Қазақстан Республикасында Мәдениет пен өнердi қолдау Мемлекеттiк қоры туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1998 жылғы 10 қыркүйектегi N 4059
Қазақстан Республикасының мәдени әлеуетiн сақтау және дамыту, мәдениет пен өнер қайраткерлерiн мемлекеттiк қолдауды қамтамасыз ету және Қазақстанда мәдениет пен өнердi дамытуға бағытталатын мемлекет қаржысын нысаналы пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасында Мәдениет пен өнердi қолдау Мемлекеттiк қоры құрылсын (бұдан әрi - Қор).
2. Қордың негiзгi мiндеттерi:
ұлттық өнер мен халық шығармашылығын қолдау және дамыту бағдарламаларын әзiрлеу мен iске асыруға қатысу;
демалыс және ойын-сауық отандық индустриясын дамыту, осы сала үшiн кадрлар дайындау мақсатында шетел инвестицияларын, шет елдер мен халықаралық ұйымдардың қаржылық және техникалық көмегiн тартуға жәрдемдесу;
Қазақстан мәдениетiнiң елдердiң әлемдiк қоғамдастығына кiрiгуiн кеңейту мақсатында шетелдiк серiктестермен тiкелей байланыстарды жүзеге асыру;
мәдениет пен өнер саласында еңбек нарығын дамытуға жәрдемдесу болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
бiр ай мерзiмде Қор туралы ереженi бекiтетiн болсын;
жарғылық мiндеттерiн iске асыру үшiн республиканың мемлекеттiк бюджетiнде 1999 жылдан бастап Қорға нысаналы қаржы аударымдары көзделсiн.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О Государственном Фонде поддержки культуры и искусства в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 10 сентября 1998 г. N 4059
В целях сохранения и развития культурного потенциала Республики Казахстан, обеспечения государственной поддержки деятелей культуры и искусства и повышения эффективности целевого использования финансовых средств государства, направляемых на развитие культуры и искусства в Казахстане постановляю:
1. Учредить Государственный Фонд поддержки культуры и искусства в Республике Казахстан (в дальнейшем Фонд).
2. Установить, что основными задачами Фонда являются:
участие в разработке и реализации программ поддержки и развития национального искусства и народного творчества;
содействие привлечению иностранных инвестиций, финансовой и технической помощи зарубежных стран и международных организаций с целью развития отечественной индустрии досуга и развлечений, подготовки кадров для этой сферы; осуществление прямых связей с зарубежными партнерами с целью расширения интеграции казахстанской культуры в мировое сообщество стран;
содействие развитию рынка труда в сфере культуры и искусства.
3. Правительству Республики Казахстан:
утвердить в месячный срок Положение о Фонде;
предусматривать, начиная с 1999 года, в государственном бюджете республики целевые отчисления Фонду для реализации уставных задач.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан