1996 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1996 жылғы 24 сәуiр N 2959
"Көшiп келу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және тарихи отанына қайтып оралуға тiлек бiлдiрген босқын-репатрианттардың көшiп келуiн және оларды жайғастыруды ұйымдастыру мақсатында Қаулы Етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсынған 1996 жылға арналған көшiп келу квотасы қосымшаға сәйкес 4 мың отбасы көлемiнде белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
осы Жарлықты iске асыру жөнiнде практикалық шаралар қолдансын;
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қорынан босқын репатрианттардың көшiп келуiн, олардың қабылдануын, жайғастырылуын, тұрғын үй сатып алуын және салуын ұйымдастыру үшiн 670 млн. теңге көлемiнде ақша қаражаты бөлiнуiн қамтамасыз етсiн;
босқын-репатрианттардың отбасылары олардың туыстық және шаруашылық-өндiрiстiк байланыстары, мамандықтары бойынша жұмысқа орналасуы ескерiле отырып, жинақы орналастырылатын аудандарды айқындасын;
олардың қабылдануын, жайғастырылуын және оларға қажеттi әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайлар жасалуын қамтамасыз етсiн;
босқын-репатрианттарға тұрғын үй салу және шаруашылық қызметiн жүргiзу үшiн жер учаскелерiн бөлу туралы мәселенi белгiленген тәртiппен шешетiн болсын;
қоныс аударушылардың отбасыларына халықтың тиiстi санаттары үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тұрғын үйге, отынға, электр энергиясына, коммуналдық және басқа қызметтерге ақы төлеу жөнiндегi жеңiлдiктердi қолдансын.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 24 сәуiрдегi
N 2959 Жарлығына
қосымша
Шет елдерден көшiп келудiң 1996 жылға арналған квотасы
(отбасы)
____________________________________________________________________
Көшiп келушiлер іИран   іҚытай  іМоңғолияіРесей  іТәжiк.іТүрк.іТүркия
орналастыратын  іИслам  іХалық  і        іФедера.істан   імен. іРеспуб.
облыстар        іРеспуб.іРеспуб.і        іциясы  іРеспуб.істан іликасы
іликасы іликасы і        і       іликасы і     і
____________________________________________________________________
Ақмола             -       -        -        50     -       -    -
Ақтөбе             -       -        -        85     -       50   -
Алматы             -       100      -        30     -       70   -
Атырау             -        -       -        -      50      -    -
Шығыс Қазақстан    -        40      20       40     -       -    -
Жамбыл             -        50      -        20     -       30   -
Жезқазған          -        -       -        35     -       -    -
Батыс Қазақстан    -        -       -       130     -       -    -
Қарағанды          -        50      20       30     -       20   -
Қызылорда          -        -       -        -      -       -    20
Көкшетау           -        -       10       -      -       -    -
Қостанай           -        -       -       140     -       -    -
Маңғыстау         400       -       -        50     -      450   -
Павлодар           -        -       20       40     -       -    -
Солтүстiк Қазақстан-        -       -        30     10      -    -
Семей              -        50      -       100     -       -    -
Талдықорған        -        60      -        20     -       -    -
Торғай             -        -       -        10     -       -    -
Оңтүстiк Қазақстан -        -       -        -      20      40   -
Алматы қаласы      5        10      -        20      5       5   -
Барлығы       405      360      70      830     85     665   20
______________________________________________________________________
Өзбекстан   іБарлығы
Республикасыі
______________________________________________________________________
Ақмола                      100         150
Ақтөбе                       50         185
Алматы                      100         300
Атырау                       50         100
Шығыс Қазақстан               -         100
Жамбыл                      250         350
Жезқазған                   100         135
Батыс Қазақстан              20         150
Қарағанды                    50         170
Қызылорда                     -          20
Көкшетау                     30          40
Қостанай                    260         400
Маңғыстау                   200        1100
Павлодар                     80         140
Солтүстiк Қазақстан          30          70
Семей                         -         150
Талдықорған                  20         100
Торғай                       20          30
Оңтүстiк Қазақстан          200         260
Алматы қаласы                 5          50
Барлығы                1565        4000

О квоте иммиграции на 1996 год
Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1996 г. N 2959
В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об иммиграции" и в целях организации переселения и обустройства беженцев-репатриантов, изъявивших желание возвратиться на историческую родину, постановляю:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции на 1996 год в количестве 4 тыс. семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан:
принять практические меры по реализации настоящего Указа;
обеспечить выделение финансовых средств из Государственного фонда содействия занятости на организацию переселения, приема, обустройства, приобретение и строительство жилья для беженцев-репатриантов в размере 670 млн. тенге;
определить районы для компактного расселения семей беженцев-репатриантов с учетом их родственных и хозяйственно-производственных связей, трудоустройства по специальностям;
обеспечить прием, обустройство и создание для них необходимых социально-бытовых условий;
в установленном порядке решить вопрос о выделении земельных участков для строительства жилых домов и хозяйственной деятельности беженцев-репатриантов;
распространить на семьи переселенцев установленных законодательством Республики Казахстан льготы по оплате жилья, топлива, электроэнергии, коммунальных и других услуг, предусмотренные для соответствующих категорий населения.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1996 г. N 2959
Квота иммиграции на 1996 год из зарубежных стран
(семей)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Область вселенияіИс- іКитай-іМон-іРос-іРес- іТурк-іТу- іРес- іВсего
иммигрантов   ілам-іская  іго- ісий-іпуб- імени-ірец-іпуб- і
іскаяіНарод-ілия іскаяілика істан ікая ілика і
іРес-іная - і    іФе- іТад- і     іРес-іУз-  і
іпуб-іРеспу-і    іде- іжики-і     іпуб-ібеки-і
іликаіблика і    іра- істан і     іликаістан і
і    і      і    іция і     і     і    і     і
і    і      і    і    і     і     і    і     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Акмолинская       -    -      -   50    -     -     -   100   150
Актюбинская       -    -      -   85    -     50    -    50   185
Алматинская       -   100     -   30    -     70    -   100   300
Атырауская        -    -      -   -     50    -     -    50   100
Восточно-
Казахстанская     -    40     20  40    -     -     -    -    100
Жамбылская        -    50     -   20    -     30    -   250   350
Жезказганская     -    -      -   35    -     -     -   100   135
Западно-
Казахстанская     -    -      -   130   -     -     -    20   150
Карагандинская    -    50     20   30   -     20    -    50   170
Кзыл-Ординская    -    -      -   -     -     -     20   -     20
Кокшетауская      -    -      10  -     -     -     -    30    40
Кустанайская      -    -      -   140   -     -     -    260  400
Мангистауская    400   -      -    50   -     450   -    200 1100
Павлодарская      -    -      20   40   -     -     -     80  140
Северо-
Казахстанская     -    -      -    30   10    -     -     30   70
Семипалатинская   -    50     -   100   -     -     -     -   150
Талдыкорганская   -    60     -    20   -     -     -     20  100
Тургайская        -    -      -    10   -     -     -     20   30
Южно-
Казахстанская     -    -      -   -     20    40    -    200  260
г. Алматы         5    10     -    20    5     5    -      5   50
Итого          405   360    70  830   85   665    20  1565 4000