағалары
Қазақстан Республикасының          -"-       комитеттер       -"-
комитеттерi мен басқармалары.                төрағалары,
ның төрағаларының, бастық.                   басқарма
тарының орынбасарлары                        бастықтары
Бас салық инспекциясы басты.      -"-        Қаржы            -"-
ғының орынбасарлары, Қаржы                   министрi
министрлiгi жанындағы Салық
полициясы басқармасының бастығы
Қаржы министрлiгi жанындағы
Шет ел капиталын пайдалану
жөнiндегi комитет                 -"-          -"-            -"-
Медетшi банктiң және            Үкiмет          -         Президент.
Тұрғынүйқұрылыс банкi                                     пен немесе
басқармаларының төрағалары                                оның тапсы.
руымен
Әкiмшiлiк
Басшысымен,
Ұлттық
Банкпен
Мемлекеттiк сақтандыруды
қадағалау төрағасы               -"-           -          Президент.
пен немесе
оның тап.
сыруымен
Әкiмшiлiк
Басшысымен
Iшкi әскерлер қолбасшысының                  Iшкi
орынбасарлары                    -"-         iстер           -"-
министрi
Қазақстан Республикасының        -"-         Әдiлет          -"-
Авторлық және сабақтас                       министрi
құқықтар жөнiндегi мемлекеттiк
агенттiгiнiң төрағасы
Ұлттық орталықтардың (ядролық    -"-         Ғылым және      -"-
минералдық шикiзаттарды                      жаңа техно.
кешендi өңдеу жөнiндегi) бас                 логиялар
директорлары                                 министрi
"Атакент" еркiн сауда аймағы
әкiмшiлiк кеңесiнiң төрағасы     -"-            -            -"-
"Қазақстанның теледидары мен    Баспасөз        -         Президент.
радиосы" республикалық          және бұқа.                пен,
корпорациясының төрағасы        ралық ақпа.               Премьер-
рат iстерi                министрмен,
жөнiндегi                 Әкiмшiлiк
ұлттық                    Басшысымен
агенттiктiң
төрағасы
Республикалық газеттер мен
журналдардың бас редакторлары     -"-           -              -"-
Облыстар, республикалық маңызы   Облыс          -              -"-
бар қала және астана әкiмде.     әкiмi
рiнiң орынбасарлары, қалалардың,
аудандардың және қалалардағы
аудандардың әкiмдерi
Облыстардың, республикалық        Бас           -         Президент.
маңызы бар қаланың және          Прокурор                 пен
республика астанасының
прокурорлары
Қазақстан Республикасының IIМ,
Қорғаныс министрлiгi, ҰҚК,
Мемлекеттiк тергеу комитетi      министрлер     -         Президент.
бас басқармаларының, дербес      ҰҚК, МТК                 пен немесе
басқармаларының және бөлiм.      Төрағалары               оның тап.
дерiнiң бастықтары                                        сыруымен
Әкiмшiлiк
Басшысымен,
Облыстардағы, республикалық       Әдiлет,       -         Президент.
маңызы бар қаладағы және аста.    Iшкi iстер              пен
надағы әдiлет, ҰҚК, iшкi iстер    министрлерi             Премьер-
басқармаларының, және көлiктегi   ҰҚК, МТК                министрмен,
iшкi iстер басқармаларының,       Төрағалары              Әкiмшiлiк
Қазақстан Республикасының                                 Басшысымен
Мемлекеттiк тергеу комитетi
басқармаларының бастықтары
Қазақстан Республикасының          Әдiлет,      -            -"-
Әдiлет және Iшкi iстер             Iшкi
министрлiктерiнiң, Мемлекеттiк     iстер
тергеу комитетiнiң қарамағындағы   министрлерi,
ғылыми, ғылыми-зерттеу меке.       ҰҚК, МТК
мелерi мен оқу орындарының         Төрағалары
бiрiншi басшылары

О перечне должностей руководящих должностных лиц государственных органов, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, представляемых им к избранию
Указ Президента Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. N 2715. Утратил силу - Указом Президента РК от 4 мая 1999 г. N 132 ~U990132.
В связи с принятием Конституции Республики Казахстан и в целях проведения эффективной и согласованной кадровой политики в системе государственной власти, повышения ответственности должностных лиц государства постановляю:
1. Утвердить Перечень должностей руководящих должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, представляемых им к избранию (прилагается).
2. Руководителю Администрации Президента Республики Казахстан совместно с Правительством определить порядок согласования, представления к избранию, назначения на должность и освобождения от должности руководящих должностных лиц государственных органов
Республики.
3. Считать утратившим силу постановление Президента Республики
Казахстан "О перечне должностных руководящих работников
государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом
Республики или по согласованию с ним", от 26 декабря 1994 года N
1994.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 21 декабря 1995 г. N 2715
Перечень
должностей руководящих должностных лиц государственных
органов, назначаемых Президентом Республики Казахстан
или по согласованию с ним, представляемых им к избранию
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
іКем назна- іКем пред-  іС кем согла-
ічается и   іставляется ісовывается
іизбирается і           і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1                і     2     і     3     і     4
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Председатель Сената            Парламентом Президентом  ----
Парламента
Премьер-Министр Республики     Президентом  ----       Парламентом
Казахстан
Государственный секретарь        -"-        ----        ----
Республики Казахстан
Руководитель Администрации       -"-        ----        ----
Президента Республики Казахстан
Председатель Национального       -"-        ----       Парламентом
Банка
Генеральный прокурор             -"-        ----       Сенатом
Парламентом
Председатель Комитета            -"-        ----         -"-
национальной безопасности
Председатель Государственного    -"-        ----        ----
следственного комитета
Председатель, председатели     Сенатом     Президентом Высшим
коллегий и судьи Верховного    Парламента              Судебным
Суда                                                   Советом
Председатель, заместитель      Мажилисом     -"-        ----
Председателя, секретарь и      Парламента
члены Центральной
избирательной комиссии
Председатель Конституционного  Президентом  ----        ----
Совета и два члена
Председатель Счетного комитета   -"-        ----        ----
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Семь депутатов Сената          Президентом  ----        ----
Парламента
Заместитель Премьер-Министра     -"-       Премьер-     ----
Республики Казахстан                       Министром
Руководитель Аппарата            -"-         -"-        ----
Правительства Республики
Казахстан
Министры, председатели           -"-         -"-        ----
государственных комитетов
Республики Казахстан
Акимы областей, города           -"-         -"-        ----
республиканского значения и
столицы
Управляющий Делами Президента    -"-        ----        ----
Республики Казахстан
Главы дипломатических            -"-       Министром   Премьер-
представительств Республики                иностранных Министром
Казахстан                                  дел
Председатель Национального       -"-        ----        ----
агентства по делам печати и
массовой информации
Председатель и члены Национа-    -"-       Премьер-    Премьер-
льной комиссии Республики                  Министром   Министром,
Казахстан по ценным бумагам                            Руководителем
Администрации
Секретарь Совета безопасности   -"-       Руководителем ----
Республики Казахстан                      Администрации
Заместители Руководителя        -"-          -"-        ----
Администрации Президента
Республики Казахстан
Помощники, советники Президента -"-          -"-        ----
Республики Казахстан
Руководители структурных        -"-          -"-        ----
подразделений Администрации
Президента Республики
Казахстан
Начальник Службы охраны         -"-          -"-        ----
Президента Республики
Казахстан - Командующий
Республиканской гвардией
Начальник Главной налоговой     -"-       Премьер-      ----
инспекции - первый заместитель            Министром
Министра финансов
Исполнительный директор         -"-       Вице-         ----
Казахстанского Института                  Президентом
Менеджмента, Экономики и                  Государст-
Прогнозирования при                       венным сек-
Президенте Республики                     ретарем
Казахстан
Директор Национальной Высшей  Президентом Руководителем Вице-
Школы Государственного                    Администрации Президентом
Управления                                              или Государ-
ственным
секретарем
Директор Казахстанского         -"-         -"-           -"-
института стратегических
исследований при
Президенте Республики
Казахстан
Директор Архива Президента      -"-         -"-          ----
Республики Казхастан
Ректор Казахского государтсвен- -"-       Премьер-       ----
ного национального университе-            Министром
та им. Аль-Фараби
Начальник Алматинского обще-    -"-       Министром     Премьер-
войскового командного                     обороны       Министром,
училища                                                 Секретарем
Совета
безопасно-
сти
Командующий войсками противо-   -"-        -"-           -"-
воздушной обороны, военно-
воздушных сил и сухопутными
войсками Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Командиры войсковых частей      -"-        -"-           -"-
(от дивизии и выше)
Начальник штаба - первый        -"-       Начальником   Секретарем
заместитель Командующего,                 Службы охраны Совета бе-
командир бригады                          Президента-   зопасности
Республиканской гвардии                   Командующим
Республики Казахстан                      Республикан-
ской гвардии
Первый заместитель, заместитель -"-        -"-           -"-
начальника Службы охраны-
начальник Главного управления
правительственной связи
Заместители Председателя и      -"-       Председателем  -"-
члены коллегии Комитета                   КНБ
национальной безопасности
Республики Казахстан
Начальник военного института    -"-       Председателем  -"-
Государственного комитета                 Госкомитета
Республики Казахстан по                   по охране
охране государственной                    государствен-
границы                                   ной границы
Председатель Правления          -"-       Премьер-      Национальным
госудасртвенного Экспортно-               министром     Банком
импортного банка Республики
Казахстан
Заместители Председателя и      -"-       Председате-   Премьер-
члены Правления Национального             лем Нацио-    Министром
Банка Казахстана                          нального
Банка
Председатели судов областных, Президентом Высшим         ----
города республиканского                   Судебным
значения и столицы,                       Советом
председатели коллегии,
судьи
Председатели и судьи других     -"-       Министром     Квалифика-
судов республики                          юстиции       ционной
коллегией
юстиции
Заместители Генерального        -"-       Генеральным    ----
прокурора и Прдседателя                   прокурором,
Государственного следствен-               Председателем
ного комитета Республики                  ГСК
Казахстан
Директор Казахстанского       Правитель-    ----        Президентом
государственного информа-     ством                     или по его
ционного агентства (КазТАГа)                            поручению с
Руководите-
лем Админи-
страции
Председатели и начальники       -"-         ----          -"-
комитетов, главных управлений,
агентств, ведомств, инспекций
Республики Казахстан
Заместители министров и пред-   -"-       министрами,     -"-
седателей государственных                 председателями
комитетов Республики                      государствен-
Казахстан                                 ных комитетов
Заместители председателей,      -"-       председатели    -"-
начальников комитетов и                   комитетов,
управлений Республики                     начальники
Казахстан                                 управлений
Заместители начальника Главной  -"-       Министром       -"-
налоговой инспекцией, начальник           финансов
управления налоговой полиции
при Министерстве финансов
Комитет по использованию ино-   -"-         -"-           -"-
странного капитала при
Министерстве финансов
Председатели правлений          -"-         ----        Президентом,
Реабилитационного банка                                 или по его
и Жилстройбанка                                         поручению с
Руководите-
лем Админи-
страции,
Национальным
Банком
Председателем Государственного  Правитель-  ----        Президентом,
страхового надзора              ством                   или по его
поручению с
Руководите-
лем Админи-
страции
Заместители Командующего        -"-        Министром      -"-
внутренними войсками                       внутренних
дел
Председатель Государственного   -"-        Министром      -"-
агентства Республики                       юстиции
Казахстан по авторским и
смежным правам
Генеральные директора нацио-    -"-        Министром      -"-
нальных центров (ядерного, по              науки и
комплексной переработке                    новых
минерального сырья)                        технологий
Председатель Административного  -"-         ----          -"-
совета свободной торговой зоны
"Атакент"
Президент Республиканской       Председа-   ----       Президентом,
корпорации "Телевидение и       телем На-              Премьер-
радио Казахстана"               ционального            Министром,
агентства по           Руководите-
делам печати           лем Админи-
и массовой             страции
информации
Главные редакторы               -"-         ----         -"-
республиканских газет
и журналов
Заместители акимов областей,    акимом      ----         -"-
города республиканского         области
значений и столицы, акимы
городов, районов и районов
в городах
Прокуроры областей, города      Генеральным ----       Президентом
республиканского значения       прокурором
и столицы Республики
Начальники главных управлений,  министрами, ----       Президентом
самостоятельных управлений и    председате-            или по его
отделом МВД, Министерства       лями КНБ,              поручению с
обороны, КНБ, Государственного  ГСК                    Руководите-
следственного комитета                                 лем Админи-
Республики Казахстан                                   страции
Начальники областных, города    министрами  ----       Президентом,
республиканского значения и     юстиции,               Премьер-
столичного управления юстиции,  внутренних             Министром,
КНБ, внутренних дел и управле-  дел, пред-             Руководите-
ний внутренних дел на транспор- седателями             лем Админи-
те, управлений Государственного КНБ, ГСК               страции
следственного комитета
Республики Казахстан
Первые руководители научных,    министрами  ----         -"-
научно-исследовательских        юстиции,
учреждений и учебных            внутренних
заведений, подведомственных     дел, Пред-
министерствам юстиции и         седателем
внутрених дел, Государствен-    ГСК
ному следственному комитету
Республики Казахстан