Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу шарттары туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлығы 1996 жылғы 26 қаңтар N 2825. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2004.01.17. N 1284 жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар Жарлығының 11 және 15-баптарына сәйкес Қаулы Етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу шарттары туралы қоса берiлiп отырған ереже бекiтiлсiн.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 1996 жылғы
26 қаңтардағы N 2825
Жарлығымен бекiтiлген.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң
еңбегiне ақы төлеу шарттары туралы Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қызметкерлерi өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн адал орындаған жағдайда олардың еңбегiне ақы төлеу және материалдық ынталандыру шарттарын белгiлейдi.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн реттейтiн бiрiншi деңгейдегi банк ретiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң жүйесiн бiлiктi және тәжiрибелi кадрлармен жасақтауға және оларға тұрақтандыруға ықпал етуге, олардың адал және бастамашыл еңбегiн ынталандыруға, лауазымдық мiндеттерiн орындауы үшiн жеткiлiктi материалдық жағдайлармен қамтамасыз етуге тиiс.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы бекiткен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасында (бюджетiнде) көзделген қаражат шегiнде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметада (бюджетте) көзделгендей толығымен алынбаған кiрiстерi жалақылардың, сыйақылардың, үстемақылар мен қосымша төлемдердiң мөлшерiн кемiту үшiн негiз бола алмайды.
Еңбекке ақы төлеу принциптерi
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу құрылымдық бөлiмшелер атқаратын қызметтiк мiндеттерге сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының шешiмдерi негiзiнде мерзiмдiк-сыйақы немесе келiсiмдi сыйақы жүйелерi бойынша жүргiзiледi.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу лауазымдық жалақылардан, жеке жалақылардан, сыйақылардан, дербес үстемақылардан, еңбек сiңiрген жылдары үшiн ерекше жұмыс режимi үшiн үстемақылардан және үстемақылар мен қосымша төлемдердiң басқа да түрлерiнен тұрады.
3. Төрағаның лауазымдық жалақысын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы белгiлейдi.

Об утверждении Положения об условиях оплаты труда работников Национального Банка Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 января 1996 г. N 2825. Утратил силу - Указом Президента РК от 17 января 2004 г. N 1284 (U041284) (вступает в силу с 1 января 2004 г.)
В соответствии со статьями 11 и 15 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О Национальном Банке Республики Казахстан" постановляю:
1. Утвердить прилагаемое Положение об условиях оплаты труда работников Национального Банка Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента Республики
Казахстан
от 26 января 1996 г. N 2825
Положение
об условиях оплаты труда работников
Национального Банка Республики Казахстан
Настоящее Положение устанавливает условия оплаты труда и материального поощрения работников Национального Банка Республики Казахстан при добросовестном исполнении ими своих должностных обязанностей.
Оплата труда работников Национального Банка Республики Казахстан призвана способствовать укомплектованию компетентными и опытными кадрами и их закреплению в системе Национального Банка Республики Казахстан, как банка первого уровня, регулирующего деятельность банков второго уровня, стимулировать их добросовестный и инициативный труд, обеспечивать достаточные материальные условия для исполнения должностных обязанностей.
Оплата труда работников Национального Банка Республики Казахстан осуществляется в пределах средств, предусмотренных сметой (бюджетом) Национального Банка Республики Казахстан, утвержденной Правлением Национального Банка Республики Казахстан.
Недополучение Национальным Банком Республики Казахстан доходов, предусмотренных сметой (бюджетом), не является основанием для уменьшения размера окладов, премий, надбавок и доплат.
Принципы оплаты труда
1. Оплата труда работников Национального Банка Республики Казахстан производится по временно-премиальной или сдельно-премиальной системам на основании решений Правления Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с функциональными задачами, выполняемыми структурными подразделениями.
2. Оплата труда работников Национального Банка Республики Казахстан состоит из должностных окладов, индивидуальных окладов, премий, персональных надбавок, надбавок за выслугу лет, за особый режим работы и других видов надбавок и доплат.
3. Должностной оклад Председателя устанавливается Правлением Национального Банка Республики Казахстан.

4. Ұлттық Банк қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақылары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы бекiткен лауазымдық жалақылар негiзiнде белгiленедi. Лауазымдық жалақылардың мөлшерi республикалық бюджет бекiтiлген кезде белгiленген есептi көрсеткiштерге сәйкес реттелiп отырады.
5. Ұлттық Банк қызметкерлерiне ерекше жұмыс режимi үшiн лауазымдық жалақыға үстемеақылар белгiленедi, оларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы бекiтедi.
6. Ұлттық Банк қызметкерлерiнiң еңбек сiңiрген жылдары үшiн үстемақылар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi бекiтетiн тәртiппен лауазымдық жалақының, дербес үстемақы мен ерекше жұмыс режимi үшiн үстемеақының жиынтық мөлшерiне процент есебiмен ай сайын төленедi.
7. Еңбекке ақы төлеу шарттарында қызметкерлерге ай сайын сыйлық беру, жыл қорытындысы бойынша сыйлық беру, сондай-ақ бiржолғы сыйлық беру көзделедi. Сыйлықтың мөлшерi мен оны берудiң принциптерiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы белгiлейдi.
8. Жоғары кәсiби бiлiктiлiгi бар және аса маңызды функциялар атқаратын жекелеген қызметкерлерге Ұлттық Банктiң Төрағасы жеке лауазымдық жалақылар немесе лауазымдық жалақыларына дербес үстемақылар белгiлейдi.
9. Ұлттық Банк қызметкерлерiне уақытша болмаған қызметкерлердiң мiндеттерiн атқарғаны, лауазымдарды қоса атқарғаны үшiн қосымша төлемдер және еңбек туралы заңдарда көзделген қосымша төлемдер мен төлемдердiң басқа да түрлерi қолданылады.
10. Ұлттық Банк қызметкерлерiне демалысқа шыққанда сауығуы үшiн лауазымдық екi жалақы мөлшерiнде жәрдемақы төленедi.
11. Ұлттық Банк Басқармасы белгiлеген лауазымдық жалақылар туралы Президент Әкiмшiлiгiнiң Басшысына баяндалады.

4. Должностные оклады работников Национального Банка устанавливаются на основании схем должностных окладов, утвержденных Правлением Национального Банка Республики Казахстан. Размеры должностных окладов корректируются в соответствии с расчетными показателями, устанавливаемыми при утверждении республиканского бюджета.
5. Работникам Национального Банка устанавливаются надбавки к должностному окладу за особый режим работы, которые утверждаются Правлением Национального Банка Республики Казахстан.
6. Надбавки за выслугу лет работникам Национального Банка выплачиваются ежемесячно в процентах к суммарному размеру должностного оклада, персональной надбавки и надбавки за особый режим работы в порядке, устанавливаемом Правлением Национального Банка Республики Казахстан.
7. Условиями оплаты труда предусматривается ежемесячное премирование работников, премирование по итогам года, а также единовременное премирование. Размеры и принципы премирования устанавливаются Правлением Национального Банка Республики Казахстан.
8. Отдельным работникам, имеющим высокую профессиональную квалификацию и выполняющим особо важные функции, Председателем Национального Банка устанавливаются индивидуальные должностные оклады или персональные надбавки к должностным окладам.
9. Работникам Национального Банка производятся доплаты за исполнение обязанностей временно отсутствующих работников, совмещение должностей и другие виды доплат и выплат, предусмотренные законодательством о труде.
10. Работникам Национального Банка при уходе в отпуск выплачивается пособие для оздоровления в размере двух должностных окладов.
11. О должностных окладах, установленных Правлением Национального Банка, докладывается Руководителю Администрации Президента.