Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi туралы ережеге толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 3 маусым N 3016. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996.10.18. N 3144 жарлығымен.
Қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 қарашадағы N 2656 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi туралы Ережеге мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
мынадай мазмұндағы 23-1-баппен толықтырылсын:
"23-1-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiлерi мен
кеңесшiлерi
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiлерi мен кеңесшiлерiн (бұдан былай - көмекшiлер мен кеңесшiлер):
1) Мемлекет басшысы қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) олар Президент Әкiмшiлiгiнiң құрамына кiредi және оның қызметшiлерi болып табылады;
3) осы Ережемен, Мемлекет басшысының өзге актiлерiмен және жекелеген тапсырмаларымен белгiленген құзыреттерiне сәйкес жұмыс iстейдi.
Көмекшiлер мен кеңесшiлердiң Мемлекет басшысының ұйғаруына қарай штаттан тыс негiзде жұмыс iстеуi мүмкiн.
2. Көмекшiлер мен кеңесшiлердiң негiзгi мiндеттерi:
1) Республика Президентiнiң қызметiн қамтамасыз ету;
2) Мемлекет басшысын елдегi және шетелдегi iстiң жайы туралы уақтылы және толық хабардар ету болып табылады.
Мемлекет басшысының алдында тұрған мiндеттердiң кезектiлiгi мен маңыздылығына қарай Республика Президентi көмекшiлер мен кеңесшiлерге осы Ережеде көзделгендегiден ерекшелiгi болатын өзге де мiндеттер мен өкiлеттiктер жүктеуi мүмкiн. Бұл ретте Мемлекет басшысы өзiнiң ұйғаруына қарай көмекшiлер мен кеңесшiлерiнiң саны мен қызметiнiң бағытын өзгертiп тұрады, сондай-ақ олардың жанында консультанттар болуының қажеттiгiн айқындайды.
3. Көмекшiлер мен кеңесшiлер алдарына қойылған мiндеттердiң шешiлуi, Мемлекет басшысы тапсырмаларының уақтылы, сапалы және тыңғылықты орындалуы үшiн толығымен жауап бередi.
Өз жұмыстарының қорытындылары туралы көмекшiлер мен кеңесшiлер Мемлекет басшысына немесе оның тапсырмасы бойынша Республиканың Мемлекеттiк хатшысына, Президент Әкiмшiлiгiнiң Басшысына үнемi баяндап отырады.
4. Өз құзыреттерiнiң шегiнде көмекшiлер мен кеңесшiлер:
1) мемлекеттiк органдар мен мемлекеттiк лауазымды адамдарының заңдарды, Республика Президентiнiң актiлерi мен тапсырмаларын сөзсiз әрi тыңғылықты сақтауы мен атқаруын бақылауға; Мемлекет басшысы жүргiзiп отырған iшкi және сыртқы саясатты түсiндiруге; Республика Президентiнiң беделiн қалыптастыруға және оның қызметiн бұқаралық ақпарат құралдары арқылы әйгiлеп отыруға қатысады;

О внесении дополнения в Положение об Администрации Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 3 июня 1996 г. N 3016. Утратил силу - Указом Президента РК от 18 октября 1996 г. N 3144 ~U963144.
Постановляю:
1. Внести в Положение об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 24 ноября 1995 г. N 2656 U952656_ , следующее дополнение:
дополнить статьей 23-1 следующего содержания:
"Статья 23-1. Помощники и советники Президента
Республики Казахстан
1. Помощники и советники Президента Республики Казахстан (в дальнейшем - помощники и советники):
1) назначаются на должность и освобождаются от должности Главой государства;
2) входят в структуру Администрации Президента и являются ее служащими;
3) работают в соответствии с компетенцией, установленной настоящим Положением, иными актами и отдельными поручениями Главы государства.
Помощники и советники могут работать на внештатной основе по усмотрению Главы государства.
2. Основными задачами помощников и советников являются:
1) обеспечение деятельности Президента Республики;
2) своевременное и полное информирование Главы государства о положении дел в стране и за рубежом.
Президент Республики, в зависимости от первоочередности и важности задач, стоящих перед Главой государства, может возложить на помощников и советников иные задачи и полномочия, отличные от тех, что предусмотрены настоящим Положением. При этом Глава государства по своему усмотрению может варьировать количество и направления деятельности помощников и советников, а также определять необходимость наличия при них консультантов.
3. Помощники и советники несут всю полноту ответственности за решение поставленных перед ними задач, своевременное, качественное и исчерпывающее поручение Главы государства.
Об итогах своей работы помощники и советники систематически докладывают Главе государства или по его поручению Государственному секретарю Республики, Руководителю Администрации Президента.
4. Помощники и советники в пределах своей компетенции:
1) участвуют в контроле за безусловным и исчерпывающим соблюдением и исполнением законов, актов и поручений Президента Республики государственными органами и должностными лицами государства; разъяснении проводимой Главой государства внутренней и внешней политики; формировании имиджа Президента Республики и освещении его деятельности в средствах массовой информации;

2) ақпарат iздестiрiп, өңдеудi жүзеге асырады және Мемлекет басшысын қажеттi ақпараттық-талдау және анықтамалық материалдармен қамтамасыз етедi;
3) республика Президентiнiң тиiстi актiлерiнiң жобаларына визалар қояды;
4) өздерiнiң атына жiберiлген хат-хабарларды, қызмет құжаттары мен азаматтардың арыздарын қарайды, азаматтар қабылдауды жүзеге асырады;
5) ел бойынша iс-сапарға шыққанда Мемлекет басшысына ере жүредi, бұл орайда республика Президентi қатысатын iс-шаралардың ұйымдастырылуын бақылайды, iс-сапар барысында Мемлекет басшысы берген тапсырмаларды тiркеп отырады, қажеттiгiне қарай азаматтарды қабылдауға, олардың арыздарын зерделеуге қатысады.
5. Көмекшiлер мен кеңесшiлердiң қызметiн Республика Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы үйлестiрiп отырады.
Мемлекет басшысының тапсырмаларын орындау үшiн көмекшiлер мен
кеңесшiлерге Республиканың Мемлекеттiк хатшысы, Президент
Әкiмшiлiгiнiң Басшысы Нұсқаулар беруге хақылы.
6. Көмекшiлер мен кеңесшiлер арасындағы мiндеттер бөлiсiн
Мемлекет басшысы бекiтедi.
7. Алдарына қойылған мiндеттердi шешу үшiн көмекшiлер мен
кеңесшiлер сонымен қатар осы Ереженiң 8-бабының 2-тармағында және
24-бабының 2-тармағында көзделген өкiлеттiктерге ие болады".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

2) осуществляют поиск, обработку информации и обеспечивают Главу государства необходимыми информационно-аналитическими и справочными материалами;
3) визируют проекты соответствующих актов Президента Республики;
4) рассматривают направляемую в их адрес корреспонденцию, служебные документы и обращения граждан, осуществляют прием граждан;
5) сопровождают Главу государства в командировках по стране, контролируют при этом организацию мероприятий с участием Президента Республики, в ходе командировки фиксируют поручения, данные Главой государства, при необходимости участвуют в приеме граждан, изучении их обращений.
5. Деятельность помощников и советников координируется Руководителем Администрации Президента Республики.
Помощникам и советникам во исполнение поручений Главы государства вправе давать указания Государственный секретарь Республики, Руководитель Администрации Президента.
6. Распределение обязанностей между помощниками и советниками
утверждается Главой государства.
7. Для решения поставленных перед ними задач помощники и
советники обладают также полномочиями, предусмотренными пунктом 2
статьи 8 и пунктом 2 статьи 24 настоящего Положения".
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
\