Кейбір аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың төрағаларын, сот учаскелерінің аға судьялары мен судьяларын қызметтерге тағайындау және қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 1999 жылғы 9 маусым N 152
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің конституциялық заң күші бар Жарлығының 44-бабының 3-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 8) және 10) тармақшаларына, 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың төрағалары қызметтеріне тағайындалсын:
Алматы облысы бойынша:
Талдықорған гарнизоны
әскери соты                   Тұрлыбеков Бақыткелді Тамашаұлы;
Жамбыл облысы бойынша:
Сарысу аудандық соты           Аманжолов Нұрбек Әбдіманапұлы;
Шу аудандық соты               Құрманбаев Алмас Боранқұлұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Ақтоғай аудандық соты          Рысжанов Самат Маралбайұлы;
Қызылорда облысы бойынша:
Байқоңыр қалалық соты        Жұбанғанов Мейрамбек Нұрғабылұлы;
Қазалы аудандық соты         Әбдіқалықов Нармағанбет;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық соты        Тұрсынбеков Ақылжан Тұрсынбекұлы.
2. Мыналар аудандық (қалалық) соттардың сот учаскелерінің аға судьялары қызметтеріне тағайындалсын:
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық сотының
Орталық сот учаскесі           Бегалиев Қыдыр Жарылқасынұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Октябрь аудандық сотының
Киров сот учаскесі             Әбдіғалиева Гүлнәр Аманжолқызы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық сотының
Ақсу сот учаскесі              Темірова Еркін Әсетқызы.
3. Мыналар аудандық (қалалық) және соларға
теңестірілген соттардың судьялары қызметтеріне тағайындалсын:
Астана қаласы бойынша:
Сарыарқа аудандық соты         Утанов Мұқтархан Айдарханұлы;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық соты        Черныш Татьяна Вячеславовна;
Жетісу аудандық соты           Мырзаев Қанат Болатұлы;
Ақмола облысы бойынша:
Целиноград аудандық соты       Оразбеков Қалық;
Еңбекшілдер аудандық соты      Түсіпбаев Иманбек Жақсыбайұлы;
Ақтөбе облысы бойынша:
Хромтау аудандық соты          Сисенова Мәдина Абайқызы;
Алматы облысы бойынша:
Текелі қалалық соты            Әбдраимов Азамат Кәрібжанұлы;
Әбділдин Ерлан Әукенұлы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Глубокое аудандық соты         Добрынин Олег Анатольевич;
Ұлан аудандық соты             Аманбекова Гүлнәр Қадылбекқызы;
Өскемен гарнизоны
әскери соты                    Мигманов Рафаил Мингадыевич;
Жамбыл облысы бойынша:
Сарысу аудандық соты           Омарова Ділдәгүл;
Қарағанды облысы бойынша:
Абай аудандық соты             Маркович Валентина Дмитриевна;
Қарағанды қаласының
Октябрь аудандық соты          Ахметжанов Марат Сұлтанұлы;
Книтель Елена Евгеньевна;
Меңдібаев Жанат Рахымұлы;
Қарағанды қаласының
Совет аудандық соты          Ағдарбекова Еркеш Маукенқызы;
Нұрмағанбетова Қарлығаш Болатқызы;
Үкібасова Сәулеш Көпжасарқызы;
Теміртау қалалық соты        Сарбасов Атахан Атарбайұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай аудандық соты         Аманжолов Есімшәріп Нұрманұлы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық соты          Әбнасыров Серік Қазбекұлы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Қызылжар аудандық соты         Сұлтанов Мұрат Байкенұлы;
Мамлют аудандық соты           Мырзатаев Әдехан Амангелдіұлы;
Петропавл қалалық соты         Әбдрахманов Жанат Қозбайұлы;
Бекенова Гүлнәр Қуанышбайқызы;
Габдулин Серікжан Жәлелұлы;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Созақ аудандық соты            Бекжанов Берік Айдарбекұлы;
Сайрам аудандық соты           Ділдебаев Елмахан Екияұлы;
Шымкент қалалық соты           Сасбұқаев Ғани Уалиханұлы.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, старших судей судебных участков и судей некоторых районных (городских) и приравненных к ним судов
Указ Президента Республики Казахстан от 9 июня 1999 г. № 152
В соответствии с пунктом 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан,
пунктом 3 статьи 44, подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 8) и 10) пункта 1,
подпунктом 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента Республики Казахстан,
имеющего силу Конституционного закона,
U952694_
"О судах и статусе судей в
Республике Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных (городских) и
приравненных к ним судов:
по Алматинской области:
военного суда Талдыкорганского гарнизона
Турлыбекова Бакыткельды Тамашаевича;
по Жамбылской области:
Сарысуского районного суда
Аманжолова Нурбека Абдыманаповича;
Шуского районного суда
Курманбаева Алмаса Боранкуловича;
по Карагандинской области:
Актогайского районного суда
Рысжанова Самата Маралбаевича;
по Кызылординской области:
Байконырского городского суда
Жубанганова Мейрамбека Нургабыловича;
Казалинского районного суда
Абдыкалыкова Нармаганбета;
по Павлодарской области:
Павлодарского городского суда
Турсунбекова Акылжана Турсунбековича.
2. Назначить на должности старших судей судебных участков
районных (городских) судов:
по Жамбылской области:
Центрального судебного участка Таразского городского суда
Бегалиева Хыдыра Жарлыкасыновича;
по Карагандинской области:
Кировского судебного участка Октябрьского районного суда
Абдигалиеву Гульнару Аманжоловну;
по Павлодарской области:
Аксуского судебного участка Павлодарского городского суда
Темирову Еркен Асетовну.
3. Назначить на должность судей районных (городских) и приравненных
к ним судов:
по г. Астане:
Сарыаркинского районного суда
Утанова Мухтархана Айдархановича;
по г. Алматы:
Бостандыкского районного суда
Черныш Татьяну Вячеславовну;
Жетесуского районного суда
Мурзаева Каната Болатовича;
по Акмолинской области:
Целиноградского районного суда
Уразбекова Калыка;
Енбекшильдерского районного суда
Тусупбаева Иманбека Жаксыбаевича;
по Актюбинской области:
Хромтауского районного суда
Сисенову Мадину Абаевну;
по Алматинской области:
Текелийского городского суда
Абдраимова Азамата Карипжановича;
Абдильдина Ерлана Аукеновича;
по Восточно-Казахстанской области:
Глубоковского районного суда
Добрынина Олега Анатольевича;
Уланского районного суда
Аманбекову Гульнару Кадылбековну;
военного суда Усть-Каменогорского гарнизона
Мигманова Рафаила Мингадыевича;
по Жамбылской области:
Сарысуского районного суда
Омарову Дилдакуль;
по Карагандинской области:
Абайского районного суда
Маркович Валентину Дмитриевну;
Октябрьского районного суда г. Караганды
Ахметжанова Марата Султановича;
Книтель Елену Евгеньевну;
Мендыбаева Жаната Рахимовича;
Советского районного суда г. Караганды
Агдарбекову Еркеш Маукеновну;
Нурмагамбетову Карлыгаш Болатовну;
Укибасову Саулеш Копжасаровну;
Темиртауского городского суда
Сарбасова Атахана Атарбаевича;
по Костанайской области:
Костанайского районного суда
Аманжулова Исмушарифа Нурмановича;
по Павлодарской области:
Павлодарского городского суда
Абнасирова Серика Казбековича
по Северо-Казахстанской области:
Кызылжарского районного суда
Султанова Мурата Байкеновича;
Мамлютского районного суда
Мырзатаева Адехана Амангельдиевича;
Петропавловского городского суда
Абдрахманова Жаната Козбаевича;
Бекенову Гульнару Куанышбаевну;
Габдулина Серикжана Жалелевича;
по Южно-Казахстанской области:
Сузакского районного суда
Бекжанова Берика Айдардековича;
Сайрамского районного суда
Дильдабаева Елмахана Екияевича;
Шымкентского городского суда
Сасбухаева Гани Уалихановича.

4. Мыналар қызметтерінен босатылсын:
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық
сотының судьялары              Айдарбекова Әлимаш Нұртайқызы
өз тілегі бойынша;
Жақанов Қали
өз тілегі бойынша;
Сарыарқа аудандық
сотының судьясы                Осокина Ирина Юрьевна
өз тілегі бойынша;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық
сотының судьясы                Блок Александр Викторович
атқаратын қызметіне сай
келмеуіне байланысты;
Алматы облысы бойынша:
Талдықорған гарнизоны
әскери сотының судьясы         Батырбаев Серік Жолдасшахұлы
өз тілегі бойынша;
Текелі қалалық
сотының судьясы                Ділдебаева Қарлығаш Қадырқызы
өз тілегі бойынша;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен гарнизоны
әскери сотының төрағасы        Мигманов Рафаил Мингадыевич
осы соттың судьясы болып
тағайындалуына байланысты;
Семей гарнизоны
әскери сотының судьясы         Сәрсекеев Мұрат Махметұлы
өз тілегі бойынша;
Жамбыл облысы бойынша:
Талас аудандық
сотының судьясы                Аманжолов Нұрбек Әбдіманапұлы
Сарысу аудандық сотының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты;
Сарысу аудандық
сотының төрағасы               Омарова Ділдәгүл
осы соттың судьясы болып
тағайындалуына байланысты;
Шу аудандық
сотының төрағасы               Бегалиев Қыдыр Жарылқасынұлы
Тараз қалалық сотының Орталық
сот учаскесінің аға судьясы
болып тағайындалуына
байланысты;
Шу аудандық
сотының судьясы                Құрманбаев Алмас Боранқұлұлы
осы соттың төрағасы болып
тағайындалуына байланысты;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қалалық
сотының судьясы                Еспаев Айжекен Сағымбайұлы
қайтыс болуына байланысты;
Зеленов аудандық
сотының Приурал сот
учаскесінің аға судьясы        Щурихин Анатолий Александрович
өз тілегі бойынша;
Қарағанды облысы бойынша:
Абай аудандық
сотының төрағасы               Маркович Валентина Дмитриевна
осы соттың судьясы болып
тағайындалуына байланысты;
Совет аудандық
сотының судьялары              Суслин Игорь Анатольевич
өз тілегі бойынша;
Суслина Елена Ивановна
өз тілегі бойынша;
Теміртау қалалық
сотының төрағасы               Ибраимов Мұсабай Ибраимұлы
өз тілегі бойынша;
Теміртау қалалық
сотының судьясы                Радчук Виктор Иванович
қайтыс болуына байланысты;
Октябрь аудандық
сотының Киров сот
учаскесінің аға судьясы        Әбілов Мұрат Смағұлұлы
мемлекеттік органға басқа
қызметке ауысуына байланысты;
Шет аудандық
сотының судьясы                Рысжанов Самат Маралбайұлы
Ақтоғай аудандық сотының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты;
Қостанай облысы бойынша:
Қамысты аудандық
сотының судьясы                Мұхамеджанов Бауыржан Жағалұлы
өз тілегі бойынша;
Қостанай аудандық
сотының төрағасы               Аманжолов Есімшәріп Нұрманұлы
осы соттың судьясы болып
тағайындалуына байланысты;
Қызылорда облысы бойынша:
Қазалы аудандық
сотының судьялары              Әбдіқалықов Нармағанбет
осы соттың төрағасы болып
тағайындалуына байланысты;
Жұбанғанов Мейрамбек
Нұрғабылұлы Байқоңыр қалалық
сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты;
Павлодар облысы бойынша:
Ақсу қалалық
сотының судьясы                Мәдиева Айдын Болатқызы
қайтыс болуына байланысты;
Павлодар қаласы Ильичев
аудандық сотының төрағасы      Әбнасыров Серік Қазбекұлы
соттың таратылуына және
Павлодар қалалық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты;
Павлодар қаласы
Индустриальный аудандық
сотының төрайымы               Темірова Еркін Әсетқызы
соттың таратылуына және
Павлодар қалалық сотының Ақсу
сот учаскесінің аға судьясы
болып тағайындалуына
байланысты;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Тимирязев аудандық
сотының судьясы                Ахунов Өтеуші
өз тілегі бойынша;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Сайрам аудандық
сотының судьясы                Жұбатов Нышанбай Кененбайұлы
соттың айыптау үкімінің заңды
күшіне енуіне байланысты;
Түлкібас аудандық
сотының судьясы                Мырзахметов Мәдібек Сәуленұлы
өз тілегі бойынша;
Шымкент қалалық
сотының судьясы                Сейітжанов Бауыржан Дайынұлы
денсаулығына байланысты.

4. Освободить от должностей:
по г. Астане:
судей Алматинского       Айдарбекову Алимаш Нуртаевну
районного суда                по собственному желанию;
Жаканова Кали
по собственному желанию;
судью Сарыаркинского     Осокину Ирину Юрьевну
районного суда                по собственному желанию;
по г. Алматы:
судью Бостандыкского     Блока Александра Викторовича
районного суда                в связи с несоответствием занимаемой
должности;
по Алматинской области:
судью военного суда               Батырбаева Серика Жолдасшаховича
Талдыкорганского гарнизона             по собственному желанию
судью Текелийского                Дильдебаеву Карлыгаш Кадыровну
городского суда                        по собственному желанию;
по Восточно-Казахстанской области:
председателя военного суда         Мигманова Рафаиля Мингадыевича
Усть-Каменогорского гарнизона           в связи с назначением судьей этого
же суда;
судью военного суда                Сарсекеева Мурата Махметовича
Семипалатинского гарнизона              по собственному желанию;
по Жамбылской области:
судью Таласского                   Аманжолова Нурбека Абдыманаповича
районного суда                          в связи с назначением председателем
Сарысуского районного суда;
председателя Сарысуского           Омарову Дилдакуль
районного суда                          в связи с назначением судьей этого
же суда;
председателя  Шуского              Бегалиева Хыдыра Жарлыкасымовича
районного суда                          в связи с назначением старшим
судьей Центрального судебного
участка Таразского городского суда;
судью  Шуского                     Курманбаева Алмаса Боранкуловича
районного суда                          в связи с назначением председателем
этого же суда;
по Западно-Казахстанской области:
судью Уральского городского        Еспаева Айжекена Сагимбаевича
суда                                    в связи со смертью;
старшего судью Приуральского       Щурихина Анатолия Александровича
судебного участка Зеленовского          по собственному желанию;
районного суда
по Карагандинской области:
председателя Абайского             Маркович Валентину Дмитриевну
районного суда                          в связи с назначением судьей этого
же суда;
судей Советского                   Суслина Игоря Анатольевича
районного суда                          по собственному желанию;
Суслину Елену Ивановну
по собственному желанию;
председателя Темиртауского         Ибраимова Мусабая Ибраимовича
городского суда                         по собственному желанию;
судью Темиртауского                Радчука Виктора Ивановича
городского суда                         в связи со смертью;
старшего судью Кировского          Абилова Мурата Смагуловича
судебного участка Октябрьского          в связи с переводом на другую
районного суда                          должность в государственный орган;
судью Шетского районного суда      Рысжанова Самата Маралбаевича
в связи с назначением председателем
Актогайского районного суда;
по Костанайской области:
судью Камыстинского районного      Мухамеджанова Бауржана Жагаловича
суда                                    по собственному желанию;
председателя Костанайского         Аманжулова Исмушарифа Нурмановича
районного суда                          в связи с назначением судьей
этого же суда;
по Кызылординской области:
судей Казалинского                 Абдыкалыкова Нармаганбета
районного суда                          в связи с назначением председателем
этого же суда;
Жубанганова Мейрамбека Нургабыловича
в связи с назначением председателем
Байконырского городского суда;
по Павлодарской области:
судью Аксуского городского суда    Мадиеву Айдын Булатовну
в связи со смертью;
председателя Ильического           Абнасирова Серика Казбековича
районного суда г. Павлодар              в связи с упразднением суда и
назначением судьей Павлодарского
городского суда;
председателя Индустриального       Темирову Еркен Асетовну
районного суда г. Павлодар              в связи с упразднением суда и
назначением старшим судьей
Аксуского судебного участка
Павлодарского городского суда;
по Северо-Казахстанской области:
судью Темирязевского               Ахунова Отеуши
районного суда                          по собственному желанию;
по Южно-Казахстанской области:
судью Сайрамского                  Жубатова Нушанбая Кененбаевича
районного суда                          в связи с вступлением в законную
силу обвинительного приговора суда;
судью Тюлькубасского               Мырзахметова Мадибека Сауленовича
районного суда                          по собственному желанию;
судью Шымкентского                 Сейтжанова Бауржана Даиновича
городского суда                         по состоянию здоровья.

5. Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры Қазақстан Республикасының судьялары жөнінде сыбайлас жемқорлық қылмыстарын жасау белгілері бойынша, соның ішінде парақорлыққа байланысты қозғалған қылмыстық істерді тергеу мен соттарда қараудың заңдылығын қадағалауды күшейтсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5. Генеральному Прокурору Республики Казахстан усилить надзор за
законностью расследования и рассмотрения в судах уголовных дел,
возбужденных в отношении судей Республики Казахстан по признакам совершения
коррупционных преступлений, в том числе взяточничества.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан