Қазақстан Республикасының кейбір облыстық және Алматы қалалық соттарының судьяларын, сот алқаларының төрағалары мен сот төрағаларын және кейбір аудандық (қалалық) соттардың судьялары мен төрағаларын қызметке тағайындау және қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 1999 жылғы 25 маусым N 164
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 20 желтоқсандағы конституциялық заң күші бар N 2694    Жарлығының 44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 2-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар:
Барпыбаев Тілектес Ешейұлы             Алматы облыстық сотының
төрағасы болып
Әлімбеков Мұсабек Тұрғынбекұлы         Жамбыл облыстық
сотының төрағасы болып
Қасымов Ақылтай Ахметжанұлы            Қарағанды облыстық
сотының төрағасы болып
Қанаданов Ерғали Бейсембайұлы          Қостанай облыстық
сотының төрағасы болып
Кобцев Алексей Григорьевич             Қостанай облыстық
сотының қылмыстық істер
жөніндегі сот алқасының
төрағасы болып
Нәукенова Сәбира Хамитқызы             Қостанай облыстық
сотының азаматтық істер
жөніндегі сот алқасының
төрағасы болып
Нұрбеков Марат Нұрбекұлы               Оңтүстік облыстық
сотының төрағасы болып
тағайындалсын.
2. Мыналар судьялар болып тағайындалсын:
Ақмола облыстық соты                   Ескендіров Асан Қайроллаұлы
Ақтөбе облыстық соты                   Төлегенов Ағысбек Тұрсынұлы
Шығыс Қазақстан                        Сихымбаев Қыдырхан
облыстық соты                          Әбілмәжінұлы
Жамбыл облыстық соты                   Қожаханова Гүлнәр Сейфоллақызы
Қарағанды облыстық соты                Бәжібаева Айгүл Болатқызы
Павлодар облыстық соты                 Оспанов Сағынтай
Ғалияқпарұлы
Солтүстік Қазақстан                    Алецкая Светлана Георгиевна
облыстық соты                          Воротынцева Людмила
Викторовна
Иванова Юлия Павловна
Оңтүстік Қазақстан                     Болатова Роза Ғазизқызы
облыстық соты                          Өтешева Қалима Шәмілқызы.
3. Мыналар қызметтерінен босатылсын:
Ақмола облыстық соты бойынша
төрағасы                               Қасымов Ақылтай Ахметжанұлы
Қарағанды облыстық сотының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты
азаматтық істер жөніндегі              Ахметов Бағдат Қаспақұлы
сот алқасының төрағасы                 Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы
болып тағайындалуына
байланысты
Алматы қалалық соты бойынша
судьясы                                Шәріпов Серік Бозланұлы
мемлекеттік органдағы
басқа қызметке ауысуына
байланысты
Алматы облыстық соты бойынша
төрағасы                               Нұрбеков Марат Нұрбекұлы
Оңтүстік Қазақстан облысы
сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Атырау облыстық соты бойынша
қылмыстық істер жөніндегі              Шаухаров Қалидолла Әділұлы
сот алқасының төрағасы                 Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты
Жамбыл облыстық соты бойынша
судьясы                                Баймұратова Алтынай
Баймұратқызы Қазақстан
Республикасы Жоғарғы
Сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты
Қарағанды облыстық соты бойынша
төрағасы                              Түсіпбеков Рашид Төлеутайұлы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы сотының қылмыстық
істер жөніндегі сот алқасының
төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Қостанай облыстық соты бойынша
төрағасы                               Кобцев Алексей Григорьевич
осы соттың қылмыстық
істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
қылмыстық істер                        Нәукенова Сәбира Хамитқызы
жөніндегі сот алқасының                осы соттың азаматтық
төрағасы                               істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Павлодар облыстық соты бойынша
қылмыстық істер жөніндегі              Оспанов Сағынтай Ғалияқпарұлы
сот алқасының төрағасы                 осы соттың судьясы болып
тағайындалуына байланысты
Солтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша
судьясы                                Нұралин Дәулен Дәулетұлы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы
болып тағайындалуына
байланысты
Оңтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша
төрағасы                               Әлімбеков Мұсабек
Тұрғынбекұлы Жамбыл облыстық
сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты.

О назначении на должности и освобождении от должностей судей, председателей судебных коллегий и председателей некоторых областных и Алматинского городского судов и освобождении судей, председателей некоторых районных (городских) судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 25 июня 1999 г. № 164
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82 Конституции Республики
Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктами 1), 3) и 8) пункта 1 и
подпунктами 2) и 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента Республики
Казахстан, имеющего силу конституционного Закона, от 20 декабря 1995 г.
№ 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
постановляю:
1. Назначить:
Барпибаева Тлектеса Ешеевича            председателем Алматинского
областного суда
Алимбекова Мусабека Тургынбековича      председателем Жамбылского
областного суда
Касимова Акылтая  Ахмеджановича         председателем Карагандинского
областного суда
Канаданова Ергали Бейсембаевича         председателем Костанайского
областного суда
Кобцева Алексея Григорьевича            председателем судебной коллегии
по уголовным дела Костанайского
областного суда
Наукенову Сабиру Хамитовну              председателем судебной коллегии по
гражданским делам Костанайского
областного суда
Нурбекова Марата Нурбековича            председателем Южно-Казахстанского
областного суда
2. Назначить судьями:
Акмолинского областного суда      Ескендирова Асана Кайрулловича
Актюбинского областного суда      Тулегенова Агисбека Турсыновича
Восточно-Казахстанского           Сихимбаева Кыдырхана Абилмажинулы
областного суда
Жамбылского областного суда       Кожаханову Гульнару Сейфуллаевну
Карагандинского областного суда   Бажибаеву Айгуль Булатовну
Павлодарского областного суда     Оспанова Сагынтая Галиякпаровича
Северо-Казахстанского             Алецкую Светлану Георгиевну
областного суда                   Воротынцеву Людмилу Викторовну
Иванову Юлию Павловну
Южно-Казахстанского               Булатову Розу Газизовну
областного суда                   Утешеву Калиму Шамильевну
3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинскому областному суду
председателя                    Касимова Акылтая Ахмеджановича
в связи с назначением председателем
Карагандинского областного суда
председателя                    Ахметова Багдата Каспаковича
судебной коллегии               в связи с избранием судьей Верховного
по гражданским делам            Суда Республики Казахстан
по Алматинскому городскому суду
судью                           Шарипова Серика Бозлановича
в связи с переводом на другую должность
в государственный орган
по Алматинскому областному суду
председателя                    Нурбекова Марата Нурбековича
в связи с назначением председателем
Южно-Казахстанского областного суда
по Атыраускому областному суду
председателя судебной           Шаухарова Калидуллу Адыловича
коллегии по уголовным делам     в связи с избранием судьей Верховного
Суда Республики Казахстан
по Жамбылскому областному суду
судью                           Баймуратову Алтынай Баймуратовну
в связи с избранием судьей Верховного
Суда Республики Казахстан
по Карагандинскому областному суду
председателя                    Тусупбекова Рашида Толеутаевича
в связи с избранием председателем коллегии
по уголовным делам Верховного Суда
Республики Казахстан
по Костанайскому областному суду
председателя                    Кобцева Алексея Григорьевича
в связи с назначением председателем
коллегии по уголовным делам этого же суда
председателя судебной           Наукенову Сабиру Хамитовну
коллегии по уголовным делам     в связи с назначением председателем
коллегии по гражданским делам этого же суда
по Павлодарскому областному суду
председателя судебной           Оспанова Сагынтая Галиякпаровича
коллегии по уголовным делам     в связи с назначением судьей этого же суда
по Северо-Казахстанскому областному суду
судью                           Нуралина Даулена Даулетовича
в связи с избранием судьей Верховного
Суда Республики Казахстан
по Южно-Казахстанскому областному суду
председателя                    Алимбекова Мусабека Тургынбековича
в связи с назначением председателем
Жамбылского областного суда

4. Мыналар аудандық (қалалық) соттардың төрағалары мен судьялары қызметтерінен босатылсын:
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық                        Ескендіров Асан Қайроллаұлы
сотының судьясы                        Ақмола облыстық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
Алматы қаласы бойынша:
Түрксіб аудандық                       Ахмадиев Дулат Сейсекұлы
сотының судьясы                        атқарып отырған қызметіне
сай келмеуіне байланысты
Ақтөбе облысы бойынша:
Байғанин аудандық                      Төлегенов Ағысбек Тұрсынұлы сотының төрағасы                       Ақтөбе облыстық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
Жамбыл облысы бойынша
Тараз қалалық                          Исаев Қайырғали Қайырқұлұлы
сотының судьялары                      атқарып отырған қызметіне
сай келмеуіне байланысты
Қожаханова Гүлнәр
Сейфоллақызы Жамбыл облыстық
сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты
Қарағанды облысы бойынша
Совет аудандық                         Бәжібаева Айгүл Болатқызы
сотының судьясы                        Қарағанды облыстық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық                      Алецкая Светлана Георгиевна
сотының судьялары                      Солтүстік Қазақстан облыстық
сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты
Қызылжар аудандық                     Воротынцева Людмила Викторовна
сотының судьясы                       Солтүстік Қазақстан облыстық
сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты
Есіл аудандық                          Иванова Юлия Павловна сотының төрайымы                       Солтүстік Қазақстан облыстық
сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

4. Освободить от должностей председателей и судей районных (городских)
судов:
по г. Астане
судью Алматинского              Ескендирова Асана Кайрулловича
районного суда                  в связи с назначением судьей
Акмолинского областного суда
по г. Алматы
судью Турксибского              Ахмадиева Дулата Сейсековича
районного суда                  в связи с несоответствием занимаемой
должности
по Актюбинской области
председателя Байганинского      Тулегенова Агисбека Турсыновича
районного суда                  в связи с назначением судьей
Актюбинского областного суда
по Жамбылской области
судей Таразского                Исаева Кайыргали Каиркуловича
городского суда                 в связи с несоответствием занимаемой
должности
Кожаханову Гульнару Сейфуллаевну
в связи с назначением судьей
Жамбылского областного суда
по Карагандинской области
судью Советского                Бажибаеву Айгуль Булатовну
районного суда                  в связи с назначением судьей
Карагандинского областного суда
по Северо-Казахстанской области
судью Петропавловского          Алецкую Светлану Георгиевну
городского суда                 в связи с назначением судьей
Северо-Казахстанского областного суда
судью Кызылжарского             Воротынцеву Людмилу Викторовну
районного суда                  в связи с назначением судьей
Северо-Казахстанского областного суда
председателя Есильского         Иванову Юлию Павловну
районного суда                  в связи с назначением судьей
Северо-Казахстанского областного суда
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан