Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр қаулыларының және олардың жекелеген нормаларының күшiн жою туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 15 шiлдедегi N 3059
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарының сақталуын қамтамасыз ету, заңдылық пен мемлекеттiк тәртiптi нығайту мақсатында, Қазақстан Республикасы Конституциясының K951000_ 44-бабының 3)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Конституциясының 69-бабының 3-тармағы бұзылып қабылданған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мына актiлерi мен олардың жекелеген нормаларының күшi жойылсын:
1) "Алматыкiтап" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн сату туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 ақпандағы N 198 қаулысы;
2) "Жекешелендiру объектiлерiн сату жөнiнде жабық тендерлер өткiзудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 қаңтардағы N 128 қаулысының 2-тармағының үшiншi абзацы мен осы қаулыға қосымша - "Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi жабық тендерлерде сатылуға жататын "Береке" Мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына енетiн акционерлiк қоғамдардың тiзбесi";
3) "Үлбi металлургия зауыты" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 27 ақпандағы N 250 қаулысының 4-тармағы;
4) "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 27 ақпандағы N 251 қаулысының 4-тармағы;
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) мемлекеттiк органдар шешiмдерiнiң күшiн жойсын, осы Жарлықтың 1-тармағында көрсетiлген актiлерге негiзделген тендерлер мен шарттар нәтижелерiнiң күшi жойылған деп танысын;
2) тиiстi қосымша заң актiлерiн шығару кезiнде Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдары мен Президентi актiлерiнiң сөзсiз сақталуы үшiн атқарушы органдардың лауазымды адамдарының жауапкершiлiгiн арттыру жөнiнде кiдiрiссiз шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi осы Жарлық күшiне енген күннен бастап екi апта мерзiмде қолданылған шаралар туралы мемлекет басшысына баяндайтын болсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об отмене действия некоторых постановлений Правительства Республики Казахстан и их отдельных норм
Указ Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 3059
В целях обеспечения соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан, укрепления законности и государственной дисциплины, руководствуясь подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Отменить действие принятых в нарушение пункта 3 статьи 69 Конституции Республики Казахстан актов Правительства Республики Казахстан и их отдельных норм:
1) постановления Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 1996 года N 198 "О продаже государственного пакета акций акционерного общества "Алматыкитап";
2) абзаца третьего пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 1996 года N 126 "О порядке проведения закрытых тендеров по продаже объектов приватизации" и приложения к данному постановлению - Перечень акционерных обществ, входящих в состав Государственной акционерной компании "Береке", государственные пакеты акций которых подлежат продаже на закрытых тендерах;
3) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 1996 N 250 "О неотложных мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Ульбинский металлургический завод";
4) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 1996 г. N 251 "О мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат".
2. Правительству Республики Казахстан:
1) отменить решения государственных органов, признать недействительными результаты тендеров и договоры, основанные на актах, указанных в пункте 1 настоящего Указа;
2) безотлагательно принять меры по повышению ответственности
должностных лиц исполнительных органов за безусловное соблюдение
Конституции, законов и актов Президента Республики Казахстан при
издании соответствующих подзаконных актов.
3. Премьер-Министру Республики Казахстан в двухнедельный срок
со дня вступления в силу настоящего Указа доложить Главе государства
о принятых мерах.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан