Қазақ КСР-iнiң Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 23 қаңтардағы N 2790 Заң күшi бар жарлығы
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына және "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi бар N 2707 U952707_ Жарлығының 22-бабының 2-тармағына сәйкес қаулы етемiн:
1. 1984 жылғы 22 наурызда Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi қабылдаған Қазақ ССР-iнiң Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексiне (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары, 1984 ж., N 14, қосымша; N 41, 534-құжат; 1986 ж., N 25, 242-құжат; 1987 ж., N 16, 201-құжат; N 29, 356-құжат; 1989 ж., N 27, 208-құжат; N 49, 444-құжат; 1990 ж., N 12-13, 114-құжат; N 44, 410-құжат; N 49, 461-құжат; 1991 ж., N 25, 318-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 15, 380-құжат, 1993 ж., N 4, 70-құжат, N 20, 468-құжат) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 217-баптың екiншi бөлiгiнiң 1-тармағы мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
осы Кодекстiң 113-бабының бiрiншi, екiншi, төртiншi және бесiншi бөлiктерiмен, 114, 114-1, 115 (осы баптың бiрiншi, үшiншi және төртiншi бөлiктерiмен көзделген, Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне бағынысты емес аэродромдарда немесе осындай аэродромдар төңiрегiнде жасалған құқық бұзушылықтарды қоспағанда) баптарда, 118-1, 120, 121-2 (темiржол көлiгiнде құқық бұзушылық жасағаны үшiн), 123, 124, 125, 126-баптарымен, 130-бабының бiрiншi және екiншi бөлiктерiмен, 131-бабымен, 134-бабының бiрiншi және төртiншi бөлiктерiмен, 135-бабымен, 136-бабының екiншi және төртiншi бөлiктерiмен, 137-бабының екiншi және үшiншi бөлiктерiмен, 138-бабымен (автомобиль көлiгiндегi құқық бұзушылықты қоспағанда), 139, 140-баптарымен, 142-бабының бiрiншi бөлiгiмен, 145-1, 174, 175, 178, 180, 180-2, 200-баптарымен көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар үшiн, бұған қоса - аумақтық және желiлiк iшкi iстер бөлiмшелерiнiң, желiлiк милиция пункттерiнiң бастықтары, iшкi iстер органдарының учаскелiк уәкiлдерi - ескерту жасайды немесе айыппұл салады. Желiлiк милиция пунктiнiң бастығы, iшкi iстер органдарының учаскелiк уәкiлдерi салатын айыппұлдың мөлшерi "1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi бар N 2700 Жарлығының 12-бабымен белгiленген есептiк көрсеткiштен аспауға тиiс.

О внесении изменений и дополнений в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях
Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 1996 г. N 2790 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и пунктом 2 статьи 22 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2707 "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" постановляю:
I. Внести в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях, принятый Верховным Советом Казахской ССР 22 марта 1984 года (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1984 г., N 14, приложение; N 41, ст. 534; 1986 г., N 25, ст. 242; 1987 г., N 16, ст. 201; N 29, ст. 356; 1989 г., N 27, ст. 208; N 49, ст. 444; 1990 г., N 12-13, ст. 114; N 44, ст. 410; N 49, ст. 461; 1991 г., N 25, ст. 318; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 15, ст. 380; 1993 г., N 4, ст. 70, N 20, ст. 468), следующие изменения и дополнения:
1. Дополнить пункт 1 части второй статьи 217 абзацем седьмым следующего содержания:
"за административные правонарушения, предусмотренные частями первой, второй, четвертой и пятой статьи 113, статьями 114, 114-1, 115 (за исключением нарушений, предусмотренных частями первой, третьей и четвертой этой статьи, совершенных на аэродромах, не подведомственных Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, или в районе таких аэродромов), статьями 118-1, 120, 121-2 (за совершение нарушений на железнодорожном транспорте), 123, 124, 125, 126, частями первой и второй статьи 130, статьей 131, частями первой и четвертой статьи 134, статьей 135, частями второй и четвертой статьи 136, частями второй и третьей статьи 137, статьей 138 ( за исключением нарушений на автомобильном транспорте), статьями 139, 140, частью первой статьи 142, статьями 145-1, 174, 175, 178, 180, 180-2, 200 настоящего Кодекса, кроме того - начальники территориальных и линейных отделений внутренних дел, линейных пунктов милиции, участковые уполномоченные органов внутренних дел - предупреждение или штраф. Размер штрафа, налагаемого начальником линейного пункта милиции, участковым уполномоченным органом внутренних дел, не может превышать размера расчетного показателя, установленного статьей 12 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2700 "О республиканском бюджете на 1996 год". Исчисление размера штрафа, налагаемого начальником линейного пункта милиции, участковым уполномоченным органом внутренних дел, по истечении срока действия Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2700 "О республиканском бюджете на 1996 год" определяется в порядке, установленном законодательством".

2. Мыналар:
1) 217-баптың екiншi бөлiгiнiң 1-тармағының екiншi абзацындағы "Желiлiк милиция пункттерiнiң бастықтары", "желiлiк милиция пунктiнiң бастығы салатын айыппұлдың мөлшерi жиырма сомнан аспауы керек" сөздерi;
2) 217-баптың екiншi бөлiгiнiң 1-тармағының төртiншi абзацындағы "сондай-ақ - iшкi iстер органдары жүйесiндегi милиция бөлiмшелерiнiң бастықтары" сөздерi алынып тасталсын.
3. 217-баптың 3-тармағындағы "жол-күзет қызметi бөлiмшелерiнiң
командирлерi" және "жол-күзет қызметiнiң инспекторлары" сөздерi "жол
милициясы бөлiмшелерiнiң командирлерi" және "жол милициясының
инспекторлары" сөздерiмен алмастырылсын.
II. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

2. Исключить:
1) из абзаца второго пункта 1 части второй статьи 217 слова "Начальники линейных пунктов милиции", "размер штрафа, налагаемого начальником линейного пункта милиции, не может превышать двадцать рублей";
2) из абзаца четвертого пункта 1 части второй статьи 217 слова
"а также - начальники отделений милиции, имеющихся в системе органов
внутренних дел".
3. В пункте 3 статьи 217 слова "командиры подразделений
дорожно-патрульной службы" и "инспекторы дорожно-патрульной службы"
заменить словами "командиры подразделений дорожной милиции" и
"инспектора дорожной милиции".
II. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан